V čem je lepší

Tenhle deníček bude spíš taková úvaha, možná postesknutí nad tím, co se okolo dějě. Vím že je na světě spousta lidí co jsou na tom hůř jen se potřebuju vypsat. Snad to bude mít hlavu a patu. Omlouvám se předem za anonymitu, ale sledují mě opravdu všude.

Řeč je o mojí rodině. RODINĚ která by měla vždy držet při sobě. Aspoň si to tak bláhově myslím. Nikdy nebyl můj vztah s rodinou dokonalý, protože vždy už snad od miminka jsem poslouchala „podívej se na… (říkejme jí třeba Alexa) Alexu“. Alexa měla vždy dokonalou postavu, úžasné vlasy, pleť bez chybičky a prostě to uměla vždy pěkně uhrát.

V pubertě nemusela být v 8 doma jako já a přitom za sebou měla spoustu zkušeností, ať už s alkoholem či trávou. Všechno ji vždy prošlo a tak se nade mnou stahovala mračna. Rodina mě odsunula na druhou kolej. Nebyla jsem pro ně dobrá. Byla jsem trošku silnější postavy, občas zakřiknutá a moc nevýrazná. Jak jsem se dozvěděla, nehodila jsem se jim do party.

Čas šel dál a já si našla svého prvního kluka a později i manžela. Alexa měla taky vztah ale podváděli se oba navzájem. Pak se na dlouhou dobu rozešli. Mezitím jsem porodila dvě krásné děti. Rodina mě v té době vzala na milost. Já bláhová si naivně myslela, že to je protože přeci jsem krev jejich krve, jak rádi říkají. Ale omyl. Když se Alexa po X letech opět dala dohromady se svým ex, nečekaně otěhotněla a tak si ho vzala. Narodilo se jim miminko a já se rázem ocitla tam, kde před mnoha lety. Odstrčená, zbytečná, prostě k ničemu. Moje děti jsou šikovně krásné pásly koníky, začaly lozit tak jak měli, nejsou opožděné… Prostě jsou to normalní děti a umí vše, co v tom věku mají umět. Rázem dítě Alexy bylo středobodem celého vesmíru. A že se začalo kašlat na mě? Budiž. Mám manžela, který mě miluje, máme střechu nad hlavou a hlavně jeden druhého.

Bohužel stejnou odstrčenost teď cítí i moje starší dcera. Je už ve věku, kdy celkem chápe. Nerozumí tomu, že se jí k svátku a narozeninám nic nekoupí a tetinému (Alexi) miminku se kupuje pořád něco. Nejhorší na tom je, že moje vlastní mamka před tím zavírá oči. Stejně je víc pyšná na Alexu než na mě, na vlastní dceru. Alexa je moje sestřenice, její maminka je sestrou moji maminky. JEN pro upřesnění. Nejvíc mě asi dostalo, když jsem se náhodou včera dozvěděla pravdu o tom všem. Rodina se sice tváří jako že vztahy jsou ok, ale jen na úrovni 50 na 50. Mamka mě u svých rodičů pomlouvá, a co víc pomlouvá mě i jen tak v obchodě, kde pracuje. Nemohla jsem kojit (zdravotní problémy), a tak obě
moje děti vyrostly na UM. Takových dětí je! Nejsem na sebe za to pyšná, ale
nebylo jiné cesty. To mi věřte. No a Alexa samozřejmě kojí. A aby snad obhájila
sama sebe, začíná moje matka jen tak vykládat naší společné známé, jak Alexa
krásné kojí, jak ji to všechno jde a přesně ví, co má dělat. Že jsou sehraná dvojka
a prostě ona je ta dokonalá. Na mě se prý nemůže ani podívat, protože jsem svoje
děti odstrčila jak psy. Když jsem se to včera dozvěděla, byla jsem zdrcena. Zralá na prášky a pořádnou kocovinu. Jak tohle může říct? Já svoje děti miluji nade vše a nikdy bych jim neublížila. Mrzí mě to, protože já pak před ostatníma vypadám jak debil. Přišla jsem tím o spoustu známých naštěstí někteří ví, jaká celá moje famílie je, a tak jsme stále v kontatku. Bohužel pak se dozvídám tyto věci, které se velice těžko poslouchají.

Je toho mnohem víc. Alexa se na Vánoce chlubila jak dostala drahé dárky od svého manžela, jak ji nosí kytky každý den a jak se o ní stará. Bohužel vánočním sezenicím u rodiny se člověk nevyhne. Když jsem to slyšela bylo mi z toho zle a nechápala jsem co tam v tu chvíli dělám. Pak se mě jen že slušnosti zeptali, co jsem dostala já? Nic neobyčejného, parfém, knížky, oblečení. Žádný šperk nic drahého. Měli jste vidět ty pohledy. Chudák manžel z toho byl po zbytek vánoc špatný a ptal se, zda nejsem zklamaná, když jsem
nedostala nic z toho, co Alexa. Tisíckrát sem ho ujistila, že ne, že mi to stačí, že mám radost z překvapení darovaných z lásky. Do teď si myslím, že si půlku věci
koupila sama, ale nám řekla, že to dostala od manžela. A rodina? Opět se
postavila na její stranu, že oni maj dokonalé manželství a já bych si měla
hledat někoho jiného, kdo si mě bude vážit. Já jsem vdaná mnohem dýl než ona. Nepotřebuju lásku dokazovat pandorou či pugéty za tisíce korun. My si užíváme
jinak… Trošku víc jen ve dvojici a dárky, které si dáváme jsou jen pro nás
dva… Tím je náš společný ČERVENÝ ŠUPLÍK… ale o tom přeci rodině říkat
nebudu, že? :D Navíc není přeci důležitější láska mezi dvěma než láska, o které
každý široko daleko ví? Nepotřebuju se každý den chlubit, co jsem dostala. To by mě asi
nebavilo.

I přesto všechno, že jsem potřebovala pomoct s dětmi jsem z 80% narazila, matinka neměla čas musela na víno za rodinou a Alexou, protože ona má přeci dokonalé dítě které všechno umí dřív než moje děti. Do dneška jsem nepochopila v čem je ona lepší než jsem já. Že ji neustále upřednostňují na všech frontách…

Štve mě, že moje dcera musí tohle vidět, bere to jakože ji nemají rádi a vidí, že upřednostňují jiné dítě… Nikdy jsem nechtěla, aby zažívala to co já, a proto, klidně mě odsuďte, jsem omezila kontakt s rodinou na minimum. Láska je dar a ten si za peníze nekoupíš. Kdo dočetl až sem, moc děkuji. Snad to dává trochu smysl. Je toho mnohem víc, ale to už by bylo až moc dlouhé. Mějte se hezky :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
28.3.17 06:58

Zakladatelko, tvoje dcera tohle zažívat nemusí. Udělala jsi dobře, že jsi omezila kontakt, on asi pro vaší stranu nebyl nijak přínosný. Přestaň řešit „Alexu“ a soustřeď se na svůj život, na svou rodinu. Nesnaž se dokazovat někomu (kdo o to stejně nestojí), jaká doopravdy jsi. Určitě jsi super ženská, skvělá máma a tvoje rodina to ví. :kytka: A ten zbytek? :nevim: ten ti může být jedno, jejich názor už asi těžko změníš.

Jinak si myslím, že mohl admin provést nějaké korekce (minimálně čárky), strašně blbě se to četlo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 07:04

Hrozně mě překvapuje, jak často se tu o takových věcech píše - upřednostňování sourozence před druhým, tady dokonce sestřenice 8o vůbec to nechápu :zed: a pokud jde o drahé dárky, tak mi to spíš připadá, že to má na ostatní duělat dojem, jak je všechno úžasné a přitom mají vztah na nic :roll:
přeju, ať máš v životě hodně lásky a pořád hezký vztah s mužem a dětmi :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21176
28.3.17 07:17

Chápu, že to zamrzí, ale myslím si, že už dávno bylo na čase přestat se babrat v rodinných srovnáváních tohoto s tamtím, porovnávání dárků a jitření křivd. Máš svou rodinu, to je tvoje zázemí. Nemáš přeci důvod sama sebe neustále srovnávat s nějakou sestřenkou, jistě máš mnohé přednosti, které nemá ona. Sebevědomí, to je tvůj problém víc než Alexa. Taky si myslím, že kdybys to celé neustále neřešila, tak by ani tvoje dcera neměla o nějakém odstrčení ani ponětí a netrápilo by jí to. Můžeš svou zkušenost z rodiny brát jako něco, co bys pro své děti fakt nechtěla a být o to lepší rodič a podpora svým dětem. Vzít si z toho alespoň něco dobrého. Přeji ti hodně štěstí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17307
28.3.17 07:21

Omezeni kontaktu bylo jedine dobre. Ty musis branit sve deti. Chapu, ze by jsi za lasku sve matky dala hodne, ale ten cas je jiz pryc. Nikdy nebudes vedet, zda to neni dalsi pretvarka. Ja bych to ale sve matce rekla. Rekla bych ji, ze z duvodu jejiho chovani a ochrany svych deti se s ni prestavam stykat a az ona jednou bude potrebovat pomoc, at se obrati na sestrenici. Takze zapomen na matku, mysli na sve deti.

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 07:44

Hele zakladatelko, protože něco podobného znám osobně, myslím, že Ti můžu kompetentně poradit.

Je jasné, že se k Tobě Tvoje rodina nechová hezky - na druhou stranu myslím, že tak polovinu problému si děláš sama. Jsi na to přecitlivělá, poznámky si bereš, umím si představit, že v nich vidíš i víc než tam je. A TOHLE je věc, se kterou můžeš něco dělat. Pokud Ti to nejde, pokud Tě to pořád sráží, tak si třeba i zajdi k psychologovi, aby Ti pomohl se s tím srovnat.

Není třeba, aby sis říkala, jak ona si dárky kupuje sama atd… Jen se dostáváš do spirály pocitů, které Ti škodí.

Je lepší si říct, že jsou prostě takoví, a jiné rodiče mít nebudeš. Nauč se s nimi zacházet a bez je s rezervou. Třeba jsou „omezení“ v tom smyslu, že si vysnili nějakou dcerou, a Ty jí nejsi - tak se uplnuli na Alenu. Třeba jsou povrchní a hloupí, a poměřují penězi úspěch člověka (moje máma takové poznámky, jak ten má to a tamten ono, a jak oni s tátou nemají nic, a jak by se táta měl, kdyby si vzal někoho jiného, poslouchala od své tchyně, mé babičky, po celou dobu manželství - babička prostě taková je, tak hloupá a tak povrchní). Třeba si s ní prostě povahově lépe sednou, a tak ji vyhledávají, spíše než Tebe, která jsi introvertní a je složitější přijít na to, co si myslíš a jak věci prožíváš (třeba - fabuluju). Mají nějaký důvod, nějaký svůj limit, a lepší to nebude.

Kromě toho, že se to pokusíš přijmout, bych si taky s nimi pořádně promluvila. A vysvětlila bych jim to, co je pro Tebe nejdůležitější - že chápeš, že to mají NĚJAK, ale že tyhle věci bys opravdu od nich potřebovala, aby změnili. (Jinak nepíšeš, jestli máš jiné sourozence nebo třeba jak daleko bydlí rodiče od Tebe a od Aleny - což samozřejmě může hrát roli.)

To, co nejvíc řešíš, dle deníčku nejspíš je, aby se někdy věnovali Tvým dětem a pomohli Ti (potřebuješ to, nebo jen chceš, aby Ti ukázali, že Tě berou na vědomí?), a aby Tvoje děti neodstrkovali například v dárcích, že je to mrzí… já bych možná řekla, že pokud jim dárky dávat nebudou, tak že Ty koupíš dárek sama a dáš ho dceři jako že „od prarodičů“ (protože máš pravdu, mít pocit, že nejsem pro babičku a dědečka dost dobrá, to by jí jistě nepřidalo).

Jo a taky, nepomohlo by si promluvit s Alenou? Jaký máte vztah? Nemohla by ona Tebe víc vtáhnout do komunikace - že byste se sešli všichni společně, že by rodičům řekla, že od nich nic nechce, ať se věnují svým vnoučatům, která je taky potřebují? Z deníčku mi není jasné, jestli je jen „do větru“ a jinak fajn, nebo jestli je to sobec a osoba „na dojem“.

Drž se a snaž se to přestat řešit, někteří lidi prostě mají limity a je třeba se přes to přenést, jinak se zblázníš. :hug:

Příspěvek upraven 28.03.17 v 07:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
2194
28.3.17 08:41

Moje zkušenost je taková, že nejdřív musíš lidem ve svém okolí upřímně odpustit, opravdu vnitřně to vzít tak, že tvoji rodiče, matka spec. je jen obětí obětí, čímž chci říct, že ti těžko mohla dát něco, co sama jako dítě nejspíš nepoznala. ALE, doba kdy jsi byla malá holčička a tvoji rodiče se k tobě podle tebe nechovali tak jak měli, je DÁVNO pryč. Není větší hloupost, než se plácat v tom, co bylo. Minulost je pryč a nezměníš ji. To, co změnit můžeš je dnešek. Dnes je nový den, všechno je od začátku. Ty se musíš začít mít ráda. Začni se o sebe starat (jídlo, sport), medituj, hledej cesty, jak tu duši srovnat, protože ten klíč jak být spokojená je v tobě. Teprve až se změníš (začneš se mít ráda), tak se změní i okolí (je to jediná cesta!). Když upřímně máme rádi sami sebe, pak přitahujeme podobně smýšlející lidi a ti, co to tak nemají, pak sami z našeho života odchází, nebo se k nám chtě-nechtě musí začít chovat jinak, tak jak my vyžadujeme. Je to dlouhá cesta, ale je to cesta k uzdravení :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 08:49

Zvláštní..pokud jsem to dobře pochopila, tak žárlíš na vlastní sestřenici..? a myslím, že dceru do této pozice (kopie té tvojí) stavíš tak trochu sama. Dej si na to pozor. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
28.3.17 10:04

@admin Vy uz neděláte gramatickou korekci? Protoze,,bylo my z toho zlé",to uz je docela masáž.

Autorko, ty sama by ses především mela přestat srovnávat a litovat. Ostatní nezmenis. Tak hlavu vzhůru, vaz si co mas a nefoukej si bolistky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 10:10

Moc je mi líto co prožíváte, protože máma by nikdy neměla dělat rozdíly mezi dětma. Věřím Vám, že Vás to tolik trápí, je to Vaše máma, ale pokud se i po tolika letech stále chová jak se chová, přestala bych se s celou rodinou vídat. Ať si vykládají co chtějí, kdo Vás pozná nějakým hloupým řečem neuvěří. Buďte ráda a vděčná, že máte úžasné děti a manžela, který Vás miluje. Nyní máte svou rodinu a mámu ani sestřenici k životu vůbec nepotřebujete. A ještě k tomu kojení, máme doma 3 týdenní holčičku a 3,5letého chlapečka a taky nekojím, ani chlapečka jsem nekojila, moc jsem chtěla ale nešlo to, tak to víc neřeším. Takové hloupé řeči, že máma která nekojí, je zlá máma, bych ani poslouchala. Přeji Vám hodně štěstí a hlavně lásky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
85
28.3.17 10:56

Přesně jak píše @Lada84. Jediná cesta, jak se z tohoto dostat, je začít mít ráda sama sebe, vážit si sebe a nestavět své hodnocení na tom, jak mě vidí druzí či co o mne povídají. Je to těžké, zvlášť když jsou to lidé blízcí či z rodiny a ty chceš být jimi milována.
Píšeš, že máš milujícího manžela a děti. To je dobře, ale ani toto nemusí trvat věčně. Dnes se o to ale můžeš alespoň opřít.
Taky jsem řešila jako dítě to, proč moje sestra dostala k narozeninám dárek a na mě si tatínek ani nevzpomněl, taky jsem první Vánoce s mým manželem probrečela, protože mu vůbec nenapadlo něco mi darovat… člověka zraňuje spoustu věcí a je potřeba to nějak zpracovat, aby si to po celý život sebou nevlekl jako těžký kufr.
Takže přeji mnoho sil a životního nadhledu :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 11:18

To je celkem legrační, každý dělá jen to, co mu ten druhý dovolí… Ber to jako fakt, s kterým nic neuděláš a zařiď se podle toho… Co od nich potřebuješ, když máš skvělou rodinu??

 • Nahlásit
 • Zmínit
12754
28.3.17 14:49

@Jitusee

Dobrý den,

děkujeme za upozornění na gramatickou chybu, už jsme ji opravili. :)

Pěkné odpoledne
adminka ELiška

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 15:11

Postoj matky, která má raději neteř než dceru, nechápu, zdá se, že to bude velice povrchní osoba. Tobě bych radila, radovat se z toho co máš, máš svou rodinu, skvělého manžela, krásne děti, ne každému se to poštěstí. Svou matku ber jaká je, ona se ochudila a vztah s tebou a s vnoučaty, je hloupá, ale jiná už nebude.

 • Nahlásit
 • Zmínit
9534
28.3.17 17:42

Neznám matku, která by opěvovala víc dítě své sestry než své vlastní. Nedráždíš ty jí něčím, netváříš se bolestínsky, máš dostatek sebevědomí? Nechce ti tím naznačit, že bys měla v něčem své chování změnit, být víc svá? :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3502
28.3.17 18:01

Nikdy v životě nepochopím, jak někdo může pomlouvat své děti :zed:. Mrzí mě to za tebe.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
28.3.17 18:10

@admin Eliško,tak ve včerejším deníčku mate nesčetněkrát blbe s/z, me/mne, čárky a dokonce se Pani nelecila Z banalitou. A nemate zac :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21176
28.3.17 18:20

@Jitusee Ty už s těmi rozbory gramatiky jdi taky někam. Poučovat kde koho, jak má a nemá empaticky komentovat deníčky, ti jde dobře. Tak to někdy aplikuj i sama na sebe.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
28.3.17 18:25

@hanka.br. Teda Hanco, tobe to nedá spat, vid? :lol: od te doby jsi nějaká hodna, zřejmě dobra sebereflexe :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 18:53

@hanka.br. Copak je špatného na tom, že někdo upozorní jinou osobu na mezery v gramotnosti?

 • Nahlásit
 • Zmínit
28.3.17 20:22

Zakladatelko, i bez rodiny se dá žít.
Já jsem kvůli jiným důvodům opustila celou svou rodinu. S matkou se nestykame ani s bráchou, ani s bratranci tetami a sestrenicemi… Ani s babičkou. Všichni jsou živý a nenapíšeme si ani SMS. Fakt, jde to. Důležitý je to co máš doma. Manžel a děti. To je Tvá rodina.

Příspěvek upraven 28.03.17 v 20:23

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
28.3.17 21:07

Ahoj :) znám to docela dobře :D U nás byla opěvována sestřenice nebylo to kvůli vzhledu nebo dovesnotem, ale jen proto, že můj otec se rozvedl a staral se o mě a sestru, tudíž neměl tolik peněz a jeho bratr začal úspěšně podnikat..přiklonili se k nim a i když měli zmiňované peníze, sestřenice dostávala na Vánoce dražší a lepší dárky než my se sestrou. Někdo by mohl říct, že to dělali proto, že sestřenka byla zvyklá na lepší, tak aby neurazili, ale je to hloupost. Vždycky jsme si musely dárky rozbalovat společně, kdyby se styděli za to c ojí dávají, dávali by jí to bokem. Nejhorší na tom bylo, že za babičkou a dědou ani nejezdila a my tam vždy rády strávily celé prázdniny, vánoční i velikonoční svátky…Naštěstí se to u nás otočilo pár let zpět..pochopili, že daná slečna není zrovna nic extra a začali se za její výstupy i vzhled tak trochu stydět (babička jí před pár lety řekla, že by měla shodit, že přibrala aspoň 20 kilo) a teď se stýkají čím dál méně a méně.. a my se stále vídáme a dárky nebo nějakou podivnou minulost neřešíme. Loni se mi narodil syn a chovají se k němu hezky..závěrem bych jen řekla, že tě chápu, protože jsem už mnohokrát chtěla rezignovat a kdyby se o obnovení vztahů nesnažila sama babička, neměla bych tehdy ani sílu nebo snahu.. udělala jsi dobře, že jsi omezila vztahy, aspoń uvidíš jestli jim za něco stojíš :) :) i když je mi líto těch dětí, že to už vnímají a vidí, ale neboj, mají tebe a tatínka a to většině dětí bohatě stačí :)

 • Nahlásit
28.3.17 21:15

@MaminkaLucka Já i sestra jsme se přestaly bavit s mamčinou stranou rodiny po maminčině smrti. Ztropili jí na pohřbu i po něm divadlo a dělali nám peklo, tak se od té doby nebavíme..Jako mrzí mě to na jednu stranu, ale nedá se nic dělat.
Horší zkušenost přišla před rokem, kdy jsem čekala syna a moje starší sestra mi „ukradla“ foto z ultrazvuku z fb a vydávala za svoji..Já to nějak neřešila, byla jsem těsně před porodem, ale moji mladší sestru to tak namíchlo, že jí zavolala a od té doby se nebaví ani se mnou :D :D nechápu proč, ale když jí za to nestojím, tak to neřeším. Ani k narození malého mi nepopřála a doteď ho neviděla a to už bude mít 10 měsíců. S bratrem se nebavíme už několik let kvůli exekucím co natropil a taky žijeme…Jak píšete, důležité je to, co je doma :) :) Čím déle se s těmito lidmi nebavím, tím méně mě to mrzí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
6177
28.3.17 21:19

Máme něco podobného ze strany manžela, jediné doporučení povznes se na to je sice fakt, že děti tím trpí, ale budou trpět více pokud uvidí že i Ty trpíš

 • Nahlásit
 • Zmínit
3545
28.3.17 21:44

@samadoma666 Copak je špatného na tom, že někdo upozorní jinou osobu na mezery v gramotnosti?

Musím tě opravit, nejde o mezery v gramotnosti a ani o mezery v gramatice. Jde tu o mezery v pravopise. A co je špatného na tom někoho opravovat, když o to nežádá? Není to moc zdvořilé a je to trochu urážlivé. :think: Nemyslíš? 8)

Příspěvek upraven 28.03.17 v 21:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
402
28.3.17 22:08

Vykašlete se na ně a žijte si svůj život. Je to smutné, ale tohle fakt nepotřebujete a vaše děti taky ne. Jako malá jsem taky registrovala rozdíl mezi mnou s bratrem a bratrancem se sestřenkou a bylo mi to moc líto. Nechápala jsem to tehdy a nechápu to ani teď. Držte se :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
29.3.17 13:15

@Martina D. Aby bylo jasno, opravdu mi je znamo, ze ne kazdy je,,mistr čeština ". A tudíž jsem o to nezadala zakladatelku, ale ptala jsem se administrátorů, kteří to mají (jak jsem do ted myslela ) jako část náplně své prace. Jaky je na to tvůj nazor Martino je mi celkem u zádele, ale mne se to s hrubkama tohodle kalibru opravdu blbe čte.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
29.3.17 13:16

@samadoma666 Špatného je na tom to, ze jsem na to upozornila ja :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3545
29.3.17 13:57

@Jitusee Nebyla jsi to náhodou ty, kdo tu poslední dobou horoval za empatii a napomínal ostatní, že nejsou v komentářích dostatečně citliví? Autorku deníčku, která asi nebude moc sebevědomá, jsi výčtem jejích gramatických prohřešků moc nepodržela. Pokud ti tak vadí chyby v pravopise, nemůžeš číst ani zdejší diskuze. Korektury deníčků zkus pořešit s adminy v samostatné diskuzi. Pokud to nepomůže, nemá smysl pod každý deníček psát soupis hrubek, budeš to tu muset asi přestat číst. Tak hodně štěstí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
29.3.17 14:49

@Martina D. Ja jsem upozorňovala admina, čteš moje komentáře vubec, nebo si potřebuješ jen ulevit?
Ze každé neni češtinář mi je jasne a autorce to opravdu za zle nemam.

Příspěvek upraven 29.03.17 v 14:50

 • Nahlásit
 • Zmínit
3545
29.3.17 20:05

@Jitusee Jasně, upozorňovala jsi admina, ale v komentářích pod deníčkem, které čte určitě i autorka deníčku. Empatické by bylo založit si samostatnou diskuzi a s adminy si vyjasnit, jestli plánují deníčky opravovat nebo neplánují, a podle toho se zařídit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
306
31.3.17 14:51

Je to, smutne, ale je to realita. mam to podobne, mama uprednostnuje me dve sestry a jejich deti. mamu jsem na to upozornila nekolikrat, zaprela to, i kdyz i procentualne se jeji pomoc s detmi neda poprit. nedavno jsme se prestehovali a mame jsem rekla, ze kdyz me bude chtit videt, at prijede na navstevu. vic uz to nehodlam resit a radeji se zabyvam jinymi vecmi. vykaslete se na rodinu, ktera za to nestoji a bude vam lip!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.4.17 10:42

@Jitusee z toho si nic nedělejte, já jsem třeba odporná feministka nechutne vysírající s pravopisem ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
2.4.17 20:08

@samadoma666 Nedělám,on kdo chce, chytne se na lep sám a rád :lol: :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3.4.17 16:04

@samadoma666 @Jitusee máte mou podporu, děvčata, feministky, feminismus a pravopis miluju :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit