Workoholik rodičem

Rodičovství

Ještě před 2 lety jsem byla spokojenou workoholičkou s nadstandardním platem, slušnou pracovní pozicí a s výhledem na zajištěnou budoucnost. S přítelem jsme slavili páté výročí a opět přišla řeč na děti. Co si budeme povídat, byla jsem spokojená s tím, jak to je a nechtěla jsem to nijak měnit, alespoň dalších pár let. Ale člověk míní,Bůh mění.

Můj nový smysl života - Amálka, 10 měsíců
4 komentářů

Přestože jsem 5 let užívala antikoncepci, předloni na podzim jsem otěhotněla. Ve chvíli, kdy jsem si to plně uvědomila, jsem byla tou nejšťastnější ženou na světě. Teprve tehdy mi začalo docházet, že to co žiji, není vlastně život, že tahle změna přišla jako na zavolanou. Nejsem stroj, ale člověk, žena a brzy matka.

Šéfová v práci to zprvu přijala jako tragédii, ale později mě podpořila (taky jí nic jiného nezbývalo). Pracovala jsem do 8. měsíce těhotenství, ovšem již s mnohem menším nasazením než obvykle. Rozloučení s kolegy pro mě bylo jako těšení se na dlouhou dovolenou. Dodnes se divím, že ten zvrat v mé honbě za kariérou byl tak okamžitý.

Přeskočím porod a první měsíce života mé nádherné dcery (to je na jiný deníček). Nyní má dcerka 10 měsíců. Žiji velmi skromně oproti poměrům, na které jsem si celkem snadno zvykla. Bydlíme v podnájmu, snažím se vyžít z mateřské a přítelovy skromné výplaty a přesto jsem šťastná.

Jednou se budu muset vrátit do práce, a ten čas se setsakramentsky rychle blíží, ale nyní vím, že mě tam nikdo neudrží déle než na nezbytně nutnou pracovní dobu. Pokud se mi ovšem do té doby nepodaří vymyslet nějaký jiný plán, třeba práci s dětmi :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 23.05.12 08:56

To je pěkné!Já jsem se také dlouho dětem bránila.Až když se mi narodila Laurinka,tak jsem si uvědomila,že opravdu žiju a život má nějaký smysl :hug:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 23.05.12 10:59

Dobře, že ti to „přepnulo“ a jsi spokojená. :palec: Jen mne zaráží, že sis nevytvořila žádnou fin. rezervu, když jsi měla nadstandardní plat (za 10 měsíců to přece jen tak neutratíš) nepořídila vlastní bydlení apod. :nevim: :think:

 
nepřihlášená míša  23.05.12 11:43

@Gina108
pěkné, ale abych se přiznala taky se divím. měla jsme to podobně, manžel mě musel trochu do malé dokopat, ale měli jsme své bydlení a fin. rezervy a já jistý job po RD, tak proč ne…
užívej si dovču!!!:-)

 
Luciiia
Kelišová 7024 příspěvků 23.05.12 12:50

To mi něco připomíná :roll: ale jsem teďka spokojená a když mám práci a nejsem s malym, tak tatínkovi pořád volam, jestli jsou v pohodě, nechtějí se stavit apod. :-D

Ale naštěstí mam i práci z domova, tak jsem uspokojená a mimo jsem opravdu jen když ta zakázka stojí za to…

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 23.05.12 13:06

Tak ráda čtu takové deníčky plné radosti a štěstí :potlesk: :potlesk: jen tak dál :palec:

 
slizzing
Kecalka 497 příspěvků 23.05.12 14:19

Jéé, to je o mně! Akorát mi někdo synka vyměnil za trošku starší dcerku :mrgreen: :mrgreen: Buď ráda, že už víš jaký je to poklad mít děti. Taky jsme se museli uskromnit, ale určitě toho nikdy nebudeme litovat. Přiznám se, že ze začátku mi i práce chyběla. Jen narozdíl od tebe mě začaly bývalé kolegyně pomlouvat a tak už nemám chuť se tam ani vracet. Mějte se s malou hezky a užívejte si každou společnou chvilku!

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 23.05.12 16:57

Hmm, co na to říci, sedím tu a usmívám se nad tvou hloupostí :oops:
Promiň že jsem to tak napsala, prostě to tak cítím ;)
Taky jsem se honila za kariérou a to hodně, pracovala jsem každý den cca 12hod. a více. Domů jsem se chodila tak akorát vysprchovat a vyspat. Volný víkend jsem si udělala tak jednou za měsíc 8)
Mě to tak vyhovovalo, milovala jsem tu práci :lol:
I já měla velmi nadstandartní plat, ale neměla jsem ho za co utratit, protože jsem byla pořád v práci :mrgreen:
Takže se mi za poměrně krátkou dobu podařilo nastřádat + maželův plat(taky né zrovna malý) a postavit si dům se zahradou(skoro 3000m2)
Taky mám děti, 4roky a 1,5roku. Jenže když já jsem se rozhodla pro děti tak jsem u toho myslela hlavou ;)
Prostě tím chci jen říct, že já chtěla mít rodinu zajištěnou a né žít někde kde to není moje a vyhazovat peníze za nájem do koše.
Ale to je každého věc, jak chce žít, hlavně že jsi šťasná :palec:

 
Babe007
Neúnavná pisatelka 17429 příspěvků 23.05.12 21:34

Je to zvláštní,jak se člověku najednou smrskne celej život na jednoho pidižvíka a žije jen dítětem viď?A jít dříve do práce,děkuji nechci..Nikdy jsem to nechápala ale už chápu a neměnila bych!Dítě je nejkrásnější dáreček na světě :-)

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 23.05.12 21:38

Jo jo, taky jsem vyměnila práci za děti, ale už jsem doma čtyři roky. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Přitom stejně na práci pořád tajně myslím :think:
Jak píšou holky, taky mě napadlo hned jak si mohla mít tolik peněz, být workoholička(tudíž pořád v práci)a nenašetřit ani si nekoupit vlastní bydlení. Já neměla nijak závratný plat, ale pořád jsme cestovali, jedli mimo domov a stejně pořád zbývalo docela dost.

 
teresa20  24.05.12 07:16

Měla jsem to hodně podobně jako zakladatelka, dlouho jsem studovala a pak jsem asi dva roky pracovala. Měla jsem slušnou práci, co mě hlavně hrozně bavila a i celkem dobře placená byla. Ale na vlastní bydlení jsem si fakt neušetřila :mrgreen: Nějaké peníze stranou na spoření jsem samozřejmě dávala, ale taky jsme si tehdy ještě s přítelem celkem dopřávali, hodně jsme cestovali.. v práci jsme denně chodili na obědy, někdy i na večeře, když jsme přetáhli pracovní dobu..s tím byly spojené i celkem vysoké náklady na oblékání, jelikož jsem denně byla v kontaktu s lidmi… Pak jsem otěhotněla, začala jsem pracovat z domu, později když se malý narodil, začali jsme stavět na vesnici.. máme úvěr, ale nic co by se nedalo zvládnout.. už jsem čtvrtým rokem doma a jsem taky spokojená.. i když pravda někdy mi práce chybí a těším se do ní… na druhou stranu jsem ale ráda, že jsem ty roky doma byla a věnovala se malýmu :srdce: :srdce:

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 24.05.12 10:43

Úžasné! Fandím ženám, které měly nadstandartní plat a nyní jsou šťastné spokojené maminky :potlesk:

Příspěvek upraven 24.05.12 v 10:43

 
PavlaaAmálka
Povídálka 40 příspěvků 25.05.12 08:59

Děkuji všem za příspěvky. Finanční rezervu samozřejmě mám (spoření,bonusy, apod.),ale snažím se na ni příliš nesahat a naučit se vyjít s menším obnosem peněz.Naučit se trošku skromněji žít není podle mě nikdy na škodu.Po návratu do práce si chceme obstarat vlastní bydlení.Takže žádná trága.Malá nám vynahrazuje všechna úskalí svou veselou povahou a úsměvy, kterými nikdy neštetří. :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama