Ten nepravý

O životě

Myslela jsem si, že jsem našla toho pravého pro život a pro rodinu, ale bohužel to tak není. Kéž by šel vrátit čas. Ze začátku to vypadalo jako pohádka. Velká láska, nádherný vztah a k tomu dvě čárky na těhotenském testu.

Sice to pro mě bylo dost nečekané, protože jsem dříve prodělala jistá onemocnění a doktoři mi moc nadějí na otěhotnění přirozenou cestou nedávali, ale po počátečním šoku jsem se začala radovat a těšit. Budeme mít miminko! Partner byl taky šťastný, je totiž o patnáct let starší než já a děti ještě nemá.

Věkový rozdíl mezi námi vůbec nevnímám. Jsme oba naladěni na stejnou vlnu a moc si rozumíme. Samozřejmě se občas hádáme, ale vždycky si to dokážeme vyříkat a vše je v pořádku. Pro mě to byla láska na první pohled a prvních pár měsíců, co jsme se znali, jsem ani netušila, kolik je mu let, vypadal mnohem mladší. Chodit jsme spolu začali zhruba po roce od chvíle, kdy jsme se seznámili, i když mě ze začátku jeho věk trochu odrazoval. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem ráda, že je to s ním. Řekla jsem si, že už je starší, ví, co chce a má rozum, tudíž se nemusím bát žádného podrazu. Ale teď už si to nemyslím.

Přišla jsem o práci a hledat novou ve třetím měsíci těhotenství je opravdu těžké, takže od léta jsem doma a přítel mě živí a stala se ze mě hospodyňka. A mám pocit, že právě toto je kámen úrazu. Někdy mám z jeho chování pocit, že mu to vadí. Že se za mě stydí, protože nemám vysokou školu (nikdy jsem nebyla studijní typ). Postupem času začala klesat i jeho chuť na sex, což jsem omlouvala tím, že má hodně práce. A najednou se to před zhruba dvěma týdny změnilo a sex začal opět vyžadovat, ale měla jsem pocit, že celou dobu je myšlenkami úplně někde jinde.

Nedávno jsem k němu přišla, když seděl u počítače a všimla jsem si otevřeného okna s erotickým chatem. Trochu mě to zarazilo, ale mávla jsem nad tím rukou, řekla jsem si, že dokud si jenom povídá, tak ještě neznamená, že mě podvádí. Ale pak jsem si vzpomněla na jeho zvláštní řeči, které vedl poslední dobou. Třeba když jsem seděla smutná na gauči, tak se mě vyptával, co se stalo, na co jsem mu přišla (vedle mě ležel jeho telefon, na který jsem ale ani nesáhla), nebo mi jednou řekl, že se tvářím, jako kdybych mu přišla na nějakou milenku. A taky mi poslední dobou začal až přehnaně vyznávat lásku. A jako vrchol všeho mi dnes přišel potěšený email od mého bývalého s odkazem na erotickou seznamku a profilem mého drahého, kde měl vyplněno, že hledá někoho na sex.

V tu chvíli by se ve mně krve nedořezal a všechno mi začíná docházet. Nevím, jestli nějakou schůzku realizoval, nebo se jenom rozhlíží, ale bojím se, že mě minimálně podvádí se svou kolegyní, se kterou jsme se nikdy neměly rády, ale poslední dobou je na mě vyloženě hnusná, prostě typická ženská, co žárlí. A víte, co je nejhorší? Že ta ženská je ještě starší než moje matka. A tak si říkám, co k sakru dělám špatně? V posteli jsme si vždycky rozuměli, sex byl úžasný.

Nejradši bych si teď za svoji naivitu nafackovala. Kdybych nebyla v sedmém měsíci těhotenství, bez příjmů v cizím městě, tak se normálně sbalím a jdu pryč. Místo toho nevím, co mám dělat. Na miminko se hrozně těším, ale netěším se na život s jeho otcem. Nedělám si iluze, že když na něj uhodím, tak se mu rozsvítí, všechno mu dojde a změní se, takže moc dobře vím, že to tak bude už navždy.

Sama sobě si nadávám, že jsem obětovala svoje mládí „starému kozlovi“, který si neustále potřebuje něco dokazovat. Už mám i krizový plán, že jakmile bude miminko velké, já budu mít práci a postavím se na vlastní nohy, tak se i s dítětem odstěhuji. Ale nevím, jak přetrpím těch několik let života. Malou budu mít moc ráda, ale vždycky mi bude vrtat v hlavě, že jsem mohla ještě pár let počkat a mít miminko s někým, kdo by si mě vážil, a obě bychom byly šťastnější.

Potřebovala jsem se jen svěřit, protože to nemůžu nikomu říci. Mí rodiče by mi určitě řekli, ať se nastěhuju zpátky k nim, že to nějak zvládneme, ale já to nechci.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vitrvevlasech
Stálice 97 příspěvků 20.12.12 06:19
Strach má velké oči

Krásný den, ačkoliv pro vás spíše smutný,
jste rozladěná, tomu naprosto rozumím. Házet to na hormony v těhotenství onu podezíravost, je nespravedlivé. Máte-li pocit, že váš přítel se od vás odklání, netřeba vždy spatřovati chybu v sobě - viz - co jsem udělala špatného. A jistě není ani třeba házet vinu na jednoho či druhého. Má li váš přítel nějaký problém, ať se vyjádří, nebojte se popovídat si s ním. Možná mu ze začátku přišlo vše skvělé, mladá přítelkyně a těhotná s ním a však nyní začíná mít strach, z neznámého, nikdy neměl děti, byl zvyklý na svůj řekněme staromládenecký život. A hle, zde je to už vážné. Vy se asi zeptáte, pročpak na to nemyslel dříve? Považujete jej za moudrého jen proto že má vyšší věk, ale opak může být pravdou. Nicméně já bych se nestrachoval předem: a) škodí to vám, i miminku; b) udavačské maily slouží jen k tomu, aby vám ublížily.
Sám jsem možná v této otázce dosti benevolentní a věřte, že mi chodila řada smsek, a mailů, neb má přítelkyně je velmi žádaná osoba. Na všechny tyto zprávy s úsměvem já se podíval a smazal. Věřit věřit věřit…dokud mi sama přítelkyně nepřizná, že si odskočila nebudu tomu věřit, ať tisíce lidí říká si co chce.
Nicméně, neplašte předem, dejte mu čas, promluvte si s ním o tom vážně, co vás trápí. Já věřím, že jistě najdete zase společnou řeč a nebude rozhodně třeba přemýšlet o útěku.

 
Anonymní  20.12.12 12:04

Stalo se mi to samé nedávno. Těhotná a objevila jsem příteli profil na erotickém serveru. Už před tím jsem si všimla, že si odtáčí noťas ode mně, nebo se s ním zavírá v pracovně, ale nechtěla jsem být za stíhačku. Na profil jsem přišla náhodou, když jsem chtěla zadat nějakou adresu v jeho noťasu a vykouklo na mě jméno serveru a přezdívka (chtěla jsem se kouknout, jaký typ baby očumuje a on to byl jeho profil). Kromě sexu tam bylo, že hledá ženu a vztah, což mě položilo nejvíc. Nicméně si stejně myslím, že to bylo jen kvůli anonymnímu vzrušení. Měl tam naše fotky, v popisu uvedl, že má o 30 kilo míň (:D)… takže asi nic osobního neplánoval. Profil pak smazal, a i když vím, že si může někde někdy zase vytvořit jiný, ale tak, že na to už nepřijdu, věřím mu a jdeme dál. Vždyť budeme mít prcka. Sama musíš vědět, jestli mohlo k nějaké schůzce dojít, jestli měl příležitost(i když to se dá vymyslet vždy). Ale bacha, podezření se v hlavě zrodí tak snadno a rychle, pak už si ho člověk jen rozvíjí a hledá potvrzení. Každopádně bys mu to měla říct, to se musí mezi váma vyčistit, i když to nebude příjemné. Jsi doma a těhotná, není to změna jen pro tebe, ale i pro něj, dej vám čas. Hlavně klid, ty neděláš nic špatně a nevzdávej to tak brzy. Vztahy jsou trošku boj, málokdo to vyhrál krásné a růžové.

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 20.12.12 12:39

:roll: Já jsem takové povahy, že bych se ho na to rovnou zeptala. Takové to co kdyby.. by mě ubíjelo.

 
skrudzz
Kecalka 262 příspěvků 20.12.12 14:04

Já mám „skoro“ to samé, akorát s tím věkem to je naopak. Přítel je tedy starý jako já, ale je nám oboum 18 let. Sice ho mám ráda, čekám s ním holčičku, ale nějak po tom co nás už jednou opustil když jsem byla těhotné nemůžu najít cestu. Mezitím myslím na svého bývalého.. se kterým sem byla sice jen rok, ale nedokážu ho vytáhnout s paměti, a taky nevím co s tím! :/
Přeji hodně štěstí, a ať vše dobře dopadne a hlavně malá ať je zdravá :srdce:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 20.12.12 16:56

To seš jako fakt smířená s tim, že budeš třeba 4 roky s někym, kdo tě podvádí? Jen proto, že tě krmí, šatí? No to já bych byla už sbalená u rodičů. Na tohle bych fakt neměla žaludek.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.12.12 19:55

Chápu, že jsi v nepříjemné situaci. jenže mi přijde, že trochu zapomínáš na své dítě. jde o jeho otce a pokud chceš několik let jen tak přetrpět, tak tím velmi ublížíš hlavně dítěti. je to třeba vyřešit…nějaké nevyřčené problémy, citový chlad atd je hodně velký problém a nijak tím dítěti neprospěješ (a samozřejmě ani vám dvěma). jak už tu padlo těhotenství je záhul pro oba, navíc pokud přišlo hodně brzo a nečekaně. takže neházej flintu do žita a zkuste to prostě spolu vyřešit k všeobecné spokojenosti. držím palce :mavam:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 20.12.12 22:23

Ja bych poradila, promluvit si s nim, a ptat se ho narovinu…muj byvaly pritel, se kterym jsem byla pres 5 let, me taky podvadel, a oduvodnil mi to tim, ze byl se mnou tak spokojeny a stastny, ze dostal strach…svete div se, ale vzdy se ke me vratil…muj nynejsi vztah? porad mam strach, jestli podvede nepodvede…taky jsem porad doma, pritel chodi do prace, cekame miminko, mam strach, ze ho prestane bavit, ta pani mama co ma doma, co lita okolo brzo dvou deti, clovek se musi snazit nehledat, kde nic neni, anebo se hned zeptat, a resit takovou situaci. Jestli te opravdu podvadi, je mozne, ze si to konfrontaci uvedomi, ze je to zbyytecne riziko, jak se pripravit o svou zenu a dite, ale chce to resit to rychleji nez to vyresi ta druha a stahne si ho k sobe…ale jak rikam, muze to byt jen ta podezrivavost, mi co sedime doma, mame spoustu casu premyslet nad zbytecnostma a hledat kde nic neni. Drzim palecky at to vyresis a byla bych rada, kdybys pak dala vedet, jestli je vse ok :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama