Těhotenské potíže

Rodičovství
  • emimino
  • 05.08.01

... jak jsem bojovala s těhotenskými obtížemi

I já jsem na vlastní kůži poznala, že být těhotná není vždy pohodlné, ale veškeré negativa jsou mnohonásobně vyváženy pocitem, že nosím pod srdíčkem miminko, na které se velmi těším a které přijde již brzy na svět.
Nevolnost - ve druhém a ve třetím měsíci jsem občas pociťovala nevolnost, bolel mě žaludek, dělalo se mi zle při pohledu na jídlo, trpěla jsem nechutenství, ale naštěstí ke zvracení docházelo velmi zřídka. Výsledkem těchto potíží bylo, že jsem z počátku těhotenství místo přibývání na váze hubla.
Krvácení z dásní - objevovalo se v období prvního a třetího trimestru a to při čištění zubů. O této skutečnosti jsem informovala na prohlídce i svého dentistu, který zkontroloval stav mých dásní a ujistil mě, že je to pouze vlivem hormonálních změn.
Zácpa - naštěstí i tento problém se vyskytl ojediněle, je pravda, že stolice byla méně častá, ale za celou dobu těhotenství jsem použila pouze jedenkrát lék na zácpu, který jsem si koupila na doporučení lékárnice ( glycerinové čípky ), která mě ubezpečila, že tento prostředek je maximálně k plodu ohleduplný ( na letáčku je dokonce doporučeno používat na zácpu v době těhotenství ).
Mdloby - v období prvního trimestru jsem občas pociťovala závratě a to zejména, když jsem vstávala ze sedu nebo z dřepu. Nikdy jsem se ale naštěstí neporoučela k zemi. Časté močení - tato radost mě provázela po celou dobu těhotenství a nejvíc mě vadila v noci, kdy sotva jsem usnula, už jsem zase mohla jít na záchod, někdy jsem trpěla pocitem, že moje miminko mi schválně na močovém měchýři " tancuje "
Pálení žáhy - prý se moje miminko narodí bez vlásků, protože za celou dobu těhotenství jsem netrpěla na pálení žáhy Špatný spánek - problém byl na začátku těhotenství, kvůli častému nucení na moč a ve třetím trimestru se mi zase špatně leželo, vadila mi bolest v zádech a moje miminko si hrálo s mým břichem fotbal.
Pocení - největší břicho mám v době největších veder, takže pocení - ano, ano, ano
Otoky - že mám trochu nateklé nohy jsem poznala podle toho, že jsem se špatně dostávala do bot a musela jsem nosit boty, které jsou hodně pohodlné, u prstů na rukou jsem zase zjistila, že neobleču prstýnky Únavnost - unavená jsem byla zejména v prvním trimestru a v posledních měsících těhotenství, potřebovala jsem také více spát a odpočívat než obvykle.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek