Tchyni ani uzený nemusím

O životě

Mám taky jednu, a to pořádnou, život s ní je poslední dobou o něco těžší. Moje tchyně je generál, který chce všechno a všechny řídit, je nejchytřejší a všechno ví a zná. Manželovi volá každý den a to několikrát. Už jsem se s tím naučila nějak žít, ale co nastalo po narození našeho chlapečka, je fakt děs.

V šestinedělí jsem ji měla doma skoro každý den neohlášeně a kolikrát sebou přivedla i svoji návštěvu, aby se pochlubila. Já jsem si zrovna chtěla jít odpočinout nebo jsem kojila a ona urputně zvonila a zvonila. Ty nekonečné rady, ale jízlivě řečeno, typu: já když jsem měla kluky, tak jsem to dělala takhle… já ji vyslechnu, a když na to řeknu svůj názor, trochu jiný, tak by mě probodla pohledem.

Když se jí na mně něco nelíbí, tak to říká manželovi, ne mně. Asi, aby mi to řekl on. Říká mu, co a jak bychom měli s naším chlapečkem dělat. Když se jí manžel postaví, tak ho seřve, že je neuctivý a že má 4měsíčního syna a ona, že má dva dospělé syny, tak ví, o čem mluví. Teď už je to s námi na ostří nože, po malé výměně názorů mi řekla, že se tvářím jako kdyby to dítě bylo jenom moje, a to není tak úplně pravda! Chtěla mi brát malého, když mu byl měsíc a říkala, kdy jí ho dám na delší dobu, úplně mě tím stresovala.

A teď o víkendu, když jsme byli venku na procházce a malému se udělala nějaká krupička na hlavičce (po předchozí teplotě 37,5), byla u toho. Náš chlapeček měl 6. Nemoc, a když jí to manžel řekl, tak trvala na svém, že se zpotil a přehřál, to kvůli nám samozřejmě, protože jsme ho navlékli. Doktorům nevěří, má dva dospělé syny a ví nejlépe, co mu je. Když jsem jí poprosila, aby s ním po jídle nedělala letadlo, tak nereagovala a zase ten pohled… pozvracel se, udělala to podruhé, pozvracel se.

Také mě nutila, abych malému dávala od narození čaj, že bude lépe trávit. Když jsem jí vysvětlila, že to dělat nebudu, že je to zbytečné, když ho kojím a že moje mléko mu vystačí až do 6 měsíce, tak prohlásila, že mám extrémní a ojedinělý názor! Když byly synovi dva měsíce, tak si tajně koupila svůj kočár, že ho bude vozit v něm, protože ten, který jsem vybrala já, je nemožný a špatně se s ním jezdí, pořád na něm něco viděla (máme Quinny buzz) udělala to, aniž by se se mnou poradila, jestli mi to nebude vadit, kdyby to udělala, tak je vše o. k., je to divné, ale budiž. A řekla to samozřejmě manželovi, ne mně, asi aby se mnou nepřišla do konfrontace.

Už nemůžu, je mi líto i manžela, dostává od ní zabrat a citově ho vydírá. Pořádně si s ní promluvit se mi pořádně zatím nepovedlo, vede monolog a pak řekne, že tohle teď řešit nebude a dělá rozrušenou. Už k ní mám averzi a malýho jí ani nechci dávat na procházku. Manžel je úžasný chlap, jsme v pohodě, hádáme se hodně jen kvůli ní! Jak to půjde dál, nevím. Říkám si, že v tom asi nejsem sama, všude je něco, ale jak to zvládáte vy?

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 16.09.12 07:42

Bože, to je nářez. I přes přesvědčení musím říct, že je zralá na přes…Tak ať napíše knížku pro nastávající maminky, hospodyňky, státní rozpočet, ministerstvo financí - ať se se svými tak rozsáhlými zkušenostmi realizuje, ale hlavně mimo Vás. Takový člověk opravdu dokáže rodinu dost destruovat :zed: Jsi člověk a ne stroj na trpělivost a pochopení....­.....tak normálně vybuchni a vykřič jí to všechno do očí, chlap by to měl pochopit. Anebo jí kupte poukaz na nějakou relaxační techniku, když už jste tak šílení a je to s Vámi tááááák těžké a nic neumíte, ať si od toho pořádně odpočine…že se nestydí, baba jedna… :pocitac:

 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 16.09.12 07:45

To teda je huste slusny, nezbyva, nez urazit do krve a bude klid, nedej se a bojuj.
Tohle je extrem…dooost vel­kej

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 2 inzeráty 16.09.12 08:10

Tyjo, to ti teda vůbec nezávidím :? Do nekonečna být asertivní a ustupovat se nedá. Je to její boj, když se tak chová, může o vnouče přijít. Je to vaše dítě a je jenom na vás, jestli jí ho budete půjčovat a nechat si kecat do života.

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 16.09.12 08:38

Teda to koukám 8o. Moje tchýně má taky dva dospělý syny, já mám dva kloučky a hoodně mi radila, i když jsem o to někdy nestála. Ale to, co dělá tvoje tchýně, je fakt trochu přes čáru.
Asi bude potřeba, abys fakt trochu bouchla a nenechala se od ní zastrašit. Jasně, je to starší člověk, ke kterému se máš chovat s úctou. Ale i ty jsi dospělá, i když o polovinu mladší, takže i ty si zasloužíš slušný a uctivý přístup, žádná trpěná cuchta.
Nebylo by možné nechat jí chvíli vychladnout - na krátko zrušit návštěvy atd? Ani si nechci představit, jak to u vás půjde dál - příkrmy, spaní atd., pokud babička pojede dál v tomhle paličatém stylu.

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 16.09.12 08:40

Tak to je fakt extrém :( Vůbec ti to nezávidím, chudáku. Doporučuji někam na týden odjet pryč, pokud je to u vás možné. A pokud ne, tak jí k vám prostě týden, 14 dní nepustit, fakt nepustit. Říct jí, že až má přijít na návštěvu, tak se sami ozvete. Ona se to musí nějak naučit, tohle vůbec není normální chování a už vůbec ne s tím kočárkem..ona dělá, jak kdyby to dítě bylo její, nenech si ho od ní vzít! Hezky se do toho opři a pusť se do boje..byla jsi doposud měkká a už nebuď, ukaž jí, že jsi pánem ty a ne ona ;) Držím pěsti :andel: Tvoje tchýně je typickým křížencem tchoře a svině :mrgreen: :mrgreen:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 16.09.12 08:40

Neměla to být reakce na nikoho, ale na deníček, nevím co to tak blbne :lol:

 
Evelina31
Kecalka 432 příspěvků 16.09.12 09:36

:lol: To mi trosku pripomina moji tchyni…Ta trebas nechape, proc kojim, vzdyt UM je prece nejlepsi, ji na ni vyrostli dva kluci, protoze ona o kojeni nestala…Nebo nechape, proc jsem s malou spala do peti mesicu v pokojicku, jsem prehnane precitlivela matka.....Take nepochopila, ze nedavam od narozeni caj a dokonce si to prede mnou hledala na internetu, aby mi dokazala, ze kojeni nestaci. Kdyz zjistila, ze mam pravdu ja, tak se tvarila jak kysela okurka a vubec ji nenapadlo omluvit se…Jo a par hodin po cisari, kdyz jsem pomalu jeste nevedela, co se deje, tak mi take na pokoj privedla kamaradku, kterou jsem neznala a fakt nemela naladu si s ni povidat…A kdyz kojim? To je prece nejlepsi cas povidat si s malou a rozptylovat ji!…No a je toho samozrejme milonkrat vic, ale nastesti ta moje se u nas zastavi jen tak jednoukrat tydne a vubec neprojevuje zajem o to, ze by malou sama hlidala, takze mam v tomhle klid :pankac: Vidis ale, ze nejsi sama, kdo ma chut matku sveho manzilka poradne servat :mrgreen: Nektere tchyne jsou fakt na pest :jazyk:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 16.09.12 09:38

Jako bys psala o té mojí, s tím rozdílem, že my děti zatím nemáme. Takže slyšíme pokaždě co nás vidí, že jsme neschopný a co to máme za život, když nemáme děti…že ona v našem věku… Kdyby věděla :,(, ale takovým nemá cenu nic říkat. Já jsem s ní komunikovat skoro přestala a měnit to nehodlám a mnažel je na tom podobně. Její neobjednané návštevy k nám jsem jí přímo zakázala a řekla, že jestli se tam ještě někdy takhle objeví, tak jí z toho baráku vyhodím takovou rychlostí, že se bude divit. Od tý doby k nám nechodí, nebo jen když zavolá. Byla schopná k nám přijít na nečekanou návštěvu třeba o půlnoci, jí to bylo jedno. Takže máme teď trochu klid. Ohledně telefonů jsme se naučili jí brát telefon jen jednou do týdne, víckrát prostě ne. Jsou to všechno opatření, která u nás už opravdu byla nutná. Sice jsme si ze začátku vyčítali takové chování, nakonec jsme za to rádi, že jsme tyhle pravidla nastavili. Máme alespoň trochu klid.
Přeji ti, hodně síly, protože opravdu vím o čem mluvíš :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 16.09.12 09:42

Tak tohle mít v rodině tak ji asi zabiju :-D Ne ale vážně, vůbec ti tvoji situaci nezávidím. Být tebou tak si pořádně dupnu. Je to přece tvoje dítě, ty seš jeho matka.. ne ona. A pokud nebude respektovat nějaké pravidla (např. „letedlo“) tak prostě bych jí ho ani nedávala do náruče. V jejích očích budeš stejně vždycky ta špatná, takže si vyslechneš výčitky stejně při každé situaci, kdy se jí něco nebude líbit..
Mám tchýni, ne takového generála, spíš ubrečenou starší paní, co si každou výčitku bere k srdci a pláčem se snaží se hrát na city manželovi… Ale už na začátku jsem jí řekla svoje a je klid.

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 16.09.12 09:48

Měla jsem to úplně stejně a taky jsem si nikdy nedovolila zaprudit :zed: Bydleli jsme nad nima a jak říkáš naše hádky byly jen skrz ní. A víš co mi pomohlo? Řekla jsem dost! Stěhuju se buď sama nebo s tebou (s manželem, pořád říkal jak to nejde a že můžem být rádi že bydlíme u nich :zed: ). To bylo synovi půl roku. A teď, když jsem ve SVÉM, nemám vůbec žádný problém říct, co si myslím :palec:

 
Kůželíná
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 16.09.12 09:52

Fuj, tak to je fakt odporná baba, myslím, že je na čase přerušit kontakty, ať si trhne a vůbec bych se s ní nebavila, nestálo by mi to za ztrátu duševního zdraví a manželství, držím palce a určitě vám bez ní bude líp :-)

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 16.09.12 10:30

Chvalabohu za moju svokru, ale mozno aj preto, ze byvame 100 km od nej daleko :) a moji rodicia su cez 50 km daleko. mne zas chyba, ze sa stretavame tak malo, je mi u svokry super, aj ked tiez sa lubi vo vychove do všetkého vrtať. no ja si vždy poviem, nech sa vrtá, ved aj tak si odidem domov a budem si robit vsetko po svojom :)
myslim, ze najlepsie je nebyvat v tom istom meste ako svokra :roll: :nevim:

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 16.09.12 10:45

Tak takovou tchyni Ti fakt nezavidim, to musi byt teda baba. Zalezi, jakou mas povahu, ja si nenecham nic libit a urcite bych ji rekla svoje. Moje tchyne sice rozhodne neni takovy extrem, naopak dokud se nenarodila mala, tak jsme spolu dost vychazely, ale od narozeni dcverky mi to jeji chovani vadi vic a vic. Mam s ni jiny problem, ona je hrozne pohodlna, je nezamestnana, ale penez ma vic nrez dist, pac tchan podnika, ale ze by male neco koupila, to ani nahodou. Pritom manzel je jeji jdiny syn, ona porad jen mluvi o tom, kolik ma prace, jak nic nestiha, kdyz prijedeme, coz neni nijak casto a ona chudak musi varit obed, tak akorat u toho dava najevo, jak moc ji to obtezuje, pritom vari fakt jen provizorne a jeste ji u toho vetsinou pomaham. Ze by nejak pomohla s malou, to nehrozi, kdyz jsem pred par mesici dostala akutni zanet hrtanu a bylo mi tak zle, ze jsem se ani nevyhrabala z postele, tak ji ani nenapadlo zeptat se, jestli neco nepotrebuju, manzel si musel vzit dovolenou a starat se o malou, pritom ona nechodi do prace, no skoda mluvit

 
Anonymní  16.09.12 10:57

Je mi tě líto. Máš podobnou tchýni jako já. Ale moje je s „bonusem“ - je to pediatra (nechodím k ní do obvodu, mám jinou doktorku), takže mám rady na denním pořádku, protože moje doktorka je (podle ní) úplně pitomá. Vrchol byl, když mi několikrát denně volala do porodnice a radila, co mám dělat (i chtěla předat ošetřujícího doktora od syna).
Mám jedinou kliku, že moje bydlí dost daleko a už mi nevolá a nechce se mnou mluvit. Vše říká manželovi a on mi to (jemněji) tlumočí. Když přijede, je to horší, ale asi jí už došlo, že se sebou nenechám orat (vyrvala mi řvoucího syna z ruky a odnesla pryč, tak jsem si ho vzala zpátky a velmi důrazně řekla, že to je MOJE dítě JÁ se o něj postarám).
Jinak je to jak u vás, všechno máme blbý (pračkou počínaje a autem konče), všechno dělám špatně, nic neumím (chudák můj muž se podle ní nají jen, když si uvaří sám). Jsem nejhorší máma na světě a naprosto neschopná se o něj postarat…
Přiznám se, že jediné, proč ji trpím, je syn. Nechci, aby neměl babičku, protože k němu se chová pěkně a respektuje moji výchovu (sice má tisíce keců a připomínek, ale proti mně nejde). Až bude starší, udělá si obrázek sám. Nechci, aby mi jednou vyčítal, že jsem ho připravila o babičku.
Vydrž. Buď ráda, že to schytává manžel. Pokud je na Tvé straně, tak to je fajn. Usmívej se mysli si, co chceš. Buď asertivní a vytrvej :hug:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 16.09.12 11:06

Bych jí bez okolků poslala do pr…a mohla by říkat co by chtěla. :cert:

 
Anonymní  16.09.12 11:11

Taky mam takouvou tchyni.Ja ji poslala do… a řekla ji že je to dite moje a manžela a že mi víme jak nejlip se starat o naše dite.Ona ma zastarale nazory.
A to bydlíme ve stejnym domku, naštesti mame svuj vchod.ale Lezemi tchyne fakt na nervy. Jěště že k nam nechodi. Čekam druhy mimčo, to už jsme ji řekli že v 6nedeli chci mit klid.Snad se jednou odstehujeme.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.09.12 11:15

Teda po dlouhé době kdy jsou tu deníčky o tchýních kde mi přijde že je tchýně vlastně chudák musim uznat že ty máš opravdu duvod jí nesnášet :pankac:

Tohle by mě zabilo. Opravdu noční můra :roll:.S tim kočárkem mě opravdu šokovala(taky mám quinyho buzze :mrgreen: )a to bych se asi neudržela.
rada pro tohle neexistuje, ona se nezmění, tak jen popřeju aby si se držela :srdce:

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 16.09.12 11:30

Masakr, hrůza…Jsi dobrá, že to nějak zvládáš.

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 16.09.12 11:46

Napadlo mě přesně, co @Kamča.dalmatin­ka, že toto jsou opravdové problémy s tchýní, a ne jako si tu občas někdo stěžoval na celkem normální tchýňo- snachovské vztahy.
Dorazila mě hlavně hláška, že dítě není jen tvoje :cert:. Panebože, čí teda (samo, že i manžela), ale mimino je prostě matky a kdybys na něj třeba do půl roka nenechala nikoho sáhnout, tak na to máš právo.
Přeju pevné nervy, protože ona se nezmění, dobře, že manžel drží při tobě, to ať taky vydrží, buď k ní slušná, ale neústupná (to ti radí cholerik, který by jí po tom, co jsem si přečetla, už tak 10× poslal naprosto neslušně do řitní části, ale já si ve vzteku nevidím do huby :oops:).

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 11:49

Díky vám za vaši podporu a vlastní příběhy, jo je to hukot. Nevybouchla jsem jen kůli manželovi, ona by se nepohádala se mnou, určitě by se urazila o odešla s útrpnym výrazem ve tvaři. A pak by měla hodinovej telefonát s mym mužem a tam by mu to všechno řekla a hlavně by to říkala jako jemu, ale patřilo by to mě…
To mu fakt nepřeju, vypadá pak jak přejetej, jak je to psychicky náročný, ty řeči. Ona je velice inteligentní s dobrým postavením a výbornej řečník :potlesk: takže to není jen tak se s ní pustit do diskuze a být v opozici…to byste koukaly 8o No hlavně, že máte stejný názor na to že to není normální a to je jen zlomek co mě v poslední době nas :zed:
je toho mnohem víc…dopadne to tak že já jednou bouchnu a nebudu se na nic ohlížet, nechci brát synovi babičku, může ho spoustu naučit…
Jak tady někdo psal, že ji mám dát zákaz návštěv…no tak to si neumim představit co by nastalo když bych ji to řekla, hlavně jak? :think:
Je to i tím, že ji opustil partner cca 2 roky zpět a těžce to nesla, ona tak dokaonalá a opustil ji, upřímně on to už asi nemohl vydržet to věčný povyšování se na něj, od té doby jakoby zatrpkla. Když nebyl syn na světě tak jsem nad tím mávla rukou, ale ted mě osučuje, že jí bránim ve styku, přitom ho vidí kdy chce. co by za to jiný daly…

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 16.09.12 11:55

Mám to doma úplně, ale úplně stejné :pankac: :cert:

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 11:57

Kdyby byla cizí tak jí řeknu vše pěkně od podlahy, ale mám k ní úctu jako k matce mého manžela, stejně tak jako ke svým rodičům a rodině. Ale když řeknu mé mamce nebo babičce at ho třeba jinak drží nebo ted ho na bříško nedávej ted jedl, tak to vezmou úplně v pohodě a třeba mi řeknou: no jo prosim tě, já se usměju a oni mě poslechnou a je klid. Když to samé řeknu jí tak je ohen na střeše, vidim její přible nasranej výraz a je dusno…
Ten její kočár co si pořídila je upřímně obludná příšera, kterej bych měla tak na chalupě, aby jsme ho nemuseli vozit a hlavně co mi vadí nejvíc, že se jí v tom peleší kočka a ona to nepřizná!!!tudle ho tam chtěla dát, když jsme byli u ní a manžel ji zarazil, že ne že tam jsou chlupy.....to byste měly slyšet co si vyslechl…

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:02

Kdyby mohla tak mi ho vezme a dělá maminku, moje rodina a kamarádi to ví a když jsem jeim to řekla poprvé tak byli v šoku, říkali že by to do ní nikdy neřekli, umí se totiž dost přetvařovat před ostatníma…tak mám i strach z toho, že pak až bouchnu tak to bude rozhlásí po okolí dá tomu svoji verzi a já budu snacha mrcha jen to hvízdne a přitom kdyby si to sami zažili, tak by názor změnili…

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:04
:hug:
 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:08

@Petra2829 Asi to tak stejně dopadne, jen to je otázka času, ale radost mi to dělat nebude je mi to líto, jak to dopadlo…

 
Anonymní  16.09.12 12:11

@andrea222 máme k babičce/tchýni podobný přístup. Přiznám se, že mi je manžela líto, protože si musí připadat jak mezi mlýnskými kameny.
Navíc je to přesně jak píšeš. Ona je výborná herečka, kultivovaná… Takže když si někde stěžuju, tak jsme nevděčná a hysterická snacha, co jen přehání…
Taky se děsím, až bouchnu. Zatím je prcek miminko, tak to jde. Ale když při každé návštěvě opakuje, že ONA by mu to dala, že maminka ho trápí hlady, že maminka je na něj zlá a schválně ho šidí, že spolu by se měli mnohem líp, protože babička by ho nešidila, že kdyby bydleli spolu, tak by se měl nejlíp, protože babička ho moc miluje… tak počítám víc než do 100. (Nechtěla jsem mu při kojení dávat UM a čaj. Teď mu nechci dávat jíst každou hodinu…). Přiznávám, že pokud se to rychle neodnaučí, než prcek pobere rozum, tak odstřihávám kontakty a babička se ruší…
Anonymní z 10:57

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:11

@Luminex Díky budu bojovat, hlavně o svou čest, spoustu řečí mě uráží jako matku!!!

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:18

Přesně když se mnou nechce jít do sporu, tak to říká jakoby synovi…chová ho a kouká na něj a říká: babička si na tebe koupila kočárek tututu, správná babička by ho mít měla :evil: víš miláčku a na mě se ani nepodívá a tak mi znemožní mít na to negativní reakci, protože můžu být ráda, že mám správnou babičku :zed: a konkrétně na tohle oznámení o rom kočáru jsem čekala dlouho a byla nastartovaná, že ji še řeknu a ona jako by to tušila udělala toto ve společnosti v kanceláři kde byli jiní lidé a já nechtěla dělat scénu, protože to byla její oslava narozenin…bylo to schválně to je jasný, a tam jsem si uvědomila jak to má vše promyšlený a že mám větší problém než jsem myslela :(

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:20

Nezmění se, už to vím. Ale doufala jsem, že se zklidní až se trochu smíří s novou situací, první vnouče atd, ale je urputnější a urputnější… :think:

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:27

Ještě zmínim, že nemá skoro žádné kamarádky, baví se převážně s muži a to s ženatými, ne že by s nimi něco měla, ale chlapy s i jí chodí stěžovat na své manželky a ona jim naslouchá a chápe. Nemá ráda ženy, nevím proč ale asi mindráky, kde může tak nějakou nenápadně pomlouvá. Hlavně když jsou hezké, upravené, chytré něco umí atd… Ona sama není ošklivá, umí toho taky dost a upravená chodí tak akorát…tak nevim

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 16.09.12 12:48

@andrea222 Třeba si to zrovna paní uvědomí. Měla jsem taky takovou. Ovšem manžel byl mamánek. U nás to dopadlo zle že jsem se plně ohradila.Od té doby jsem ale měla klid co se týká výchovy mého syna. Držím pěsti.

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 12:53

Podporu manžela mám, ale taky vím, že ji nikdy nepřestane milovat a ctít jako matku jestli rozumíte. Proč se tak držím je důvod i ten, že tchýně má velký problém se svou vlastní matkoua pořád se hádají a pak obě volají manželovi a stěžují si jedna druhou, a do toho ještě já :-) nechci být jako ony a chtít po něm řešení…

 
Freetibet
Závislačka 4378 příspěvků 16.09.12 13:01

@andrea222 je mi te hrozne lito. Zila jsem s takovou tchyni let, nastesti jsme nemeli deti. Ted mam nastesti „noveho“ partnera a jeho rodice miluju (a navic bydli km od nas). Drz se! Bohuzel tady s takovou sani nejde bojovat. Ale covece, kdyz te nase*e, tak klidne vybouchni. Asi se nic nezmeni, ale aspon to nebudes dusit v sobe. Nicmene, nevim jestli by to slo, ale zkuste se domluvit s manzelem a zakazte ji denni navstevy, pokud navsteva, tak pouze predem ohlasena a ne vic nez dvakrat tydne… Ale to je tezko radit, co? Ja vim. Drz se!!! Preju pevne nervy

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 13:05

Ted přijdou ty Vánoce, na který se strašně těšim, ale to bude hukot až to zjistí, jak bych si to představovala, už loni jsem se chtěla vzepřít a to jsem uspoupila, když si začala výmyšlet, že u nás je zvyk aby se svátky trávili u prostřední generace v rodině :nevim: co jí na to říct, když je to pouze její kec, který se jí hodí, nemám problém pozvat všechny k nám a být velká rodina, líbí se mi to a pro dítě je to super a hlavně se mi nechce ustupovat proto, že vím, že si trvá na svém jen proto aby ten štědrý den, mohla šéfovat. loni jsme tam přišli byla jsem těhu, a ona si tam pozvala nějakou kamarádku, kterou jsem viděla poprvé v životě a nebyla jsem sama, chudák že prý nikoho nemá, o. k ale umíte si představit že to jaksi naruší tu intimní atmosféru rodinného kruhu když je tam někdo koho neznáte a on vás, už nejste tak uvolněný, to byla pecka hned ve dveřích a nemůžete nic, to by jste byla za nesnášenlivou co by chudáka samotnou ženskou poslal domu…
A odjet někam pryč.....no když zjistí že se někam chystáme nemá absolutně žádný problém si rezervovat pokoj někde v hotelu vedle nás :poblion:

Nedávno jsme měli domluvenou návštěvu u známých sse synkem, oni mají taky stejně starou holčičku, tak že je seznámíme, asi hodiny před tím než jsme chtěli vyrazit volala manželovi co děláme, tak jí to samozřejmě řekl že jedeme na návštěvu a ona : no tak jo, tak můžeme vyrazit!!! Můžu vám říct, že ve finále tam byla dřív než my!!! mě to bylo i trapný a myslím, že už nás nepozvou…i když se s ní znají taky.

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 13:09

@Freetibet
Těžko bojovat já vím, s těma návštěvama: když jsme jí naznačili, že neohlášená návštěva v kdykoliv se jí zachce se nám nelíbí, a že by mohla alespon hodinu předem zavolat, tak supěla a řekla, že se k nám snad nebude týden předem hlásit na návštěvu jako nějaká audience…prostě to nechápe, jde za synem a za vnukem a co je víc!!! :twisted:

 
Freetibet
Závislačka 4378 příspěvků 16.09.12 13:25

@andrea222 ja vim, ale zkuste ji rict, ze se to proste bude muset naucit… Je jasne, ze se bude branit. Nicmene vim jake to je, to se hrozne dobre radi, ale skutecnost je jina. Ja jsem si taky uzila svoje a vsichni mi rikali, at si s ni promluvim. Ale to proste neslo, s ni se nedalo mluvit… Drz se, nic vic ti nemuzu rict a fakt je mi to lito!!! jeste tak, kdyz rekne, ze se k vam prece nebude hlasit, tak se nedejte a reknete proste budes muset maminko…

Příspěvek upraven 16.09.12 v 13:27

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 13:26

Každopádně děkuji všem za podporu a uklidnění, že to je už přes čáru.
Hlavně každá druhá z vás by s ní už dávno minimálně vytřela podlahu :potlesk:

 
Freetibet
Závislačka 4378 příspěvků 16.09.12 13:28

@andrea222 obdivuju tve nervy, ja uz bych na ni jecela… a bylo by mi jedno jake to bude mit nasledky. Vsak jsem si parkrat na tchyni zarvala :)

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 16.09.12 13:33

Pozor na to, pokud nestanovíš hranice, bude to daleko horší, až vaše dítě začne vnímat a ona jej bude ovlivňovat kecy…vykřič to, u manžela buď trpělivá, je to přecejenom jeho máma, ale ty povinnost k ní žádnou nemáš a věř, že může být hůř, tak si dupni a nenech si s-át na hlavu :hug:

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 13:33

Z její strany je to asi opičí láska k manželovi a možná to chce aplikovat i na vnuka…když jsme měli svatbu, tak pak si všicni z rodiny vystavili naši společnou fotku novomanželů jako já a manžel víte co má ona

sebe jak vede muže k oltáři, tváří se tam jak nevěsta 8o po mě ani vidu ani slechu :?:

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 16.09.12 13:36

A pokud se někam vecpe, prostě nevezmem tě s sebou..když jí budete ustupovat, bude hůř

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 16.09.12 13:39

Vždyť po něm nechtěj řešení. Vyřeš to sama. Tchýni řekni svůj názor i za cenu, že ona řekne, že se o tom teď bavit nebude. Prostě jí řekneš, že když ne teď, tak potom už k vám chodit nemusí. Manžela ať tím nedeprimuje, jednoho chlapa, že už zničila a proto od ní odešel. Budeš muset pobrat všechnu sílu a svoji rodinku ochránit. Já sama jsem babička a tchýně, ale takovéhle jednání jako má matka manžela, neuznávám. Přeju Ti hodně štěstí a sil

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 13:45

Ano, myslela jsem, že to spolu vyřešíme, ale máš pravdu budu muset sama nejlépe když u tuho manžel nebude aby mu to nepřišlo moc drsný a měl by tendenci do toho vstupovat…

 
Baruna123456  16.09.12 13:54

Jsi dobrá. Já bych jí prostě řekla, maminko, Vy jste prostě nevychovaná ženská a myslete si o mně co chcete. My k Vám taky nechodíme kdy se nám zlíbí, zavolat předem je normální. A na návštěvy, co chodíme MY, jsme byli asi pozvání MY tři, ne čtyři. Není mi příjemný se hádat, ale narušujete doslova naše soukromí. Vnuka vidět můžete samozřejmě, ale dohodneme se vždycky aspoň trochu dopředu, není třeba hysterčit o audiencích. A že umíte vše brilantně obkecat neznamená, že to mění ten fakt, že mi Vaše chování vadí.
Já už bych se nikdy nedala. Ono se to nezdá, ale moje ex tchyně i trochu uspíšila rozchod s tehdejším partnerem..byl velice zaneprádzněný a dobře vydělávající a já mu asi nedělala dost servis, tak k nám jezdila s kýblem a hadrem na okna, na to byla ujetá, kvantama žrádla, i když jsem jim ráda vařila, baví mě to. Pak přivezla i švagrovou a šly plejt zahradu. A stupňovalo se…jako úplná chuchta jsem si připadala. Náročná práce, studium…nic nebylo ode mě dobrý. Naštěstí jsme neměli děti.

 
andrea222
Kecalka 179 příspěvků 16.09.12 13:59
:palec:
 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 16.09.12 14:42

Jednat s ní asi nemá smysl. Řekněte jí s manželem, že pokud ve vaší domácnosti a rodině nebude akceptovat tvoje přání, tak není vítána. A práskni jí dveřma. Buď se nad sebou zamyslí, nebo se jí zbavíš.

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 16.09.12 14:42

My to máme tak, že všechny tři tchýně vidím max. jednou za rok..Navíc jsem to já kdo má nejvíc dětí, takže takové,,břídilky,, se dvěma dětmi mi nebudou říkat co mám dělat.. :mrgreen: :mrgreen:

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 16.09.12 16:33

Teda nezávidím, ikdyž myslím, že pokud je to takový hardcore jak popisuješ, tak by měl manžel rázně zakročit nebo si to vyřiď sama, ale musíš mít manžela v zádech jako podporu.
Uvědom si, že to ty máš trumfy v ruce - ona chce od tebe půjčovat malého, pokud se bude takhle dál chovat, tak by u mě měla utrum. Jste už dospělí a můžete si dělat co chcete a nikdo ti nemůže nařizovat jak si řídit vlastní rodinu a ani kdyby vychovala 10 dětí, buď trochu víc drsná, co horšího se může stát - urazí se a přestane chodit na návštěvy? No hurá :D Ale jak říkám, manžela musíš mít na své straně!!

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 16.09.12 17:25

Taky myslím, že jestli na to manžel nemá žaludek, tak s ní určitě můžeš zkusit promluvit sama, ale rozhodně bych to dopředu s manželem probrala, co jí chceš říct, jaké mantinely jí stanovit a tak, protože jak píšeš, ona mu stejně hned bude volat a stěžovat si, jak si na ní byla zlá. Jestli tě manžel zná, bude ti věřit, že sprostá si na ní nebyla, ale aby věděl dopředu, o čem bude řeč a mohl tě v těch požadavcích podpořit.
Chápu, že kombinace bestie a k tomu inteligentní je nepříjemná, s tím se jedná hůř, než kdyby to byla slepice s vychozenou obeckou, ale ty zas často nemají v sobě tu hnusnou záludnost. Ale neustále mě děsí, jak ta „běžná“ inteligence často nejde ruku v ruce s tou sociální, že jednoduše řečeno vzdělaný člověk neví, že se klepe na dveře, že se hlásí návštěva dopředu atd. atd.
Fakt držím palce a obdivuju tě, žes to zatím ustála, je vidět, že se umíš ovládat a máš správné nastavené životní hodnoty. Bojuj :mavam:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 16.09.12 18:57

To je síla s tchyní.....jak píšou holky výše, lepší asi řešit to sama…taky by se ti asi nelíbilo kdyby tvůj muž řešil přes tebe problémy s tvojí mámou. Jen bych mu po nějaké výměně názorů dala echo ve stylu „pohádaly jsme se, asi budeš mít telefonát…prosím tě neřeš to, má si to vyřeším“. Úplně ho ten spor prostě nemine.Ale rozhodně se bran ted hned jak bude syn na světě déle a tyhle koleje se zajedou, tak už s tím budeš těžko hýbat.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama