Reklama

Váš příběh - potrat

Snažení
  • emimino
  • 01.09.01

Příběh mladé ženy, která již třikrát potratila a přesto stále bojuje s přírodou ve snaze donosit zdravé miminko

Před nedávnem jsem ležela v nemocnici na gynekologickém oddělení a tam jsem se seznámila s dívkou, nebo spíše s mladou ženou, jejíž příběh bych ráda napsala.
Jmenovala se Tereza a byla šest let vdaná. Nejdříve s manželem na děti nepospíchali a pak, když se rozhodli, že rodinu přece jen založí, tak Tereza do dvou měsíců otěhotněla. Devět měsíců uteklo jako voda a narodila se ji holčička Monika.
Když bylo Moničce osumnáct měsíců, rozhodli se Tereza a její manžel, že si pořídí další miminko. Tereza opět velmi rychle otěhotněla. pak ale přišla rána - na ultrazvuku bylo zjištěno, že plod se nevyvíjí a musela jít na potrat. Na doporučení lékařů počkali šest měsíců a pak se opět pokusili o oplodnění.
K jejich velkému překvapení Tereza otěhotněla hned první měsíc. Ovšem radost netrvala dlouho. V osmém týdnu Tereza začala krvácet a i přes léčbu v nemocnici o miminko opět přišla. Nastalo dalších šest měsíců klidu.
Se slovy do třetice všeho dobrého se začali opět snažit o miminko a do tří měsíců bylo potvrzeno těhotenství. Pak ale přišlo ve čtvrtém týdnu krvácení. Následovala hospitalizace a čekání zda ultrazvuk v šestém týdnu potvrdí srdeční aktivitu. Miminku však srdíčko bít nezačalo.
V době, kdy jsem se s Terezou poznala, byla opět těhotná. Byla v 16. týdnu a začala opět krvácet. Dostala léky na potlačení krvácení a měla nařízený klid na lůžku.
Bohužel, zde musí můj příběh končit. Já jsem z nemocnice odcházela dříve než Tereza a tak bohužel nevím, jak vše pokračuje a ani zřejmě nikdy nezjistím, jak vše dopadne.
V hlavě mi ale bude neustále znít její slova: „Myslela jsme si, že se dá všechno naplánovat, ale zjistila jsem, že miminko se naplánovat nedá.“

Předešlé komentáře ve staré verzi


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama