Velká rodina

O životě

Dobrý den, jmenuji se Martina a už dlouho se chystám napsat také svůj deníček. Je o mé nádherné rodině, ale i spoustě bolesti, smutku a beznaději, ale nakonec taky o výhře, i když není všem dnům ještě konec.

Tatínek s Andulkou :-)tady jí bylo 7 měsíců.

Naše oslavenkyně :-)

Nebylo snadné je všechny najednou pochytat :-)
2 komentáře

Tady naši nejmenší,jsou od sebe 19 měsíců..

A tady ještě jednou oslavenkyně s bráchama+,bratranec a sestřenice,u nás když...

Nebudu tady psát svoje dospělácké začátky, to je celkem nuda :-) Jen napíšu, že před 7 lety jsem se rozvedla s nejneschopnějším mužským pro manželský a rodinný život, jaksi nepřepnul na strunu manželka. Stále tam byla maminka a vlastně je doteď, ale to už mě dnes netrápí ,protože vše zlé je pro něco dobré.

Potkala jsem toho nejlepšího mužského, o kterém sní snad všechny dívky a ženy :-) Jsme spolu 7 let a vím, že ho miluji stále víc a víc, ale hlavně si ho vážím jako člověka. Já jsem před 7 lety odešla od manžela se dvěmi malými dětmi, staršímu bylo 7 let a menšímu necelé 3 roky, znali jsme se krátce, on s dětmi neměl žádné zkušenosti, přesto se s námi dal da boje a je tím nejlepším tátou na světě :-)

Dnes ho kluci i tak berou. Po 4 letech společného žití k nám přibyl ještě jeden chlapeček, takže jsme byli taková spokojená rodinka :-) Když mu bylo 11 měsíců, tak jsem otěhotněla po 4.! To byl tedy mazec, já ani nevěděla, jak mu to říct, on mě ale odzbrojil a místo toho, aby řekl, máme dětí jako smetí, dej to pryč, tak mě požádal o ruku, vzal ze stolu umělou kytku z výprodeje za 5 Kč, poklekl a zeptal se mě, jestli se stanu jeho ženou, dodnes nato strašně ráda vzpomínám.

Maminky co mají 2 děti takhle po sobě určitě souhlasí, že to není nic jednoduchého, hlavně mi poprvé v životě bylo v těhu špatně, říkala jsem si, to už musí být ta holčička :-) Brali jsme se začátkem 4. měsíce, nikomu jsme to do té doby neřekli, moje mamča si celou dobu myslela, že mám vytahané břicho po posledním klučíkovi :-) Málem spadla ze židle, když jsme to na svatební hostině vyhlásili, dnes ale i to poslední vnouče miluje, hlavně má konečně tu vysněnou vnučku :-) Bohužel ale narozením holčičky naš poklidný život končí :-(

Když jí bylo jen 13 dní, diagnostikovali manželovi rakovinu tlustého střeva, nemusím tu popisovat, co následovalo, velkou roli sehrálo i moje šestinedělí, to byly přímo litry slz, hlavně PROČ zrovna my, vždyť máme 4 děti a máme se rádi, nikomu neubližujeme, ale téhle nemoci je jedno, jestli starý nebo mladý, jemu v té době bylo jen 39 let. Nejhorší bylo čekat na výsledky všch vyšetření, jestli má vůbec nějakou šanci, byl to nejhorší měsíc v životě, já přišla o mléko, ale to bylo to nejmenší.

Operace trvala 6 hodin, to bylo taky šílené, ale pan doktor mi po operaci dal dobrou zprávu, manžel byl bez vývodu a metastáze nezachytili, já byla tak šťastná, rekonvalescence byla dlouhá, přišel skoro o celé tlusté střevo, už nikdy nebude jako dřív, ale to nevadí, hlavně, že je tu s námi…po měsíci jsme šli na onkologii, já tam šla s nadějí, že chemoterapie nebudou, když je vše venku, ale on měl jeden z nejzákeřnějších nádorů, proto mu jich paní doktorka naordinovala rovnou 12!

Voperovali mu do hlavní tepny k srdci port, aby mu šetřili žíly, teď už je má všechny za sebou a přiznám se, že to nesl daleko líp než já, mně se doslova otvírala kudla v kapse, když jsem to viděla, on vždycky kapal 3 dny doma a každých 14 pořád dokola, dodnes to vidím jako velkou nespravedlnost, proč zrovna ON?!

Nejhorší bylo, že když byly holčičce jen 3 měsíce, musela jsem na operaci taky, brali mě celý spodek, tak jsem po přechodu, je to naprostá šílenost jít ze šestinedělí do přechodu :-( Ale zvládla jsem to… museli jsme to načasovat tak, aby nebyl po chemoterapii, v Motole nám vyšli maximálně vstříc, tímto jim ještě jednou děkuji :-)

Zkrátím to… v prosinci dodělal s vypětím všch sil poslední dávku, v únoru nám onkoložka potvrdila, že je zdravý, to si člověk začne opravdu vážit života, hlavně toho, že je zdravý :-) Myslela jsem si, že už bude klid, ale jak jsem se mýlila… ale to až v dalším deníčku, už takhle jsem napsala slohové cvičení, za to se omlouvám, ten další deníček snad bude kratší :-)

Tomu, kdo dočetl až sem, moc děkuji :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 20.04.11 08:17

Ahoj Martino, moc Vám a Vaší celé rodině držím palce, jste moc silní a určitě všechno zvládnete. :kytka: :andel:
Přeji Vám jen a jen zdraví!!!!! :hug:

 
makina
Neúnavná pisatelka 15322 příspěvků 20.04.11 08:30

:hug: :hug: Přeju, at je už jen dobře.

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 20.04.11 08:31

Martinko, krásný deníček!
Přeji celé tvé rodině, jen to nejlepší a hlavně ZDRAVÍČKO :kytka: :andel:

PS: Už se moc těším na pokračování deníčku, snad už pozitivnějšího…

 
cher  20.04.11 09:54

:srdce: :srdce: :srdce: přeji vše nej

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 20.04.11 10:05

Přeji mnoho sil a lásky celé rodince. Život je bohužel plný nástrah, ale věřím, že se vše v dobré obrátí! Držte se! :hug:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 20.04.11 11:58

Marti, preji jen to nejlepsi, at vse zvaldnee, verim ze vas to vsechno posililo a vy se nedate, jste silni a statecny. Preji uz jen zdravicko :hug:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 20.04.11 13:22
Velká rodina

Maminky moc děkuji za vaše zprávičky,potěšily mě :-)dnes večer zkusím napsat pokračování… :huban:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 20.04.11 14:03

Taky vam drzim pesti, at jste vsichni v poradku a mozna bych zkusila nejakou alternativni terapii, protoze zadna nemoc k nam neprichazi nahodou, nekde ma svuj koren…a ten je treba najit a vytrhnout :wink:
vyborna je rexflexni terapie v kombinaci s bylinkami, priroda leci :kytka:
Hodne dlouhy a zdravy zivot, plny lasky vam i vasim detem!

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 20.04.11 14:06

Ahoj Marti,držím palce,ať to všechno dobře dopadne.Hlavně neupadejte do beznaděje,musíte pořád věřit.

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 20.04.11 14:14

Mocinky držím palečky ať už vás nic špatného nečeká a máte před sebou jen a jen to krásné.

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 20.04.11 15:53

Vydržte, moc Vám držím palce a fandím! :hug: :mavam:

 
say
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 20.04.11 17:41

Martí, přeji ať je už vše v pořádku a jste celá rodinka zdravá :kytka:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 20.04.11 19:17

Moc držím palečky a přeju hlavně hodně zdravíčka Tobě, manželovi a vašim krásným dětičkám. Snad už máte všechno zlé za sebou a čekají vás jen pěkné společné zážitky! :hug:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26632 příspěvků 20.04.11 19:56

ahojky,moc moc moc vam přeju hodně štěsti.ja osobně jsem si timto prošla ,pul roku v nemocnici,nadeje na přežiti 10% už je to 9 let a jsem tu,byl to dlouhy boj a stale je,človek nema nikdy vyhrano.je dobře,že ma tak skvělou rodinu a tebe.psychika děla neskutečně hodně.mě také pomohl jeden lečitel.věřila jsem,že ma nekdo tyto schopnosti,ale byla jsem tak vyčerpana,že jsem nechtěla.švagrova mě přesvědčila,zato ji moc děkuji a on mě 8 let drži nad vodou.držte se všichni :hug: :hug: :hug: hodně zdravi a radosti s dětmi :srdce: :hug:

 
Iva39
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 20.04.11 21:16

Ahoj Martinko,
moc gratuluji a držím palečky ať je vše v pořádku.Můj manžel boj s rakovinou prohrál,já zůstala sama se 4 dětma,ale nyní mám toho nejúžasnějšího chlapa na světě.Mějte se hrozně fajn.

 
BettyB.
Echt Kelišová 9027 příspěvků 5 inzerátů 20.04.11 21:34

Taky držím pěsti, ať už vás nic špatného nepotká a můžete se jen a jen radovat ze života a z vaší lásky!

 
Claudinka
Kecalka 157 příspěvků 20.04.11 21:48

Zdravím Tě MArtinko

Přeji Vám moře zdravíčka.
Taky si často říkám, že život je nespravedlivý.
Držím pěstičky a opatrujte se!!!
:srdce: :srdce: :srdce:

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 20.04.11 21:52

Ahoj Peťulko,také už mi to pár lidí řeklo…a přiznám se,že o tom dost přemýšlím,manžel když měl ještě před operací tak k léčiteli jel taky a pár dní mu bylo i lépe,ale pak se to zase zvrtlo,léčitel chtěl,aby na žádnou operaci nechodil,ale s tím jsme nesouhlasili…on byl narozdíl ode mě tak statečný a klidný,zato já..skončila jsem na psychiatrii

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 20.04.11 21:58

Děkuji moc :-)život dokáže být pěkná mrcha!!!psycholožka my řekla,že dělali výzkum,a přišli nato,že rakovinou nejvíc trpí zodpovědní,pra­covití a hodní lidi,on tomu profilu naprosto odpovídá…ještě se stará po smrti rodičů o mentálně postiženého bratra a můžu sama za sebe říct,že to není žádný med…asi mu ty stresy taky přidali…

 
beruska7908  21.04.11 09:08

Ahoj Marti,obdivuju te, ne kazdy by tohle ustal. preji vam, hlavne manzelovi, at uz je ta oskliva nemoc pryc a at uz prozivate jen radost spolu a se svymi detmi :kytka:

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 24.04.11 22:05

Marti, krásný deníček a hrozně napínavý, tak jsem zvědavá na pokračování, které snad bude pozivní :palec: . Přeju Vám po všech těch stresech konečně trochu štěstí v tom zdravotním smyslu. A co se stalo Tobě, že jsi musela na operaci?

 
Martina Baštová  25.04.11 22:21
velká rodina

Ahoj Ivo,nevím co napsat,jen,že s tebou moc soucítím,můj manžel svůj boj vyhrál,ale šahla jsem si na úplné dno!!moc tě obdivuji,že jsi to ustála,navíc 4 děti není žádná legrace,jen si pamatuji jak mi každý říkal,jak to bude strašný zůstatsama na 4 děti,ale já byla v té době tak mimo a sobecká,že jsem myslela hlavně na sebe a co já??!!moje láska k němu byla veliká,ale tou nemocí se z ní nemůžu ani vypsat…to by byla diskuse na dýl,z tebe mám radost a zároveň si tě vážím,žes dokázala jít dál a otevřela srdíčko novému příteli ,věřím že zato stojí,přeji už jen vše dobré,ať ta mrcha RAKOVINA už nikoho z vás nestraší…my už budeme pořád jen ve střehu..mějte se celá rodina KRÁSNĚ!!!!! :srdce:

 
Martina Baštová  25.04.11 22:30
VELKÁ RODINA

Ahoj Ladun,skoro všechny ženy u nás v rodině mají rakovinu,buď spodku,nebo prsou,už to bylo divný tak jsme museli na genetiku,já mám taky gen BRCA 1,je to gen pro rakovinu,já mám pravděpodobnost,že jí budu mít 85%,na onkologii jsem jak doma,když byli malé loni 3 měsíce,museli mi vzít spodek,měla jsem na vaječníku obrovskou cystu,nebylo naco čekat,byla jsem doslova časovaná bomba!!jsem po úplném přechodu,připadám si,že je mi 70 let,ráno sotva lezu z postele jak mě všechno bolí,mám osteoporozu v celém těle,ještě letos mi budou brát prsa,pak mi hormony dají,ale do té doby mám smůlu…holt někdy je život těžký :roll:

 
kop
Nováček 1 příspěvek 12.01.12 11:21

To co jsem si na této stránce přečetla … mně dostalo, bude to 30.1.rok co nám zemřela maminka, úplně si představuju ty nekonečné minuty, hodiny, dny, kdy jsme takto doufali, bojovali a přáli si, aby už bylo po, né konec života, ale po ukrutných neoblomných a nezničitelných rakovinných buňkách. Bohužel,nestalo se tak, ale neustále věřím, že jsou na světě ti lidé/doktoři/la­boranti/výzkum­níci, kteří dokáží tuto chorobu omráčit a zamordovat, tak účině, jako to nyní ještě pořád dokáže ona sama!!!

Není nic tak beznadějné, jak to na první pohled vypadá, vždy je něco k čemu se můžeme obrátit a věřit i pomoc, aby se naplnila touha a největší přání, ikdyž už to nebude ten milovaný a neustále oplakávaný člověk, s kterým jsme svedli ten neskutečný boj, ale jsou tu i další, kteří čekají a mi jim máme sílu i zkušenosti co jim můžeme předat.

I potom co jsme s naší rodinou prožili, tomu všemu stále věřím, protože jsem z 1/3 mamina (rakovina-4roky) z 1/3 babička - ta zemřela necelých 7 týdnů po mamině (rakovina-18let) a z 1/3děda - ten zemřel týž týden co babička (mozková mrtvice-22let) Nyní i sestra bojuje sama se sebou - dostala do vínku tyto genové dispozice a čeká miminko - gen Brca1 - pokoušeli se o umělé oplodnění a to se nepovedlo, nyní je ve 12týdnu a musí se rozhodnout, jestli ano,či ne.

Držím NÁM VŠEM PALEČKY a hlavně Vám, kteří jste v přímém boji, pevnou vůli, pevné síly a nezdolnou chuť tuhle mrchu položit a vypráaskat jí :potlesk: :palec: kožich tak s chutí do BOJE!!!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vitamin D


Reklama