Těhotenské potíže

Těhotenství
  • emimino
  • 16.08.01

co dělat při potížích v těhotenství

Ahoj Šárko,
Ráda bych zůstala doma už před nástupem na mateřskou dovolenou, bydlíme na samotě, každý ráno vstávám v 5 hodin, pak jedu autem do nejbližší vesnice, kde jede autobus a pak autobusem do města.
Problém mám akorát s nízkým tlakem ale když jsem panu doktorovi řekla, že omdlívám tak se smál a řekl že to mám vždycky někomu kolem říct prý aby mě měl kdo zvednout.
Uvažovala jsem, že bych proto o neschopenku požádala obvodní doktorku je to možné?
Pak mi taky vrtá hlavou, v poslední době mi třeba při vysávání nebo i jen tak ztvrdne celý spodek bříška a tak nepříjemně to tahá jako když zatnu sval - pak doktor řekl, že to budou asi pohyby, co si o tom myslíš?
Díky Tulda

Milá Tuldo,
nízký tlak bývá u těhotných běžný, snaž se tedy vyvarovat se situacím, kdy může k omdlení dojít - rychle vstávat z postele nebo ze dřepu, stát dlouho bez hnutí. Je vidět, že panu doktorovi nechybí smysl pro humor, ale přesto pokud jsou pocity na omdlení nebo omdlévání časté bylo by lepší s tím asi něco udělat - možná by mohla pomoci slabá káva - ale asi nejlepší by bylo s tímto problémem zajít za obvodní lékařkou ( pokud gynekolog se k ničemu nemá ) a poradit se s ní i ohledně neschopenky. Popřípadě o neschopenku přímo požádat gynekologa s vysvětlením situace ohledně dojíždění - já sama byla ohledně psychické a časové náročnosti své práce doma skoro celé těhotenství.
Pokud se týče tvrdnutí bříška - nejsem odborník - ale možná má Tvůj lékař pravdu - mě když se miminko v bříšku otáčelo, tak jsem měla pocit, že mi musí něco prasknout - bříško bylo celé nafouklé a na dotyk zcela tvrdé. V každém případě - raději se vyvaruj činností, při nichž se Ti to stává ( dobrý, ne?! - proč by nemohl vysávat někdo jiný ). Jo, a abych nezapomněla - neumývat okna, nevěšet záclony, zkrátka nedělat žádnou práci s rukama nahoru - ať náhodou nedojde k nějakým komplikacím okolo pupeční šňůry. Šárka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek