štěstíčka mají 46 týdnů

Rodičovství
  • martinav
  • 08.08.04

Ahoj holky, Tak se po delší dobe hlásíme s deníčkem zase my. Matěj bere chudinek ty antibiotika, naštěstí mu to docela chutná (se divim, mně stačí jen k tomu čichnout a jdou na mě mrákoty) a naštěstí je to už zase muj veselej chlapeček bez teplot a horeček :).

Jinak co mu vlastně je, ani pořádně nevím, prý to vypadalo nic moc v krku (ale angína ne) a k tomu ty horečky, tak měla doktorka strach a radši nám je dala. Mam pořád takovej špatnej pocit, že ho tim cpu zbytečně, ale nezbývá mi než doktorce věřit.

V sobotu u nás byli odpoledne Petrovo rodiče a Matik se projevil jako vzorný chlapík, co dělá na požádání paci paci a pápá a hraje si se svym autem a je hodnej v kočárku, prostě paráda. Dokonce nezklamal ani večer, když jsme ho opustili, neb jsme se vydali slavit 30. narozeniny mojí kamarádky. Usnul hned po položení do postýlky a probudil se až ráno na mlíko. Což se tedy divím, protože se většinou budí kolem půlnici a podáváme dudlík (no má jich v postýlce asi 7, tak si možná nějakej po tmě nahmatal). Oslava byla super, náš dárek ? předplatné časopisu Marianne :-)) - měl úspěch (to je ten časák co má heslo ? život začíná ve 30 :-)), takže už se nemůžu dočkat.) Akorát jsme se domu dostali až ve čtvrt na 4, takže už se těším na večer až zalezu do postele. Jsem trochu nevyspaná, příště pěkně domu poslednim metrem. Jo, holky, na tý oslavě byla i ta moje ségra, co tak zbožňovala Sámera (a stále zbožňuje) a pořád všem vykládala, že Sámer má dneska taky narozky a jak by bylo super, kdyby dorazil, hehe, jsem se fakt nasmála (je jí 31 :-)). Jsem zvědavá, jak dlouho se jí to bude ještě držet.

Zoubek máme stále jeden, ale když jsem byli u té doktorky, tak zkonstatovala, že ta jeho pusinka vypadá, že mu jich vyleze brzy víc najednou. Máme se na co těšit. V lezení se stále zdokonaluje, i když se radši plazí. Párkrát to totiž neustál a upad a to je potom řevu a pláče!!! Připlazí se ke mně a začně se sápat a my musíme pochovat a politovat, jak to byla veliká nehoda :-) No je to docela sranda. Na další kontrolu jdeme v září, tak doufám, že to už bude Matěj zdatný lezec a už nás nechají na pokoji.

No, já se začínám těšit na miminko, doufam, že se brzy zadaří, jestli ještě v lednu nic, tak začnu být nervozní. Na Matěje jsme čekali přes rok, tak mi je jasný, že znervozňovat se už teď je blbost, no ale je to tak. Našla jsem kousek od nás super obchod s těhu oblečením. A přes to, že jsem si říkala, že na ty oblečky kašlu (nakonec jsem nosila stejně svuje normální kalhoty ? bokovky a trika normální jen o něco větší), ale asi neodolam. No uznejte, že za kalhoty s košilí (komplet) dát kolem 900 neni zase tak strašný :-)). A pořád okukuju ty dvojkočáry. No, už jsem prostě děsně nedočkavá. Ale když si uvědomim, že to bude asi moje poslední miminko :-((( Uvidíme uvidíme.

Holky, tak já pádim ven, Petr už na mě čeká před domem, páč jsem řekla, že už se jde a on dal Matěje do kočáru a být v kočáru v předsíni, to je dlvod k obrovské nevoli ze strany mimča.

Mějte se vy, dětičky i manžílci

Martina a Matěj

Váš příspěvek
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 08.08.04 21:49

Ahoj holky,

tak dneska jsem první dravec, který se dočkal deníčku a prvního komentáře.
Já se tak strašně těšila, až bude teplíčko, a teď nadávám. Kdyby mi aspoň nebylo špatně, ale já mám v tom vedru strašně slabý tlak, točí se mi hlava, sotva zvednu něco ze země, už jsem omdlívací. Takže se těším na horší počasí. Dneska jsem vypila tři kafe, kvůli tomu tlaku. Ale nerada bych to přeháněla, kvůli miminku, myslím, že ten kofein není úplně nejlepší.
Tak už jsem zjistila, proč Klára zlobí se spaním. Teda aspoň myslím. Problémy máme totiž od té doby, co chodí. Já si to nejdřív neuvědomila. Prostě je daleko víc utahané, než když jenom lezla, je to pro ni zatím fuška, a tak nevydrží zůstat vzhůru celé odpoledne, jako dřív. Ale když ji dám během odpoledne spát (třeba jenom na 20 min.), tak je průšvih večer, nechce spát. Takže jsme ve stádiu, že nespat i spát je na draka. Doufám, že si brzy na to běhání zvykne, a že se zase vrátíme do normálu. Radši bych byla, kdyby byla v postýlce do 8 večer, protože chci mít taky trošku klidu pro sebe.
Holky, jak jste na tom s čištěním zoubků. U nás je to docela boj. Přiznám se, že to absolvujeme většinou jenom jednou denně. Snažím se jí to nějak zpříjemnit a převrátit to v hru, ale moc mi to nejde, stejně se ten lump vzteká.
Ed- moc ti děkuji za nabídku s tím kočárkem. Ale já zatím ještě vydržím. Pořád o tom přemýšlím, už jsem se i porozhlížela co je u nás na trhu za tandemy. Moc nadšená jsem teda nebyla. Buď se mi to nelíbí, nebo je to šíleně překombinovaný, složitý nebo pekelně drahý no a nebo se nedá použít do terénu, což potřebuji. Nechce se mi dávat za kočárek 20 tis. Zvlášť když fakt nevím jestli to využiji, protože první tři, čtyři měsíce chci mimi nosit u sebe na bříšku v šátku pod bundou. S Klárou se mi to osvědčilo. No a pak už bude konec dubna, květen, Kláře 20 měsíců a nejsem si jistá, jestli bude chtít jezdit v kočáru. Už teď je to s ní boj, chce pořád chodit, jenže pak je unavená a brečí, ale do kočáru nechce, je to malý lump. Je fakt, že ten kočárek je zatím bezkonkurenčně nejlepší, co jsem viděla. Z těch co jsem viděla tady v ČR se mi snad nejvíc líbil od Rakouské firmy Hoco, jmenuje se Family. Hlavně je dobrý, že se ta sedačky pro druhý dítě dá odmontovat. Moc moc ti děkuji za ochotu, ale ještě to nechám otevřené. Doufám, že už je Daisynce líp.
MartiV - to je fajn, že je na tom Matýsek líp. Chtěla jsem ti poradit na ty teploty bezinkový ocet. Jsem taková „bába bylinkářka“. Ale už radím pozdě. Ten ocet ale funguje naprosto bezkonkurenčně. Já jsem ho zatím použila jenom jednou kvůli reakci na očkování, a působil okamžitě. A s tím snažením mi děláte radost, takže plivu nějaký ty těhotenstký bacilky, ráda bych v tom nebyla sama :-))).
Tak já se jdu učit, i když se mi strááášně nechce.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára (46. týdnů) + Kulihrášek (16 tt.)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.08.04 00:50

Ahojte holky,

heč, heč, já se mám!!!!!!!!!!!!!!! Dnes jsem si totiž koupala malou Karolínkůůůůů­ůůůůůůůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!
Také jsem si ji pořádně, a to né jen jednou, pochovala!!!!!!!!
Achichouvej, to vám je drobeček. Nožinky má jak špejličky, bříško žádné, hlavičku malou makovičku. Je tak moc lehounká!!!!!!!!! Je to jak kdybych nic nechovala.
Chuděrka malá, ségra ji bude muset trošičku vykrmit. Sice když se narodila, tak vážila 2,92 ale zhubla jí až na 2,59. Je to takové nic.
No a jestli je podbná ségře, nebo komu? Podle mě zatím nikomu, protože je ještě taková nedodělaná.

Také jsme ji v pátek zapíjeli. Její přítel pozval její a naši rodinu na chalupu, že tam jako přespíme. Ségra jeho rodinu stále pomlouvá že to jsou alkoholici a já ji moc nevěřila, nejprve jsem čuměla když vykládal manžílkovi že koupil sud piva ve kterém je 60 piv a jeho táta na něj hned, no to musíš vyměnit, 20 piv vypiju já, 20 piv švagr 16 piv tvá sestra a co budou pít ostatní?
Ha, ha znáte někdo dvacetisedmile­tou(nebo kolik jí přesně je) holku které vypije 16 piv?
Já nevím, asi jsem měkoň, ale já opravdu neznám.
No, jsou to opavdu ochlastové. Jen ta máma nepije.
On si Tobiášek hrozně moc rozumí s jejich dcerou a vždy když jí moje sestra přiveze tak o nich v podstatě nevíme. Šíleně si spolu vyhrají. No, a ségry přítel vždy vykládal že Tobiáška vezme k nim, že si budou s tou holčičkou hrát a že si ho chtějí půjčit a tak. Já ho tam nikdy nechtěla pustit. V podstatě jsem je neznala a přišlo mi blbé aby spal u cizích lidí. Když si ho občas ségra vzala s sebou k nim na odpoledne tak to mi nevadilo, byl tam s ní a dovezli ho, ale oni ho chtěli ,že by tam spal.
Ségra mi vždy říkala že by jim ho také nepůjčila, že jsou stále na zahradě a tam jen chlastají a o tu holčičku se nikdo nestará, že tam běhá a oni jsou ožralí. Moc jsem jí nevěřila, říkala jsem si že přehání, ale bohužel fakt to jsou alkoholici. To bych nevěřila.

No , oslava se nevyvedla, teda pro mě ne. Já myslela že pojedem spát domů, jenže měli jsme tam být na pátou ale než se všichni slezli a začalo se něco dít, tak bylo po sedmé. Manžel nás tam jen hodil a musel se vratit domů, že pro nás pak přijede. Tak jsem mu volala že tam teda přespíme, ať vezme věci.
Jééééééééé ještě teď si říkám co mě to napadlo. Matyášek, jak tam bylo hodně cizých lidí, tak se bál a nemohla jsem ho dát z ruky, mělo se grilovat, tak jsem nic celé odpoledne nejedla a dala jsem si půlku pivča po kterém jsem byla pěkně ožralá.
Manžel přijel až po desáté a musel ještě odvézt mou babičku a já jak čekala až přijede a snažila se uspat všemi možnými způsoby Matyáška, mimochodam usnul až ve čtvrt na dvanáct, tak jsem nejedla, že se najím až v klidu, a pěkně mě z toho rozbolela hlava.
Potom když jsme toho našeho broučka uspali, tak manžel usnul také a já šla zpět že si to teda alespoň trošku užiju. Jenže oni celou dobu zpívali a hráli na kytaru a já si tak moc chtěla také zazpívat ale když jsem tam přišla tak skončili.
Tak jsem tam seděla, tetka mě ještě překecala ať si s ní dám jedno jablíčko že to neva že bude Matyášek krásně spát.
Najedla jsem se zbytků a pak se ten můj brouček vzbudil. Byla to opravdu nádhera, vlastně jsem tam celý večer stravila s Matyáškem v náručí, k některým lidem (hlavně k ségry budoucí tchýni) jsem se nemohla vůbec přiblížit, to totiž řval jen když je vyděl, byla jsem hladová, ožralá z půlky piva, vůbec jsem se nevyspala a pro mě to teda stálo za h.......
V sobotu jsme přijeli domů, já byla totálně zničená. Spala jsem 2 hodinky dopoledne, 2,5 hodiny odpoledne a večer jsem si šla lehnout už po deváté a hned jsem usnula.

Dnes ráno jsem se plná sil pustila do výroby rybízové šťávičky a marmeládky. Nedělala bych to kdybych neměla nic nející ani nepijící dítko. Říkala jsem si ale když nechce ty čaje ani vodu tak že mu udělám domácí šťávičku, ty kupovaná jsou fuj.
Myslela jsem ale že bude manžel doma. Jenže já s tím začala už o půl osmé ráno ,rpostě hned jak jsem vstala a to on ještě spinkal. Probudil ho mixérek, vystřelil z postele, že slíbil mámě že ji poseče zahradu a že to chce udělat než budou vedra.
Tak jsem si říkala skvělé, budu dělat šťávu s Matyáškem a s Tobiáškem. Opravdu paráda!!!!!!!!!!­!!!!!!!
Matyášek se bál mixéru takže mi celou dobu stál u nohy a fňukal, Taboášek vydatně pomáhal, že šťávy se mi utnořila marmeláda a tak jsem hochy zbalila, nechala mou před pokusem o vaření šťávy hnědou kychyň nyní celou červenou, kuchyní a vyrazila za manželem.
Vrátili jsme se po jedenácté, manžel chudák pasíroval marmeládu přes sítko aby z ní byla ta šťáva, jáv tom bordelu vařila nedělní obýdek a nadávala jak pes.
Do toho mi volala ségra že ji půstili z porodnice domů a že má strach ať k ní příjdu. Tak chuděra musela počkat.
Po obýdku jsem šli k ní, já z toho bordelu doma nervní ale co! Jak psala Eva, pořád jsem si opakovala když nejde o život, jde o hovno.
Když jsme se vrátili domů ,tak jsem chtěla odnést kolu, kterou měl manžel v obýváku, vzala jsem ji ale ona byla špatně zavřená, spadla mi na zem a téměř celá se vylila. To byla poslední kapka.
Zavelela jsem nic, kašlu na všechno jdeme k mamce.
Tam jsme stravili zbytek odpoledne, jen jsem ještě spěchala domů, pomoci ségře s koupáním. Ale musím pochválit manžílka, protože když jsme se vrátili, tak bylo všude vytřeno a uklizeno. Je to mé zlatíčko. Já bych to už asi nepřežila.

Tak jsem si tu sobotu a neděli pěkně užila, doufám že se nám takové opět někdy vyvede.

Marti, moc pěkný deníček. Jsem ráda že se Matějovi to lezení takto daří.
Jéééééééééé, zy se máš že ti Matěj tak krásně spinká!!!!!!!!! Ono to není tak dávno co nespal a nyní já zůstala s nespáčkem a vám se to tak rásně upravilo.
Doufám že se vám brzy zadaří i to další mimčo a třeba ani nebude poslední?
Možná si potom ještě i jedno pořídíš třeba za pár let?
Ta tvoje sestra je fakt blázínek!!!!!

KačKač, chuděrko naše malá!!!!!!!!! Ale vydrž, tepla skončí a hlavně budeš mít miminko. Já ti tak moc závidím!!!!!!!!! A nyní jak má ségra ro mimčo, tak ještě víc.
S čištěním zoubků jsme na tom tak, přiznám to bez mučení, ale nečistíme.
Já nevím, dětem jsem je také nečistila a mají je zdravé.
Myslím že hodně zaleží i na tom jestli potom člověk nefláká ty flouridové tabletky. Já je vžy poctivě dávala a děti si zoubky takto malé nečistili až později.
Můžeš jí dát kartáček vždy při koupání do vany ať si ho cumlá.
Také přiznám bez mučení, že Kristýnce jsem dávala i medík na dudlíka a mléčný chrup, to co jí z něj ještě zbývá a ten co již nemá, byl a je naprosto bez kazů.
No, my s tím čištěním začneme až po tom roce. Myslím že nemá smysl tím to dítě trapit, když nechce. Mohla by se ti zaseknout a mohla by dělat problémy.

Jééééééé já toho napsala!!!!!!!!
Tak já letím do hajan, dobrou noc Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 09.08.04 02:46

Ahoj holky,

tak hurá, nový deníček je tu ! Ikdyž teda já jsem se vám chystala napsat dřív a hádejte co - vypli nám proud a to na skoro 2 hodiny !!!!
Ještě že nám zbyly dvě svíčky z dob, kdy mi manža dělal výroční večeři pří svíčkách… no ale stejně, jak je tak tma a člověk nemůže nic dělat…jsme si dělali s manželem srandu, že to zase bude za 9 měsíců nových miminek :o)))

Prý když tady byl nějak před 15 lety uragán, tak to odřízlo spoustu lidí od elektriky a na dost dlouhou dobu. I vodu musela rozvážet cisterna … no a prý v té době, zhruba rok na to byla zaznamenána největší porodnost za nějakých 100 let :o)))) hi hi hi
No jo, není televize, počítače..... co s načatým večerem že?? Navíc ty svíčky, to je tak romantické :o)

My jsme byli nakonec z pátku na sobotu campovat a bylo to rozhodnutí na poslední chvíli. Počasí bylo super, tak jsme sbalili saky paky, děti a jelo se. Bohužel, díky tomu, že se schyloval víkend a jsou prázdniny a je fakt teplo, tak náš camp byl plně obsazen :o(
Museli jsme popojet opodál do campu, který nám poradil majitel toho obsazeného, ale řeknu vám, to byl spíš maxi camp a vůůůbec se mi tam nelíbilo, protože tam bylo přelidněno… Jenže, Daisy už byla tou dobou značně netrpělivá a Polinka začala také pofňukávat, tak jsme se rozhodli že teda kotvu vyhodíme tam.

Stan jsme postavili blízko pískoviště, kde si hned odběhla Polinka hrát s ostatníma dětma a my tak na ni mohli alespoň dohlížet.
Pak jsme se šli projít na pláž, která byla pouze 10 minut cesty. To už bylo skoro 20.00 hod.
Polinka chtěla mermomocí do moře, tak jsem jí vyhrnula tepláčky, jenže to jsem tomu moc nepomohla, ona jak v té vodě dováděla, tak byla úplně durch. Ale ta voda - jak se říká - teplá jak chcanky :o)))))) Fakt byla primovní a tak jsem malou nakonec nechala jen v kalhotkách a ona dováděla a dováděla a dováděla by tam snad do rána, kdyby se nezačlo hodně stmívat a Daisy nezačala být značně ospalá.

Když jsme se uvelebili ve stanu, sjednotili jsme se v názoru, že do tohohle campu teda už nidky více, protože všude pobíhali děti rodičů, kterým bylo očividně úplně jedno, kde jejich děti jsou. Dále spousta lidí měla puštěné rádio, nebo si velmi hlučně grilovali a nebo jako další náruživci za plného svitu hlavních světel auta stavěli stan - to vše prosím ve 23.00 hod !!!
A zmínila jsem se o tom, že na pískovišti si hráli velmi hlasitě malé děti za svitu baterek?????? Grrrrrrrrrrr

Takže abych pravdu řekla, divím se, že Daisy při tom hluku usla - únava udělala své a cestovní postýlka určitě taky, protože po kojení a uložení chňapla medvídka Pú a do pěti minut spinkala.
A spinkala až do 5.00 hod na kojení a pak ještě do 7.30 hod - jako doma.

No a v sobotu bylo opět velmi hezky, tak jsme hned z rána vyrazili k moři a tam jsme strávili půl dne a vyblbli se do sytosti. Fakt paráda - až na to, že já jsem si spálila záda :o( Dobře mi tak, příště musím poprosit Guze ať mě namaže tam, kam si nedosáhnu :o)

Domů jsme se vrátili v sobotu večer, dnes jsem prala, žehlila a uklízela - klasika :o)
Taky jsem si ale stihla odskočit do města a koupit manžovi dárek, má 10.8. narozeniny a moc si přál elektrický holicí strojek. Nuž má ho mít :o)))

Jo a novinka!!!!!!!! Předbíháme Evu s Kubíkem, kteří se nám drželi velmi obstojně v patách co se do počtu zoubků týče a hlásím zub č. 7 !!!!!!! Že by proto ty teploty a vyrážka??? Nechutenství možná, ale takové teploty??
V každém případě ten ekzém už má krásný, moře určitě udělalo své a zase má pusinku hladkou jak prdelku :o)

Jo a ten zoubek - je to třetí dole, tudíž čtyři nahoře a tři dole.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 09.08.04 02:47

Evi - tak ty takto poctivě začínáš cvičit a hubnout jo? No jseš dobrá a blahopřeju, že se oblečeš do svého normálního oblečení.
Když jsi se ptala, jak jsme na tom s váhou my ostatní a zda jsme už zpátky ve formě, tak jsem musela úplně smíchem vyprsknout :o) Zpátky jsem, ale ve formě určitě ne a už vůbec ne v původní velikosti :o) Ale snažím se - fakt :o) Mám závazek, že do příštího léta určitě, obzvláště jestli začneme zadělavát na mimíska č. 3 protože těhu v mém případě vždy znamená nejméně 20 kg nahoru :o(

Marti V- to víš, že do ledna se vám zadaří ! Já tipuju, že za pár měsíců budeš hlásit dvě // !!

Kačkač- jasně že chápu, že s kočárkem není kam spěchat, jen jsem chtěla, aby jsi věděla že tato možnost existuje a pokud ho budeš moc chtít, tak jsem ochotna ti pomoct jak jen to bude v mých silách :o)
Dnes jsem si ho šla ve městě okouknout zase a jsem rozhodnutá !!! Moc ho chci, takže až bude a snad ne za dlouho, tak poreferuju, jak jsem spokojená jo?

Simunko- ty jsi měla teda víkend strávený ve hladu a opilosti a ve jménu ovocných šťav :o) Nejde to tě nepolitovat - chudáčku !

Řeknu ti, že teda to jsou fakt ochlastové ta rodina od ségřina přítele. Vypít 20 piv ???? To je možné? Já tak nanejvýš 3 :o) A to jsem pak úúúplně na mol :o)

To je prima, že Karolínka je už doma, tak teď ať se hlavně trošku zakulatí a tvářičky se jí vyplní do růžova. I tak je ale krásná, rozplývala jsem se nad fotečkou v galerii a zavzpomínala jsem na dobu, kdy byly i mé holčinky malinké. Ikdyž teda 2,5 kg, to musí být fakt drobek.

Tak holčinky moje zlaté, já jdu spát, to je hodin co? Jenže já jsem vám musela napsat, když se teď k netu opět moc nedostanu.
Ve středu mi přiletí na dva týdny sestra, jestli si pamatujete, takže stihnu na vás akorát sem tam hodit očko.

Zkusím napsat ale deníček 22.8. kdy bude mít DAisy 11. měsíců !!! Takže když tak Evi prosím napiš deníček na 15.8. jo????

Mějte se krásně, velikou pusinku pro štěstíčka a užívejte si léta !

Vaše
Ed xxxx

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.08.04 10:43

Ahojte holky,

tak po blbé sobotce a neděličce je tu krásné pondělí. Manžel mi totiž volal že dovolená bude!!!!!!! Čili dnes je v té blbé práci již naposled a bude tu hezky 2 týdny s námi.

Chtěli jsem jet na chatu ale pojedeme asi až ten příští týden.
Musíme totiž jet zítra s Matyáškem na krev, ve středu by měli být výsledky a potom máme v plánu konečně zavést naše staré autíčko do bazaru.
Takže budem tento týden jen tak výletit po okolí. Možná si uděláme jako Uši piknik a v neděli vyrazíme. Doufám že nebude moc škaredě. Nějaká vedra být nemusí, stejně budem asi dost výletit po okolí, takže bych uvítala trošku snasitelné teploty. Přeci jen lítat celý den s dětmi po ZOO ve vedrech není žádný skvělý zážitek. No , uvidíme.
V každém případě nebudu mít čas psát na emimi. Musím si dosytosti užít manžílka. Jéééééééééééééé, já mám takovou radost.

Ed,
koukám že ty se tu také moc neukážeš, tak si pěkně užij sestru.

Já velké kempy také nemusím. My vždy hledáme něco malého. Ono když je moc lidí najednou tak se špatně spí a já mám i ráda trošku soukromí, což se mi ve velkých kempech nějak nedostává.

Gratuluji k sedmému zoubku a představ si že nám také jeden včera konečně prokoukl, takže jsem toho času také sedmizubci.
UF, už aby byli venku všechny. Ha, ha to se ještě načekám!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Já jdu honem honem něco porobit a pak pošupajdíme k mamče na zahrádku trošku se vykoupat.

Krásný den, šťastné a hlavně zdravé děti. Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.08.04 11:08

Jéééé holky, já se ještě chtěla pochválit. Ona sice samochvála smrdí, jak se říká, ale musím pochválit trošku sebe a hlavně Tobiáška. Udělali jsem spolu za poslední měsíc pořádný kus práce a v září z něj bude plnohodnotný předškolák. Už ani moc neuvažuji nad tím že by měl jít o rok později do školy.
Naučil se vázat mašličku, utírat si prdelku(to budem muset ještě trošku vypilovat), krásně a každý den maluje(sice jen vodovkami, ale alespoň maluje, on totiž nikdy kreslit vůbec nechtěl). Malování vodovkami je celkem sranda, protože je on i celé okolí neustále celé počmárané, ale není to nic proti tomu když mi tu asi před třemi týdny vylil celé takové to lepidlo na papír na koberec.
Začíná být i takový konečně samostatný a trošku i poslouchá když po něm něco chci. To byl totiž u něj vždy dost problém. Je to ale sranda, protože mu musím vše říkat pěnkě. Je to můj drzounek, ale řeknu třeba Tobiášku odnes tu skleničku do kuchyně, a on na to odnesu ale musíš mi to říci pěkně, tak pěkně poprosím a hned jde. Možná to zní divně ale s ním bývalo dost těžké pořízení a nyní se to hodně lepší.
Také má poslední dobou hodě zájem učit se písničky a básničky. Ty se totiž učil jen jako malý, potom ho to přestalo zcela zajímat a až nyní se jeho zájem o zpívání vrátil.
Jsem moc moc ráda a vím že to není moje zásluha ale asi spíš nadešlo období kdy začal on sám chtít a možná je i dobře že to přišlo nyní když jsou prázdniny, mám ho doma a mohu se mu maximálně věnovat.

Tak já opravdu jdu, slíbila jsem mu že mu ještě namaluji obrázek „vodovkami“ a pak už opravdu vyrazíme.

Pa pa Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.08.04 12:46

Ahojte holky,

jo jo jsem to zase já!

Představte si tu smůlu!!!!!!! Začneme se připravovat ven a v tu ránu se zatáhne a začne šíleně pršet. Takže jsme museli zůstat doma a žádné koupání se nekoná.

Marti, koukala jsem do galerie na fotečky a ten tvůj manžílek vypadá nějak mlaďoučce. Kolik mu prosímtě je?

Jinak holky na Hluboké i na Orlíku jsme byli loni. Udělali jsem si totiž ještě před prázdninama, to jsem totiž ještě neměla takové bříško, takový týdenní výletík po jižních čechách a bylo to moc fain. Je to tam moc pěkné. Hned bych jela !
Jenže mi máme také to necestovní dítě a tak pro nás bude problém dopravit se jen na tu chatu která je od nás něco přes 130km. Doufám že to Matyášek opět prospí, protože jinak to bude pohroma.

Pa a pište něco! Já jsem dnes zas nějak ve formě.To bude asi tím že jsem se v tu sobotu tak krásně vyspala a že nám konečně prorazil ten mrška zoubek a tak mi Matyášek opět spal v noci tak 4 hodiny v kuse. Nááááááááádhe­ra!!!!!!!!!!!!!!

Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.08.04 13:22

Ahojky holky!
To je fajn, že se máte fajn (KačKač snad ty nevolnosti taky brzo přejdou). My jsme absolvovali Orlík. Trošku se nám to zkomplikovalo, protože Luise bodla včela do nohy a hrozně mu to hned oteklo (je oteklý ještě dneska), takže jsem musela řídit, což mi samo o sobě vůbec nevadí, jenom nemám ráda, že se nemůžu otáčet na děti. U nás s cestováním není problém, jenom Sofinka projevuje značnou náklonnost k rychlé jízdě, takže jakmile jsem jela pod osmdesát, tak se ze zadu neustále ozývalo: Mami, rychle. Mami, chci rychle. Bezva, jen tak dál a v patnácti bude chtít motorku. Včera jsme opět vyrazili k Proboštským jezerům, to doslova miluje Matýsek, vždycky když někoho vidívbíhat rychle do vody, tak se snaží o totéž, samozřejmě za ruku a i tak sebou pleskne, ale hrozně ho to baví. Dneska jsem četla, co má umět dítě v jednom roce a málem jsem upadla do deprese, protože mimo jiné, by si měl čáarat po papíře (Mates tužku tak akorát ohryže), vhodit minci do pokladničky (dřív by jí spolknul), jíst s minimem odpadu a otřít si ústa ubrouskem (Mates se sice lžičkou do pusy trefí, ale proč by to dělal, když rukou se v tom tak příjemně patlá). Já nevím, Matýsek si rád hraje s míčkem, dělá berany berany, jak jsi veliký, paci paci (ne moc rád, je třeba ho „roztleskat), v knížce pozná pejska a číču, rád dělá pápá, při oblékání zvedne ručičky když se mu řekne (na druhou stranu třeba lahvičku prostě držet nebude, umí to, ale proč by to dělal, že?), říká těch několik svých slov, až do chvíle než jsem si přečetla pár těch chytrých tabulek mi přišlo, že toho umí docela dost, ale teď nevím, jestli bych toho po něm snad neměla chtít víc. Asi blbnu a spíš bych neměla tolik číst, ale trochu mě překvapilo, co by podle odborníků měl umět. Jo, vydají vám děti na požádání to, co právě mají v ruce? Matýsek by si někdy spíš nechal utrhnout ruku než by mi dal to, co ukořistil.
MartinaV, KačKač: Já jsem měla kočárek pro sourozence Hauck (mají ho na www.spuntik.cz), byla jsem s ním spokojená, šel snadno skládat a měl hodně veliký nákupní koš. Se vším všudy vyšel asi na 10 000. Jezdili jsme s ním i v terénu na chalupě a vydžel to se ctí. Ovšem moc jsme ho neužili, protože Sofinka už v roce a půl o kočár moc nestála a bylo to čím dál horší, takže většinou šlapala vedle nás a za velkého řevu se nechala "nalodit“ jen v Delvitě nebo když už byla hodně moc unavená. Teď už bych jí na kočár nedostala ani za nic, golfky už nevozíme ani na výlety.
Dneska si říkám, že jsem možná měla koupit jen to stupátko nebo možná ten kočár Hoco s tím odmontovávacím sedátkem.

Tak já teď běžím trošku tady uklidit. Mějte se krásně a pište!!!! Ahojky,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 09.08.04 13:40

Ahoj Jindřiško,

nic si z toho nedělej. A ty knížky zahoď!!!!!

Neznám dítě které by se takto v roce chovalo. To by musel být nějaký mimizemšťan nebo co.
Zajímalo by mě kdo ty knihy píše????
Nějaký blbec který normální roční dítě vyděl někde z dálky?

Já knihy dost četla jen u Kristýnky, pak jsem ale přišla na to že tam píšou blbosti a že se potom jen stresuji. Když byl Tobiášek malinký, tak to jsem zas pro změnu studovala nemoce. On jak mu stále píchali ty uoška, tak se to projevovalo jen teplotou a nikdy si ani to ucho nemnul, prostě nedával najevo že ho uoško nějak trápí. A když nás to takto přepadlo v noci, tak jsem tu po nocích seděla studovala dětské nemoci a plašila jsem že mu určitě bude toto nebo toto a málem jsem ho pochovávala. Potom už jsem, když se to stále opakovalo, věděla hned že jedem píchat uši, ale z počátku jsem tu dost s těmi knihami trpěla.

No, jo to mi připomnělo že vám už bude rok. Tak to musím honem honem najít seznámek abych ty vaše narozky naprošvihla. Jestli jsem je už neprošvihla? Snad ne! Jdu hned hledat.

Mějte sed moc krásně, ty moc nepracuj a pusinku dětem Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 09.08.04 17:55

Ahoj holky,

tak MAtim mne ted v pul sesty usnul, z cehoz mám i nemám radost, ma prijit navsteva, tak aspon stihnu v klidu poklidit (hehe, vlastne misto poklizeni pisu sem :-)), ale jsem zvedava kdy usne vecer. No uvidime. dneska MAtej shodil ze stolu kamaradce telefon a rozbil .ji displej. Skoda za 2100 Kc, mám radost :-(

Kackac, díky za tehu bacily :-)) Tak at je ti lip, mne bylo spatne cely 1. trimestr, pak uz ne. Mam taky nizkej tlak a v tehotenstvi se mi nijak nezvysi. Taky ses sem tam dala kafco… POdle toho co pises je Klarka pekny cilous, takze mozna si zadny ten dvojkocar neuzijes :-)

Simunko, ty jsi tedy psavec :-)) Jo a pifko, to ja svyho casu vypila za vecer kat 8-10 a byla jsem tedy dost exot, Noc moc to se mnou nedelalo (jako ze bych byla nejaka opila nebo ze by mi z toho rostlo bricho :-)) Ted si dam dve maly a hned je nalada :-)) Ale ja mam tedy pivo hoooodne rada. Joj, muj rodny kraj (Plzensko) se nezapre :-)) Tve zazitky z vikendove oslavy a z vareni marnelady jsou tedy fakt dobry…Ale z dalsich prispevku je znat, ze je lip :-)) Tak hura. Tobiasek je sikula, segry Kristyna zacala malovat az ve skole, desne ji to nebavilo, vzdycky jen nasmarala zmet car a tvrdila, ze je to mapa :-)) Jo, manza je o 2 rocky mladsi, takze je mu 27. Obcas vypada na 18, to kdyz se oblikne a la skejtak ze sidliste do mikiny s kapuci a vezme si ksiltovku. Ma v usich nausnice, no co dodat :-))

Ed, tedy 7 zubu!! My jsme stale na 1. S tim kempem v noci je to fakt sila, ale tak to v tech vestsich je i tady. Co ja si pamatuju, tak kdyz jsme jezsili s Petrem, tak to bylo vzdycky spousta hluku az do 2 do rana. NAm to tehdy nevadilo, ale uz tenkrat jsem si vzdycky rikala, ze sem tedy s detima ne… Holici strojek budu asi kupovat k vanocum :-))

Jindro Jindro, ze si z tech knih neco delas :)) POdivej se na nas :-)). Mateo toho nahodou umi dost. Nas matik dela jen paci paci a to za:,–(ne jen po dotazu: jak si velikej. Kdyz reknu udelej paci paci, tak se jen smeje. No. Rosni dite a jist kzickou??? To jsem fakt tedy jeste nevidela. A cmarat po papire??? Hehe, viz moje neter…

Tak holky paaa, ja jdu uklidit a vyrobit bouli (jako z vinba a z kompotu :-))

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.04 18:12

ahojte berusky,

jen ve zktratce, pozdeji napisu vic…:O)))

Nemohla jsem napsat, protoze nam nesel PC, blok se tentokrat net..:O((((

A taky mam novinku - KOUPILY JSEM PEJSKA!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Vcera jsme ji dovezli domu..:O)))) Je to holcicka!!!

Ted fakt nemam cas vic napsat…Mala knuci a Kubula taky fnuka :O))))))) Ted mam deti 2 hi, hi.......:O))))))))

zatim papa a napisu jakmile budu mit vice casu :O)))))))

Evca + Kubula :O) Dneska mame 8 mesicu !!!!!!!

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 09.08.04 19:05

Ahojky všem,

Tak jak se holky a dětičky máte?
My jsme měli krásný víkend. V neděli jsme jeli po obídku do Ústí n.L. do ZOO. Bylo tam moc nádherně, akorát si manžel trošku procvičil svaly, nebo celá ZOO je v kopcích, takže tlačil kočárek. Matýskovi se zvířátka moc líbila, všechno bylo ?ha ha?.
No a večer v půl osmý jsme dostali zprávičku, že moje sestřenka porodila Adélku. A musím podotknout, že krom toho, že se tedy narodila 8.8. v 18:28, tak není teda žádný tintítko ? vážila 4420g a měří 53cm. Je to sestřenky druhá ratolest, první, Filip, tomu je už 10let no a ten měl při narození 4500g. Oni mají velký mimina v rodě.
Takže jsme se byli dneska na princeznu podívat a i jsem si jí pochovala. A řeknu Vám, ta je tak maličká?.
U Matýska pár nových pokroků: když se řekne pejsek nebo ho vidí, křičí ?ha ha?, dělá ?paci paci?, když mu řeknu lalala, tak se vlní a zpívá a holky, každý ráno kandí do nočníku. Zkusila jsem ho tam jedno ráno po:,–(it, co jako na to bude říkat, a jemu se to moc líbí. Už taky ví, že když nesu nočník, že ho něco čeká a vydává ze sebe něco jako ?ee?. Takže teď už asi týden pravidelně nemáme pokanděnou plínku. Ale násilím ho na nočníku nenechávám, to v žádném případě. A taky se naučil, že jakmile se vyčůrá nebo vykaká a zvednu ho, rychle se musí do nočníku podívat, cože to tam vlastně ?vyprděl? za poklad.
No a dneska, aby toho nebylo málo, když jsem přišla z koupelny, koukám a Matýsek se šplhal po postýlce, už byl tak v půlce. No lumpárny mu koukají z očí.
Od středy do pátku jde zase k babičce, tak budu mít ve čtvrtek lehároš?.hihihi
Tak to by byly novinky od nás.
Doufám, že jste všechny včetně dětiček v pořádku, nemocní snad jsou zdraví?..přejeme spoustu sluníčka a mějte se krásně.
Lucka a Matýsek
PS:Pár foteček je v galerii

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.04 21:49

Ahojte berusky,

tak mam chvilenku volna nez prijede kamaradka.. Kubickek mi spinka na kline a mala taky odfukuje :O))))

Vcera, jak uz jsem psala dovezly domu pejska..:O) Protoze Kubicek ma dneska 8 mesicu a ja mam za 7 dni narozky, rozhodl se nas tatinek obdarovat nas timhle milouckym narozeninovym balickem - v podobe pejska :O))))
Skoro pokazde kdyz jdeme smejdit po obchodech se zastavime ve zverimexu..Maji tam toho dost. Od ruznych andulek, kralicku, jesteru atd az po pejsky. Kubicek ma hafany strasne rad. Takze jsem tam ztvrdly nejakou tu chvilku. No a vcera jsme ten obchudek prochazeli a padlo nam do oka takove roztomile stenatko. Dalo by se rict, ze si nas vybrala sama. Pokazde kdyz jsme prosly kolem vytrynky, zacla strasne skakat a Kubicek mohl na ni oci nechat…Bylo tam dost lidi, tak jsem si myslela ze tak skace na kazdeho kdo kolem ni projde. Ale kdyz jsme se vzdalily z dohledu, prestala a na druhe lidi nereagovala…I ten prodavac rikal, ze se jim jeste nic takoveho nestalo..A tak jsme si ji nechali vytahnout ven a ona byla taaak stastna. Skakala a knucela a nechtela od nas jit..:O) Takze za nas prakticky rozhodla :O))))) Za chvili jsme sepisovaly papiry, zaplatily a uz jsme si ji vezly domu..:O))))

Holky kamoska dorazila tak ja letim .Dopisu to vecer :O))))

Tak papa Evca + Kubula

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 09.08.04 22:43

Ahooooj holky a štěstíčka,
tak jsme po dlouhé době zase tady.Nějak jsem nestíhala,pak nebyl počítač v chodu,no znáte to.
Náš byteček pomalu ale jistě zařizujeme k obrazu svému.Šatna stojí,akorát jí ještě chybí dveře a fochy.Švagr ji „vyseknul“ nahrubo a my jsme ji s manžou dodělávali-sádrovali a brousili.To byl děs!!!!Po celým obýváku kila mikroskopického prachu,který nešel utřít,vysát,prostě hrůza.Kristýnka musela být čtyři dny u mamky,my jsme tam jezdili akorát přespat.Strašně mi chyběla a ráno se mi od ní vůbec nechtělo,ale jinak to nešlo.V tom humusu by být nemohla.No,ale teď to tu máme krásný:o).Vyma­lovali jsme takovým střapatým válečkem-podkladová barva je taková broskvová a přes ni oranžová.Je to super a úplně se to tu rozsvítilo.Taky máme nový nábytek.Chtěli jsme tu mít co nejvíc prostoru,protože obývák máme celkem malý,takže jsme koupili jen konferenční stolek,stolek pod televizi,vitrínu a regál.Tak teď máme spoustu místa na hraní:o).

Rozhodla jsem se,že se příští rok přihlásím na nějakou VOŠ,asi zdravotní nebo pedagogickou.

Minulý týden jsme byli na dovolené na chatě.Bylo nás tam 7-naše famílie,švagrová se synem(nesnesitelný puberťák),švagr s přítelkyní a jejím synovcem a ještě 2 nevychovaný psi.Takže jsme se švagrovou furt vařily a myly nádobí.Ale jinak to bylo fajn…Kristýnka byla naprosto vzorná.
Spala jako doma-od devíti do osmi bez probuzení,zdo­konalila lezení-už je z ní profík,naučila se stavět a chodit kolem nábytku,vylezl jí zub číslo 2,na pejsky křičela „hááááf“,koupala se v bazénku a prostě byla k sežrání:o)

Marti,Matíkovi přeju brzské uzdravení a ať se vám brzo zadaří.Teda,fakt mi děláte chutě na další mimi,holky…

Kačkač,doufám,že ty nevolnosti brzo přejdou.
Zoubky čistíme kartáčkem-prsťáčkem a Kristýnku to (zatim) hrozně baví.Ale přes koleno bych to nelámala.

Simunko,tak to teda byla moc fajn oslava a ještě víc fajn víkend:o).Já takhle jezdím nerada cokoliv slavit ke tchánovcům,proože jsou neuvěřitelně hlučný,takže Kristýna je z nich celá vyplesklá,takže mám jistotu,že pařit budu v ložnici s uřvancem na ruce a šššššš songem…
Závidim ti tu manželovu dovolenou.Náš taťka bude mít SNAD ještě jeden týden v září.V práci mu totiž víc než 14dní volna na rok nedají a ještě se tváří jakože co by nechtěl:o(.

Ed,velký kempy taky nemám ráda.My teď sháníme nějaký pěkný hory.Koupíme pořádný boby a vyrazíme:o)

Jindřiško,já už tabulky taky vůbec neřešim,protože jsem děsnej plašan a musela bych z toho zcvoknout.Kristýnka totiž máloco dělá tak,„jak by měla“.

Evi,gratulujeme k osmi měsícům!!!

Lucko,to jste teda šikovný.My zatim doma nočník ještě nemáme,ale jsem zvědavá,jak se ujme,až ho pořídim.

Jo,holky,ještě jsem se chtěla zeptat,nemáte nějaký tip,jak donutit prcka pít?Kristýnka má totiž ráno a večer mlíko a během dne všechny tekutiny odmítá.Zkoušela jsem čaje,šťávy,vo­du.Jediný,co do ní dostanu,je vlažná voda těsně před spaním,ale dělá mi to docela starosti,v těchhle vedrech…
Pa,Monika a Kristýnka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.08.04 08:02

Ahojky!
Tak už jsem zase pustila tabulky k vodě, ona to byla spíš taková depka a pocit, že jsem k ničemu, přišlo mi, že nic nestíhám a ani děti nenaučím, co bych měla. Takže Luis odpoledne trošku uklidil, objednal pizzu, nalil mi skleničku vína, vykoupal děti a řek mi ať se ani neopovážím na něco sáhnout, že se mám dívat na nějakou blbost v televizi, dát si pohov a že mě ta depka rychle přejde. Měl pravdu, asi jsem prostě jen potřebovala vypnout.
U nás zuby stále čtyři, ten zbytek se snad někam zatoulal. Jinak Matýsek se od Sofinky naučil bubnovat na bubínek, takže u nás už asi ticho nikdy nebude. Taky se od ní naučil, že když mu řekne tuli-tuli, tak se k ní přitulí. Mám pocit, že jí teda vyhoví úplně ve všem. V našem slovníku se rovněž objevilo štěkání, ale nikoli ha-ha, jak popisuje LaBouche, ale af-af… vzhledem k tomu, že moje máma má dva psi a pravidelně je k nám bere, tak štěkáme poměrně často a vydatně.
Tak, Matýsek dokoukal svojí dvacetiminutovku s Teletubbies (stejně jako to bavilo Sofinku - dneska už na ně kašle - baví to i jeho), takže já běžím. Ahojky,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 10.08.04 09:40

Ahojte holky,

tak jsme zvládli ten odběr krve. Fuuuuuuuj!!!!!!!!!!­!! Chuděrka moje maličká. Už když jsme tam přišli a já viděla ty lidi jak vycházejí a drží si ty tampónky, tak se mi udělalo nevolno.
Ale měli mu brát jen krev z prstíčku, tak jsem si říkala to bude dobrý. Jenže dobrý to moc nebylo.
Paní byla dost hnusná, trvalo to snad 10 minut než mu z toho prstíku vymačkala všechnu krev co potřebovala a stále mi u toho nadávala.
Já teda nechápu jak jsem to měla dělat, ale už když jsme si sedli tak mi povídá, že mu tu ručku mám držet pevně ale nemačkat mu jí. Zkuste si držet vzpouzejícímu dítěti pevně ruku a nemačkat ji u toho.
Takže na mě střídavě řvala, držte mu tu ruku anemačkejte mu tu ruku. Připadala jsem si jak vůl.
Trvalo to opravdu celou věčnost. Než nám odebrala co potřebovala tak sestřička vedle stihla vzít krev dvoum paním.
Chudáček můj, ten tak plakal a já u toho tak trpěla. Kdyby nás někdy opět posílali na odběr krve, tak určitě pojedem někam jinam, protože řvát na sebe nenechám. Kdyby mi u toho nebylo tak špatně a do breku, tak tam na tu ženskou začnu řvát taky.

Mějte se Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 10.08.04 11:35

Ahoj holky,

tak jsem chvíli vyhodila ségru s Klárkou ven, mám chviličku na psaní.

MartiV - už jsem se tě chtěla zeptat minule, ale zapomněla jsem. Kde je ten obchůdek s tím těhu oblečením???? Já jsem si zatím vybrala jedny kalhoty v C&A, stojí sice skoro 1500, ale asi to do nich vrazím. Ale další inspirace by se hodila. Koukala jsem na fotečky a ti tvoji chlapi mají úplně stejný frajerský výraz :-)))).

Simunko -ta sestra musela být fakt kráva. Měla jsi ji zprdnout, vždycky jsem naštvaná, když se takto chová zdravotní sestra a vůbec kdokoliv, kdo při svém povolání má kontakt s lidmi. Říkám si, proč radši nedělaj něco jiného, když je takhle práce netěší.

Evi - gratuluji k novému pejskovi, ať s ním máte jenom radost. Jak se jmenuje a co je to za rasu? Vypadá to, že vám bych opravdu osudově určen. A co v noci? Jde to? Nám vždycky štěňátko prvních pár dní až týden strašně v noci plakalo po mamince, takže jsme se nevyspali.

LaBouche - ty máš ale šikovného kluka, to čumím, že takhle hezky chodí na nočník. My už jsme ho zase schovali, protože malá nějak stávkovala a nechtěla na něm sedět, tak ji nechci nutit. Ale že chce Matýsek sám, to je super.

Moniko - s tím pitím jsme na tom naprosto stejně, Klára odmítá pít, sladké nesladké, je to jedno. Pije jenom moje mléko, ráno a večer a někdo trošku i přes oběd. Já myslím, že kdyby měly žízeň, že by to dětičky daly najevo.

Letím vařiti, dneska jenom lečo, nic jiného se mi vyvařovat nechce.
Jo a taky se loučím, protože jedu zítra s kamarádkou na chatu, tak se neozvu. A sobotu jedeme na křest dítěte jiné kamarádky, tak se asi ozvu až v neděli. (Docela se bojím, jak to s Klárou zvládnu hodinu v kostele)

Mějte se a posílám pohlazení mimískům

Kačkač

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.08.04 13:55

AHOJKY!
TAK JSEM DNESKA VIDĚLA V REÁLU KOČÁREK BABE CONFORT TWIN CLUB (JE I PRO SOUROZENCE). MINULÝ ROK SE MI STRAŠNĚ LÍBIL NA INTERNETU, ALE NEMĚLI HO NA SKLADĚ A TRVALO BY DLOUHO NEŽ BY PŘIŠEL, TAK JSEM OBJEDNALA TEN HAUCK. A DOBŘE JSEM UDĚLALA. TOMUHLE KOČÁRU SE VYHNĚTE OBLOUKEM! ZE ZVĚDAVOSTI JSEM HO VYZKOUŠELA V KRÁMĚ A JE STRAŠNĚ TĚŽKÝ (I BEZ DĚTÍ) A NAVÍC NADZVEDNOUT PŘEDNÍ KOLEČKA TŘEBA PŘI NÁJEZDU NA OBRUBNÍK JE VÝKON HODNÝ ZDATNÉHO KULTURISTY. NAVÍC MI PŘIŠEL STRAŠNĚ OBROVSKÝ, TUDÍŽ TĚŽKO SKLADNÝ DO AUTA, S HLUBOKOU KORBOU ASI DO AUTA ZCELA NESKLADATELNÝ. TOLIK INFORMACE O TOMHLE KOČÁRKU. DOST MĚ MRZELO, ŽE JSEM HO TEHDY NESEHNALA, ALE JAK JE VIDĚT, BYLO TO JEN DOBŘE.

JINDRA

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 10.08.04 14:13

Ahojky!
Tak to jsem ještě jednou já! Hlásím, že náš Matík je lenoch první třídy, prostě je líný jak ta příslovečná veška!!!! Dneska jsem ho nachytala s lahvičkou - podstrčila mu ji Sofinka - krásně si ji držel jednou rukou, bumbal a ještě si u toho hrál. Po:,–(ila jsem si ho na klín, aby si vypil ranní mlíčko. Dala jsem mu láhev do ruky, když to teda umí, tak ať pije sám. Jenže - láhev odhodil, opřel si mi hlavu o rameno a mámo drž, k čemu tě mám. A vymalováno, asi mu budu flašky a hrnky přidržovat ještě na vysoké. Tak, to jsou od nás opravdu už všechny novinky, teď ustrojím šelmy a vyrazíme na NOVU pro nový seriál, který dneska přišel, takže zbytek léta už budu mít pracovní.
EVA: Jakého pejska jsi to dostala? My jsme měli boxera (teď je na venkově u známých, protože tady u nás v parku psi nesmí běhat na volno a on byl poslední dobou strašně nešťastný, že se nemůže volně proběhnout, co je na vesnici, tak je to už zase ten veselý pejsek - teda hafan, protože má 42 kg a není vůbec tlustý, jen samé svaly) a bylo to strašně fajn, Sofinka se s ním jako mrně strašně vyřádila, on si nechal líbit skoro všechno, když se učila stoupat, tak si za ní dokonce lehal, aby padala do měkkého. Nikdy jsem je ale nenechávala nikde sami dva, přeci jenom je to zvíře a člověk nikdy neví.ˇSoka teď chce kočku (Mates je z nich atky hotovej), ale Luis kočky nemusí, takže se zatím udatně brání. Jsem zvědavá jak dlouho odolá, neb Sofinčin nátlak sílí.

Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.08.04 11:30

Ahojte holky,

jsem tu jen na skok, protože musím vařit oběd. Mám ale radost, tak vám to musím hned za tepla zdělit.

Matyášek totiž není chudokrevný!!!!!!!!!!! Sice má ty hodnoty na hranici, ale zatím to prý budem řešit jen tím, že mám baštit hodně masa já. Prý se to k němu dostane mlékem. Já maso sice moc nemusím, jen tak občas, rozhodně né každý den. Stačí mi tak 1-2× do týdne. No, tak teď se překonám a budu baštit steaky k snídaní, k obědu i k večeři, až mi to poleze krkem. Hlavně aby se to dostalo k tomu mému broučkovi, že!

Tak já musím. Užívejte si léto, to nám to nějak rychle uteklo a pohlazení štěstíčkům!

Simunka

PS: Jindřiško, chtěla jsem se zeptat, nemáte náhodou pevnou linku. Kdyby jsi mi spíš napsala číslo na pevnou, tak bych se ti pokusila zavolat někdy odpoledne od mamky. My ji totiž zrušili ale myslím že přes pevnou bychom spíš pokecali, není to tak drahé a já stejně poslední dobou k té mamče chodím téměř každý den. Děti se tam koupou, takže by mi to i celkem vyhovovalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.04 20:32

Berusky moje zlate :O)

jsem fakt vyrizena :O))))) Na psani cas vubec nebyl a kdyz se chvilenka nasla, tak jsem uz nemela silu :O)))).

V pondeli za mnou prijela kamaradka, okouknout naseho hafanka :O) a Kubicka samo taky :O))) Stravila s nami cely den a odjizdela az po 10 vecer…Byla jsem celkem ten den vyplazla :O))) Varit, venovat se kamosce, behat za Kubou, ktery neustale nahanel malou :O)) Musela jsem ji hlidat taky, protoze se ji snazime naucit chodit na „zachod“ ven…Zatim se dari ikdyz sem tam ji to ujede :O)))) No ale je to stene a potrebuje cas se veci naucit. Ale i tak je chytra, a vsechno se uci celkem rychle…

Vcera jsem cas nemela taky. Musely jsme na veterinu a odvezt auto do servisu .....Vecer jsem byla vyplivla jak svestka :O))))))))))

Musim rict, ze mit takove male stene je jako mit dalsi dite…Neustale se ji musis venovat…:O)))) Kubicek kdyz si s ni hraju obcas zarli..Zacne knourat a chce jit ke me :O))) Ale jinak je z ni uplne nadseny…Ona je taky hrozne hrava a tak po Kubickovi neustale skace a lize ho…coz se mu moc nelibi a vzdycky se ji snazi utect..:O)) Jenze Kubicek jeste neumi tak rychle pohyby aby se ji vyhnul a tak musim zakrocit ja :O))) Neco jineho je, kdyz si ona sama hraje a Kubuly si nevsima…To se Kubikovi strasne libi a smejdi kolem ni..Vetsinou ji chce vzit ty hracky se kteryma si hraje :O))) Snad nejvetsi frajer je, kdyz je mala v kleci..Koupili jsme ji velkou klec - jako jeji brloch ( zatim) do ktere muze chodit na zachod..Naucila se pomerne rychle. Chodi jenom tam, takze koberec a to ostatni mam zatim:O) ciste…Dneska nam poprve dala vedet ze chce jit ven a tak jsme ji pustily a ona sikulka mala se vycurala i vykadila venku na trave…Myslim, ze jeste par dnu a bude to v pohode. Pak tu klec vymenime za pelisek a bude s nami spinkat v loznici…Rikala jsem si ze ta klec je takova hrozna, bylo mi ji lito…Ale na druhou stranu to neni zas tak spatne…Naucila se ze na ten zachod muze chodit tam ( chodila jsem s ni ven co chvilku, ale nic. Doma pak se vycurala do klece :O) )a pokud nekam pojedem na vylet, bude to jeji pelisek. Bude ( a to i ted ) se citit bezpecne. Je to proste jeji.:O)) Hlavni duvod proc jsme tu klec vzali, bylo kvuli Kubovi. Prece jenom ona je jeste mala a mohla by Kubikovi nechtene ublizit..a taky ma alespon pokoj, protoze Kubula se kolem ni mota porad. Kdyz je zavrena v kleci muze se v klidu vyhajat.:O)))) Musim je oba dva davat na stridacku. Kdyz nemam cas se jim venovat - potrebuju si neco udelat, dam malou do klece a Kubicek si lozi a hraje ( vetsinou stoji u klece a ruzne do ni busi, hazi hracky apod ) :O))))) No a pak je vymenim, maly jde do sedacky, vetsinou chroupe Cherios - takove detske krupky, velmi zdrave a mala pobiha a hraje si…Vetsinou lita za mnou :O))))) Mela jsem ze zacatku strach. Jsem rada, ze si tak rychle na vsechno zvykla. Hlavne teda na Kubicka. Protoze ten ji taha a „osahava“ neustale i pri krmeni. Ona si to necha libit…Snazim se Kubicka naucit pohladit misto tahani.. Ale je to taky mrne a nema zatim zadny cit :O)) Takze kdyz jsou ti dva spolu musim u toho byt aby neco nevyvedly…:O))))))­)))))
Uz ted dokaze sama vyhopsat nahoru po schodech. Nahore jeste nebyla tak, moc se bala. Spodek uz mela obkoukany ( sem tam obcurany :O) ) takze nahore se bala…No ale stacila jen chvilicka a mala tady lita jak bes hi, hi :O)))))) Uz je to tady cele jeji.....Dokonce Kubickovi z pokojicku vysmejcila najake ty hracky, coz se mu vubec nelibilo a obratne a hned se za ni pustil ji ty hracky vzit…:O))))))­))))))))
Opravdu nam zvedla „naladu“ v nasem zivote :O))) Teda manza si nestezuje :O) Je to jeho „milenka“…Jak se ptala Kackac co v noci - tak place, teskni…Do tydne to ma ale prestat. Manza ji tak dlouho knucet nenecha…Prvni noc spala celou a tu druhou jsme se nevyspaly..Strasne plakala…Jakmile ji manza zaslech, odhrnul prikryvku ( ve 2 v noci ) a rekl : Dite place …:O)))) Prvne me napadla Kuba, ale ten uz davno byl s nami v posteli a pak jsem ji slysela…Manza „bezel“ za ni a uspal ji…prdosku :O))))) On na zvirata neda dopustit…A ta mala si ho omotala kolem prstu vytecne!!! :O))))

Jindriska se me ptala co je to za rasa. Ja nevim jak se to rekne v cestine ale v angline je to BEAGLE, je 2 mesice stara a je krasne zbarvena…Teda v jejim pripade neobvykle. Protoze ona je karamelovebila a vetsinou tahle rasa je hnedocernobila…Re­kly nam, ze je to opravdu velmi vzacne, kdyz se narodi takove zbarvene stene…Mame ji i s papirama…A pra­ve proto, ze byla takhle zbarvena, stala vice penez…Ale kdyz nam byla „osudem“ urcena, tak na cene nezalezi…:O))))))) Ted je to nas rodinny milacek :O)))))))))

Ted je chudinka nemocna. V tom pet storu se o ni vubec nestaraly!!!! Ma infekci v usich, spatnou stolici, dotala antibiotika, 3 ruzne kapky do usi, cele 2 dny nam nejedla a ma hroznou rymu…Takze se ji ted snazime dat dohromady!! :O))))
Ale uz mi tady pobiha…ukladla mi stetku na prach a snazi se nekam schovat hi, hi :O))))) Kubicek spinka, tak ma klid…

Vidim, ze zatim pisu jen o pejskovi a o Kubickovi nic !!! :O)))
Kubicek je velky chlapak. S temi 6 zuby vypada uz tak dospelacky!!! Je mi smutno :O) Ja chci toho prdosku bez zoubku…:O)))) Nevim jak vy ale ja si nedokazu predstavit Kubicka se vsemi zuby. To uz bude taaaaaak velky kluk :O))) Zadne mimi…:O))) Ale co. Manza rikal, ze si udelame dalsi :O) Kolem stolu Kubik chodi uz lepe, drzi se jen jednou rukou…Se spanim jsme na to dobre taky..i s jidlem­.....Mluvit zatim neumime, snad sem tam rika „baba“ ale to nevim co znamena…protoze to rika na ruzne veci..hi,hi.....

Tak a na komentare mi cas nezbyl. Napisu zase az vecer…Kubik je uz taky vzhuru. Moc toho nenaspal, jako vzdy :O)))))

Mejte se moc hezky a zatim papa Evca + Kubula :O)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.08.04 22:28

Ahojte holky,
tak jsem tu, opět jako odpoledne, jen tak na skok. Musím jít totiž koukat na ty hvězdy a podle toho co říkali ve zprávách tak mají nejvíce padat před jedenáctou.

Musím vám napsat že máme doma horolezce. V neděli jsme s manželem zjistili že umí vylézt na Tobiáškovu postel. No, ona je když je rozložená celkem nízko, tak jsem si říkala že holt budu muset dávat bacha když je rozložená. On sice slézat umí, ale přeci jen se mu to ještě moc nedaří a občas špatně couvá a tak ho raději jistím. Včera večer jsem ležela na naší posteli a on stál u ní a najednou hop a už byl nahoře za mnou, tak jsem ho dala dolu a volám manžela aby se přišel kouknout, samo že Matyášek nezklamal a hned se vyhoupl nahoru. No a dnes to už byl vrchol všeho. Já ho vždy koupu, potom se jdou koupat děti a on, když ho obléknu, tak vždy leze za nima do koupelny, stojí tam u vany a kouká na ně. Dnes také šel šmírovat a já že si rychle umyji nádobí, ale moc jsem toho neumyla, protože za chviličku se z koupelny ozývá, mamíííííííí honem pojďf sem, Matyášek stojí na židli. Mámetotiž v koupelně pod umyvadlem takovou židličku na které stojí Tobiášek když se myje nebo když si čistí zoubky.
Takže jsem tam přiběhla a čuměla jak vůl. Matyášek stál na té židličce a držel se umyvadla, přičemž se tak výtězoslavně usmíval.
Já myslela že mě raní, protože opravdu nechápu jak se tam mohl dostat. Že vylezl na tu židli to ještě chápu, ale jak se postavil když se neměl čeho chytnout je záháda.
Takže teď budu muset hlídat, hlídat a hlídat než se naučí pořádně slézat.

Další novinka dnešního dne, je že Matyášek dnes zbaštil 2 nektarinky a půl banánu!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!
Ty nektarinky celé nebyly, protože je baštil sám, rozmazával si je po oblečení a po stolečku, bylo to opravdu všude ale je to takové vítězství, snad v tom bude pokračovat!!!!!!!!!­!!!!!!!
Možná začal jíst i po včerejšku, kdy ochutnal králičí bobek. Sice ho nespolknul ale měl ho v pusince a nevím jak dlouho. No, tak možná po tom bobku zjistil že to co mu dávám já není až tak špatné?

Jo, tak já jdu na ty hvězdy. Doprala mi i pračka tak u toho pověsím prádlo. Možná ještě dnes něco písnu. Uvidím.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 11.08.04 23:23

Ahojte holky,

tak ještě na skok.

Moniko, huráááááááááá­ááááá!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Já už myslela že jsi na nás zanevřela. Jsem ráda že jsi se ozvala. Sice jsou nyní ty prázdniny a tak nikdo ani já moc nepíše ale já to určitě, až mě děti opět opustí a začnou chodit do školy a do školky, napravím. Teda doufám!!!!! Snad ještě budu mít někdy chvilku času!!!!!!!!

Jsem na tom i špatně s poznámkami a tak nevím co přesně kdo psal. Jsem na tom opravdu nějak bledě.

Jindřiško, jsem ráda že depka je pryč a nejsem ráda že máš práci.
Já nyní také prožívám takové období. On Matyášek vůbec nijak nic nedělá. Nemá vůbec zájem o nějaké paci paci pá pá prostě o nic. A já si, když vy tu píšete co vše již vaše děti umí, říkám jestli není nějak zanedbaný? Ale vím že to je tím že ho to prostě nezajímá. Nemá na to čas. Raději něco zkoumá, někam leze a tak. Co by seděl a tleskal! Snad až bude škaredě, přestanem stále někam chodit, bude se doma nudit a nebude kolem tolik věcí které musí vidět, tak snad potom začne tleskat, mávat a podobně.

Holky, musím končit, padla na mě nějaké ospalost, tak musím jít spát nebo to překonám a potom nebudu moci usnout.

Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.04 20:33

ahoj holky,
moc se omlouvám, že jsem se teď delší dobu neozvala, ale u nás je boj…prořezávají se nám 4 zuby naraz, takže buď kojím a nebo nosím Kubu v náruči, protože chudáček pořád brečí a všechno strká do pusy…ty dásně už má tak strašně rozrýpané, že mu z nich teče občas i krev…
Simunko, nic si z toho nedělej že Matyášek ani nemává ani nedělá papá…Kuba taky ne. On radši zkoumá zámek, klíče, dveře (zavírání a otvírání)..prostě takové ty „technické věci“. Ale můžu ti říct, že mě vyděsil k smrti, protože se tomu mojemu rošťáku podařilo odmontovat z klekačky (židlička, která se snad už ani nevyrábí) těma svojema pidiprstíkama šroubek i s matkou a samozřejmě to skončilo v puse. a nechtěl ji vůbec otevřít…Tož takový překvapení mi ten náš 11kilový "drobek " chystá..
Holky, ani jsem neobědvala, jdu něco zblajznout a když budu mít ještě sílu, tak napíšu…
Opatrujte se

MarťulaR

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.08.04 17:49

Ahojte holky,

tady chcíp pes!!!!!!!!!!!!!

No, neva, dnes mi přišla SMS od Jindřišky, že se jí rozbil počítač a je bez internetu. Mám vás všechny moc pozdravovat.

Eva, si pořídila nové miminko, čili také nepíše. Máš můj obdiv Evi, já bych štěně asi moc nezvládala, stačí mi ten náš králíček. Jinak máte pěknou rasu. Moc se mi tito pejsci líbí.

My stále někam jezdíme. Jindřišce jsem volala ve středu ale bohužel v blbou dobu. My totiž celé odpoledne myli to naše auto, aby bylo pěnké v tom bazaru a k mamce jsem se dostala až po šesté, jenže to už Jindřiška dělala večeři a tak, takže na nějaké vykecávání po telefonu neměla čas. Snad se si jednou pokecáme.

Dnes jsem byli celý den v Litomyšli. Je to tam moc pěkné, hlavně takovém parčíku se nám líbí. Mají tam super travičku po které jsme běhali bosky a Matyáškovi se tam také moc líbílo. Na ten zámek tam se asi ale nikdy nedostanem. Mě se zdá že jak máme něco blízko a jak tam stále jezdíme, tak tam nějak ty památky člověk přehlíží.
Nicméně jednou se tam snad kouknem, vždyť je to tam tak krásné.

Zítra chcem jet asi do vesternového městečka. Pojedem asi do Šiklova mlýna, či jak se to přesně jmenuje. Sice jsme tam již asi 2× byli ale moc se nám tam líbí a tento rok nemůžeme jet nějak moc daleko a tak musíme objíždět jen okolí které již známe.
Chtěla jsem se zeptat, byli jste někdo v té středověké vesničce Botanicus? Je to někde na půl cesty mezi Hradcem Králové a Prahou.
Podle internetových stránek je to pěkné ale nevím jestli by se tam líbílo i dětem.
Možná tam stejně nepojem, protože myslím že je to na Matyáška už celkem daleko. No, uvidíme.
On manžel není tip, který by mohl třeba den sedět doma a tak když má dovču tak musíme stále někam jezdit.
Jenže já se mu ani nedivím, co také dělat v paneláku!!!!!!!!
Zoo máme tento rok naplánovanou už jen tu v Ostravě. Matyášek zvířátka zbožňuje a tak už se tam těším. Bude se mu to bobečkovi moc líbit.

Jo, chtěla jsem vám holky napsat, že vás všechny které máte malé děti a máte druhé nebo plánujete druhé a nebo čekáte druhé jako KačKač, že před vámi smekám.
Já byla dnes ráno nakupovat a za mnou stála mamina, jedno dítě v košíku, jedno posazené na té sedačce na košíku , měla v ruce seznam co musí vše koupit a jela.
Děti byli tak rok a dva-dva a půl roků. To starší nevím, protože jak sedělo v tom košiku, obrovnané nákupem, tak nebylo přesně poznat jak je velké.
Ta menší holčička, se stále otáčela, brala něco z toho košíku a kousala do toho, maminka ji stále cpala rohlík, jenže to ona nechtěla, a ta starší holčička jí to stále brala a plácali se, prostě krása.
Maminka ale v pohodě!!!!!!
Já nevím, možná si na to člověk zvykne ale já bych asi šílela. Ta malá ještě stále fňukala.
Jo holky já před vámi smekám, protože já mám sice 3 děti ale nikdy jsem s nimi nezažila takovéto situace.
Já třeba když jsem takhle u ségry, tak většinou nechávám Matyáška doma, byl tam se mnou jen jednou a jak jsem si tak chovala to mimčo, tak jsem nějak nestíhala dávat pozor co vlasně vyvádí.
Je to asi o zvyku, ale nedovedu si představit že bych měla mít třeba nyní ještě jedno miminko.

Pa Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 13.08.04 20:37

Ahoj holky,

tak jsem psala, jak tu nebudem, ale všechno se zvrtlo jinak a vrátili jsme se už včera odpoledne. No výlet jako blázen - celou středu dopoledne balím věci, jídlo, cpu to do auta, cestujeme a druhý den se vrátíme. Kláře se tam vůbec nelíbilo, byla ufňukaná a v noci nechtěla spát. A navíc jsme měli menší incident - naše Bára zakousla sousedovic slepici, tak jsem ji zaplatila, sbalila se a vypadla. Dostala jsem vynadáno, že nemám psa na vodítku (že oni mají slepice na ulici to asi nevadí) a kamarádka mi řekla, když máme psa parchanta, tak ho máme zmlátit a zavřít. Nevím, jak bych vymlátila z loveckého psa lovecký pud. Jsem z toho trošku zklamaná, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem doma. Už nikdy nebudu slibovat, že pojedu někam, kam se mi nechce. Byla tam příšerná nuda. Manžel měl hroznou radost, že jsme se vrátili, prý se mu po nás stýskalo (po tom jednom dni :-)).
Tak já se ještě ozvu, jdu se trošku nachystat na ráno, jdeme na ty křtiny.

Mějte se krásně.

Kačkač

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.08.04 20:54

Ahojte holky,

sice jsem to nechtěla zakřiknout ale vypadá to že Matyášek začal jíst!!!!!!!!!!!! Ty vykřičníky za tím neznamenají že bych jako křičela, já totiž jen tak radostně šeptám!!!!!!!!!!!!!
Jí už třetí den!!!!!!!!!!!!!!!!
A další novinka, ale pšššššššššššš­šššššttttttttttt, nevím jestli to mohu vůbec napsat, ale dnes večer je to již druhá noc co usnul sám bez kojení!!!!!!!!!! To šeptám ještě víc potichoučku!!!!!!!!!! Úplně u toho potichoučku i sedím, nadnáším se tu.
Sice se v noci budí stále tak po 2 hodinkách občas má takový ten úlet kdy spí.

Jéééééééé já to musím poslat manžel potřebuje pustit k počítači.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.08.04 21:27

Ahojte holky,

tak už mě sem opět pustil, takže pooooooootichou­čkůůůůůůůůůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Pšššššššššššš­ššššššššššššššt!!!!!!!!!­!!!!

Sice se v noci budí tak po 2 hodinkách, občas má takový úlet kdy spí 4 hodinky v kuse, ale to neva. Já už si zvykla.

Včera večer jsem ho v 8 nakojila, dala do postýlky a on normálně usnul. Stále jsem se běhala koukat, co mu jako je. On totiž vždy chviličku jen tak ležel, nebo seděl a po chvilce začal plakat, takže jsem přišla, vzala ho do postele a tam ho tak půl hodinky kojila dokud neusnul.
No, a dnes jsem ho kojila, pak jsem ho dala do postýlky a on opět, asi během pěti minut usnul!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Holky, to snad není ani možné!!!!!!!!! Nemohu tomu uvěřit!!!!!!! Už jsem si ani nedokázala představit že by měl někdy začít usínat bez těch mých prsou. Sice jsem si stále říkala že prostě jak je to v těch knížkách, prostě některé děti nedokáží do roku sami usnout, ale abych se přiznala tak jsem nevěřila tomu že se to někdy spraví. Už jsem si tu tak plánovala, že mu za dva měsíce bude rok a co jako budu dělat, když usínat nezačne. Měla jsem v plánu že po tom roce asi budu muset zkusit metodu nechat vyřvat, ale jak vidno asi nebudu muset.

Jéééééééééééééééé, to vám je taková úleva!!!!!!!!!!!!!
To se ani nedá napsat. Mě je vám tak kráááááááásně!!!!!!!!!!!

Nyní už jen aby se jeho spánkové intervaly začaly rošičku prodlužovat a budu ten nejšťastnější človíček pod sluncem. Jestli nebude zataženo!!!!!!!!!!! A i kdyby, tak budu šťastná pod mrakem!!!!!!!!!­!!!!!!!

Já teď musím k ségře ale asi ještě dnes něco písnu.

Páááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.08.04 22:21

Ahojte holčinky,

tak jsem toho mého broučka vychválila, ale musím si ještě trošičku postěžovat na to jeho lezení na postele. Já teď nemám doma chviličku klidu. Stačí abych se jen otočila a on už je na nějaké postely. Jsem stále ve střehu a hlídám hlídám.
Já měla děti které mi nikdy ani nevylézali z postýlky. Kamarádkám děti vylézali a já se radovala, že mě nevylézají. Kristýnka vůbec nikdy a Tobiášek to zkusil jednou, ale spadl, pěkně si namlátil a už to potom nikdy nedělal.
Byla jsem spokojený člověk, prostě když byli děti v postýlce, tak jsem věděla že se jim nic nestane. No a nyní mám pěkného horolezce a stále se musím bát. Tak jsem zvědavá kdy příde na to že se z postýlky dá také vylézt. Doufám, že mu to nějaký čas bude trvat.

KačKač, nic si z toho nedělej. Já jsem ráda že jsi se vrátila!!!!!! A i když nejsem zrovna největší milovník psů, mám prostě špatné zkušenosti, i tak některé pejskymám hodně ráda a k těm ostatním jsem tolerantní. Každý má holt nějakou povahu i ten pes. Je to jako s lidmi. Někoho máš ráda a někdo tě vyloženě štve. Mě třeba štvou mámini psováci.
Nechápu co ale někdo blbne kvůly zakousnuté slepici. To bych teda nikdy neřešila.
Je to taková blbost. Fakt dost úlet!!!!!!!!!!!

Marťulo, už jsou ti potvoráčci zoubáčci venku??????????? Chuděrka Kubík!!!!!!! A jestli mu teče i krev, tak to je chuděrka pětinásobná.
Ještě dík za uklidnění, máme asi podobné koumáky. Matyášek je také montér, ale ze všeho nejraději něco, nebo někoho honí. Stále leze za králíčkem. On už je ale tak vycvičený, že když se k němu Matyášek přiblíží tak tak šíleně vyskočí a je v tahu. Potom také šíleně rád různé míčky. Buď vydrží třeba půl hodinky běhat za míčem který mu Tobiášek stále bere a kope jinam, nebo si ho kutálí sám a leze za ním. Rád si i se mnou koulí. Dokonce mi občas míč pošle i zpět. Ještě mu to sice moc nejde, ale když se mu to povede, tak má šílenou radost.
Jo a abych nezapomněla, miloučký blázínek Ed, nám opět poslala balíček a mimo jiné v Něm byla i knížka pro Matyáška. Taková se zvířátky a každé to zvířátko má jakoby vzorek kůže nebo chlupů. Matyáška dosud nějaké prohlížení knížek nebralo, ale tuhle on miluje. Stále s ním sedím, ukazuji mu zvířátka, on je tahá za chlupy, dělá ty své zvuky podobné haf haf a vydrží u toho opravdu dlouho. Tak třeba najdu i nějaký fígl na paci paci a pá pá. Nevím totiž jak udržet jeho pozornost když ho to vůbec nějak nebere.

Tak já asi půjdu do vany. Koukám tu dnes u toho psaní na zahájení olimpijských her ale už mě to moc nějak nebaví.

Chtěla jsem vám toho ještě napsat!!!!!!!! Třeba Monice, Jindřišce(ta to stejně ale nyní číst nebude) Evě a tak ale holky, já na vás myslím, jenže mám nedostatek času i té energie. To teplo mě také nějak ubíjí. Dnes jsem byla ráno hrozně zklamaná že v noci přšelo a byla zima. Měla jsem totiž v plánu ten piknik. Večer jsem tu pekla a připravovala papáníčko a ráno bylo tak zataženo že jsme nevěřili tomu že se to zlepší a tak jsem se na piknik vyprdli.
Byla jsem ale tak plná energie když jsem šla ráno na nákup a nepekla jsem se u toho. Pak se ale během dne udělalo opět horko a já z toho byla nějaká zklamaná.

Dobrou noc, krásné sny, pohlazení mimískům skoro batolátkům Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.04 09:40

Ahojte berusky,

kooooooonecne chvilenku volna. Je uz neco po 11 vecer, ale uz jsem to nemohla vyrdzet :O) Ikdyz nepisu, ctu ( ve strasne rychlosti :O) ) tak stejne na vas moc a moc myslim :O))))

Mam na svem „tahaku“ napsane komentare uz od minula, ale vypada to ze v tom budu mit zmatek :O)) Takze kdybych neco popletla tak se dopredu moc omlouvam :O)))))

KACKAC - tak jak se citis ??? Jeste porad ti je na omdlevani ????? Ja ty zavrate obcas taky mela…Vetsinou se mi to stavalo kdyz jsem sla do schodu. Manza se vzdycky bal, abych sebou nekde nepraskla a neublizila sobe a malemu…Jsem moc rada, ze me to nepotkavalo kazdy den…
Nic si z toho vyletu nedelej..A nad nejakou zakousnutou slepici vubec nepremyslej…:O))) To bych opravdu hodila za hlavu…Lovecky pes je lovecky. Vsak to z nazvu vyplyva samo co je to znamena…Takovy pes ma „lov“ v krvi a tezko by se to z neho dalo vymlatit…Zapomen na to :O)))))))))
Napis jak dopadly ty krtiny.....Jak to zvladla Klarka ???.....:O)))))

MartulaR - Tak presne vim, cim si prochazite…Ku­bickovi se taky draly vsechny 4 zuby nahore najednou. Dikybohu uz je mame venku :O))))) Preji vam at to co nejdrive „preboli“. At je Kubicek zase usmevave mimi :O))))))

MartiV - maly je opravdu sikulinek!!! :O)))))) ja si taky myslim, ze do ledna se vam zadari :O))) Ono pry neni tak tezke otehotnet podruhe.....To telo uz je vic „chytlave“…:O)))) Takze uz se moc tesim az nam tady nahlasis //......:O)))) Drzim palecky at se brzo zadari!!!!!!! :O)))))

Jindrisko - z tech knizek si hlavu nedelej…ja sice taky ctu co a jak by Kubicek mel v urcitem veku vedet a delat, ale vazne je nejak stejne neberu. Kazdy ten nas „drobecek“ :O) je jiny a jsou veci ktere se nauci rychleji a jine zas vezmou trochu casu…:O)) Proste si rikam, ze se stejne vsechno jednou nauci..:O))))) Hod to za hlavu!! :O)))))))
Tak vy uvazujete o kocce ???? A jaky druh kocky by se vam libil ??????

MaK - jak donutit pit vodu nebo cokoliv jineho, s tim ti asi nic moc neporadim…Kubicek zatim pije jen vodu…ale tu taky „srka po lzickach“..Za cely den toho moc nevypije…Ale pokud kojis, tak to vubec nevadi…Me doktor rikal, ze detem do 10 mesicu bohate staci jen materske mliko…Zadne dzusy, caje nebo vodu…Ja se taky bala. Zijem v Kalifornii a vedra jsou tady skoro cely rok…Ale i presto me doktor ujistil, ze si s tim nemam delat starosti…Dneska jsem zkousela davat poprve Kubovi jablecny dzus. Moc nadseny nebyl. Jen cucnul a bylo…Asi mu to nechutna :O)))))) No co se da delat. Jeste kojim, takze neco tekuteho do neho jde :O))))))))

LaBouche - S vyletem do ZOO si me zase naladila :O) Mozna tam taky jeste jenou skocime…Adelka je moc roztomiloucka..Je to opravdu „kus“ holcicky :O))))))))))))))))) Tak at roste ve zdravi do krasy !!!!!!!! :O)))
Ten tvuj klucina je teda moooooc sikovny!! Chodit sam na nocnik!! Panecku. To by se mi taky moc libilo :O)))

Ed - ty ted taky nemas moc casu vid ?? Mas tam sestru, tak si urcite uzivate :O))))))) a to je dobreeee :O)))))
Tak prece jenom jste jely kempovat…Ja se taky hrozim toho az zacneme zase jezdit na vylety - kempovat, jak to Kubicek bude zvladat se spanim…Opravdu nekteri lidi nemaji zadne ohledy…Pozde do noci vysedavaji a jsou strasne hlucni…I me to vadi, kdyz mi nekdo za stanem dela „bordel“ a nemuzu spat…Co potom takove mimi !! :O) Ale jsem rada, ze se vam prece jenom vylet vydaril :O)))
Moc gratuluju k 7 zoubku!!!! Teda z Daisy se stava uz poradna „slecna“ :O))) Tolik zoubku :O))))

Denicek napisu. Jen mi musite rict co a jak mam udelat. A je to OK ikdyz jsem anonym ??? At to nedopadne jak s fotkami…ze me musi schvalit…A jeste kdy ho mam poslat ?? Musim si to „prepocitat“ na nas cas.....Tak mi prosim poradte…Nechci aby mou vinou denicek vysel pozde :O))))))))))

Simunko - Teeeeda to byla ale oslava !!!!!! Jsi sikulka ze se venujes a ucis Tobiaska !!!! :O))) Jsem rada, ze ho to malovani zaclo bavit :O))))) Myslim, ze o rok pozdeji do skoly ani snad chodit nebude…Vsechno dozene. Prijde vecem na chut :O))))))))
Ten odber krve – fuj, fuj…Mit takovy pristup asi bych tam becela s tim malym. Chuderka mala…Co to bylo za zakomplexovanou kravu…????? Copak muzes chytnout ruku malemu diteti, ktere se k tomu jeste vzpoura, tak bez poradneho stisku ??!!! On tu rucku preci sam od sebe drzet nebude..A „jemne“ mu ji chytnout nejde…Ja taky strasne moc prozivam vsechno co se tomu mojemu stesticku deje :O))) Hlavni je, ze uz to mate za sebou…

Ja taky porad nevim co se bude dit s Kubickovou operaci.....Volala jsem tam kazdy den, a kazdy den mi rekly, ze NEVI nic, protoze tam neni nikdo kdo by o nasem pripade vedel…Nekde se ji stratila nase slozka, takze jakoby jsme vubec neexistovaly…To je co .....Nejradsi bych jim nakopala prdele!!!!!!!! :O))) Jsem hrozne nastvana…Nejak mi ten pocit zlosti prebiji strach co se bude dit…I ted kdyz to pisu tak hlasite nadavam..:O))))))

Simunko vy taky cestujete, jezdite na vylety po kraji ???? To je super !! :O))) Je pravda i me by se nechtelo v tom panelaku byt :O)
Tak prece jenom uz si ta tva prsa odpocinula......Ja zapomela psssssssttttttt, budu septat at to nezkriknu…:O)))))) Matyasek uz nepotrebuje usnout u prsa, tak to je skvely..:O)))) Ja doufam, ze me potka to same…Nevim, nevim, jak by se metoda „vyrvani“ u nas osvedcila…:O) Asi moc ne..Protoze ani ja ani manza nemame nervy ho nechat brecet..Ale pokud nam nezbyde jina moznost, tak to budem muset zkusit…
I jidlo se u vas zlepsilo…Tak to gratuluju u vas k „velkym“ pokrokum…:O)))))) Jen at Matyaskovi mooooooooooooc chutna :O)))

Berusky moje zlate, jdu do hajan. Chtela bych vam toho napsat tolik, ale nemam uz silu. Jsem utahana…Ta nase Sindinka nam rozhodila uplne vsechno…Momentalne se vsichni tocime kolem ni…:O) Uz sama chodi ven se vencit, spi sama celou noc, neplace jen pres den…Takze se vsechno zlepsuje a princezna se u nas zacina zabydlovat :O)))))) Mam fotecky jak radi s Kubou…Az je nascanuji poslu vam…
Nevim jestli se zitra dostanu k PC, slavim sve narozky. Prijedou kamaradi z L.A. A navic rozhodla jsem se, ze si sama upecu dort..:O) Dneska jsem zvladla upect piskotove testo. Takze zitra me ceka udelat krem a zdobeni..:O))))) A to nemluvim o chystani jidla, vsak to vsechny moc dobre znate jak to na takovych oslavach chodi…Dva dny jsem jezdila a shanela ruzne veci.....A vsude jsem tahala ty me „dve“ ditka…:O)))) hi, hi.....

Mejte se moc krasne a zatim papa Evca + Kubula :O))))

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.08.04 23:09

Ahojte holky,

dnes opět jen rychlovka. Připravuji již věci na chatu a tak nemám moc času.
Zrovna se s vámi i na týden rozloučím. Nevím, ale asi se sem již zítra těžko dostanu, a tak až příští neděli.

Mám vás ještě pozdravovat od Ed. Užívá si sestru, ale chuděrku už jí také dva dny bolí hlava.

Evi, přeji vše nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej, no prostě úúúúúúúúúúúplně nej k narozeninám!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hodně štěstí, zdraví, lásky a aby se ti v životě vše dařilo!!!!!!!!!!!

Deníček napíšeš tak, že dáš poslat článek, tam napíšeš deníček, a pošleš. To že nejsi přihlášená nevadí. On každý deníček stejně prochází cenzůrou ať jsi přihlášená nebo ne.
Jééééééééééé, mě tak mrzí, že tu nebudu!!!!!! Ale hned jak se vrátíme, tak si deníček celá natěšená poletím přečíst. Nevím sice kdy přesně přijedem ale to bude žůžo. Možná tu na mě budou čekat deníčky rovnou dva.

Doufám že oslava narozenin proběhne podle tvých představ a že dostaneš úplně ty nejlepší a nejmlejší dárečky.

Musím tě ještě politovat a pořádně si zanadávat na ty blbé doktory. Jak je možné, že přesto že stále jen lítáte po doktorech, tak jak je možné že o vás opět nikdo nic neví. Co to tam mají za bordel, že se jim může ztratit něčí složka!!!!!!!!!!!
Jsou to opravdu volové!!!!!!!!!!!!!

Ještě jsem dnes volala Jindřišce. Vždy jí tak nějak zastihnu dost blbě. Zrovna se chystali ven, ale mluvily jsme spolu nyní již trošku déle. Asi 6 minut. Alespoň ten telefon to tak ukázal.

Tak holčiny, já musím jít ještě chviličku žehlit, takže se tu mějte, pište, užívejte konec léta a hlavně ty vaše drobečky.
Simunka

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 15.08.04 21:20

Ahoj holčiny,
tak jsme koupili sedačku na kolo a každý den vyrážíme na projížďky a minivýletky.Docela jsem z toho měla strach,prodavačka mě strašila,že se v tom děti bojí,tak jsem počítala s tím,že budeme týden jezdit jen kolem baráku a se řevem.Ale je to v pohodě.Napoprvé jsme jezdili asi hodinku a Kristýnce se to hrozně líbilo,hlavně když se jelo z kopce nebo do kopce.To se hlasitě smála a my s ní.Byli jsme takoví veselí cyklisti:o).
Dneska jsme byli nakupovat,tak jsem si koupila kabelku,tříčtvrteč­ní kalhoty ,kraťasy a džíny)do těch musim trošinku zhubnout),tak teď můžu být za kočku:o).
Simunko,Matyášek je teda pěkný divoch:o),Kristýnka je zatim spíš taková kamikaze.Ráno,když spim,se mě snaží přelézt,aby mohla jit na zem,ale kdybych ji nedržela za pyžamo,dopadlo by to asi dost špatně…
Potichoučku se raduju,že Matyášek baští a spí jako velký chlapák:o))))

Evi,všechno nejnejnejnejnej k narozeninám,pěkně to oslav:o)))))

Tak se mějte,já se jdu věnovat manžílkovi.Chce si povídat a já obojí najednou prostě nestíhám…
Paaa,Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.04 07:16

Ahojte berusky,

tak denicek jsem poslala…:O)

zatim papa Evca + Kubula :O)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.04 21:05

Evi, všechno nejlepší k dnešním narozeninám, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, pohody a spokojenosti…

MarťulaR

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 16.08.04 21:08

Ahoj holky,
dneska jsem celá dojatá-naše holčička řekla MAMA!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!.
Mějte se co nejlíp,já si jdu prohlížet fotky pořízené za deset měsíců našeho miminka........
Papapa,Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.04 21:11

Martulo

diky moc za prani…:O))))

Ja jsem denicek poslala vcera - v nedeli vecer…Myslela jsem si, ze uz to dneska bude a ono zatim nic…:O(
Doufam, ze jsem neudelala nekde chybu…to by byla ostuda…:O))))

papa Evca + Kubula :O))

Vložit nový komentář