Vyklenutí břicha

Těhotenství
  • emimino
  • 26.01.02

Každá maminka má v těhotenství jinak veliké bříško na jedné je těhotenství patrné už na počátku druhého trimestru na jiné až na začátku trimestru třetího.

Vazena pani Sarko,
mam jeden takovy docela prirozeny dotaz.Jsem nyni ve 25 tydnu tehotenstvi. Zajimalo by me jak vypada vyklenuti bricha v tomto obdobi a zda je mozne, ze muj plod meril ve 14 tydnu tehotenstvi 19,7 cm. Vypisi Vam co obsahuje fotografie z ultrazvuku- Na prave strane je datum a cas.Pak je tam C37-3,7.Dole pod plodem je napsano CRL 77,4 mm 13w6dplus minus1w4d.Pak v pravo dole je napsano 5/84. A 19,7cm. Tak vlastne nevim jak tomu mam rozumet. Prosim objasnete mi to. A zda je mozne, ze by doktor nepoznal, ze jsem uz treba o mesic dal? Nebo spise jak presny je ultrazvuk a o kolik dni se s terminem porodu muze zkuseny gynekolog splest. Predem dekuji Janikova

*Ahoj,
miminko okolo 25 týdne má velikost cca 30 cm, ve 12. týdnu pak cca 6 cm. Pokud byl ultrazvuk proveden ve 14. týdnu těhotenství, pak bylo měření délky plodu již nepřesné, protože v tomto období se již plod celý nevejde na obrazovku. Stáří plodu, respektive délka těhotenství se určuje z měření stehenní kosti a hlavičky - měření je na milimetry přesné, v žadném případě by se nemělo stát, že lékař určí chybně délku těhotenství (nejsem odborník, takže nemůžu komentovat všechna čísla, ale z údajů podle mně vyplývá, že hodnoty ukazovaly na 13. týden + 6. dní, což skutečně odpovídá 14. týdnu těhotenství).
Vyklenutí břicha během těhotenství se liší - některá žena má bříško velké, jiná malé. Žádný termín, který lékař zjistí (dle data měsíčků, dle ultrazvuku a dle prvních pohybů plodu) není přesný termín porodu, ale pouze předpokládaný (v termínu na datum přesně se rodí jen 5% dětí) - v ternímu je žena plus mínus 14 dní od těchto hodnot. Šárka***

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.02 21:14

Ahoj,
CRL znamená temeno-kostrční délku plodu (crown-rump lenght), jak Šárka správně napsala naměřená délka 77,4 mm odpovídá 13 týdnům + 6 dnům plus minus 1 týden a 4 dny, tento parametr se považuje za nejpřesnější pro určení délky těhotenství a používá se asi do 15. týdne, pak se nahrazuje měřením biparietálního průměru hlavičky (BPD), obvodu hlavičky (HC), obvodu bříška (AC) a délky stehenní kosti (FL).
Přeji příjemné těhotenství
 Petra

Vložit nový komentář