Taškařice se SIM kartou

O životě

Díky mobilním operátorům můžeme mít někdy opravdu nezapomenutelné zážitky snad po celý život.

S mobilními operátory si asi řada z nás užívá spoustu zábavy. A někdy se to povede i na Silvestra. Podívejme se na to, o jaký zážitek se mi na poslední den v roce postaral jeden z nejmenovaných mobilních operátorů.

To jsem zrovna nedávno potřeboval udělat jisté změny v nastavení pravidelných plateb, jak se pár věcí s novým rokem změnilo. Postupuji jako obvykle, internetové bankovnictví, vše přenastavím, odešlu a ono to po mě chce ten SMS klíč či jak se to nazývá. Fajn, vezmu patřičnou SIM kartu, připojím a čekám, až přijde příslušná SMS. Čekám. Ještě čekám, stále čekám a ono nic. Protože to v tu dobu nehořelo, mávnu nad tím nakonec rukou s tím, že je asi nějaký dočasný technický problém a rozhodnu se vyřídit to později.

Uběhlo pár dní a mě čekalo provést ještě jednu další bankovní záležitost. Vzpomenu si na tu nezdařilou předchozí akci a doufám, že mi mezitím ty SMS dorazily. Kartu opět zapojím a ono stále nic. V tu dobu jsem už nad tím začal přemýšlet vážněji a najednou mi blesklo hlavou: „Počkat, vždyť ono to bude stejně jako loni!“

Ano, tehdá jsem musel dobít kredit, aby mi nevypršela platnost karty. Když mi přišla ta varovná SMS, že mi karta přestane platit, říkal jsem si, proboha, co to je? Člověk tu má kartu, kterou pravidelně používá k přijímání SMS klíčů, vůbec přes ní nevolá, neposílá nic a oni po mně přesto chtějí, abych ji dobíjel, jinak že mi ji zruší? Já se z těch operátorů snad opravdu po… :roll: Ale co mi zbývalo? Oni jsou bohužel páni :nevim:. Buď zaplatíš, nebo nebude karta.

Kredit jsem nakonec dobil a vše pustil opět z hlavy. Teď je to přes rok. Žádná varovná SMS sice nepřišla, ale dnes s těmi neustálými změnami si člověk není ničím jist, možná to tentokrát odstřihli bez varování. To bude ono… A sakra… Co teď? :think:

Nemůžu si dovolit o to číslo přijít, je na něm závislý provoz několika internetových bankovnictví a představa, že bych měl oběhnout osobně všechny ty bankovní instituce s pobočkami v různých městech a měnit to číslo, no hrůza… Raději se zkusím podívat, je-li možné kartu ještě nějak zachránit a za jakých podmínek.

Hledal jsem nejprve na internetu a našel bohužel jenom pár kusých, nedostačujících informací. Rozhodl jsem se tedy, že se raději spojím přímo s operátorem a zeptám se co a jak. Již den před Silvestrem jsem na ně napsal dotaz a následující ráno četl odpověď. Kartu prý lze oživit opětovným dobitím s upozorněním, že bych to měl udělat co nejdříve, jinak karta bude navždy ztracena.

Prima! Tak ji dobiju přes banku X a bude to! Jo moment, tam nejsou peníze. U banky Y peníze jsou, ale dobíjení přes ní nejde… Hmm… tak přepošlu peníze z Y do X a pak to dobiju. Aha, ale k přeposlání potřebuji SMS klíč, který bude odeslán na tu odstřiženou kartu, takže vlastně nepřijde a jsem zase háji…

Jak jinak ještě mohu dobít kredit? Zvažuji všechny ostatní internetové možnosti a nakonec si říkám, nedá se nic dělat, já se budu snad muset sebrat, vytáhnout paty z domu a jít to vyřídit pěšky do města! A zrovna dneska v té zimě se mi nechce! Při představě zbývající alternativy, tedy běhání po bankách a vyplňování změnových papírů kvůli novému číslu jsem však raději šel…

Přijdu na poštu, řeknu, že chci dobít kredit a úřednici nadiktuji příslušné číslo.

„Hlásí mi to neplatné číslo.“

„Ale operátor mi potvrdil, že to půjde.“

„Ani terminál to nebere. S tím vám bohužel nepomůžu.“

„No co se dá dělat? Díky za snahu a já si to s operátorem ještě vyřídím.“

Vrátil jsem se domů s nepořízenou. Sednu k počítači a hned píšu operátorovi. Ono mi to píše „neplatné číslo“. Přichází odpověď.

„V tomto stavu můžete kartu oživit už jedině pomocí kuponu.“

To mi to také nemohli říct dřív! :cert:

„Doporučuji dobít co nejdříve, jinak vaši kartu…“

Nejdříve… to mi sakra nemůžete rovnou napsat kdy nejpozději? S vámi je taky řeč! :roll:

Opětovné pomyšlení na běhání po bankovních ústavech mi dodává energii vyrazit do města podruhé a koupit ten kupón. Jenže… sice je pracovní den, ale Silvestr. Všude zavírají dříve než obvykle. Například na poště ve dvě a já dorazil tak ve čtvrt na tři. Super načasování… I na jiných místech už je zavřeno. :roll:

Vracím se domů opět s nepořízenou. Co dál? Tentokrát volám otci, který je v jiném, větším městě, třeba tam ještě bude otevřeno. Bohužel už také ne, prý bychom ale mohli nakupovat v sobotu. Dobře, když to jinak nejde…

Pokládám telefon a pro klid na duši, abych nekoupil kupón a byl mi pak k ničemu, píšu operátorovi. Vysvětluji situaci a ptám se, jestli stačí dobít v sobotu. Odpověď je, že neví. Aha, takže oni „neví“… Ale mám prý zvážit možnosti dobití online a kdyby ano, tak mi tu kartu dočasně zdostupní.

To už jsem se jaksi poněkud vytočil a říkám: „Cože! Tak oni nejdřív napíšou, že mohu použít JEDINĚ kupon a teď najednou z nich leze tohle!“ :pocitac:

Zase jsem vychladl, bohužel z toho rozčilení jsem si zapamatoval jen první půlku vzkazu. Uvažuji. Dobře, ono je tedy možné i online dobití… Napadá mě, že by to mohlo jít přes zdejší bankomat! Hledání na internetu mi to potvrdilo a říkám si, zeptám se jich na to. Anebo raději ne, kdo jim má už věřit, když říkají pokaždé něco jiného? Jdu tam rovnou a vyzkouším to!

Seberu potřebné věci, jdu k bankomatu, vložím kartu, vše naťukám a… „CHYBA“. Prima. :roll: To už jsem byl napěněný dostatečně, tak se vracím potřetí s nepořízenou a s myšlenkou, že jim napíšu, co si myslím :cert:. Usedám k počítači, přečtu jejich poslední vzkaz ještě jednou a… chápu. Aha, oni ji nejdřív zdostupní a pak mohu nabít…

Tentokrát čistě moje chyba :oops:. Ponechat si chladnou hlavu, tuhle cestu bych si ušetřil. Přesto jim slušně píšu, že je s nimi těžké pořízení, když jednou řeknou to a pak tamto. A že tedy mohu použít bankomat. Na to se oni ospravedlní, že se jedná o zcela výjimečný případ a tuto možnost mi nabízejí speciálně jenom proto, že je zítra svátek.

To je od vás velice hezké, že něco tak výjimečného děláte jen kvůli mě. Díky moc. Hezký přístup k zákazníkům ;). Kartu mi tedy aktivovali pro jakýkoliv způsob dobití a hlavně abych to udělal co nejdříve. Jasně, už vím.

Již se začíná šeřit, jdu ve stejný den k bankomatu podruhé a počtvrté do města. U bankomatu zopakuji stejnou operaci a s napětím čekám s jakým výsledkem skončí. Vše proběhne v pořádku. Ještě aby ne! :cert:

Po úspěšném návratu domů raději prověřuji, zda vše funguje tak, jak má. Ano, hurá! :dance: Zpětně přijdou i nějaké starší zprávy, mimo jiné i informační SMS, že kredit mi propadne v půlce ledna. Fajn. Ale aby toho nebylo málo, píšu operátorovi. Kdyby mi včera ten váš kolega napsal hned, že mám použít kupón, jdu do města jednou a ne čtyřikrát. Aspoň mám ale díky němu zážitek na celý život. :-)

A jak je to s tím kreditem? V půli ledna propadne a kartu jste mi už zablokovali? Vysvětlete to a dám vám už pokoj. :D Přišla odpověď, že v půli ledna by byla karta nadobro zablokovaná. Držím slovo a již nic nepíši, ale říkám si, hm, takže vy jste prý nevěděli, kdy je nejzazší termín, třikrát mě honíte, ať to udělám co nejrychleji a já měl ještě dva týdny času, jo? Určitě vám to vaše „nevím“ tak akorát věřím! :pocitac:

Hodnotilo 29 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jita22
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 1 inzerát 06.01.16 08:29

Promin, jsi bordelar a svadis to na operátora :(

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 06.01.16 09:05

Výborný deníček, směju se jak blázen, to je tak typické! Kdo nezažil nepochopí :lol: Prosím napiš ještě něco. Krásný den :srdce:

 
Šmoulice
Kelišová 5352 příspěvků 3 inzeráty 06.01.16 09:26

Poslední dobou ty deníčky fakt stojí za velký kulový. Včerejší o ničem, dnešní taktéž :roll: :roll: :roll:
Nedočetla jsem. Nuda. :roll:

Příspěvek upraven 06.01.16 v 09:26

 
svycarka
Kelišová 6854 příspěvků 06.01.16 10:02

Denik pobavil ;)

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 06.01.16 10:58

Denicek byl celkem o nicem, ale znam to a moc sranda to neni. Neni to o bordelareni, take jsem mela takovou kartu jen na info sms. Zablokovali mi ji, nedostala jsem se do bankovnictvi a musela jit na pobocku to vyrizovat… a to jsem tu kartu mela sice bez pausalu, ale na sve jmeno asi deset let…

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 06.01.16 13:05

Téma fajn, běžný život.
Udivuje mě několik věcí. Proč si s operátorem píšeš? Proč nezavoláš? Proč máš situaci se simkou tak složitou? Já používám IB denně a kdybych furt přehazovala kartu, zbláznim se. Na můj vkus jsi nějakej komplikovanej :) Četla jsem půlku ráno, z nudy jsem ho ted dočetla.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 06.01.16 14:34

Me taky stve, ze si musim hlidat treba pripojene emailove schranky a lezt do nich, prestoze se mi z nich postu stahuji. Nechaopu, proc se musi sim dobijet, chapala bych, ze se treba musi z toho cisla obcas zavolat.

 
Majdina82
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 06.01.16 14:38

Taky jsem nepochopila, proč používáš jinou simku než pro volání :think:

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 06.01.16 16:50

Kdo nezažil nepochopí - já jsem to měla z té opačné strany a bylo to těžké vysvětlovat lidem, proč jim najednou nejde volat, když mají nabito třeba tisícovku. :nevim: Přijde mi to taky jako stupidní pravidlo (babi s dědou nabíjí jak blbí a akorát se jim tam hromadí peníze), ale chápu, že se ty simky musí protáčet a čísel není nekonečno.

 
barca77
Závislačka 3203 příspěvků 06.01.16 19:29

Stačí si vybrat kvalitní banku s profesionálním přihlašováním a nekupovat si kredit jak „zamlada“, ale fungovat na paušál, a problém je vyřešen.

 
tynaterezka
Závislačka 2840 příspěvků 06.01.16 19:47

Chapu tve rozcileni nebyl too nahodou T-Mobile?

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 06.01.16 20:25

Nechci radit, ale dnes už můžeš skoro z každého bankomatu zaplatit platbu kartou. Nebylo by to jednodušší?

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 06.01.16 21:07

@hanča74 jednodušší je to dle me takhle. Ale chtelo by to číslo, který člověk fakt používá

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 06.01.16 21:53

@MilijonDolar­Bejby ja jsem to asi špatně napsala. jasný ze internet banka je rychlejší. Jà myslela v jeho případě kdy potřebuje rychle něco zaplatit a lítá od čerta k ďáblu aby aktivoval simku. vezmu kartu, jedu k nejbližšímu bankomatu a zaplatím. :mrgreen:

 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 06.01.16 21:55

@hanča74 ajo, jsem jelito :mrgreen:

 
RoseK
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 07.01.16 08:21

Tak hlavně abys nemusel litat a nahlasovat nová čísla… :roll: tak jsi byl 4× ve městě. Nelíbilo se mi to, děláš ze sebe oběť operátora a přitom sis to zavinil sám :roll:

 
Tunrida
Hvězda diskuse 35564 příspěvků 07.01.16 13:28

Jojo, když je někdo nepoučitelný :nevim: Vsaď se, že obejít banky a nahlásit jiné číslo by bylo jednodušší a asi i rychlejší.

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 07.01.16 14:18

:think: nevím, jestli jsem ty trable pochopila vůbec dobře, ale to nemohl někdo z blízkých dobít kredit za tebe? já přes i-banking dobíjela několikrát našim a kredit jim naskočil prakticky okamžitět a sobě jsem o tom nechala poslat potvrzující SMS
jet 4× do města, to nechápu :nevim: dneska se dá snad 80% věcí vyřešit od stolu :palec:

 
Mablanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 07.01.16 14:40

Taky máme simkuze které voláme minimální, mám ji už dlouho a používám víceméně jen na to, že prozvoním dégru a ta mi volá zpět a vykecáváme. Chvíli jsem na ní měla jakýsi pidi pašál, ale byl k ničemu, když u normálního čísla máme paušál taky, tak jsem to převedla zpět na dobínení. Operátor mi ovšem zapomněl oznámit to o pravidelném dobíjení atak mě odstřihli. Naštěstí jsem to mohla hned vyřešit, ale když jsem tam volala, tak se mnou mluvi jak s de**lem.

 
Mablanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 07.01.16 14:42

Omlouvám se za chyby, máme velmi špatný signál askáče mi to.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama