Teplo domova

Porod

Tento deníček je pro všechny maminky, které milují svoje bříško a přejí si zažít jeden z nejkrásnějších dnů, který nám život v teple domova nabízí.

Když jsme si s přítelem řekli, že se začneme snažit o miminko, stačilo jen pár nocí plných lásky a na testu se objevily 2 čárky, byla jsem zmatená, překvapená ale šťastná…

Těhotenství byla jedna z nejkrásnějších etap mého života, žasla jsem nad každým novým dnem a nad tím dárkem, který mi rostl pod srdíčkem. Jelikož jsem měla termín 24. prosince, řekli jsme si, že pohlaví miminka bude překvapení, i když já jsem vnitřně cítila, že to bude chlapeček.

Už od 3. měsíce jsem byla v kontaktu s mou porodní dulou, která byla při ruce 24 hodin, tímto bych jí chtěla poděkovat za oporu a lásku, kterou nás obklopovala při každém našem setkání. Jmenuje se Carme. Termín porodu se blížil a já jsem měla každým dnem větší a větší chuť poznat naše miminko, osahat si ho, vidět ho, zlíbat ho.

Týden po termínu, přesně 30. 12. 2011 ráno v 7. 30, jsem se probudila a měla pocit, že dostanu menstruaci, když jsem si uvědomila, že je to nemožné, že to asi bude miminko, které mě začalo tlačit a dávat o sobě vědět. Do 14. 00 jsem proseděla na záchodě, přirozený klystýr, jako by moje tělo tušilo, že všechno co přijde potom, bude absolutně v jeho rytmu. Cítila jsem se unavená, ale nedočkavá, jestli to opravdu bude začátek našeho velkého dne, a byl!

Oblékla jsem se, pustila si muziku, zapálila svíčky po celém domě a začala jsem vařit, udělala jsem zeleninový vývar a rizoto, přítel se naobědval a odpočíval na gauči. Já jsem byla občasně zaskočená kontrakcemi a volala jsem si s Carme. Ptala se jak, se cítím a jestli chci, aby přijela, neměla jsem pocit strachu, cítila jsem se šťastná, uvolněná, takže jsem ji u sebe zatím nepotřebovala. Celé odpoledne jsme zvládli doma sami dva, přítel byl úžasný, masíroval a následoval mě jako tichý duch, který mě svými teplými dlaněmi utěšoval při silnějších kontrakcích.

Když Carme volala počtvrté, visela jsem už ve stoji za krk svému příteli a snažila se odpovídat na otázku, jak se cítím, ale v tom jsem musela odložit telefon, jelikož přicházela kontrakce, která byla od tohoto okamžiku dvojitá, nevím, jestli to byl následek maliníku, který jsem každý den pilně pila, kontrakce byly jako rozbouřené moře, ale také potom, co přišly, také odcházely a nechaly mě odpočinout, nabrat novou sílu.

V tom okamžiku jsem ztratila pojem o čase i místě a cítila jsem jen sebe a svoje miminko. Slyším svůj dech, svoje občasné hluboké ááámmm a cítím tlukot srdce svého přítele. Celou dobu stojím, moje tělo mi dává najevo, že tato poloha je nejlepší, když se snažím sednout si, lehnout nebo dřepnout, cítím se strašně nepohodlně a hned prosím přítele o pomoc při zvednutí, chci stát.

Přijela Carme, chci ji pozdravit, ale kontrakce mě zkroutí a místo polibku se jen usměji, ano, všechno je v pořádku, miminko se cítí bezpečně, ví, že už brzo bude v mé teplé náručí a já se mu snažím při této dlouhé cestě za životem pomoci.

Cítím tlak na konečník a mám pocit, že omdlím a umřu, že už nemůžu dál, že se roztrhám a už nikdo mě nikdy nedá dohromady. Pocity lásky, silné pocity lásky, objímám přítele a říkám mu, jak moc ho miluji, objímá mě a já pláču, pláču bolestí radostí, impotencí a láskou. Cítím, jak mě Carme masíruje záda, jemně ke mně promlouvá, abych naslouchala svému tělu a jen ho doprovázela. Cítím se šťastná, cítím teplo z krbu a teplo z osob, které jsou dnes tady se mnou, s námi.

Odcházím na toaletu, sedám si na záchod a cítím „oheň“, cítím silné pálení a tlak, přítel mě zvedá z toalety a já mu objímám krk, dívám se mu do očí, přichází Carme, chce, abych si klekla, nemůžu, stojím na špičkách a cítím teplo a horko po celém těle, cítím se plná a cítím, že moje miminko přichází, hlavička je venku a už jen dvě kontrakce a je tady s námi, silné kontrakce, které mě zalily pocitem štěstí a neuvěřitelně silným pocitem lásky, stala jsem se matkou. Maminkou krásného 4, 060kilogramoveho chlapečka, jmenuje se Teo a je neuvěřitelně krásný, je náš, stejně jako porod byl a bude náš!

Teo se narodil ve 22. 47 s 4, 060 kg a 53 cm, přírodní cestou, bez nástřihu a bez stehu, jsem hrdá nejen na sebe a na Tea, ale i na svého přítele a na svou andělskou Carme, děkuji vám!

Vaše milovaná Mila

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 13.06.12 08:25

Krásný deníček. Gratuluji k miminku a k samotnému rozhodnutí porodit, přirozeně doma. Ať jste š´tastní a hlavně přeji kupu zdraví.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 13.06.12 09:13

Krásné. Gratuluju k narození miminka, je to úžasný pocit, že to člověk zvládl. Přeji hodně zdraví :kytka:

 
pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 13.06.12 10:21

:hug: nádherné

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 13.06.12 10:38

KRÁSNÉ!!! :kytka: Gratuluji a tiše závidím, užívejte si jeden druhého tak jako doposud :hug:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 13.06.12 11:00

Ač nejsem zastánce domporodů, tak se mi tento deníček moc líbil. Přesně v tomto duchu jsem se připravovala také na porod s dulou, akorát v porodnici. Nakonec to bylo všechno jinak kvůli předčasnému porodu, ale taky se mi podařilo vnímat své tělo a porod byl pro mne nádherným zážitkem :palec:

přeju krásné chvíle s vašim dítkem

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 11:05

…už zase 8o

 
eviliska
Extra třída :D 14021 příspěvků 13.06.12 11:18

@Veveří co jako?? Domácí porod???
Hele já holkám fandím. Sama bych tohle neriskla, ale kyž tam je podpora duly, PA a doktoři předem nachystaní na příjem porodu, pro případ komplikací, proč ne???

 
Andílek Anetka
Povídálka 48 příspěvků 13.06.12 11:32

Nádhernej deníček. Moc gratuluju k miminku a k porodu :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 11:34

Já prostě nad domácími porody jásat neumím no… já jsem si pocit všeobjímající lásky užila i v porodnici, kde všichni byli skvělí. A nejdou mi do hlavy argumenty „přichystaní v porodnici na příjem při komplikacích“. Já ti něco řeknu, moje švagrová je gynekoložka a teď rodili maminku, která měla předem nezjištěnou poruchu srážlivosti krve - krev z ní tekla jako z kohoutku, co ji dali v transfuzích, to vyteklo ven - ceklem 23 krevních konzerv!! Umíš si to vůbec představit? Nebuď naivní, že byste to stihli do porodnice na akutní příjem…cestou by matka vykrvácela (bez transfuze je do pěti minut mrtvá). Tu maminku zachránili, ale šance měla mizivé, kdyby rodila doma, byla by po smrti.
Proto píšu „už zase“, už zase další krásný porod doma, tisíce barevných rachejtlí. Škoda, že tu nenapíše maminka, které se to doma pokazilo. Pořád tady čtu jenom o zpackaných porodech v porodnicích, neříkám že nejsou. Ale porod je proces, u kterého jde o život vždycky. Ale už raději mlčím.

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 13.06.12 11:43

Jé, to je tak krásné :kytka: Kdybych nebyla takový strašpytel tak bych taky ráda rodila doma :lol: Gratuluju ke krásnému zážitku a zdravému miminku :hug:

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 13.06.12 11:53

Krásně napsané a moc gratuluju ke zdravému chlapečkovi :kytka: Ale já osobně bych domácí porod neriskovala. Jasně dřív se taky rodilo doma s porodní bábou a je každého věc, kde a jak rodí… Ale ta všemohoucí láska a svíčky miminku život nezachrání, když se něco pokazí :nevim:

 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 13.06.12 12:15

Pekny denicek, gratuluji, jen souhlasim plne s Veveri- domaci porod je proste risk. 99 porodu bude krasnych, stastnych, ale pak muze prijit 1, kdy pujde o zivot. Muj porod byl normalni- jen se mirne zkomplikoval (malej se dusil)- kdybych nebyla v nemocnici, buh vi, jak by to dopadlo..

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 13.06.12 12:18

Gratuluji k narození chlapečka, ale já nejsem pro domáci porody :cert:, no to je ale každého věc kde rodí, buď ráda že nenastaly komplikace, já kdybych rodila doma tak můj chlapeček nepřežije.

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 13.06.12 12:22

Krásný!!!Krásný porod doma, musí to být krásný pocit :srdce:…ale já jsem strašpitel a přijde mi to jako hazard, já se rači svěřila doktorům, ale i tam obrovská gratulace :potlesk:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 13.06.12 12:22

@petulle moje druhá dcera taky ne :|

 
heli_b
Kecalka 367 příspěvků 13.06.12 12:26

Krásný deníček a krásně napsaný :srdce:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 12:47

Začínám mít poct, že kdyby nebylo porodnic, už dávno bcyhom vymřeli. každá druhá by byla mrtvá.

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 13.06.12 12:57
Krásnééé

… gratuluju ke chlapečkovi, je ho pěkný kousek :kytka:
Moc hezky napsaný deníček a těch negativních a moralizujících komentářů si nevšímej ;)
Ještě jednou, gartulace ;)

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 13.06.12 13:38

Opravdu krásný deníček.. :hug: :mavam:

 
zofalka 1111  13.06.12 13:42

Moc gratuluji k miminku. Krásný deníček. Věřím, že porod doma byl přirozený a v klidu. Sama jsem rodila dvakrát v porodnici, poprvé to bylo rychlé. I s cestou byla malá za půl hodiny na světě. Zato podruhé to stálo za to. Byla jsem na kontrole ozvů a aniž by mi doktor něco řekl udělal mi Hamiltona a šoup tabletu na vyvolání. Když jsem chtěla vysvětlení, proč, tak mi řekl at jsem zticha, že doktor je on. Celou dobu věděli, že u nich rodit nechci, ale odejít mě nenechali. Dokonce mi vyhrožovali sociálkou, když se nepodřídím. Porod se rozjel a kontrakce byli tak nesnesitelné, že jsem manžela dokonce kousla a řvala jako krá…Něco na bolest nedají, epidurál mi neměl kdo píchnout a ještě se zeptá jestli mám nějaké zvláštní přání s pitomím usměvem na tváři. Naštěstí jsem se udržela na nohách a rychle se otvírala, tak za 6 hodin bylo po všem i když malá měla pochroumanou ruku. Visela ji jako hadrové panence. To mi vysvětlili tak, že to je moje vina, protože jsem se neuvolnila. Poton se nedivím, že chtějí maminy rodit doma, protože v porodnici to pro mě bylo jako horor. Nejvíc mě štve, že když se nepovede porod doma, tak se páni porodníci můžou přetrhnout na koho to hodit, ale když to spackájí v nemocnici, tak za to nemůžou. Ještě jsem neviděla jediný příklad, kdy někoho odsoudili nebo dokonce sebrali licenci.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.06.12 13:42

@Veveří jo, už zase :lol: víš proč zase? protože v Čechách se narodí plánovaně doma několi SET dětí.
Jinak mmch my jsme třeba v ulici domarodky dvě :lol: Já a paní s titulem MUDr :pankac:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.06.12 13:44

Pelucito, gratuluji :kytka:, i když ty jsi asi duchovněji zaměřená, já vnímám porod velice pragmaticky a asi by mi vadila nepřítomnost PA, přeci jen dula je jen dula :nevim:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 14:32

Důvody paní doktorky k domacímu porodu chápu, asi je stydlivější povahy a nechtěla se obnažovat před kolegy, se kterými chodí na oběd. Jako odbornice však musela vědět o rizicích, kterým se vystavuje - učivo tak z prvního ročníku na medicíně. A tvoje důvody nechápu, asi hezké zážitky.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 14:58

@Veveří to by musela každá doktorka rodit doma, to je trochu blbost, že jo?

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 13.06.12 15:01

Pokud vím, tak Gladys tady deníček o svém porodu doma má (mimochodem dle mého názoru jeden z nejlépe napsaných deníčků domarodky co jsem kdy četla, žádné romantické popisování a duchovno :palec: ), své důvody tady psala přinejmenší stokrát ať už v diskusích pod deníčky podobného typu nebo i v tom svém, takže se do ní laskavě nestrefuj a hledej, šmudlo.

Ačkoli jsem proti porodům doma a rodičky, které tak rodí zejména proto, že chtějí mít pohodlí doma až tak úplně nechápu (mimochodem těch je opravdu minimum), dovedu pochopit ženu, která porod v porodnici zažila, chovali se tam k ní otřesně, o ničem informovaná nebyla (maximálně „u nás se to tak dělá“) a místo pěkných vzpomínek má z porodu hrůzu. Já sama jsem skoro rok po porodu hrozně naštvaná na nemocnici ve které jsem rodila, vím, že tam už v životě nepůjdu a budu hledat jinou alternativu (v mém případě jinou porodnici, na porod doma bych si netroufla z vícero důvodů). Je fajn, že ty třeba jsi měla porod v pohodě, ale je nás spousta, co ho fajn neměla a chování personálu je naštvalo, urazilo, způsobilo jim nebo dítěti zbytečné komplikace a já nevím co ještě.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 13.06.12 15:02

Jinak zakladatelko gratuluji k porodu podle tvých představ a obrň si nervy, rýpalů tady ještě bude dost

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 15:08

Aničkakytička, samozřejmě jsem to zlehčila, moje švagrová je gynekolog a rodila u svého nadřízeného primáře.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 15:13

Kajuli, dneska si ale můžeš vybrat porodnici, kterou chceš, zeptat se kamarádek na zkušenosti, tak jsem to dělala i já. S arogancí se můžeš setkat i na chirurgii, když si zlomíš nohu a znamená to snad, že si příště zlomeninu raději ošetříš doma?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 15:18

@Veveří zlomenin nohy není nejintimnější zážitek v životě!! jak může někdo srovnávat porod a zlomenou nohu proboha?

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 15:27

Celé těhotenství jsem se před někým obnažovala ať v ambulanci nebo v nemocnici, kde jsem si poležela. Ztratila jsem skoro všechen stud co se dolních partií týká, k čemu mi je potom dobrá intimita u porodu? Upřímně ti řeknu, že mi byla putna kdo mi kam kouká, moje děti se narodily do přítmí a tepla, nepociťovala jsem žádné příkoří, naopak vděk k personálu, že mi s tím vším pomohli a byli ke mně příjemní.

Příspěvek upraven 13.06.12 v 15:27

 
fiali
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 13.06.12 15:34

@aničkakytička zlomenin nohy není nejintimnější zážitek v životě!! jak může někdo srovnávat porod a zlomenou nohu proboha? - A proč by nemohl? Pro každýho není porod tak oduševnělou záležitostí jako pro pisatelku deníčku.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.06.12 15:45

@Veveří :lol: a jéje, takže paní doktorka může a já ne? Což takhle doktorka práv, ta taky může? :mrgreen:
Jak už jsem psala, k porodu přistupuji velice pragmaticky, nemám z toho ten duchovní zážitek jako autorka deníčku, v podpisu mám deníček o porodu, můžeš dočíst ;)
O zážitky mi fakt nejde, budu klidně rodit ve vykachlíčkované místnosti, nepotřebuju žádnou aromalampu, meditační hudbu, ráda si nechám vyholit ochlupení a pokud by to přispělo k porodu, tak mi klystýr rozhodně není proti mysli. Během porodu mě představa masáže absolutně odpuzuje a kdyby mě můj muž následoval, kam se hnu, tak by to asi nepřežil.
Co mi ale vadí je autoritativní lékařský přístup k porodům, který je někde méně a někde více, rutinní zásahy, znemožňování volného pohybu, nemožnost výběru porodní polohy, odnášení dětí kvůli dementnímu měření a vážení a dlouhodobá hospitalizace, když k ní není důvod. Zásahy do fyziologického porodu považuji za poškozující jak matku, tak dítě. Psychiku u porodu považuji za jeden ze stěžejních faktorů, který má vliv na případné komplikace, nepostupující porody, neotvírání se atd.

A co se týká porodnické turistiky, tak ji zkrátka neuznávám. Víš proč? Kdybych byla s prvním jela do mnou vybrané porodnice, tak jsem rodila někde kdovíkde v autě, fakt bezpečné :roll: Já v porodnici nechci nic, co by oni nebyli schopni mi splnit, já jen chci, aby mě nechali být a mohla jsem si rodit, jak já potřebuju a ne jak potřebuje doktor. Jinak i moje gynekoložka, se kterou jsem se na toto téma bavila, tak uznala, že v Praze člověk nemá záruku přirozeného porodu bez medikace. Jsou místa, kde pravděpodobnost na takový způsob porodu stoupá, ale to je všechno.
A jak je možné, že co v jedné porodnici je skoro nemožné, tak v jiné je skoro standardem?
Pokud k tomu bude důvod, tak pro mě porodnice není žádným strašákem, nemám fobii z bílého pláště a pokud se ke mě lékař chová s respektem, budu mu oplácet stejně. Ale nehodlám při normálním porodu sázet na tak nejistou sázku, jako že zrovna nafásnu respektujícího lékaře a PA, jejíž péče se neorientuje dle toho, zda se dobře vyspala a dokáže pochopit, že fakt chci rodit a né, nepotřebuju v tu chvíli pomoct.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 15:46

U porodu nejde ani tak o intimitu, i když teda 3 lidi znuděně koukající mezi moje nohy mi nějak nepřidali, v tu chvilku bych vydržela šecko. jde o narození miminka, o to, že po tom všem konečně dostanu svoje mímo.. o to jde, ne o duchovní stránku věci.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.06.12 15:47

Celé těhotenství jsem se před někým obnažovala ať v ambulanci

Vidíš to, já se celé těhotenství nikde neobnažuju. :nevim: Jsem zatím fyziologická rodička, doufejme, že to tak i zůstane, tudíž k obnažování není důvod.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 13.06.12 15:47

@Veveří
Tak už tě chci vidět, jak jedeš rodit na druhý konec republiky jenom kvůli tomu, že zrovna v té porodnici ti vyhoví ve všem, co si přeješ a budou s tebou jednat jako se svým klientem a ne s kusem hadru.
Navíc já jsem tak trochu nestandardní rodička, mám diabetes mellitus I. typu a volila jsem cetu nejmenší škody (rodila jsem vyvolávaně). Jinde by mě chtěli rovnou kuchat a to jsem si nepřála, pokud by k tomu nebyl závažný důvod. Bydlím v Ostravě a jako dobrá porodnice v okolí mi přijde akorát Krnov. Ano, vím, že přímo v Ostravě jsou porodnice 3, ale ve všech třech mi a)nevyhoví (při normální velikosti a poloze plodu nevyvolávat dříve a neřezat) a za b) má tam známé tchyně a její matka, protože tchynina matka je lékařka. A opravdu nestojím o to, aby měla zrovna tchyně přímý přenos z porodu po sms a diagnózy mne a malé dříve než já, i když jsem si důsledně nepřála, aby byl kdokoli krom přítele informován o našem zdravotním stavu. Není to sice primárně chyba porodnice, ale je to lidský faktor a já už to opravdu podruhé podstoupit nehodlám. A nemyslím si, že bych byla náročná, klidně oželím alternativní polohu (v polosedu se mi tlačilo nejlépe), nepotřebuji mít místo světla tisíce svíčiček a rodit do vody mne taky nebere. I přesto mám prostě problém vybrat porodnici, která se mnou zkonzultuje vše a porodník mi vysvětlí co chce se mnou a dítětem dělat a proč to chce dělat. Když to svede můj zubař, proč by stejný postup informování nezvládl porodník?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 15:48

@Gladys nedá se než nesouhlasit, napsala si to přesně. nejde o nic jiného, než o trochu svobody ve volbě.

 
petruska113
Povídálka 40 příspěvků 13.06.12 15:55

Nadherny denicek gratuluji, jsi statecna holka…

Příspěvek upraven 13.06.12 v 15:55

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 16:04

I domů ti může přijít ve tři ráno polospící PA. Protivná asi nebude, ale k čemu mi je milá chápající asistentka, která mi v nouzi nedokáže pomoct jako lékař v porodnici - císař, asfyxie, krvácení… Co říkáš na dojezd sanitek zvýšený na 20 minut?
Jinak máš pravdu, že některé rutinní procedury viz. měření, vážení, se dají udělat později. Ale jsou to drobnosti ve srování s tím, že méně riskuju život svůj i dítěte. Co se týká volného pohybu, tak v porodnici ve Valašském Meziříčí jsem si mohla hekat podle libosti, pochodovat, i vanu bych měla, kdybych chtěla. A že mě potřebovali monitorovat a musela jsem chvíli ležet? Monitorování je důležité a spoustě dětí zachránilo život, takže to beru. Když nastala minuta M, odešla jsem po svých na porodní sál a děti byly za dvacet minut na světě, jedno jak druhé. A byla jsem ráda i za epidurál při prvním porodu a píchnutí vody při druhém - tyhle zásahy mi pomohly a míň jsem trpěla. Dětem neublížily.
Jak jsi psala o té paní doktorce z ulice, domarodce, tak u té bych si nenechala zavázat ani palec, protože to považuju sice za její svobodné rozhodnutí, ale na druhé straně za profesní selhání (ale třeba jí křivdím a propašovala si domů operační sál a kolegu z porodního, co já vím?). Moje švagrová naopak byla z porodu docela vystresovaná a chtěla mít u něho toho nejlepšího (primáře). Sama mi říkala, že když zná všechny komplikace, které můžou nastat, že má strach. Spoustě žen zachránila život - měla už hodně případů s tím krvácením z poruchy srážlivosti, jsou to prý hrozné nervy a často není možné najít odkud to teče…

Příspěvek upraven 13.06.12 v 16:07

 
Kolárka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 13.06.12 16:33

Ono je to prostě o zkušenostech každé z nás, které má každá jiné… vnímání a názorech…takže je asi nesmysl se dohadovat ;)…co člověk, to názor…

@Veveří naprosto ale souhlasím… :pankac:

Já mám za sebou nepostupující, vyvolávaný porod, se kterým bych stejně do porodnice musela, i kdybych nechtěla, protože jsem byla už dlouho bez vody…Nicméně to nemění nic na tom, že jsem s přístupem a průběhem v porodnici nad míru spokojená a to ne jen co se samotného porodu týče…

Kamarádka během porodu začla mít špatné ozvy, syna jí vyndali kleštěma, protože se zasek na cestě, se šňůrou kolem krku a s apgar score 2-3-6…porodnici máme nejblíž hodinu cesty…neumím si představit…co by dělala při porodu doma…například…

Ale pisatelce moc gratuluji ke zdravému miminku :kytka:

Příspěvek upraven 13.06.12 v 16:35

 
ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 13.06.12 16:39

@Veveří „Celé těhotenství jsem se před někým obnažovala ať v ambulanci nebo v nemocnici, kde jsem si poležela. Ztratila jsem skoro všechen stud co se dolních partií týká, k čemu mi je potom dobrá intimita u porodu? Upřímně ti řeknu, že mi byla putna kdo mi kam kouká, moje děti se narodily do přítmí a tepla, nepociťovala jsem žádné příkoří, naopak vděk k personálu, že mi s tím vším pomohli a byli ke mně příjemní.“

Tak to je všem tvůj problém, já jsem byla ve svém 2. a 3. těhotenství vnitřeně vyšetřena 1× a pak až během porodu (2×). Mě opravdu nebylo a není jedno, kdo se mi dívá mezi nohy nebo tam dokonce sahá, nemíním to podstupovat zbytečně, pokud to není nutné.

 
ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 13.06.12 16:40

@fiali Jenže porod není potřeba léčit, není to patologie, je to fyziologický proces!

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 16:57

Ivuško, já nejsem žádná rozhoďnožka a vyšetření vždy mělo svůj důvod - 2× hospitalizace v 1. těhu, 2× hospializace v 2. těhu. Riziková od začátku, špatné výsledky gen. testů, jedno vyšetření za druhým. A víš co, bylo mi fuk, kdo mi čučí mezi nohy, doktoři to nedělají ze svého potěšení, mě šlo hlavně o to, aby byly děti v pořádku. Nejsem žádná měkota ani stydlivka a když jsou některé věci nutné, tak je podstoupím.
A když mám bezpečně přivést svoje děti na svět, tak s jistotou, že nám někdo pomůže do minuty, když bude třeba. Pak je moje svědomí čisté, že jsem pro to udělala maximum.
Co říkáš a ptám se tu podesáté na dojezd sanitek do 20 minut? Na toto jediné mi prosím Tě odpověz, protože tohle mě zajímá více než studie.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 17:01

@Kolárka vyvolávaný nepostupující porod, dlouho bez vody.. to jsou přesně porody, ketré se zasekávají jen kvůli medicínským zásahům.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 17:03

Kolárko, všimni si, že nikdo ze zastánkyň domporodů mi ještě neodpověděl na dojezd sanit do 20 minut, takže o jaké okamžité pomoci při komplikacích se tady vlastně bavíme?

Stějně tak, když se zmíníš o komplikacích při porodu v porodnici, musíš očekávat, že se setkáš s reakcí, že doma by rozhodně nenastaly. Za všechno může medikace a urychlování porodu, často univerzální odpověď.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 17:04

…a vidíš, než jsem poslala příspěvek, už je to tady! :potlesk:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 13.06.12 17:08

Povšimni si prosím, že Kolárka byla bez vody už dlouho před porodem. Přesně jak říkám, klasický argument „za všechny komplikace můžou v porodnici!!!“ Tomu říkám kvalitní vymývání mozků.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 17:17

@Veveří nikdy jsem neřekla, že za všechny, a le za většinu ano. každý druhý porod je s nějakou medikací, ketrá působí i na plod. to je pořád něco na urychlení, něco na bolest, a pak se divíme, že dítěti se horší ozvy, navíc, když nutí maminku ležet. jsou prostě ženy, u nichž je risk rodit dom a zrovna tak jsou ženy, u nichž je bezpečnější rodit doma.
až se k ženám budou chovat stejně jako PA doma, nebude se o čem bavit. sice se doktoři budou povětšinou rejpat v nose nudou, ale třeba ubyde porodních poranění a stresů a přibude spokojených maminek.
já jsem rodila obě děto v porodnici, která zde na emiminu má 100 procentní spokojenost, a stejně so přirozeného porodu to teda mělo daleko. dokus nebude někdo respektovat to kdy já chci být vyšetřena a já chcí být monitorována, nebude plně respektována moje poloha či tma v pokoji, nemůže být o něčem přirozeném ani řeč.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 17:18

@Veveří a těch 20 minut je jak kde, podle toho, kde bydlíš, navíc jsou soukromé zácharnné služby, ketré se dají dojednat.

 
Kolárka
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 13.06.12 17:28

@aničkakytička…no tak v tom případě jsem asi vyjímka…voda mi odtekla dva týdny před termínem a tím to prostě zvadlo…v porodnici nám bylo ještě dopřáno dostatek času alespoň na sebemenší náznak toho, že se porod rozjede sám…nic se nestalo…tudíž tomu bylo napomozeno, vše mi vysvětleno…adíky tomu i odrozeno…mám jako pocit, že kdyby se tak nestalo, tak tam ležím ještě teď :jazyk: Logicky tedy vzato…porod, teda alespoň ten náš byl nepostupující od samého začátku, tudíž vyvolávaný, nikoliv vyvolávaný a tím pádem nepostupující…A po­dotýkám ještě, že jsem rodila v porodnici, kde se přírodní cestě bez medikace vcelku fandí… ;)
Ale co člověk, to názor a je to opravdu o každého zkušenostech a pocitech…K té PA, ta se mnou strávila většinu času na sále a byla naprosto úžasná, po sléze jsem se fakt styděla a nakopala bych se na jejím místě do zadku…v žádným případě mě nenutila ležet, doporučovala mi balon, sprchu, mohla jsem do vany a nabádala mě, abych se zkusila postavit aspoň na tři kontrakce atd. a já přitom ležela jak mrcha…pomáhala mi neskutečným způsobem a to i v porodnici :pankac:

Příspěvek upraven 13.06.12 v 17:37

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 13.06.12 17:36

Mě jen zajímá, když se tu všichni ohánějí těma přidušenýma miminama a krvácejícíma matkama.. proč se tyhle věci odehrávají z drtivé většiny jen v porodnici? proč při domácím produ není třeba medikace, nejsou nástřihy, poranění atd? čím to teda je?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama