Za 11 týdnů podruhé

Porod

První porod 37. tt, 7. 2. 2007, indukovaný, dlouhý, těžký, spíše z té nervové stránky. Syn Pavel, 2550 g a 48 cm. Za 1011 týdnů mě čeká porod znova, dnes 29+5tt. Pohlaví zatím neznámé. Od začátku vysoce rizikové jako to první.

Na začátku léta 2006 jsem zjistila, že jsem poprvé těhotná. Miminko bylo plánované, i když mi tehdy bylo pouhých 22 let, tehdy příteli (dnes již manžel)27 let, náš vztah krátký, ale krásný.

Kolem 10. tt příšerné křeče v břiše, můj gyndař ten den nesloužil, ale zašla jsem k jeho kolegyni, nehorázně mě seřvala, co tam dělám, že má své pacientky atd. Po jejím, nechápu dodnes proč výstupu, mi napsala neschopenku, klid na lůžku a kontrola u mého gyndaře za týden.

Ten mě za ten týden ihned poslal lehnout si do nemocníce na rizikovku, pro jistotu, že už to měla udělat ta dr. Zjistili, že mám slabou infekci močového měchýře, i když bez pálení atd. Samo, že mi dali ATB a po týdnu domů. Bylo léto, koupání mi nebylo doporučeno, vedro, tak jen takové to cákání nohama ve vodě, zmrzka atd.

Tehdy tchán slavil 60. narozeniny - krásné kulaté, v srpnu.

Od podzimu do konce ledna následovaly další dvě hospitalizace -silná střevní viróza a k tomu vysoký TK - snížili a pustili mě domů. Ale na kontrolu kolem 34. tt nezapomenu, utz ukázal nízký prutok v placentě, po víkendu nástup do porodnice.Já prvorodička a povoláním setra - hrozná kombinace jak říkají, ale mě se to nebilo.

Psychika na dně, denně utz, ctg. Ke konci 36. tt jsem chtěla domů, průtoky jeden den dobré, druhý den na nic, ctg klidné. Jen pan doktor mě nechtěl pustit domů a pan primář si mě po vizitě zavolal na vyšetřovnu, tak mu opakuji, že chci domů… To jsem zřejmě neměla,začal na mě řvát, že jsem se zbláznila, že dítě musím do týdne porodit, že budou vyvolávat porod, při nejhorším císař, jinak že ve mně zemře. Malý se přestal vyvíjet a ještě k tomu růst.

Začal perný týden, napřed po 4 dny 1krát denně injekce na rozjetí porodu, nezabíralo, oxytocinový test též bez náznaku počínajících kontrakcí. A pak 6. 2. 2007 ráno tableta do pochvy se slovy vrchní sestry, nebojte první stejně nikdy nezabírá.

Od 15.00 začaly kontrakce, takové ty silnější menstruační bolesti, no a od 18.00 nepravidelné, ale silné, o půlnoci mi sestra dávala uklidňovací injekci, ať se prospím a ouha ve 02.30 ráno pocit na malou, sednu si, pomalu vztanu a náhle proud vody, tak jdu za sestrou, že mi asi praskla voda, přivolala lékařku, ta to potvrdila a asi od 4 od rána jsem byla na hekárně, běžná předporodní příprava,kontroly, ctg, otvírala jsem se pomalu, tak v 10.00 další tableta, ctg horší - zřejmě si mimčo zdřímlo. V 11.45 jde lékař na oběd s tím, že rodit budu až tak za hodinu.

Chyba lávky, silné bolesti okolo 12.00 nepřestá­avaly, tak PA zkontrolovala porodní cesty, otevřená na 10, doktor nebyl k sehnání, tak volali lékařku z ambulance - mladá šikovná a ještě tam byla druhá lékařka ,ale ta sloužila první týden. Šup na lůžko a po pár zatlačeních se mi ve 12.23 NARODIL SYN, 2550 g a 48 cm, 2krát pevně omotaný pupečník - měla jsem štěstí, že byl tak malý, jinak by se uškrtil. Apgar 8,9.

Dnes jsou mu 4 roky, těší se na sourozence a já začínám mít obavy, vím co porod obnáší, znám možné komplikace, ale budu rodit opravdu až v srpnu? 10-11 týdnů a budem 4 a možná zase dřív, kdo ví. Když to vydržím, tak tchán dostane mimi k 65. narozeninám.

Přeji všem pěkné porody i zdravé děti a díky, že jste to dočetli až do konce.

D.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 07.06.11 08:08

Ahoj Henculko,takhle nepřemýšlej nebo to přivoláš.Já když jsem porodila první holku,tak jsem si myslela,že už horší porod snad mít nemůžu a ouha,porod druhý dcery byl ještě těžší.Teď čekám po 14 letech chlapečka a strach z porodu jsem si zakázala.Naopak se těším,těším se,až toho malýho drobečka budu držet v náručí…Navíc jsem si objednala nějaký homeopatika,kdybych měla neúčinný stahy,tak jsem v klidu.S home­opatikama mám zkušenosti,tak vím,že dobře účinkujou a neškodí.Takže hlavně být v pohodě a přivolávat si jen to hezký!!! :-D

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 07.06.11 12:44

Přeji pohodový porod a zdravé miminko :kytka: :hug:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 07.06.11 15:01

Ahoj Henculko!
Souhlasím s Zelvickou. Netrap se tím, jak další porod bude probíhat, zbytečně se tím trápíš. Těš se na miminko a snaž se být v pohodě. Přeju Ti pohodový porod a krásné, zdravé mimčo v náručí! :hug:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 07.06.11 22:44

Preji ti pohodovy porod a urcite bude lepsi, nez ten prvni! I kdyz, je tezke na to nemyslet… Kdybys chtela, pridej se k nam na diskusi TP srpen 2011 ;-).

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 08.06.11 00:24

ahoj,i já přeji klidný zbytek těhotenstvý a klidný porod a samozdřejmě zdravé a krásné miminečko..já jsem rodila v srpnu minulýho roku taky inukcí a nakonec porod ukončen akutním císařem :-( Kdyby se poštěstilo někdy v budoucnu po druhé přála bych si přirozený porod..Přeju moc moc štěstíčka.. :kytka: :kytka: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
henculka
Kecalka 332 příspěvků 08.06.11 09:40

Děkuji všem za povzbudivé odpovědi i já vám přeji další porody či mateřství bez problémů.
Porodu se nebojím,ale při psaní deníčku se mi to vrátilo,ale nyní už je to pořádku a na porod se velmi těším. :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama