Tvrdá švagrová

O životě

Takovou milou paní bych vám ráda přála poznat. Usměvavá, příjemná, hodná, neubližná... omyl, opak byl pravdou. Odstěhovala jsem se k příteli do rodinného domu, kde žije i jeho sestra. Před pár dny umřela jejich babička, tak mi to bylo docela nepříjemné, když jsem musela zůstat sama doma.

Můj přítel odjel na firemní cestu a sestra byla od odpoledne venku. Zůstala jsem doma sama. Syna jsem večer dala spát a koukala jsem na film, sem tam jsem slyšela praskot nábytku, neznámé zvuky… jak jinak v novém prostředí. Dostala jsem strach. Opravdu jsem poseroutka :) Volala jsem mému přiteli a ten bez uvážení volal své sestře, ať jde domů, že se bojím. Já o tom nevěděla, že jí brnknul. Sestra došla domů a jen hnusně odsekla: co se děje? A začala: mě na nudli neutáhneš… atd. Ani si to nepamatuji, byla jsem z toho v šoku.

Na druhý den po mně ani pes neštěkl. Nikdo se mnou nemluvil, ani sestra. Jen přítel mi po telefonu naznačil, že sestra chce válku, tak jí řekl, ať odejde z domu. Pak jsem se dozvěděla, že po mém příteli chtěla, ať se jdu léčit, že pokud se o to nepostará on, tak ona ano, že nejsem normální. Nevím, mně přijde normální, že se člověk bojí… a na psychiatrii bych ho kvůli tomu rozhodně neposlala. No a to přítel neustál a proto jí řekl, že má odejít z domu, když se jí to nelíbí tady. Prý se mně bojí. Začala se zamykat, udělala peklo v rodině. Mě pomluvila, před rodinou vypadám jak psychopat, bůh ví, co a jak jim vylíčila. Škoda mluvit.

Potřebovala jsem něco vyprat, nachystala jsem si prádlo a jdu do místnosti, kde je pračka. OUHÁ. Místnost zamčená. Zamkla ji, ať neperu. Posílá svou malou dceru do mého pokoje, ať špehuje, co dělám… prostě mě kontroluje. Opravdu nevím, co s ní mám dělat. Bojím se tady na něco šáhnout, že mi vynadá, že to je její, ať na to nešahám. To si své mamince stěžovala, že jsem ji poškrábala pánvičku. Koukala jsem, nikde nic poškrábaného nebylo. Je hrozná. Uplně mě ničí. Dneska mi vjely už slzy do očí.

Hodnotilo 11 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miťulka
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 14.09.11 09:08

Ahoj, tak myslím si, že pokud si chceš přítele udržet a nezničit si vztah, měla by si na něho zatlačit, aby jste se odstěhovali nebo aby jí vypakoval z domu. Protože jinak to bude stejné a horší. A tlačit na něj, dokud s tím něco neudělá. :cert:

 
Jindřiš
Extra třída :D 10377 příspěvků 14.09.11 09:28

Tak já mám v nové prostředí taky strach, když tam jsem sama než si na novou situaci zvyknu, takže mi na tom nepříjde nic zvláštního, že ses tam bála. Jinak bych byly taky pro se odstěhovat, tohle nebude dělat dobrotu.

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 14.09.11 09:28

Ahoj mrzí mě, že tvoje budoucí švagrová je taková semetrika. Já bych to rešila hlavně se svým přítelem, aby jí tede rázně upozornil na to, že pokud se nebude chovat jak má tak si může zbalit kufry a odejít. Jinak je normální, že se bojíš, neboj já také pořád něco někde slyším a vidím, ale že bych se stím tedy musela jít lečit, a neobo že bych si připadala jako psycho to opravdu ne. :mrgreen:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 14.09.11 09:32

Nějak jsem nepochopila,čí ten dům je.Jestli je jeho,tak ti nezbyde nic jiného,než ho donutit ať jí sbalí kufry a ona táhne, protože tohle je dle mě jen začátek. Jestli je její,tak budete muset pryč vy. :nevim:

 
vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 14.09.11 10:44

Takže na úvod - my jsme si s přítelem opravili domek po babi, máme vše bezpečnostní a já se bojím jako malá. Hlavně večer potmě a v noci. Sama jsem tady ještě nikdy nespala. Bojím se jak zlodějů, tak duchů a to vážně!! Přítel už několikrát musel skončit v práci dřív a jet domů. :zed:
A já radím..okamžitě odstěhovat, není nad soukromí. Znám to, přítelův brácha, o tři roky mladší parchant, mě nikdy nepozdravil, doma mě pomlouval, jeho rodiče mu věřili a první rok se mnou přítel nesměl chodit. Teď už mě sice poznali a pochopili že jsem „normální“, ale ten blb zbrojí pořád. Výsledek? Je nejlepší, přítel je nejhorší, já ujdu, malou pohlídala jeho máma třikrát a to na požádání. Jinak nezájem. Brácha má o 14 dní staršího chlapečka a ten je tam furt. Bydlíme v jedné vesnice.
Nedělá to dobrotu, ani když bydlíme sami, pořád to posloucháme a občas jsme se pohádali, přece jen je to jeho rodina. Radím odtěhovat do jiného města. :pankac:

 
Romanetka
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 14.09.11 10:45

K švagrové se vyjadřovat nebudu. Ale s tím strachem, nejsi sama, s manželem bydlíme už čtvrtý rok, takže žádné nové prostředí a já když jsem sama doma a zaslechnu jakékoliv křupnutí, prasknutí či cokoliv jiného, začnu se bát a jěště víc sama sebe strašit :-D Příští týden navíc jede manžel na 10 dní do Švédska na ryby a já už z toho mám několik týdnů hrůzu jak to doma sama vydržím :-)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.09.11 10:46

rada je prostá!!!!Pokud vás přítel(či manžel) miluje,je na čase aby si v hlavně v klidu pozval celou rodinu včetně Vás.Hezky si ji posadil k jednomu stolu a ve vší slušnosti jak se ke svým rodičům a sourozencům má !Vysvětlil,že Vás miluje !!!A žáda je aby se k Vám chovali slušně hlavně pak jeho sestra Vaše švagrová!!!Že nepotřebujete ,žádné léčení a podobné věci ..jen špetku schovívavosti a pochopení!A pokud proti Vám vaše švagrová něco má ať to poví tady před ním a nedělá na Vás ramena !!!
Pokud ani tahle varianta nepomůže ..radila bych aby ste se odstěhovali a o to si myslím i švagrové jde!!! :-(
Hodně síli :kytka:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.09.11 10:50

a strach je normální !!!!Ve svém bytě bydlím už 10let a pokud manžel není třeba v noci doma …děti spí a já né slyším různé zvuky ,praskání nábytku ,z venku z chodby ,od sousedů …taky se bojím ,mám malou duši…dneska si nemůžete být jistá ničím,jsou mezi námi takoví,že dokážou vlézt do bytu když druhý spí..atd!Je toho dost!Jste uplně normální človek !!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 14.09.11 12:38

Ahoj, já jsem zase taková, že bych nefňukala jaká je švagrová zlá a jak mi ubližuje, ale pustila bych se do války, že by si milá švagrová hodně rychle rozmyslela jak se bude ke mě chovat. Podle toho co píšeš v deníčku, si jí ukázala že jsi typ ke kterému si může leccos dovolit a ona toho náležitě využívá.

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 14.09.11 12:54

Ono je to problém válčit s ní. Přítel mě upozornil, že nemám raději nic dělat, mluvit s ní. Že si hovory nahrává a třeba bych řekla něco špatného a bylo by zle. Natož ji dělat nějaké naschvály. A vůbec mě ani nenapadá jak bych s ní měla válčit. Možná se jen bojím otevřít pusu, je to asi pravda. Jen co vím, že přijíždí domů, začnou se mi klepat ruce a šílenou rychlostí bušit srdce.

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 14.09.11 13:09

Jinak děkuji všem za radu, taky jsem se chtěla odstěhovat, ale přítel ji tu nechce nechat jeho práci na domě. A švagrová tady trvalý pobyt nemá. Odejít nechce, dům patří jejich otci. Má na něj taky právo. I když přítel má veškerou moc od otce a vyjednává za něj věškeré dokumenty a platí to tady.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.09.11 13:12

Ona to vycítí že máš z ní strach.Čeho se bojíš?že na tebe bude řvát?6e tě uhodí?Musíš si uvědomit s čeho máš strach a vymyslet si dopředu co v takové situaci uděláš.Už budeš teda o krok napřed a situace co nastane tě tak nevyděsí.
:wink: dělá jen bubu proot že ví že na tebe má.Vem jí vítr z plachet a nebud chudinka.Klidně jí seřvy na tři doby ty.Bran se,nenech se.Utočník vždy machruje dokud ví že má navrh
Držím ti palce a hlavně se nevzdávej .Bud taky zlá

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 14.09.11 13:16

možná by to ale stálo za to, neříkám přímo začínat válku, ale jasně jí ukázat že tohle si k tobě dovolovat nebude

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 14.09.11 16:27

ach ty svagrovy :cert: drzim palce ja ratsi nic nebudu radit :nevim: :kytka:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 14.09.11 18:51

Hodně štěstí při nacházení řešení, ať vše dobře dopadne :kytka: :kytka: :kytka:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 14.09.11 20:16

Tak podle mě by měla vyhledat lékařskou pomoc spíše ona, ne ty a určitě bych přemýšlela o jiném místě pro život do budoucna, pokud je to možné. Držím palce ať to co nejdřív nejlépe dopadne :palec:Každý jsme jiný,a každý máme z něčeho jiného strach..já se bojím kdekoliv,když jsem sama a taky tmy,a nestydím se za to.

Příspěvek upraven 14.09.11 v 20:17

 
smurfka
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 1 inzerát 14.09.11 21:42

já teda musím říct, že jsem ráda, že žijeme daleko od rodičů mých i přítele i našich sourozenců, proste pohoda klid. Já když jsem sama doma a přítel je na služebce, tak se zamykám, a zavírám v ložnici. Když jdu večer pro pití nebo na záchod, všude si po cestě rozsvěcím, v noci raději nevstávám z postele - ani na záchod. To je všechno z hororů na které jsem koukala, když jsem byla malá..prostě des.
Takže bud v poho, blázen nejsi, to by byla polovina lidí na planete..

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 15.09.11 11:16

Souhlas s Kamcou - svagrova vycitila slabost a ted se na ni pase a hoji svoje mindraky. Pritel podle mne udelal velkou chybu v tom, ze se s ni zacal hadat pres tebe - s nim si to rozhazet nechce/nemuze, tak si to vyleva na tobe. A kolik te jeji dceri je, ze ji posila spehovat (nebo si to jen myslis?) Pokud se nemuzete odstehovat, budes muset najit silu v sobe nejak tehle situaci celit - co takhle zkusit byt na ni mila? Nebo naopak si ji vubec nevsimat? Nebo si pozvat nejake kamaradky, kdyz se bojis sama (podle toho co pises to bylo odpoledne) Zkusit rodice ziskat na svoji stranu, treba ze je s pritelem pozvete na veceri? Proste zkusit se nad situaci povznest, jinak te to udola. A rozhodne nedavat svagrove najevo, ze se ji bojis!!! Drzim palce!

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 15.09.11 11:49

Ahoj, Dceři je 7let. Nemyslím si to, že mě chodí špehovat, vím to. Kontrolovala, zda tady suším prádlo a a když malá řekla, že ano…zamkla mi místnost s pračkou. Takže hurá valcha :-D Bála jsem se večer :(

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 15.09.11 11:51

Problém je, že ,,zatím,, tady žádné kamarádky nemám, odstěhovala jsem se hodně daleko od své rodiny a známých :(
A milá na ni : já ji prosila,at se na to vše vykašle, že to nikam nevede, že jsem ji nic neudělala. Prostě nepolevila. Psala jsem ji smsky. Nic nezabralo, a nic špatného jsem neřekla nikdy o ní. Ta pračka mě fakt dostala nejvíc :evil:

Příspěvek upraven 15.09.11 v 11:55

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 15.09.11 12:04

tohle by mel resit tvuj pritel a ne ty!!!! je to jeho segra,tak at ji srovna.
a vy mate vchod zvlast :?:

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 15.09.11 12:14

Vchod je společný. Já právě nic neřeším, jen tiše přihlížím, jsem většinou zavřená a ani nevylezu, když je doma. Ano, přítel to řešit bude, ale ted je momentálně mimo, takže to musím vydržet. Čekám, co se bude ještě dít.....

 
ivanak
Závislačka 3946 příspěvků 15.09.11 12:59

Já souhlasím s názorem, abyste si všichni společně sedli, všechno vyříkali a tím se najde řešení. Jinak je dobré, že přítel stojí na tvojí straně. Jsou i případy, kdy můž stojí za každou cenu na straně rodiny.

A ten strach je úplně normální. Já třeba nesnáším, když jsem sama doma se psem a ležím v posteli, on vedle na zemi a najedenou zvedne hlavu a začne koukat směřem dál do bytu. To se vždycky bojím, co tam sakra vidí.

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 15.09.11 13:46

tak to je dost blby,ten vchod.a kolik lidi bydli v baraku :?:
je to teda hrozna krava a vubec nema pravo neco zamykat :cert: tak doufam,ze se podili na bydleni :?:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 15.09.11 20:01

Petro, s tou milosti jsem to myslela ne tak, ze si o tom mile a pratelsky popovidate, ale tak, ze se na ni budes usmivat, ptat se, jak se ma, jestli neco nepotrebuje, zkratka ukazat ji, ze si to vubec neberes a ze je ti jedno, co si mysli. Ale chapu, ze na takovouhle hru clovek musi mit zaludek. :-(

 
pst007  15.09.11 22:17

Že se člověk bojí, je normální, ale normální už není nutit druhý aby přerušili svůj program a letěli domů, protože ty se bojíš. Dál mi připadá divný i to s pračkou - jak jste byly domluveni původně, že ty budeš prát v její pračce? Přece ses nestěhovala bez pračky aniž bys věděla, zda můžeš použít tu švagrové?

 
Hanka1
Extra třída :D 11009 příspěvků 16.09.11 09:08

jednoducha rada - svagrovou z baraku vyplatit a treba se odstehuje, pokud se nechcete odstehovat vy.

Jestli byla/je pracka svagrove, tak ma pravo si ji zamknout, kdyz nechce, aby se v ni pralo. Pokud je pracka Vase tak na to nema pravo a razne resit by to mel hlavne tvuj pritel, protoze tobe zrejme v jejich baraku nepatri ani klika od dveri.

Příspěvek upraven 16.09.11 v 09:09

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 16.09.11 11:21

Já ji nevolala, ani by mě to nenapadlo. Jen mě mrzí, že spolu nedokážeme mluvit jako dřív. Nic jsem neudělala, proto nechápu, proč trestá mě. Snad se to brzy vyřeší, není to moc příjemné bydlet někde, kde je boj. Ano, pračka je její, protože tu původní dala pryč a chtěla at se pere v té její. A opravdu mi tady nepatří ani ťuk, o to je to horší.

 
Anonymní  17.09.11 12:21

Ahojky unas je neco podobneho sice s budoucim svagrem a svagrovou nebydlime v jednom baraku ale i to mi bohate staci kdyz ji potkam. S pritelem se mne snazi rozdelit od te doby co je s jeho bratrem co bylo letos 7 let. Uz to nejak neresim porad rozdavala pritelovo cislo kamaradka a ty mu psaly sms ve smyslu ze snim byl sex super a podobne zvasty. No a pred rodinou priteleme taky drbe ale ani z toho si hlavu nedelam jelikoz toje naladova pipka . Takze pokud muzu radit. Poslat ji tam kam slunce nesviti a prestat ji resit. Na kazdou svini se vzdy neco najde. A at pritel rodine rekne jak se veci maj a pak at si rika treba hory s dolakama :mrgreen: :mrgreen: a doly s horakama. A tu pracku tak si kupte vlastni kdy ji to tolik sere. A kdyz te chce smirovat tak ji to rovnou ukaz at se podiva kdyz to doma nema :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.09.11 00:46

JaJa84 „ratši nic neraď“

Příspěvek upraven 18.09.11 v 00:53

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.09.11 00:46

JaJa84 máš pravdu „ratši nic neraď“

Příspěvek upraven 18.09.11 v 00:51

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.09.11 00:47

JaJa84

Příspěvek upraven 18.09.11 v 00:52

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 18.09.11 09:55

Dana 59-opravdu duchaplny prispevek :cert:
ty taky nic raději nepiš......

 
pst007  18.09.11 11:27

jsem si to znovu přečetla, a takto to na mě působí, jako bys požívala její věci / pračku, pánvičku/ bez předchozí domluvy . Ona s tím napřed souhlasila, nebo ti to nabídla, že můžeš prát a vařit v jejím než si koupíte svoje a teď to nechce? Jak jste domluveni do budoucna, budete tam dělat dvě nezávislé domácnosti, nebo jste tam jen na nouzovku na chvíli?

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.09.11 19:59

:nevim: DARLA tak já se pokusím, ale nezaručuji :nevim:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 18.09.11 21:03

dana 59-to budes hodna…mas komentovat denicek a ne holky,co neco napisou !!!!!
hlavne nechapu,proc napadas jaja 84????

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.09.11 21:21

darla-deníček jsem už komentovala, nikoho napadat nechci, ale chudák ta čeština :nevim: :nevim:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 18.09.11 21:37

nikde zadny komentar nemas …!!!!

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.09.11 21:43

To je pravda, komentovala jsem včera jiný deníček a spletla jsem se, co se dá dělat „jsme jenom lidi“ :dance:

 
PETRA58
Nováček 10 příspěvků 20.09.11 16:35

Přesně tak, domluva žádná nebyla, ocejchované věci taky nejsou, vše je dohromady, takže jsem nevěděla čí je co a skutečně mě ani nenapadlo, že by jí to kdy vadilo, když si hrála na tak skvělou kamarádku, tady je problém to, že vše se řeší beze mne, tudíž do teď nevím, co vlastně můžu a co ne. A přítel mi řekl něco, co už se nikdy nenapraví(co povídala o mě) takže nějakou pračku a pánvičku už neřeším. Za tím vším, za ní, jsem udělala tlustou čáru. Faleš, faleš, faleš.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 05.12.11 12:58

Bat se praskajiciho nábytku tak ze volame ostatní je normální… Pokud je ti 5…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Je mi z toho opravdu moc smutno


Reklama