Terínka a Já

Rodičovství

Naše povídání Terinka a já


Tak jsem konečně uspala to naše 4měsíční štěstí, chrupká na balkoně v kočárku a je spokojená. A já? Mám konečně trochu času pro sebe??? Omyl, jdu rychle vařit, věšet prádlo, prát, uklízet atd. Za chvilku se vrátí ze školy naše 12letá pubertální dcera, napíšem ukoly připraví si školu a jde ven, já už jí ani moc nezajímám. Proto jsme si pořídili skřítka, vílu, princeznu, naše všechno, aby jsme se nenudili a opravdu se nenudíme.

Terinka
Tak mamča mě uspala v kočárku na balkoně a konečně šla něco dělat. Já jí moc nenechám, vyžaduji trvalou pozornost, jsem mamánek. Vyžaduju nošení na ruce, mazlení, hraní, zpívání a musím mamku pořád vidět!!! Co, za to nemůžu, chtěli mě, tak ať si to užijou!!! Odpoledne musím maminku vytáhnout na procházku, táta si se mnou trochu pohraje, když přijde z práce a sedne si k PC. Z procházky jdeme z mamkou do krámu, určitě mi tam koupí zeleninku a uvaří polívku. Pak přijdem domů, zase trocha hraní, mazlení a procházka bytem a pak následuje večerní koupání, oblékání do pyžamka a lahvička z mlíčkem a nakonec moje milovaná postýlka. Spím tak 4 až 5 hodin, pak se budím a mamka si mě bere k sobě do postele, kojí mě, usínám po 5 minutách u jejího prsa. Po hodině se vzbudím, 5 minut na prsu a zase na hodinu usínám. Tahle to praktikuji až do rána. Mamka se sice moc nevyspí, ale stejně mě miluje jako já jí.


Miluju Tvůj úsměv, miluju, když na mě slintáš, když ode mě piješ mlíčko. Když se mračíš, vztekáš. Když si hraješ a pozoruješ svět. Když brečíš. Když si na moje rameno položíš hlavičku. Když spinkáš, když mi usínáš v náručí. Když jsi u ségry, bráchy, tatínka, babičky, děty, tety, kteří Tě také milujou. Já Tě miluju od prvního okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že jsi a věř mi - jsi celej náš svět, jsi naše všechno.

Hodnotilo 22 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 05.10.13 10:05

Z celého deníčku na mě nejvíce působí toto - moje poslední dítě je to nejvíc, nejlepší, nejúžasnější a ty ostatní děti? Jsou no.. Moc se nedivím, že 12 letá dcera udělá povinnosti a pádí ven, nejspíš se oprávněně cítí jak druhé kolo u vozu.. (viz. Terinka, víla, princezna a „dcera, ségra“).. Třeba to je jinak, ale zkus se nad tím zamyslet :nevim:

 
boball
Echt Kelišová 9104 příspěvků 05.10.13 10:38

@LadyPet Mě se to po přečtení taky nějak dotklo, takže něco na tom bude :think:

 
Anonymní  05.10.13 11:35

Já to tak nevidím spíš je dcera velká holka a zajímají jí jiné věci rodiče už jsou pase.Tak se maminka cítí zase jako maminka a může se mazlit s miminkem a ví že jí to mimi potřebuje tak asi tak!!

 
Lolika
Kecalka 187 příspěvků 05.10.13 11:38

@LadyPet Taky mi to tak nějak přišlo :(.

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 05.10.13 11:50

Anonymní - Já si naopak myslím, že právě zejména v tomto věku dítě tu matku potřebuje. A nevím, jak holčiny dnes, ale já ve 12 nebyla velká holka, i když jsem se tak naoko sem tam chovala - je to jen póza..
Nic proti pisatelce, třeba to jen tak blbě vyznělo.

 
JulieJulie
Kelišová 6187 příspěvků 05.10.13 12:46

Kdyby si tento deníček přečetla „ta dvanáctiletá pubertální dcera“, asi by ji nebylo nejlíp :roll:… že o Vás zájem moc neprojevuje, neznamená, že o zájem nestojí ona…Váš deníček, Váš život, Vaše volba 8)

 
Crystalline  05.10.13 14:28

Ja spis nechapu mamu, ktera k decku vstava v noci kazdou hodinu a jeste dokaze napsat takovy oslavny denicek. Ja bych ho uz davno nekomu darovala. Prehanim, dostaval by vecer nutrilon, aby spal celou noc. Mame podobnou sousedku - holka v tomto rezimu jela snad do 18-ti mesicu. Naprosta sebedestrukce.

 
Anonymní  05.10.13 15:07

Mě se deníček moc líbí a nemyslím že by pisatelka měla starší dceru mím ráda. Také mám 13letou dceru a 3letého syna a miluju obě děti stejně jen ten 13letý už má své koníčky kamarády, a myslím že i takhle to pisatelka myslela, nemusíme jí hned odsuzovat a říkat že je špatná máma.

 
Bublísek
Nováček 3 příspěvky 05.10.13 15:13

Dcerka Míša si to přečetla a moc se jí to líbilo dokonce se smála tomu že jsem jí konečně nazvala pubertákem. Prostě jsem to myslela tak že už má své kroůžky, koníčky, kamarádky, a mně potřebuje taky moc ale už to není miminko. Je to statečná sebevědomá šikovná holka a já jsem na ní hrdá. Mrzí mně že to vyznělo tak negativně. Ale miluju jí a nedala bych jí za nic.

 
Bublísek
Nováček 3 příspěvky 05.10.13 15:17

Omlouvám se byla zde přihlášená dcera a já jsem to napsala z jejího pc a nevšimla si že není odhlášená. :pankac:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 05.10.13 16:55

Autorko, u obou deti se mi to take stalo. Ze jakmile v noci usinali u prsa bez toho aby si krkli tak jsem vedela na 100% ze se do hodiny opet probudi. Je to zacarovani kruh. Zkus ji donutit aby si krkla jestli ne hned tak az se znovu probudi ji dat jen napit vody nebo caje a krknout. A neuspavat u prsa, i kdyz oni to maji moc radi, ale jestli se chces vyspat tak to fakt nedelej. A co se tyce UM tak nevim proc ale jakmile jsem jim ho davala na noc tak meli prdiky a probouzeli se. Davala jsem jim jedine kase, a jednou ve 3 rano kojila.

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 05.10.13 16:57

Ty jo, tak ted jsi me prekvapila, dcera chodi na emimino jo?

 
Cert7214
Povídálka 48 příspěvků 05.10.13 17:08

Vím že by neměla ale miluje deníčky a chtěla sama napsat komentář k tomu co jsem napsala já. Máme spolu otevřený vztah a může za mnou přijít z jakymkoli problemem. To jen pro ty kteří si myslí že upřednostnuji jen jedno dítko.

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 05.10.13 17:09

Mně se deníček líbí. Prožívám stejné pocity k našemu 4 měsíčnímu chlapečkovi. Také už máme 2 „holčičky“ - 8 a 6 let a nechci se nikoho dotknout, ale nemůžu souhlasit s @LadyPet. Dnešní děti nejsou jako bývalo. Holky se mnou chtějí občas být, ale nejraději se spolu zavřou do pokojíčka a hrajou si. Mámu znají na jídlo, peníze do školy, abych jim dovolila koukat na televizi nebo hrát na počítač, když mají splněné povinnosti. Když po nich chci aby se mnou šly na procházku, nebo si zahrát karty, nějakou stolní hru,… tak nemají moc velký zájem. Ven se mnou jdou jen když jdeme na hřiště a mají tam kamarády. A nemyslím si, že bych je odstrkovala a nějak se jim nevěnovala. Mám ráda všechny 3 svoje děti, za všechny bych dala život,… ale zrovna teď je nejmuchlovanější ten nejmenší a holky to chápou a dokonce se mě starší dcera ptala jestli se nezlobím, ale že má brášku radši než mě. @Cristalline syn se mi poslední 2 týdny také budí v noci cca každou hodinu, dvě. Spával od 20 do 4 - 5 hod, teď spí jednu noc krásně, druhou se budí. A i kdyby se tak budil týden v kuse, tak bych neprohlásila, že ho vyměním!!! Je to moje „poslední“ miminko a chci si ho užít. Pro mě je kojení chvilka, kdy jsme se synem spolu a takhle blízko už si nikdy nebudeme. A můžu soudit, protože dcery mi hrozně rychle odrostly a teď už mámu na pomazlení moc nepotřebují :(

 
Cert7214
Povídálka 48 příspěvků 05.10.13 17:12
lebudik

Děkuju moc za podporu přesně takhle to je.

 
Cert7214
Povídálka 48 příspěvků 05.10.13 17:12

@lebudik Děkují moc za podporu přesně tak to je.

 
kvak
Kecalka 137 příspěvků 05.10.13 19:06

@lebudik souhlasím :mavam:

 
Crystalline  06.10.13 08:25

@lebudik ale jo, kazdy to ma nejak. Nekdo zije jen pro svoje dite, nekdo ma i jiny veci.

Svoje dite mam rada, kdyz bylo nemocne, celou noc jsme nespala a hlidala, jestli dycha. Ale krmit ho po hodine, to je podle me sebemrskacstvi a resila bych to um. Mimochodem nasemu po nutrilonu nikdy nic nebylo.

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 07.10.13 17:22

Uprimne se mi denicek nelibi. takovej rychlosled jednoho bezneho, nezajimaveho dne a nezajimave napsane. A chvalici anonymni a 12 leta dcera s uctem na emiminu? No nevim teda :mrgreen:

 
Bublísek
Nováček 3 příspěvky 07.10.13 18:38

O tomto deníčku si myslím že je velmi pěkný a nelíbí se mi když tady někdo napíše že moje mámka mně má míň ráda když o nás nic neví takže vás prosím neurážejte mi mámku a mně děkuji. :twisted:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 07.10.13 20:36

@Bublísek :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama