Těžký rok 2014

Rodičovství

Když u nás zazvonili letos Tři Králové, tak jsem si teprve uvědomila, že to všechno loni začalo 6.ledna 2014.

1.narozeniny 17,5 2014
1 komentář

léto 2014
2 komentáře

Už zvládám všechno sám..

Tenkrát bylo synovi 7 měsíců, byla jsem ho uspávat v kočárku a když jsem se vracela, tak mě odchytly poprvé Tři Králové…(nejsem na takové akce moc pověrčivá). Přemluvili mě, že nám zazpívají a posvětí náš dům. Zpívání jsem jim zakázala, jelikož jsem syna zrovna přivezla uspaného, spokojeného v kočárku. Tak nám jen popsali dům a já jim vhodila „z donucení“ asi 40 Kč. Tři Králové zpívají, že nám přejí štěstí a zdraví… a od té doby ho moc nemáme. :-(

Někdy v únoru 2014 nám napsala kamarádka, co dělá na finančním úřadě, že bývalý majitel našeho domu nezaplatil Daň z prodeje a že to musíme zaplatit my - což dělá několik desítek tisíc. Ale o tom jsem mluvit nechtěla…

Když syn měl cca 8 měsíců, tak pediatrička řekla, že má syn větší hlavičku, ale že to může být dědičné, že to zatím nechá být. Takhle to šlo do jeho skoro 1.roku. Neřešila to. Asi 14 dní před jeho narozeninama, které měl 19. 5. 2014, jsme si vyšly s mojí maminkou na procházku do cukrárny, byla to sobota. Jenže jsme ani do té cukrárny nedošli. Syn je velice živé dítě a nevydrží nikde sedět, tudíž ani v kočárku. Stalo se, že se postavil a spadl hlavičkou na zem. Fuj, dneska, když si na to vzpomenu, je mi děsně a úplně mě zamrazí.

Hned jsme ho popadli a volali mého tátu, aby přijel, že musíme na pohotovost. Na pohotovosti mu udělali UTZ. Ale jelikož to není dětská chirurgie, tak nás poslali do Motola na další vyšetření (neurolog, neurochirurg). Diagnóza „jen“naprasklá lebka, nic závažného, ani si nás tam nenechali na pozorování, jelikož syn byl úplně normální. Nezvracel, nespal, nebolela ho hlavička, nic. Jen neuroložka potvrdila to, že má syn větší hlavičku, že by doporučila sono v místě bydliště. Aby nás naše pediatrička poslala někam na sono.

Za dva dny jsme šli na KO k pediatričce, která nás poslala na Kladno, na sono k panu doktorovi. Byli jsme objednaný na 22. 5. 2014, 17. 5. jsme stačili ještě oslavit 1. narozeniny a ve čtvrtek 22. 5. v 16.30 jsme jeli na sono. Pan doktor během 2 minut nám sdělil, že syn má velký nález na mozku, že máme jet nejlépe ten den do Motola. Nevěděl, co tam má, jen že to je tekutina.

Jestli to je krvácení do mozku, z toho pádu, nebo jestli to je něco co je vrozeného. Oba s manželem jsme byli vyděšený, vystresovaný. Jeli jsme domu se sbalit, samozřejmě vše s brekem, syn to naštěstí nechápal. Nevěděla jsem co mám balit, na jak dlouho, nebyla jsem schopná myslet.

Do Motola jsme dorazili cca v 19.00. Samoz­řejmě, že jsme museli vyčkat frontu na pohotovosti. Pak čekat na neurologa, až nás přijde vyšetřit. Dál jsme byli odeslání na neurochirurgii, kde jsme byli posláni znova na sono. S verdiktem, že tam opravdu něco je a že musí na CT, ale to musí pod narkózu.

Ubytovali nás asi cca ve 23.30 na neurochirurgii, manžel odjel domů, s tím že mu dám vědět jak se vše vyvíjí. Jelikož syn naposledy jedl asi v 18.30. Mohl jít na CT až v 01.00 v noci. Když si vzpomenu, jak byl chudák unavený, ubrečený a hladový, je mi děsně.

CT ukázalo na vrozenou cystu gigantického rozměru, cca 7,5cm. Obvod hlavičky měl 52 cm v roce. Následující den v pátek 23. 5. mu ještě dělali magnetickou rezonanci. Verdikt jsme se dověděli až večer, kdy už jsme byli vyčerpaný oba dva. Syn byl pro jistotu na JIPce, napojený na různé přistroje. A udržte roční dítě, kterému NIC není, ležet. TO SE NEDÁ.

Verdikt teda nakonec ten, že v pondělí půjde na operaci aby mu zavedli VP-shunt (hadička z mozku do bříška, která odvádí mozkomíšní mok z cysty pryč do břišní dutiny). Přetrpěli jsme tedy víkend v nemocnici a v pondělí v 8.00 nastala operace, která dopadla dobře. Ve čtvrtek byla kontrolní MR a v pátek jsme mohli jít domů…

Nejhorší období jsme přečkali v pohodě s tím, že za 3-4 měsíce opět na MR, kterou jsme absolvovali v září dopadla velmi dobře. Cysta se zmenšila o hodně a mozek se mohl krásně rozvinout (podotýkám, že syn se vyvíjel úplně normálně, bez známky postižení nebo opoždění). Mezitím syn prodělal neštovice, které měl snad měsíc (srpen), hned na to dostal Impetigo (září), někdy v listopadu dostal zánět do pindíka. A v prosinci 2014 měl střevní virózu, na to se napojila chřipka… a do Nového Roku jsme vstoupili zdraví a pevně doufám, že když jsem Tři Krále nepustila do domu, tak že budeme už jen zdraví.

Poslední měsíc v roce jsem měla pocit, že si syn rychle musel vybrat co nejvíc nemocí, protože jsme i poslední den v roce 2014 31. prosince museli k pediatričce, protože se mi celý osypal. Bála jsem se že má spálu, jelikož měl chřipku do toho. Naštěstí ta se nepotvrdila.

Strašně moc děkuji všem, co si můj deníček přečetli, a omlouvám se za délku deníčku, ale potřebovala jsem se už ze všeho vypsat. Protože pokaždé když se kouknu na mého syna, tak se o něj šíleně bojím.

Nakonec bych teda měla ještě zmínit, že 14 dní po synově operaci jsem neplánovaně otěhotněla. To jsem si nebyla jistá, zda je to správné, ale nakonec mě můj manžel utvrdil v tom, že ano. Druhé miminko podle UTZ je zatím pořádku, žádná cysta mu v mozku zatím nehrozí.

A teď už opravdu končím. Všem moc děkuji za dočtení…

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 15.01.15 00:10

Chlapečkovi přeju už jen zdraví, tobě klidné těhotenství a zdravé miminko. Věřím, že to tou nemocí byl nepříjemný rok, ale nechápu souvislost se Třemi králi (krom té časové), ti k tvé nevraživosti přišli jak slepí k houslím :mrgreen:.

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 15.01.15 00:17

Gratuluji k těhotenství a malému přeji hlavně zdraví. Ten shunt bude mít do konce života, nebo ho má jen dočasně?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 15.01.15 06:32

Uz to bude dobre :hug:
Kup si do kocaru dlouhe ksirky, neomezuji deti v pohybu.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 15.01.15 07:04

Tak krom té té komplikace s cystou, jsem měli i daleko větší nemocnost, pád na hlavičku taky. Je to u dětí úplně normální. Hlavně se neboj, děti mají různé dětské nemoci a pádů ještě bude. Tak přejeme hlavně zdravíčko a už to bude určitě jen lepší :hug:

 
mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 15.01.15 07:05

Přeju jen vše dobré, ale dávat do souvislosti Tři krále a špatný rok, to je vážně na hlavu :roll:

 
jahuhudka
Echt Kelišová 9234 příspěvků 15.01.15 07:07

Nevím jestli se neudálo ještě něco před tím finančákem (a ten píšeš až na únor) ale jak to teda souvisí s těmi Třemi králi? :think: A pak až o květnu. Jinak střevní chřipky, chřipky, a jiné libové radosti, to budeš zažívat každý rok, z toho se špatný rok snad nedělá ne?

 
kacenka.sks
Kecalka 326 příspěvků 15.01.15 07:20

Já tě teda úplně chápu, kdyby se tohle všechno přihodilo našemu mimcu, byl by to pro mě taky sileny rok… Tak hodně stesticka a hlavně zdraví v tomhle :hug: :hug:…a gratuluju k dalšímu miminku :kytka:

 
šílenámáma  15.01.15 08:18

Snad už bude vše dobré :kytka:
Akorát uvědom si kolik jsi tady o svojí rodině proflákla věcí. Plus fotky.
Malej nebude rád až mu někdo jednou pošle odkaz.
Nikdy nevíš kdo sedí na druhé straně počítače. :kytka:

 
TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 15.01.15 08:38

Moc vaší rodině přeju, aby tenhle rok byl ve všem lepší. I když to bude znít divně, ale vlastně „díky“ pádu se synek začal léčit. Hodně štěstí :kytka:

 
Mirek Koj
Povídálka 43 příspěvků 15.01.15 09:26

Taky přeji hodně zdraví. Měli jsme to stejné, akorát holce bylo až 8 let když se na to přišlo. Měla strašné bolesti. Vloni v Motoli u Vaculíka na Neurochirigii operace velikost cysty cca 5 cm. Je v pořádku a jsme všichni šťastní, :D :andel:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 15.01.15 09:43

Strach o dítě je a bude vždycky dost veliký. To, co se vám stalo, respektive, čím jste museli projít, je hrozné, ale zvládli jste to dobře, přeji jen ty lepší časy a gratuluji k těhotenství. Bráška bude mít sourozence a s tím přichází opět další vlna strachu o ně oba a větší množství úrazů a pádů. Drž se. A Tři králové s tím nemají nic společného ;) jen sis to s tím spojila :-D

 
LucyMar
Povídálka 42 příspěvků 15.01.15 10:24

Moc drzim palce, aby vsechno bylo uz jen dobre! :hug:

 
verulicek  15.01.15 10:53

Čtivý deníček..jen si myslím, že se Třema králema to moc společného nemělo :lol:

 
mlejnice01
Stálice 87 příspěvků 15.01.15 12:39

Kloučkovi už jen samé radosti a žádné bolesti a vám už jen to obr štěstí a spokojeného kloučka.
:mavam:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 15.01.15 12:46

Nemocemi jste si prošli - to je pravda… Bohužel to tak u miminka bývá. Také jsme měli po této stránce náročnější rok. Tak ať jste už všichni jen a jen zdraví.

PS: Tři králové jsou v tom fakt nevinně :think:

 
jun
Kecalka 493 příspěvků 15.01.15 14:15

Přeji už jenom zdravíčko a štěstí :hug:

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 15.01.15 14:28

No to byl teda rok :( Malému přeji už jen zdraví a tobě klidné těhotenství a krásné a zdravé miminko.

 
Pov
Kecalka 204 příspěvků 15.01.15 17:55

Já myslím, ze zakladatelka myslela ty Tři krále s nadsázkou… Jinak hrozny, je mi to moc líto… :,( vim co to je, když dítě je v nemocnici a neví se, co bude, jak to dopadne… Proto chápu, ze ty následující nemoci, co se táhly x měsíců musely byt na palicu… Držím pěsti, ať už je jen dobře!!! :hug:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 15.01.15 20:25

Tak ono si myslím, že spojovat to opravdu s těmi 3krály, je trošku hloupé no. :roll: Sic každý na něco věří, tak nevím, na koho bychom měli my shodit to, že přítel přišel o řidičák (za to si samozřejmě mohl sám) a od té doby všechno špatně, Půl rok bral antibiotika na vše možné a dodnes neví co mu bylo.. Měl opuchlou celou hlavu i obličej.. různé výrůstky na bradě, do toho jsme opravdu hnusně přišli o miminko(viz. můj příběh)… Zato letos od nového roku vše v nejlepším pořádku ;) prostě si to člověk někdy vybrat musí.. to je můj názor.. :nevim:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 15.01.15 20:27

Samozřejmě ale přeji už jen to nejlepší :) myslím, že když jste si to nyní vybrali :) bude lépe :))

 
Ikente
Kelišová 5031 příspěvků 15.01.15 21:33

Chudáček :( Tak teď už jen samé pěkné chvilky přeju :kytka:

 
vyrovnaná žena
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 16.01.15 13:22

Přeji mnoho zdraví

 
Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 16.01.15 15:52

Jooo asi za to nemůžou, ale do té doby byl syn zdraví…a když jsem jim dovolila jednou jedinkrát „posvětit“dům, tak se všechno začalo sypat…třeba s tim nemají nic společného…ale třeba taky jo:-)

 
Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 16.01.15 15:53

@Jana Martinková jojo prý to bude mít do konce života…

 
Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 16.01.15 16:09

Děkuji za reakce…vím, že je spousta horších věcí -nemocí…ale jak se teď ve mě melou hormony, tak je to docela těžký..kolikrát si říkám jestli je správné mít další dítě, když se takhle bojím…potřebovala jsem se z toho vypsat aspoň trochu…tak ještě jednou moc děkuju za přečtení, snad se to dalo číst:-)
A prozrazení spoustu věcí na svou rodinu - myslím, že jsem toho tolik neprozradila…je tu tolik deníčků, které prozrazují víc informací a také je spousta fotek u deníčků…ale každý má svůj názor…děkuji za něj…

 
Pepčinka
Kecalka 110 příspěvků 16.01.15 16:13

@TerezkaW Ano díky pádu, je dneska na živu a nemá žádné problémy (epylepsii, mohl upadnout do kómatu, mohl být postižený) Takže opravdu díky za to že spadl…

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 16.01.15 16:36

Určitě bych se nebála mít další dítě

 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 16.01.15 16:38

Jinak u shuntu v budoucnu asi jediné omezení bude při cestování letadlem - člověk nesmí přijít do styku s velkými magnety, které jsou např. při kontrole na letišti. Musí se dříve před odletem nahlásit, aby člověk prošel k letadlu jinudy, aby nešel skrz ty magnety.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 16.01.15 18:54

Přeji synkovi už jen samé zdraví. Hlavně, že to dobře dopadlo a že se to dalo řešit operací.

 
Kamic
Stálice 85 příspěvků 06.02.15 13:38

Moc Vám a Vaší rodině přeju pevné zdraví. Syn je šikulka, že to vše pěkně zvládl. A vy ostatně také :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama