Můj porod, tenkrát poprvé

Porod

To už je dááávno

I když se můj první porod odehrál pomalu před 9 lety, pamatuju si jako kdyby to bylo dnes..

Měli jsme krásný termín 19.3.na tatínkův svátek. :-) Den předtím šel manžel mírně popít s kamarády s tím že kdyby něco at se ozvu… Odešel a nic se nedělo, den utekl v pohodě. Večer mě začlo bolet v kříži ale nedělala jsem z toho vědu, v půl 1 ráno mi praskla voda a já coby nezkušená prvorodička metelila směr porodnice :-)

Kdybch tušila, co mě čeká, trčím doma. Manža v hospodě pod parou a k porodu šel se mnou rodinej přítel. Paradox co? :-) No otevřela nám na příjmu sestra - polednice hadr :-)na nic se mě neptala a rovnou mě šoupla na hekárnu… Spát se nedalo, tak jsme s další maminou mašírovaly po chodbě… V 6 ráno se vyměnily směny takž klasika holení, klystýr… Nic se pořád nedělo tak jsme pořád chodily jak trubičky sem a tam… Kolem 11 už to bylo docela zajímavý, klystýr nezabral tak druhá dávka… Přiznám se že. po ní jsem měla obavu aby mě přítel poznal jak byla účinná. :-) Zhruba kolem 3 odpoledne se šlo na sál. Přiznám se že jsem neměla ani strach z bolesti jako z toho že tam bude ještě nějaká mamina a bude řvát jak bengálskej tygr. :-)

Já k tomu neměla moc daleko, ale byl tam mladý doktor, tak jsem si nechtěla trhnout ostudu a když bylo nejhůř tak sem přítelovi drtila ruce (bych nevěřila že umím udělat takový monokly). No mladej pán s enám narodil v 9 večer takže můj první porod trval zhruba 21hodin. Fakt je že to nejhorší mě teprv čekalo. Měla jsem přirotlou placentu tak se chvíli čekalo, pak dorazil jinej mudr a vyložene jí ze mě vyrval… :-( Jak jsem byla celou dobu zticha, tak v tu chvíli jsem normálnjě zpívala českou hymnu japonsky jaká to byla bolest:-). Přítel byl tenkrát plešoun, ale prej když mě slyšel, tak mu vstávaly vlasy hrůzou. :-). Potom jsem si říkala, že už nikdy více, :-)ale čas a osud mění…

Mám nového přítele a ctěli bychom mimčo, tak uvidíme jestli se zadaří… Všem těhulím držím palečky a přeju rychlý porod a nám snažilkám taky ať se brzo zadaří :-)

Mějte se fajn. :kytka:

Hodnotilo 6 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rybana75
Extra třída :D 10663 příspěvků 15.04.10 14:58

Ahoj boleslavando.
Nějak jsem se nedopátrala,jestli jsi teda porodila toho 19. na Josefa?
Asi jsem natvrdlá,promiň.
Já jenom,že jsem zažila něco podobného v březnu v roce 2008.Jen je v tom malý rozdíl,že se u mě nejednalo o porod první,ale už třetí.POSLEDNÍ!!!
Měla jsem tehdy termín 22.3..Ale já si prostě řekla,že porodím 19.3. na svátek mého tatínka.Vzhledem k tomu,že už byl v tu dobu 4,5 roku po smrti,chtěla jsem,aby to bylo na jeho památku.
18.3. se nic zvláštního nedělo,běžné starosti se dvěma školákama,s do­mácností atd…
Večer jsem šla spát brzy a ve třičtvrtě na jednu mi praskla voda.Já tady sama,ještě se dvěma dětma,přítel byl v zahraničí,jezdí kamionem.Takže co teď?Volala jsem tchánovi,za půl hodiny přijel a odvezl mě.Pak se vrátil a byl tu s dětma do rána,než odešly do školy.
Po vyš.na por.sále prý nic moc nález,že mám ještě spoustu času.
Přes den začaly takové mírné bolesti typu jako při menzesu,jinak nic.Pak mi odpoledne p.doktorka ještě píchla plodové vaky a pak se to rozjelo.Přidali mi ještě kapačku a to už se mi chtělo utéct.. :cry:
No prostě,malej se narodil až ve 20.40 večer po 20ti hodinách. :-?
DŮLEŽITÝ PRO MĚ V TU CHVÍLI ALE BYLO,ŽE JSEM TO STIHLA TOHO 19.3. JAK JSEM SI VYMODLILA!! :dance:
Kdyby tatínek žil,určitě by měl ohromnou radost.Moje mamka radostí brečela.
A nakonec dodatek,už nikdy rodit nechci!!!! Mám za sebou 3 porody a všechny trvaly v průměru 20 hodin,ten první ke všemu skončil císařem a druhý mi vyvolávali ve 42tt,taky úžasný.
Toť můj příběh :-D

Příspěvek upraven 15.04.10 v 15:02

 
boleslavanda
Povídálka 14 příspěvků 17.04.10 18:49

jj mladej se narodil přímo na josefa zhruba ve čtvrt na deset po 21 hodinách fakt žůžo…navíc v ten den by slavil narozky i můj strýček irý u v tu doby byl taky po smrti takže to vyšlo takhle krásně:-).uviím zda se zadaří úopdruhý .měj se pěkně.jířa

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama