Reklama

Velikost plodu

Těhotenství
  • emimino
  • 26.10.01

Ultrazvukové vyšetření, měření velikosti plodu a jeho stáří

Dobrý den.
Mám velikou prosbu. Jsem ve 13 týdnu těhotenství. Na UZ byl plod o týden starší. Při předešlém UZ vše odpovídalo. Je to zlé?
Máme šanci na zdravé miminko?
S pozdravem
Martina

Ahoj Martino,
v době okolo třetího měsíce těhotenství bývá ultrazvukové vyšetření ohledně plodu nejpřesnější - tzn. že nejpřesněji odhaduje délku těhotenství, stáří plodu a předpokládaný termín porodu.
Předchozí ultrazvuk, jak píšeš odpovídal délce těhotenství dle data měsíčků, plod byl v této době ale velmi malý, takže měření není tolik přesné a často se proto u počátečních ultrazvuků uvádí pouze týden, nikoliv již i přesné dny.
To že bylo miminko na ultrazvuku ve 13. týdnu o týden větší neznamená, že nějak rychle narostlo, ale že je ve skutečnosti o týden starší než by bylo, podle výpočtu z data posledních měsíčků. Počato tedy nebylo v polovině menstruačního cyklu (tedy cca 14. den MC), ale o týden dříve. Dá se předpokládat, že i další ultrazvukové vyšetření budou vykazovat stejné výsledky.
Já sama mám plod o týden větší než podle data měsíčků - první ultrazvuk odpovídal a další tři ultrazvuky již ukazovaly, že miminko je o týden starší. Jak řekl lékař, je tedy pravděpodobné, že se miminko narodí také o týden dříve.
Takže pokud se týče velikosti miminka, je vše v naprostém pořádku.
Přeji hodně štěstí a pohody do dalších měsíců Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama