Synechie u holčiček

Zdraví

Srůstem u holčiček se asi moc lidí nezabývá, znám málokoho, kdo by o tom věděl. U kluků se to ví z porodnice, ale u holek? Možná to někoho pohoršuje, ale jsou to naše děti a jejich zdraví je snad nejdůležitější. Chápu, že foto tohoto problému zde asi zveřejňovat nemohou, ale jak se o tom nezačne více mluvit v časopisech, pořadech pro maminky a tak, bude asi problém narůstat a řekla bych, že zbytečně. Jsem ráda, že jsem mohla napsat tento deníček a snad nejedné mamince pomůže zorientovat se a dát si na to pozor.

Ahoj všechny maminky, tento deníček píši jak z vlastní zkušenosti, tak pro vaši informaci. Byla bych totiž nerada, aby takových případů přibývalo. Nevěděla jsem, že něco takového vůbec existuje. Chodím sem na diskusi, a tam mě jedna kamarádka úplně „vyrazila dech“, když napsala, že její malá má srostlou pipinku, koukala jsem jako blázen. Říkala jsem si, cože? Jako jak srostlou? Tak mi to vše popsala, letěla jsem se okamžitě juknout a říkám si, dobrý to máme. Teď je to asi týden, co mi napsala, že jsou po zákroku, že to bylo hrozné atd. Napsala jsem jí, že jim nezávidím a stále jsem nad tím přemýšlela, hledala jsem na netu a zjistila, že to bývá z nesprávné hygieny nebo nedostatkem hormonu estrogenu.

Pořád mi to nedalo spát, a když se malá vzbudila, šla jsem se juknou znovu a krve by se ve mně nedořezal. Koukám a malá má asi to samé… najednou jsem měla pocit, že jsem špatná matka. Jakto, že to má také, vždyť každý den koupu, utíráme ubrousky a teď tohle?! Vzala jsem telefon a volala na dětské, sestra mě ubezpečila, že to srůst nemůže být, že jsem se spletla, a ať přijdeme ráno. Nespala jsem celou noc a bála se verdiktu. Paní dr. koukla a říká: „ano, je to synechie“. Malá tam tak ubrečeně ležela a já jsem nevěděla, co bude, zda nás někam pošle nebo co. Poslala nás na dětskou gynekologii.

Vzala jsem si sebou kamarádku, aby mě psychicky podržela, dorazily jsme na místo a nepříjemná sestra mi říká: „pan dr. tady není, přijeďte v pondělí“. To jsem myslela, že mě snad klame sluch, jako celý víkend ještě vydržet nervy, strach a co malá, nepřijdu pozdě? „Nene“, říkám, „už jsme tady, tak snad někdo zaskakuje“, „ano, je tu p. dr., ale ta má práci a bere jen akutní případy“. Otočila jsem se a řekla, že nevím, zda jsme akutní případ, ale prostě počkám na paní dr. a basta. Dobře, ale bude to tak za hodinu. Čekaly jsme hodinu a přišla moc hodná, krásná p. dr. Jeřábková a mile mi vše vysvětlila a malou položila (už s brekem) na klasickou porodnickou židli neboli „kozu“ a sestra držela nožičky. Malá ječela, ani ne tak bolestí, jako tím, že jí někdo rval nožičky. Dávala jsem jí pusinky a po oku koukala, co dělají.

Nejdříve to zkoušely rukou a pak nějakým nástrojem a jen slyším, jak p. dr. říká: „jo, to půjde, ještě vteřinku… UŽ! Máme to za sebou, princezno“. Ani nevíte, jak mi bylo krásně a malinká se mě držela zuby nehty, ani se jí nedivím. I pro nás, když tam jdeme, je to otrava, natož pro takhle malé miminko. Paní dr. mi řekla, že se musí malým holčinám 2× denně roztahovat pipinka, aby nesrostla, jako je to u kluků. Koukala jsem jako blázen, mám tři holky, ani u jedné se mi to nestalo a nikde nám to neříkali, spíše naopak.

Takže maminky, prosím, kontrolujte dcerkám po koupání každý den přirození, není na tom nic špatného, ba naopak, zabráníte tím horšímu zákroku v narkóze. Všude vám to neřeknou, ba dokonce skoro nikde. A hlavně, když už se to stane, tak si nedávejte vinu, není to vždy zanedbáním hygieny, jak to leckde píší, oni ani doktoři sami pořádně neví, čím to je… Ale spekulace byly a budou vždycky.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 06.02.12 09:06

Nám o otmhle už říkali v porodnici a dostaly jsme olejíček (za boha nevím jsk se jmenoval malá má už rok a půl)…a bylo nám doporučeno aby jsme pipku dvakrát denně jemně prstama roztáhli a a vytřeli olejíčkem proti srůstům!!!…to sme dělali asi tři měsíce a ted jí kontroluji několikrát denně i kamarádčina malá tohle měla a byli na zákroku..Držte se všechny maminky :hug: :hug: :hug: :hug:

 
hofka
Extra třída :D 14658 příspěvků 06.02.12 09:16

Já o tom hodně četla, i dr upozorňovala. Já pravidelně roztahovala, čistila .. ale roztahovala jsem nějak málo, pysky v pohodě, ale najednou koukám, nemá nějakej malej poševní vchod? Byl tak do půlky od hrázičky slepenej, ale nebyla jsem si jistá jestli je to nebo ne, malý holčičky ji maj prostě malou:-) Měla to tak nějakou dobu, až se ji to začlo z jedné strany rozlepovat, ale ne úplně. Tak to už mi bylo jasný, že to opravdu slepenec je. Dětské dr se to podařilo rozlepit v rukavici, naštěstí to nebylo srostlé. Mazali jsme potom nějakou dobu Opthalmoseptonexem. Je opravdu důležitý roztahovat všecko, nejen horní pysky, i poševní vchod od sebe.

 
Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 06.02.12 09:28

Je dobře že jsi to sem napsala mně se tohle stalo u dcerky dvakrát ale teda podchytili jsme to vždycky včeas že to zvládla obvodní dr jenom se špachtličkou a framikoinem ale přesně říkali že by se to pak muselo operativně :zed: a jak píšeš nikde o tom nic nikdo se nikdy nezmínil a až když se stalo tak nám dr řekla že je to celkem běžný a nběkdo to má daný genetikou někde jsem to tady na diskuzi už psala ale nejsem si jistá kde možná to bylo jenom u nás v červnovích mimčách. Takže si myslim že je denníček super nápad.
Taky mi přijde při nejmenším zarážející že se o tom u doktorů skoro vůbec nemluví a dokonce v porodnici říkala sestřička když ukazovala koupání že vůbec neroztahovat a nevytírat 8o to už jsem slyšela uplně prvně a upozornila jsem maminky já a sestra jenom podotkla že ano to se může stát :zed: :zed:

 
hofka
Extra třída :D 14658 příspěvků 06.02.12 09:32

Právě, jedni tvrdí neroztahovat, nesahat, druzí přesný opak. Myslím, že je potřeba se pipkám spíš věnovat než nechat být. Kolikrát jsem lovila hovínko ze všech koutů, si neumím představit „nesahat“, to by vypadalo:-)

 
aknellka
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 06.02.12 09:38

U malý jsem to zjistila naštěstí brzo, bylo jí pár týdnů a řekla bych i když mi to gynekoložka vylučovala, tak že to měla již od narození, protože už v porodnici při mazání jsem si říkala, že to nemá jako já, měla zarostlý poševní vchod, ale říkala jsem si, že by si toho doktoři určitě všimli a že je malinká, tak to asi vypadá jinak. Až po těch pár týdnech jsem narazila zmínku o synechiích v diskusi a uvědomila si, že to normální není a že to má malá taky. Šla jsem hned k naší dr. a ta nás poslala na dětskou gynekologii, měla jsem strach, ale Barunka byla statečná, paní doktorka byla příjemná, položila si jí na podložku a zkusila jí to rozrušit rukou a povedlo se. :dance: Byla jsem ráda, že nemusí na zákrok, teklo jen trochu krve, pár dnů jsem mazaly a každý den to kontroluji a už dobrý. :D

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 06.02.12 09:43

Hlavně, že už to máte za sebou, musel to být pro obě nepříjemný zážitek.

O synechii nám ale také říkali už v porodnici - a i tady na emiminu je to téma často probírané, možná Ti ty diskuse unikly. Řekla bych, že informovanost o tomhle problému naopak velmi silně narůstá, ve svém okolí už neznám maminku holčiček, která by to neřešila.

 
Enie
Kecalka 367 příspěvků 06.02.12 09:48

Ahojky, čekám asi taky holčičku a zajímala by mě technická otázka- jak ‚roztahovat‘ ten poševní vchod? Měla bych strach, abych malé neublížila…

 
mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 06.02.12 09:56

no hrozný, teda chudáček, ale v porodnici nám to říkali..

 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 06.02.12 09:59

Enie: to Ti v porodnici ukážou, není to žádné násilí, jen jakoby poodkryješ poševní otvor. Kdyby Ti to neukázali sami od sebe, tak si o to sestřičkám řekni…

 
nataluska
Kelišová 6934 příspěvků 06.02.12 10:23

Tak já jsem si to s naší mladší zažila už dvakrát a pokaždé pod narkózou v nemocnici..Ani teď nemáme vyhráno a neustále to má tendenci srůstat,take opravdu každý den roztahujeme celou dírku.Jen namazat nestačí.

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 06.02.12 10:43

Dík, žes napsala deníček. Sice jsem tu na emiminu už četla jakousi diskuzi o synechii, ale je třeba o tom mluvit víc.
A ohl. těch chlapečků - to zas tak nezjednodušuj, to není o nějakém denním stahování od novorozeněte, ale probírá se to dost, info si každý najde. ;)

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 06.02.12 10:55

Tak to teda čumím.Mám dceru 6 let a nikde přísahám nikde mi to neřekli a nikde ani nekontrolovali :?

 
katsha
Kelišová 5741 příspěvků 28 inzerátů 06.02.12 11:02

Já jsem o tomto problému dozvěděla až tady na e-miminu. V porodnici mi ani jednou nic neřekli. :nevim: :nevim: Tak holky budu muset dneska zkontrolovat. :?

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 06.02.12 11:07

fiiha..teda som sa vydesila, ani nam o tom nepovedali, skor naopak.....vytieram obruskami velke pysteky a okolie, ale nenapadlo ma roztvarat male pysteky. Hned ako som docitala tuto diskusiu, isla som malu skontrolovat- a neviem, proste neviem ako ma mat 1 rocne dievcatko pipulku, ci to co povazujem za zrastene pysteky nie je uz spojenie smerom ku klitorisu, fakt neviem, skoda že su pedofilovia, inak mohli dat fotky ako to je anie je správne. Ale zbehnem k doktorke nech sa na to pre istotu pozrie.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 06.02.12 11:12

Ty blaho ,tak to se musim mrknout.Jsi hodna,ze jsi se o tom zminila.Nikdo nam o tomhle v porodnici nerekl a ja sama jsem nic takoveho nevedela.Tak to musim zkontrolovat.jeste naopak rikali,ze se nema tolik dole zasahovat a nema se moc vytirat.atd…Ja to nastesti delam,ale stejne :think: :think: :think: :think:
Moc poucny denicek :hug:

 
Larinka
Povídálka 19 příspěvků 06.02.12 11:27

Mám týdení holčičku a už v porodnici jsem se ptala co s pipinkou. Okolo pysků má bílé nánosy něčeho. Snažím se to každý den trošku vytřít štětičkou namočenou v dětském oleji (někde jsem vyčetla). Naopak v porodnici mi řekli, že pipinku nějak více než je vhodné nevytírat :nevim: Ale mě to nedá, prostě si myslím, že to tam nemá být. Je pravda, že to jde velmi obtížně a musím asi postupně. Jinak roztahovat budu. Snad bude malá v pořádku. :mavam:

 
hofka
Extra třída :D 14658 příspěvků 06.02.12 12:19

Jsem našla jeden článek o intimní hygieně u dětí, je tam i obrázek srůstu u holčičky.
 http://www.solen.cz/…09/04/02.pdf

 
wellinka
Povídálka 30 příspěvků 13 inzerátů 06.02.12 12:21

Larinka: děláš to dobře, ten bílý mázek musí pryč! Hned na první kontrole mi dr. dal letáček o synechiích a jak správně pečovat o holčičí přirození. Olejem to jde dobře, jen se to musí vyčistit úplně, až tam nezůstane žádný mázek. Pak každý den kontrolovat a mírně roztahovat, jak už psaly holky ;)

 
Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 06.02.12 12:25

dr. tenkrát povídala že mejt uplně stejně jako meju sebe :) awalancha3: stejně tak jako u tebe i ta malá pipulina vypadá stejně :))

 
TessAg  06.02.12 12:41

Zvláštní, mně tohle řekli jak v porodnici, tak pak i dětská dr. Na každé návštěvě to kontroluje…

Je fakt že starší generace - myslím tím, mamka, tchýně, babičky na mě koukali jak na blázna…

 
janape
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 06.02.12 12:45

ZENY jsem moc rada,ze se tim zabývá více maminek,me osobne to nikdo nerikal a dr.take moc nekouka,ale ted uz zacne co jsme na to prisly.Ale je fakt ze mamca a babicka taky koukaly jak z jara.je to asi misto od mista a neni doktor jako doktor ze??

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 06.02.12 12:55

taky jsem se to dozvěděla až tady ne emiminu a koukám se tam malé po každém přebalování.akorát ted taky nevím,jak správně roztahovat.Ptám se dobře,když je to ta dírka co je vidět,nebo to je vevnitř?Ptám se možná jak blbec,ale radši se stokrát zept :think: ám.

 
naneta
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 06.02.12 12:55

Tak o tom jsem nevěděla. Děkuji za deníček, už to vím. :kytka:

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25106 příspěvků 06.02.12 12:56

welinka prosím a to tedy ten mázek, co tam má od narození se má postupně vyčistit? Třeba tím olejíčkem? Zase mi nikdo nedal pořádnou radu, i když se ptám.

Teď už mám druhou holčičku, tak si musím dát pozor, protože když se mi narodila první, po čtyřech klucích, tak mi řekli, že se jim vůbec do přirození nesahá a samo, že jsme měli tu synechii. A doktorka, co na to přišla náhodou, když jsme byli na pohotovosti tak se mnou mluvila jako že jsem největší pra. e na světě. Přitom malá byla načančaná, jak jen mohla být po čtyřech klucích :think: :kytka:.

Naštěstí to Eli měla jen slepené a tak docela lehce jí to na gynekologii „rozlepili“

Ale dodnes mám strach, když mi v porodnici vůbec neporadili, pak ani u dětské doktorky a to jsem se pořád ptala, protože s kluky jsem měla dobrou zkušenost, ale s holčičkou jsme si nevěděla rady. :think: :think: :think: :think: :think:

Příspěvek upraven 15.05.13 v 22:55

 
hofka
Extra třída :D 14658 příspěvků 06.02.12 13:16

Ten mázek se tvoří pořád, když se nebudeme mejt, tak ho tam taky budeme mít:-) Chlapi ho maj zas za předkožkou.

 
mitulkaf
Stálice 98 příspěvků 06.02.12 13:21

Nečetla jsem předchozí komentáře, takže nevím, co maminky psaly, ale já mám dvě holky a obě měly srostlou prcinku. Starší to měla trochu a přišla jsem na to tak, že měla lehce krvavou moč. Letěla jsem k doktorovi a ten mi řekl, že má srůst. Takže na gyndu. Naštěstí paní doktorka byla moc hodná a po chvilce bylo po zákroku.

Druhá dcera to měla asi v půl roce, takže opět k paní doktorce. Tentokrát to bylo trošku horší, ale naštěstí bez nějaké operace. O pár měsíců později ji to srostlo znovu, ale vpředu. Takže znova na gynekologii.

U obou jsme pak mazaly Dermazulenem a týden jenom sprchovaly.

Neřekla bych, že je to jenom moje vina, že jí to srostlo. Přece nejsem padlá na hlavu, abych nechala dítěti zbytky stolice nebo moči v prcince! Je to dané i tím, že miminka ještě neumí sedět a neumí roztáhnout nožičky, protože je v tom omezuje plinka. Až budou holky chodit na nočník, těchto srůstů ubývá.

Takže od té doby po koupání roztahuju prcinku. Stačí jednou týdně, ale mě to nedá a aspoň jednou denně to zkontroluju. O nic nejde, je to otázka dvou vteřin.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 06.02.12 13:29

To je mi líto :( Docela se divím, já myslela, že o srůstech je informací hodně. V porodnici mi sice nikdo nic neřekl (no…fakultka, co by člověk chtěl), ale dětská doktorka mne na to riziko hned upozornila a já malé při koupání pysky roztahuji a po koupání projedu tyčinkou namočenou v olejíčku

 
hofka
Extra třída :D 14658 příspěvků 06.02.12 13:34

Jednou týdně? Mě doktorka říkala při každým přebalování - po tom rozlepení. Teď cca 1× denně roztáhnu.

 
wellinka
Povídálka 30 příspěvků 13 inzerátů 06.02.12 13:46

AninaEli: přesně tak, úplně vyčistit. Bude se objevovat znova, hofka má pravdu :palec: V tom letáku, co jsem dostala od dr. píšou: V rýze mezi malým a velkým stydkým pyskem se nachází mazlavé smegma, které je třeba štětičkou na čištění uší namočenou do dětského oleje každý den po koupání setřít. Když na genitálu smegma zůstává, postupně se malé stydké pysky slepí, obvykle směrem od zadečku nahoru. Ke vzniku synechií přispívá i vlhké prostředí (zpocená kůže, mokré pleny)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 06.02.12 14:15

Já teda nevim,kde vidíte problém? Mám 3 holky,nikdy nikdo mně nijak nikdy neinformovaljak se konkretně starat o genitálie,ale proč asi? Snad je logické,že se o ně budu starat u dítěte stejně,jako u sebe. Takže denně se kouknu ,jak to vypadá mezi pysky,roztáhnu,vyt­řu,umeju,vysu­ším a je to. Takhle se nikdy žádný problém stát nemůže a ušetřím dítě těchhle zbytečných komplikací.
Vše je o pravidelné hygieně. :mavam:

Příspěvek upraven 06.02.12 v 14:16

 
ebirka
Závislačka 3439 příspěvků 06.02.12 14:26

diky za denicek :palec: , mne o tom taky nikdy nikdo nerekl a ani to nikdy detska mudra nekontrolovala. Toz az se mlade vzbudi zkontroluju, ale pipcu ji meju kazdy den, tak snad to bude dobry. :think:

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 06.02.12 14:28

ahoj
mala je statecna :srdce: , posilam moc pusinek.
Me o tomhle nerekl nikdo, dozvedela jsem se o tom na poradne, kdy mi doktorka rekla, ze male srusta pipinka, tak at se to snazime oddelat. Muj muz to pomalinku oddelavat, ale poradilo se a od te doby kontroluji porad.
Je dobre, ze se o tom pise, bylo tady par diskuzi a spousta maminek tam psala, ze o tom nic nevi,

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 06.02.12 14:35

Mne to rovno v porodnici vraveli a strasila ma aj detska doktorka. Mozno tym ze mala ma v papieroch nedonosena …

Len by ma zaujimalo, ci je synechia „moderna“ zalezitost. Totiz .. moja mama ani svokra nikdy o nicom podobnom nepoculi, netusili .. to skor nebyvalo?

 
Anonymousss
Kecalka 325 příspěvků 06.02.12 14:40

No teda nevím, ale o tom, že se mají holčičkám roztahovat stydké pysky, aby nesrostly je napsáno snad ve všech příručkách a reklamních prospektech k péči o dítě. Stejně jako to, že se má klukům zkoušet opatrně přetahovat předkožka. A v porodnici u nás to taky říkají.
A vím o tom, přestože máme doma kluka, a tím pádem jsem informace k péči o holčičky nikde cíleně nevyhledávala.

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 06.02.12 14:43

8o 8o 8o 8o tohle mě nikdy nikdo neřekl 8o ani v porodnici, a ani dr :cert: Nikdy jsem to dedělala, jak poznám, že je něco špatně? :nevim:

 
bellezza
Kelišová 5644 příspěvků 06.02.12 14:48

Nam v porodnici o tom nic nerikali, prisla jsem na to sama a sla s malou k detsky, ta nas poslala do nemocnice na detsky a tam mi rekli ze problem nevidi ze je vse jak ma :cert: :cert: :cert: , mela jsem strach aby se vubec vycurala, ale sla jsem k pani dr. na detskou gyndu ktera to potvrdila a nastrojem taktez rozrusila, pak sme to necim mazali byl a je klid :hug: :hug:

 
MajdaT27
Kecalka 111 příspěvků 06.02.12 15:12

Ahojky,tak to ja teda mela stesti a asi dobrou porodnici,me to ukazali a rekli hned jak jsem prvni den zacala malou prebalovat. :palec: :palec: Rodila jsem u Apolinare a to uz je porod.na urovni!!! :*

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 06.02.12 15:32

Vy tu píšet, že o klucich je to všude na internetu. Popravdě našla jsem jeden článek kde to bylo jak pro kluky tak pro holky, jak řešit ten problem. Sice jsem tomu moc neporozuměla a 2měsíce se mi má narodit chlapec. Proto bych se chtěla zeptat, jak to poznám u chlapce? A co s tím mám dělat? Děkuji moc

 
bedruna7
Závislačka 2859 příspěvků 06.02.12 15:33

:hug: :hug: Tak to je síla, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo…sama mám malou holčičku a děsím se každé prkotiny, tohle by mě položilo…

Nicméně, já o tomto věděla už do porodnice, musely jsme holčičkám vždy po koupání vytírat špilkou kačulu olejíčkem…tohle zadrbali u vás v porodnici, dneska na všechno kašlou a neinformujou maminky a pak jak se něco stane, tak je ještě obtěžujeme :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
hofka
Extra třída :D 14658 příspěvků 06.02.12 15:49

berry4: no vidíš, já roztahovala, čistila, ale stejně se pomalinku, ani jsem to nepostřehla ta pipina začla zalepovat.

Příspěvek upraven 06.02.12 v 15:50

 
Simi123
Extra třída :D 10675 příspěvků 06.02.12 15:55

Nam to rikala nase dr. hned, ze to mame promazavat olejickem, staci naky slunecnicovy nebo mandlovy. Vase dr. teda moc neinformuje. No hlavne,ze uz to mate vsechno v poradku :kytka:

Příspěvek upraven 06.02.12 v 15:56

 
ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 06.02.12 16:06

Taky mě překvapuje, že o tom někdo neví, na diskuzích je to každou chvíli :nevim: Náš dr. pipku kontroluje pokaždé na poradně… Jinak teda taky nevím, jak technicky provádíte umývání holčičky s kojeneckou stolicí, ta se dostane úplně všude a musím to dost často dostávat až kdoví odkud vatovou tyčinkou :lol: Nepromazávám teda ničím, nepoužíváme vlhčené ubrousky, ale Medvídka a ten mastí sám o sobě dostatečně.

U těch chlapečků je to složitější, tam se ani doktoři neshodnou, zda přetahovat nebo ne, osobně volím druhou možnost a náš doktor naštěstí též.

Příspěvek upraven 06.02.12 v 16:08

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 06.02.12 16:29

tak v knížce a i porodní asistentka mi řekla do pipinka nezasahovat, maximálně vytřít když se tam dostane hovínko. O roztahování vím taky až tady z emimina :nevim:

 
Natael
Závislačka 2697 příspěvků 06.02.12 16:29

FÍHA!!! Já na to koukám jako puk, když mě učili v porodnici jak přebalovat a koupat důrazně mi ta sestřička říkala, že ten mázek co má v pipce se tam musí nechat - což mi nedalo a hned jak jsme dojely domu jsem jí vykoupala a hezky jí to vyčistila, to že by to mohlo srůst mě nenapadlo ani omylem, hned jak se vzbudí tak to zkontroluju! Děkuju za tento deníček člověk se pořád učí, jen mě zaráží, že někde to řeknou automaticky a jinde ti takovou zásadní věc neřeknou :cert: :cert: :cert:

jen ještě dotaz, jaký olejíčky používáte na to vytření? Je to nějaký speciální nebo stačí normální dětský olej? My máme doma olej od Astridu. Můžu tím? Asi se budu ptát jak blbec s prominutím, ale jsem prvorodička a každýho prdu se lekám ;) děkuju

 
Terulinka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 06.02.12 16:57

Nam tohle taky nerekli ani v porodnici ani detska mudr. A kdyz mela mala asi 3mesice tak to mela poprve..a pak kdyz tam byla jina mudr. asi za mesic tak mi rekla ze ma mala srostlou pipinku. Tak na me koukala, ze jsem rikala zase. A samozrejme se me ptala jestli ji dobre a jak umyvam..jsem si pripadala jako „prase“. Malou umyvam poradne kazdy den. A kdyz to nejde tak ji vecer aspon omyju mokrou plinou. A bylo mi receno ze je mozne ze to delaji vlhcene ubrousky. Takze mi zakazala je pouzival a doporucila mi na mazani pipinky Infadolan.

 
gabulda
Kecalka 160 příspěvků 06.02.12 17:05

Ahoj děkuji za deníček … o tomhle problému jsem teda nevědala, až hodná sestřička 2 dny po porodu mě na to upozornila,když jsem se lekla,že má malinká opruzeniny a krev v plínce.Nikdo mě o tom nic neřekl až ona ,když jsem jí poprosila at mi ukáže higienu holčiček a já to pak sledovala docela poctivě.Jsem ráda,že jsi o tomhle problému napsala,je fakt,že se o tom vůbec nemluví a dokonce ani naše dětská doktorka nám nikdy přirození nezkontrolovala a to si myslím ,že by jí to nic neudělalo :nevim: .

 
Semisek
Závislačka 2951 příspěvků 06.02.12 17:42

No tak teď jsi mě dostala, u holčiček to vím. Ale u chlapečků jsem spíš četla/slyšela, že do dvou let se přetahovat nemá :nevim:
Naše dr. ale na roční kontrole opatrně kontrolovala, co vím.

 
sikorka
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 06.02.12 18:45

Pro Sabi, určitě bys to poznala, náš malej to měl asi v 7 měsících najednou brečel zničehož nic, a pak jsem zjistila, že brečí když čůrá, měl tam velký zánět, měl to nafouklé skoro do tvaru trychtýře, takže dr, známí strašili s obřízkou a nakonec jsme dostali jen mast - triamcinolon, a nežádoucím účinkem bylo slábnutí kůže a tím jsme mazali až ta kůže opravdu skoro mizela a otvor se rozšiřoval, nakonec to bylo dobré a od té doby už jsme to pravidelně každý večer při koupání přetahovali a myli, ale předtím nám to také nikdo neřekl, ani dětská dr. takže to vím po příště, asi čekáme druhého kluka. o tom srůstu u holčiček slyším poprve a docela mě to překvapilo.

 
tinkal
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 06.02.12 19:21

V porodnici ani u doktorky nám to neřekli. Na otázku, zda mám vyčistit i ten mázek, mi bylo odpovězeno, že ten tam mám nechat a lulinu čistit jen povrchově! Já ho ale stejně vždy vyčistím olejíčkem na tyčce do uší. O synechii vím, protože na to trpěla má neteř, bohužel byla i na gyndě a prováděli jí větší zákrok, není to jen nedostačující hygienou,ale hormony. A bohužel se o tom opravdu moc nemluví. My roztahujeme po každém přebalování.

 
tessika
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 06.02.12 20:09

Holky, asi si budu připadat jako magor.. ale.. jak tu někdo dával odkaz na ten článek s fotkou..http://www­.solen.cz/pdfs/ped­/2009/04/02.pdf
Tak moje holčička má poševní vchod ukázkový, ale ty pysky má na konci trochu přilepené k těm velkým pyskům - jak je na tom obrázku.. To je taky na synechie? :,(
Mě taky říkali v porodnici vůbec nezasahovat a můj mudr. říkal, že jen roztahovat trochu poševní vchod, aby to nesrostlo a že pysky speciální péči nepotřebují. Ale moje holčička to má takhle už snad od narození.. tak jsem to nikdy neřešila. :zed:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama