Život a miminko

O životě

Minulý rok jsem oslavila svoje 20. narozeniny. Před dvěma roky jsem měla úplně jinou představu o životě a o tom co chci, ale něco se změnilo.

Dobrý den,

na emimino chodím a pročítám si Vaše deníčky, diskuze atd. Rozhodla jsem se, že jsem přidám i svůj deníček. Před dvěma roky jsem měla sen - vysoká škola, skvělá práce a kariéra a rodina až někdy kolem 30 nebo po ní. Ale před rokem a třičtvrtě jsem poznala skvělého chlapa a od té doby jsem ta nejšťastnější holka pod sluncem. Chci s ním strávit celý život, založit rodinu a i on si to přeje.

Jenže situace nám nepřeje:-( Já jsem na pracáku a hledám si práci už přes dva měsíce a od září bych ráda šla dálkově na školu, pokud mě vezmou a přítel, ten také práci shání, přitom brigádničí a dálkově studuje. Našim prvním cílem je spolu bydlet, ale bez peněz a bez práce to bohužel nejde a mě už to pěkně štve:-( Poslední dobou je moje touha po miminku velká, když vidím těhotnou, kočárky či dětské oblečení v obchodě, tak jsem z toho hotová. Chtěla bych mít naše miminko. Já vím, že si řeknete, že jsem mladá a času mám dost.

Nejdůležitější je práce a bydlení, aby mělo miminko vše, co potřebuje, než žít odděleně u rodičů s mimčem, ale já bych tak ráda už posunula ten čas a měla svou rodinu… vím, že se jednou dočkám, ale názory mého okolí na to, že bychom s přítelem (23) chtěli založit rodinu tak za dva, tři roky jsou úplně odlišné, že jsme příliš mladí atd. a mně přijde, že chtějí, abychom si rodinu a společný život založili až kolem třiceti, tak se radši nehádám a přikyvuji a myslím si své a až ten čas nastane, doufám, že se na nás zlobit nebudou.

Jen jsem se chtěla vypovídat:-)

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karnatt
Kecalka 202 příspěvků 11.01.11 21:24

Ahoj mě osobně by to vůbec nevadilo,kdybyste měli miminko v tomto věku.Když se na to cítíte tak proč ne,ale lepší je mít kde bydlet a nějaké ty penízky našetřené.Já mám dvě krásné holčičky,první se mi narodila skoro ve 22letech.Ted bych si přála třetí,ale to už zase přítel moc nechce.Moje nejlepší kamarádka také řeší finanční stránku,protože její přítel by chtěl mimčo tak za rok,ale kámoška nechce,ale jen kvůli tomu,že by ho neuživili,nejdřív budou šetřit a pak se prý uvidí,kamarádce je 22let.Jinak mám v plánu také začít studovat dálkově,ale až od příštího roku.

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 11.01.11 21:31

Ahojky držím palečky.A já taky sice už těhotná sem ale porodím ve 21let a to sme se snažily skoro dva roky protože to nešlo.Tak držím palečky :hug:

 
derunka  11.01.11 21:49

Je mi 22 a loni v srpnu jsem nečekaně otěhotněla. Já dítě vůbec neplánovala a taky jsem od července měla čerstvě práci. Chtěla jsem si ještě užít život. To že jsem těhotná jsem zjistila až když už jsem byla v 11. týdnu. A když jsem ho viděla na UTZ, tak jsem poslala ke dnu své sny a přání. Něco velkého přichází. Ale hlavně jsem s přítelem skoro 5 let a už vím, že s ním by stejně jednou to miminko přišlo. Za sebe říkám. Nechat tomu volnej průběh.

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 11.01.11 23:05

Teri, nic si z toho nedělej, já po miminku plakala od svých 19-ti… teď je mi 21 a zachviličku budu v šestém měsíci :wink: na nic není brzo pokud se na to opravdu cítíš a jsi sama se sebou spokojená a připravená. Jinak mému přítelovi je taky 23, máme to spolu nastejno :hug:

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 11.01.11 23:05

Teri, nic si z toho nedělej, já po miminku plakala od svých 19-ti… teď je mi 21 a zachviličku budu v šestém měsíci :wink: na nic není brzo pokud se na to opravdu cítíš a jsi sama se sebou spokojená a připravená. Jinak mému přítelovi je taky 23, máme to spolu nastejno :hug:

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 12.01.11 08:01

Nechci tě odrazovat, ty už jsi stejně rozhodnutá :mrgreen: Já měla syna v 21 a teď(je mi 28) mám 3 měsíční holčičku. A za sebe můžu říct, že v 21 to bylo moc brzy. O syna jsem se uměla postarat to jo, ale teď si to mnohem víc užívám.Člověk vyzraje a na spoustu věcí hledí jinak. V každém případě si hlavně vybudujte solidní zázemí, zní to jako klišé, ale nejeden vztah ztroskotal na finančních problémech. Hodně štěstí :mavam:

 
terisek21
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 12.01.11 08:17

Holky děkuji, povzbudili jste mě a jsem ráda, že je hodně holek kolem 20 až 25 co plánují a mají mimčo, jelikož lidi v mém okolí sem to zdá moc brzo…já si to teda nemyslim, že je to brzo, když se na to člověk cití tak ma do toho jít, jen kdyby nebránili ty překázky jako je byt a práce pro přítele,abysme měli z čeho platit plenky atd..

 
SimiM
Ukecaná baba ;) 2345 příspěvků 12.01.11 08:47

Ahoj, zázemí je důležité, to je pravda, je to důležité i pro váš klid a pohodu, až se malé narodí. Osobně si myslím, že je nejdůležitější mít dítě ve chvíli, kdy to tak cítíš a oba to chcete. Já jsem s manželem od svých 18 let :-) ale po dítěti jsem zatoužila až ve 29 letech. To jsem konečně při plném úvazku dostudovala vysokou a trochu si vydechla. :palec: Osud nám dopřál dvojčátka přirozenou cestou a za rok či dva uvažujeme o třetím… 8-) Za sebe jsem ráda, že jsem počkala do třicítky, ale třeba manžel říká, že na něj to bylo skoro pozdě. Takže pokud se na to cítíte, tak jakmile bude mít manžel práci a budete elementárně zajištění, jděte do toho! :palec:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.01.11 09:43

Já si třeba vůbec nemyslím, že bys byla na mimi ještě mladá. V naší zemi je totíž blbým zvykem, posuzovat lidi podle věku. :roll: Mnohokrát jsem se setkala se stejně starými lidmi ale úúúplně jinak vyzrálými. Mě je 28 a cejtim se na 19 :mrgreen: prostě jsem střelená, ráda se bavim (teĎ už teda ne někde po dízách, už mám miminko)… No prostě si myslim, že na věku nezáleží, ale na zralosti. A ty i přítel jste rozhodně velmi zodpovědní lidé, když si uvědomujete, že nejdřív práce, bydlení a pak mimi. :palec: Budete báječní rodiče!!! :hug:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28634 příspěvků 12.01.11 10:27

Taky patřím k těm „mladším“ a pro někoho tak nepochopitelným maminkám, co se svobodně rozhodnou mít dítko brzy. Je mi 23 let, přítel je pravda o něco starší, za pár dní oslaví 29 let a čekáme naše první a vytoužené dětátko, nyní jsem v 5.měsíci. Oba jsme se rozhodli, pro mě to byla otázka i tak trochu zdravotních důvodů (bála jsem se, že později by to mohlo být ještě problematičtější a mimča jsme se dočkat třeba vůbec nemuseli, teď se nám povedlo počít po stimulaci) a přítel chtěl být rozhodně tatínkem do 30 let. Prý nebudeme přece staří rodiče. :-D Je ale pravda, že pokud můžete, je vhodné naplánovat miminko až když je zajištěné bydlení a hlavně nějaký ten příjem. Znám to teď sama. Máme vlastní bydlení, v červenci jsme si brali hypotéku na byt, oba máme práci, přítel vydělává peněz dost, dělá na vedoucí pozici a já teď zůstala na rizikovém těhotenství. Tedy doma na 60% z platu a budu tak až do porodu. Hned člověk přišel v podstatě o půlku toho menšího platu a i když to zvládáme naprosto bez problémů je to díky tomu, že přítel pracuje, umí vydělat peníze a máme rezervy tak, že nám ty peníze nechybí. Chce to opravdu promyslet a trošku naplánovat a pak vám už za cestě k dítku nebude nic stát a já moc držím palečky, aby to nebylo zas až tak za dlouho. :palec: Je moc fajn, že se chcete nejdřív zabezpečit, to je naprosto rozumné a budete skvělí rodiče! :palec:

Příspěvek upraven 12.01.11 v 10:28

 
terisek21
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 12.01.11 11:14

Holky zavidim Vám, jste už zajištěně a máme nebo čekáne mimčo:-)
ja doufam, že ta prace a to bydlení bude co nejdřív, přítel taky říkal, že chce mít dvě děti do 30,aby byl mladej děděček pry:-D

gabi.design - ja se taky bojím mít mimčo treba az za sest let ze zdravotních důvodů, trpím poruchou štítné žlázy, astma a od mala chronické záněty ledvin a močáků tak mam strach, abych vůbec otěhotnět mohla :-(

 
Anonymní  12.01.11 11:20

Ahoj, já bych řekla,že nezáleží na věku, pokud se na to cítíte, ale spíš na okolnostech.Já jsem otěhotněla v devatenácti,mi­minko jsme chtěli a nechali si ho,ale neměli jsme tou dobou vyřešené ani bydlení ani přijmy,já jsem si nestačila dodělat ani maturitu.Malý se mi narodil ve dvaceti.Ale ty okolnosti byli problém,až po 2 letech od narození se nám částečně podařilo vyřešit bydlení (nemáme vlastní,ale bydlíme), do té doby u rodičů a finanční situace je pořád napjatá,já s tím co mám nemůžu už rok najít práci, přítel to lepí skoro celé sám,protože moje mateřská je bídná.letos chci začít dálkově pokračovat ve škole pokud na to zbudou peníze a vůbec všecko to ještě bude dlouhý boj.Ale malýho bych se nikdy nevzdala,je pro mě vším!!
Tak držím palce,ať vám vyjde vše,jak si přeješ :palec:
(omluvám se za anonymitu,je to pro mě stále citlivé téma) :-)

 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 12.01.11 12:57

Já osobně jsem mimčo brzy mít nechtěla. A ejhle krátce po vejšce, v mých 25 letech přišel na svět neplánovaně Adámek. Ač jsem na dítě ještě vůbec nepomyslela, teď už bych neměnila. Je to štěstí. Mít dítě ve dvaceti je fyziologicky nejideálnější věk, už od 20 let začíná člověk po tělesné stránce stárnout. Jenže doba těm co by chtěli mít mimi v tomto věku nepřeje. A než si průměrný člověk v dnešních podmínkách zajistí práci, bydlení a „našetří si na mimčo“, zkrátka než do toho může zodpovědně jít, je mu okolo třicítky. Pro některé ideální věk, pro jiné je to trest tak dlouho čekat…

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 12.01.11 13:17

Ahoj, tak s tímto mám bohatou zkušenost :) Mně je 25, příteli teď taky čerstvě bylo. Já mám tedy po VŠ, on dělá VŠ dálkově. Když jsem se dozvěděla, že jsem těhotná (opravdu nečekaně a tak nejvíc neplánovaně, jak to jen lze :), byla jsem v práci pouze půl roku a přítel o práci měsíc nato přišel. Další dva měsíce hledal novou a já se celou dobu klepala, abych nemusela třeba na rizikové, kdo by vydělával. Bydlíme odděleně, od prosince musíme navíc platit nájem v obecním bytě. Už si strašně moc přeju, abychom byli spolu, občas je to nanic, ale stejně nelituju, je to prostě osud :srdce: Pokud opravdu mimčo chcete, tak to neodkládejte, až bude tohle a támhleto, protože se pak může stát, že to taky nepůjde. Vždycky se to dá nějak zvládnout, přeju vám, ať to vyjde dle vašich představ :kytka:

 
Anonymní  12.01.11 14:25

Je mi 24 a mám dvě děti-obě moc chtěné a plánované.S man­želem jsem spolu 8 let,ve 20 jsem se vdala,ve 21 porodila.Nikdy bych neměnila.Je fakt,že přítel od 18 pracuje,já jsem taky pracovala,našetřila si na parádní výbavičku pro prcka,i když mimču je jedno co má na sobě a včem se vozí,já prostě chtěla hezké věcičky,suprovní kočár a dalším milion zbytečností :oops: ,které se mi prostě líbíly.Mateřská pak super na tři roky,stejně i druhá.Od 16 jsem nemyslela na nic,než až jednou budu mít mimčo.Jsem prostě typický maminkovský typ.Jsem tady v okolí jediná taková mladá mamča,jen jedna spolužačku ze střední má už mimčo,jinak ostatní chodí po pařbách a užívaji si po svém.Mě tohle nebaví.Raději brouzdám po dětských hřištích a jsem absolutně šťastná a spokojená máma.Takže mimčo brzy klidně,ale je opravdu lepší mít nějaké ty příjmy,protože prcek vám opravdu hodně provětrá peněženku.Moje první dítko mělo šílený ekzém,takže měsíčně přibyl výdaj skoro 1800 Kč za různé krémy,masti,bal­zámy.Díky Bohu,že jsem kojila,protože výdaje za um jsou taky velké.

 
tess-y
Povídálka 18 příspěvků 12.01.11 14:42

Ahoj, držím moc palce at to všechno dobře dopadne. Já budu maminkou zanedlouho v necelých 21 letech. Miminko je plánované a můj přítel je stejně starý jako já.. Myslím si že věku to rozhodně není, všechno je na pocitech..

 
S.a.n.y6444
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 12.01.11 15:31

jak tady pisou holky uz predemnou, me je ted cerstvych 22 let a jsem ted na zacatku uz osmeho mesice tehotenstvi. myslim si ze neni dulezite kolik ti je, ale na kolik se citis a jestli se citis byt matkou.Ale zazemi je dulezite to je pravda. preji ti mnoho stesti tobe i ostatnim holkam co cekaji a nebo planuji mimco a jsou stejne nebo podobne stare :mavam:

 
Ivka20
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 12.01.11 16:46

Ahoj,neni vubec brzy.Ja jsem necekane otehotnela v 19 letech a pritel je stejne stary.Miminko sme si nechali a ted se tu na nas smeje nas skoro 4 mesicni Filipek.Sice se mi zivot zmenil o 180 stupnu ale za nic na svete bych to nevymenila.Oni jsou muj zivot.Tak prejeme hodne stesti a at mas co nejdriv pekne kulate brisko:)

 
terisek21
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 12.01.11 16:55

Děkuji vám…já se právě na miminko už citím a věřím, že budu dobrá mama a přítel dobrý tata,už aby to bylo.
věřím, že do tří let bych mohla mít mimčo.naši by mě zastřelili kdybych ted přisla s tím, že čekám mimčo,kort v nasem byte, kde je nás pet:-)

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 12.01.11 19:16

Moc moc ti přeju aby se ti tvé přání co nejdřív vyplnilo, já po miminku toužila snad od 16 8-o A to už i dřív jsem milovala děti. Prostě děti jsou můj smysl života! Ted je mi čerstvých 23 a máme dvouměsíční zlatíčko, byl neplánovaný, ale strašně moc chtěný :srdce: A už ted začínam přemýšlet, kdy bude druhý, akorát mám trochu bordel v hormonech, tak doufám, že se to podruhé povede stejně jako na poprvé :palec:
Budu ti moc držet palečky at se brzy dočkáš vytouženého mimi :huban:

 
shadowgirll  12.01.11 20:20

Jé koukám samé mladé maminky to je super ,na co čekat že? :dance: :dance: mě je 22 let dálkově si dodělávám maturu a přítel dostane mimíska k 25 narozeninám jsme v pronájmu ale za super peníze ,přítel pracuje a já si vydělávám přes internet .Sice né že by jsme měli velké příjmy ale ani nijak špatně na tom nejsme :-) mimísek byl plánovaný a půl roku nám trvalo než se zadařilo.Oba se mooc těšíme. :mavam: držím autorce pěstičky at se vám brzo podaří postavit se na vlastní nohy zařídit si nějaký byteček at může brzy přijít prcek :andel:

 
xsandra
Povídálka 23 příspěvků 13.01.11 10:05

ahoj:-) je mi 22 a až se mimi narodí, bude mi 23. neplánovaně jsem otěhotněla, studuju vysokou, ale na malé se moc těšíme. nemyslím, že je to brzy, jsem moc štastná a tobě přeju taky hodně štěstí:-) i s prací, i s miminkem:-)

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.01.11 10:28

Já si myslím že žena muže být připravena na mateřství klidně v 17ti,ale pokud nemá byt,chlapa co má práci a finančně zajištěný tak bych dítě nedoporučovala. :lol:
Počkej si až budete mít zázemí a až si užijete i ten partnerský život.Nevim jak spolu dlouho jste,ale vybudovat nejdřív pevný vztah chvilku trvá a je to duležitý proto že až přijde miminko budeš nějaký čas hlavně jen matka :wink: :kytka:

 
terisek21
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 13.01.11 12:56

Jahudka87 - děkuji:-)a máš moc krásné miminko:-)

shadowgirll - děkuji, taky koukám, že je hodně mladých maminek,ale to je jen dobře:-) už na tom pracujeme na tom zazemí a praci, ale bohuzel ze dne na den člověk práci nesezene:-(

xsandra - dekuji a gratuluji ti k miminku:-)

Kamča.dalmatinka - dekuju, prave proto to chce nejdřív to zázemi a prace. já jsem s přítelem rok a 3/4

 
miselka666  11.04.11 15:25

Vykašli se na okolí…
Mě je 19,přítelovi 23 a už měsíc se snažíme :-)

Prostě to oba chceme,já mám za 2měsíce maturu,podanou přihlášku na VŠ dálkově,chci aspoň chvilku dělat (pokud ovšem dřív neotěhotním).
Přítel má jen obchodku,práci si hledá (ale maká načerno a vydělává si).
Bydlíme u jeho rodičů ve svém patře,máme tu 2+1.

Já sem si začala u mé rodiny nenápadně zjišťovat co by řekli na mimi (s přítelem jsme spolu 4 roky tak to není divné se optat nenápadně) a setkala sem se s pozitivním ohlasem.
Tak do toho prostě jdeme..

Situace není nejlepší,taky bych si to představovala trochu jinak (třeba ne v jednom baráku se tchýní :pocitac: ) ale co-kdybych měla čekat na ideální situaci,mimi nikdy mít nebudem…

 
Haannuullka  01.01.12 20:57
Smíšek

ahojda vůbec si nemyslím,že jsi mladá na miminko. Já mám 22 let a mému příteli bude 30.Sme spolu teprve rok a půl a už máme 7 měsíční holčičku.Sotva sme se znali když jsem otěhotněla. Taky jsem neměla vůbec ponětí co mi na to řeknou rodiče, ale bylo to o.k. Hůře to nesli jeho rodiče ale pak se to uklidnilo.Řešilo se bydlení atk. Nakonec bydlíme ve svým baráčku , který nám nechal jeho dědeček. Život běží dál v létě plánujeme svatbu jelikož malinká má příjmení po něm a příjdu si jako bych k nim nepatřila :) nech tomu volný průběh ono to všechno nějak dopadne měj se krásně

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama