Změna plánu

O životě

Občas si pročítám deníčky a napadlo mě, že bych se možná mohla podělit i o svůj příběh. O tom, jak jsem plánovala a život mezitím měnil. Vždycky jsme byla ten typ holky, který chtěl mít jednou velkou rodinu a nejspokojenější jsem byla obklopená svou rodinou a přáteli.

Život mě ale zavál na pár let do Anglie, a když jsme se vracela zpět domů do Čech, říkala jsem si, že teď už nikam nepojedu. Zařídíme si s přítelem byt, najdeme si dobrou práci, později se vezmeme, budeme mít rodinu… Chtěla jsem mít naprosto obyčejný šťastný život. Ale jak jsem řekla, člověk míní, život mění.

Když jsme nastoupila do práce, přiletěl mě zaučit kolega ze zahraniční kanceláře. Nevěřila jsem na lásku na první pohled, ale tady to asi proběhlo. Nepřestali jsme celých osm hodin v práci mluvit! Viděli jsme se poprvé v životě a já jsem měla pocit, že ho znám už léta. Říkejme mu třeba M. Po dvou dnech se M. vracel zpět domů a já jsem si nechtěla připustit, že se mi stýská. Najednou byly moje myšlenky úplně jinde než doma, u mého přítele. Ale za dva týdny jsem letěla na pracovní cestu já a M. byl ten, kdo mě měl vyzvednout z letiště. Čekala jsem na něj a bylo mi špatně od žaludku. Zase ho uvidím! Strávili jsme spolu opět den v práci a po práci mi ukázal město.

Procházka po městě byla úžasná a my se většinu času smáli. Pak byl ale čas jít na hotel a pro M. k jeho manželce! Další den to byl opět M., kdo mě doprovodil na vlak a zeptal se, jestli si ještě nepůjdeme někam sednout. Vypadlo ze mě: ne, děkuji. Byl překvapený, ale byl čas se rozloučit. Byla jsme odměřená, chtěla jsem jen, aby už odešel. Sedla jsem si do vlaku, on stál na peróně, jen jsem zamávala, pokusila se o úsměv… a musela jsem se otočit, protože se mi po tváři řinuly slzy. Najednou jsem měla pocit, že z toho vlaku chci vyskočit, že mu chci říct, jak mi s ním je dobře… a místo toho se mi hlavou honila myšlenka, že už se nikdy v životě neuvidíme. M. mě totiž v práci zaučoval, protože odcházel pracovat do jiné firmy. A dělilo nás tisíc kilometrů.

Nicméně jsme zůstali v kontaktu alespoň přes emaily. Nejdříve emaily pracovní, později osobnější a osobnější. Ale nezapomínejme, že já jsem byla ve vztahu s přítelem osm let a M. měl manželku. Můj přítel se začal chovat podezřívavě, začal žárlit, prohlížel mi telefon, emaily. A já jsem se přestala těšit domů! To byl signál, že musím něco změnit. Tohle přece nemůže být můj život. Můj tehdejší přítel měl také pocit, že musí něco změnit a požádal mě o ruku. Nemohla jsem jinak, než říct, že ne. A také jsem věděla, že mě žádá ze špatného důvodu, jen aby mě neztratil.

Ještě v ten den jsem svému příteli řekla, že už to takhle nechci a odstěhovala jsem se k rodičům. Byt byl můj, ale nechala jsem ho tam, než si najde své bydlení. Ovšem to jsem ještě netušila, že si nebude chtít hledat nové bydlení. Řekl, že já jsem se rozešla, ale on nehodlá v jeho životě nic měnit. Brzy si našel přítelkyni a vodil ji do mého bytu. Také sbalil všechny naše společné věci a odstěhoval si je k ní. Moje máma mi nadávala, že nemám být hloupá a vzít si svoje věci, ale já jsem si jen přála, aby se odstěhoval a já mohla začít od začátku. Bez něj.

A M.? Ve zprávě jsem mu dala vědět, že jsme se s přítelem rozešli. A chtěla jsem vědět, na čem jsem. Chtěla jsem ho vidět a vědět, jestli všechny ty pocity jsou pravé. Jestli to nebylo jen poblouznění. Protože od našeho setkání uběhly již 4 měsíce. A naše emaily byly plné citů, plné snů, plné bolesti, plné kdyby. Také jsem mluvili o M. manželce, jejich soužití bylo prý jak sestra/bratr. A byl tam jeden zásadní problém. Zatímco M. měl hrozně rád děti, jeho manželka děti neplánovala a nechtěla.

Takže jsem se po čtyřech měsících opět ocitla v tom cizím městě, kde jsem přistála poprvé na mé pracovní cestě. Tentokrát ale kvůli osobnímu životu. S M. jsme se setkali v hotelu, ani jeden jsme nevěděli, jak se chovat, jak reagovat. Na uvítání jsme se objali a měli jsme pocit, že už se nechceme nikdy pustit. Na hotelovém pokoji jsme se poprvé políbili. Celý den jsme strávili spolu, leželi jsme na trávě v parku, líbali se na lavičce, povídali si o svých snech o dětství. Večer jsme šli na romantickou večeři, a co se stalo v noci, to snad nemusím líčit.

Druhý den ráno jsme letěla domů opět se slzami v očích. Tentokrát jsme oba věděli, že to není jen poblouznění, že spolu chceme být, ale čeká nás ještě dlouhá cesta a snad to zvládneme. Ještě ten den M. odešel od své manželky a rozvod se nakonec táhl vice než rok, jen kvůli tomu, že manželka chtěla víc a víc peněz.

Najednou to zní tak jednoduše… rozvod, rozchod, ale popravdě, jednoduché to nebylo. Strávila jsem hodně proplakaných bezesných nocí. Ale oba jsme věděli jedno, že na konci nás čeká něco úžasného, úplně obyčejný šťastný život!

A jaká je naše situace nyní? Bydlím opět v zahraničí, ačkoliv jsem řekla, že už nikdy nikam jet nechci! A M. je ten nejlepší táta na světě! Máme naše malé zvířátko, které se nám narodilo v březnu. Říkáme mu zvířátko, protože po narození vypadal jak králíček a plakal jako ovečka! A máme to, co jsme oba strašně chtěli… obyčejný šťastný život! A když ráno lezu ospalá a unavená z postele, vidím, jak vedle sebe leží M. a náš malý drobeček a spokojeně spí, najednou se musím usmívat. Tak takhle vypadá štěstí!

Možná jsem tenhle deníček chtěla napsat i proto, aby lidi neodsuzovali, když se někdo rozvádí, rozchází kvůli tomu, že potkal někoho dalšího. Protože nikdo neví, jaké je to u nich doma, za zavřenýma dveřmi. A konec něčeho znamená vždycky začátek něčeho dalšího…

Hodnotilo 11 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
BertaCek  01.07.12 03:03

Neni mi jasne, proc jsi nechala byvaleho partnera ve svem byte. No, vypada to, ze jste k sobe nasli s novym partnerem cestu, ze se vam dari a to je dulezite.
Ty to vidis ze sveho pohledu, jeho manzelka to vidi tak, ze ji opustil kvuli jine (hadam mladsi?) vychodni cizince a hned ji udelal dite… Tim nerikam, ze ma pravdu ;) ale pokud jsi vedela, ze je zenaty a presto jsi s nim mela vztah, bez ohledu na to, jak to mel podle jeho slov doma, to muze a nemusi byt u chlapa pravda, tezko ti da nekdo medaili za pocestnost, ac to trochu zni, ze by sis ji rada zaslouzila.
Neodsuzuji te, ale taky to uplne kosher nebylo, i kdyz si to nepriznas.

Hlavne, at je dite zdrave, vam to klape a dari se.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.07.12 05:49

Moc krásný deníček :palec:.A já si zase myslim že pokud vevztahu nebyli děti tak tak takové rozchody-rozvody nejsou nic strašného a není proč odsuzovat.

 
BertaCek  01.07.12 06:34

Pokud se prvni zena dohodla s manzelem pred svatbou, ze deti nebudou mit a pak si to rozmyslel a sel za milenkou, asi to uplne fer neni? Pro ni to dost mozna strasne bylo.

 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 01.07.12 07:35

Tak dopadlo to dobře :mavam:. Ale na druhou stranu chodit s hlavou v oblacích a potom se divit, že přítel se stal podezřívavým, je trošku naivní. A to, že si nechala ve svém bytě je divné, přece si musela čekat odvetu za rozchod :think:.

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 01.07.12 08:28

Krásný. ať láska dlouho vydrží. chápu tvůj úprk od přítele, člověk najednou zjistí, že všeho bylo dost, a že nesnese ani kapku a musí prostě utéct.
nevidím v tom nic naivního, ani nefér. v téhle době se musí věřit na lásku, proč se ohlížet na to zda někdo někoho má, když city jsou tak silné a oba to cítí stejně. zachovat se fér, tak možná teď stále Gabi bydlí u rodičů a trápí se. příležitost se má chytit za pačesy.
kdo nic neriskuje, nic nemá. :potlesk: :hug:

 
LadyLada
Závislačka 4426 příspěvků 01.07.12 08:49

Také nemám pochopení, když si někdo začíná s někým a ví, že ten dotyčný je zadaný. Když mě ten druhý (současný partner) otravuje, tak se rozejdu a teprve pak se rozhlížím, zda na tom někdo není stejně.

Nenapadlo tě, že když opustil manželku kvůli jiné, že to může udělat jednou i tobě?

A tvůj bývalý tě požádal o ruku jenom proto, aby tě neztratil!? A tebe se to dotklo?

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 01.07.12 09:13

Odsuzovat tě nebudu, to udělají jiní (a to je dobře, jde aspoň vidět, že dneska ještě někdo má vysoké morální standardy). poslední odstavec je strašná naivita, víš, ty jsi do jejich vztahu neviděla, víš jen to, co ti řekl on (kecy typu „manželka mi nerozumí“). myslím si navíc, že to ještě není moc dlouho, co jste spolu, neměla jsi proto šanci ho zatím poznat po všech stránkách, takže chápu tvoje nynější pocity štěstí, růžové brýle atd., ale fandit ti opravdu začnu, až spolu budete žít deset let bez vážnějších karambolů, které by ohrozily to dítě. potom tomu můžeš začít říkat „láska“. zatím bych se já osobně bála, koho potká v práci příště, proto bych nikdy takhle vztah nezačala. A asi bych se taky hodně bála mít dítě s někým, koho jsem si ještě ani nevzala (nebo ano?). Jasně - je to „jenom“ papír, ale při případném „karambolu“ bys ho víc než ocenila. Nicméně doufám, že se mýlím a vybudujete svému dítku dobré zázemí. držím palce. :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 01.07.12 09:37

Gratuluju k miminku a že jsi s tím, koho miluješ. Nicméně jsem zrovna jedna z těch, které neuznávají vztahy, ve kterých jsou 3 nebo 4. Nelíbí se mi, že někdo někomu leze do zelí a myslím, že je lepší si předchozí vztah vyřešit a pak začít jiný.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 01.07.12 09:56

Nechápu, proč se tu všechny oháníte morálkou. Pisatelka jasně napsala, že osobně se se svým současným partnerem sešla až po rozchodu s tím bývalým, aby si oba ujasnili co k sobě cítí. A po tomto dni on hned odešel od manželky. Takže proč by to nemělo být kosher? Kvůli mailové komunikaci? Potkali se, zamilovali (kdo nezažil nepochopí) a myslím že věc vyřešili i s ohledem ke svým partnerům velmi dobře. A komentáře tipu „co když Ti udělá to samé jako svojí bývalce“ jsou s prominutím na ránu.
Takže Gabi81 já Ti fandím a moc přeji, ať vám štěstí vydrží. A pro ostatní moralistky - hoďte kamenem, kdož jste bez viny…

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 01.07.12 10:52

Taky ti fandim :D je to hezké..chytit šanci za pačesy. Nedivím se, že jsi odešla od bývalého partnera. Někdy je lepší odejít za včasu než se celý život trápit. A pokud nejsou ve vztahu děti, tak jak tady někdo psal tak už vůbec nevidím problém. Takový vztah je jen o těch dvou a pokud si nesedí, tak se rozejdou a hlavně děti netrpí. Na moralistku si hrát nebudu. Taky nemám ráda, když někdo narušuje zadaný partnesrký vztah. Ale kdyby normálně fungoval neměl by daný muž zájem o jinou ženu. Takže tak. Přeju ti dál jen to nej :)

Nevím proč se tu objevilo raekce na předchozí pisatelku, ale píšu zakladatelce..a nejde to opravit :)

Příspěvek upraven 01.07.12 v 10:53

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 01.07.12 11:19

Moc krásný deníček, se štastným koncem :hug:

 
Anjes  01.07.12 13:37

To je najednou moralky! Myslim, ze kdyz ve vztahu nejsou deti, muzou se Ti dba rozejit uplne v pohode a je jedno, zda rozchod nebo rozvod. Navic jeho zena deti nechtela a tady ma podle me ten druhy pravo odejit, at je to ON ci ONA. Jina vec je, pokud to vedel predem. A uplne jina zase, pokud ten druhy deti mit nemuze. Tady mi to prislo v pohode. A pritele se kterym se rozejdu bych taky v byte nechala, kdybych mela kam jit. Nemusim ho rovnou vypraskat jak psa a urcite ten rozchod nebyl lehky ani pro ni. Pratelske gesto i trochu cerne svedomi, copak to meznate?
I kdyz po peleseni s novou kraskou bych uz menila zamky.

 
baretek  01.07.12 14:24

Nemyslim si, ze tu nekdo z tech, co maji vyhrady, hovori o moralce, ale o odpovednosti. Kdyz si nekoho vezmu, tak deti nedeti, nemuzu si myslet, ze je OK se ze dne NA den sebrat a odejit za milenkou, ze kdyz nejsou deti, je to ok. Neni. Odpovednost ma kazdy vuci partnerovi, neni vztah Jen o detech. A takovy odchod ‚den pote, co si to rozdal s milenkou‘ proste neni spravny a jeho zene nepochybne ublizil. Mel se nejdriv rozvest, AZ pak hledat jinou.
Nektere sobecke damy se do to ho asi vcitit nedokazi, nebo nechteji, protozevlastniho partnera ziskaly podobnym zpusobem-byly ‚ty druhe‘.

AZ sem za par let napise autorka ubreceny denicek, ze ten jeji se na ni vykaslal kvuli mladsi kolegyni, tak ho odsoudite, jaky je to mrzak.
Doufam, ze se tak nestane, protoze chudak dite, ale z denicku nijak dobry pocit nemam.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 01.07.12 14:46

O každý vztah se musí pečovat a je úplně jedno, zda je pár sezdán či nikoli. A rozchod téměř nikdy není jednostranná záležitost. Velice pochybuji, že ona „ze dne na den“ opuštěná partnerka viděla jejich vztah jako fungující a bylo to pro ni bleskem z čistého nebe. Nicméně je mi do toho veliké kulové a rozhodně tato věc nebyla předmětem deníčku.
Nevím jestli jsem sobecká dáma, ale netroufla bych si vynášet soudy ani nad svými blízkými, natož nad lidmi které neznám…

Příspěvek upraven 01.07.12 v 14:48

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.07.12 14:58

Jak víš že své ženě ublížil? O tom tam nebyla ani zmínka :nevim:
Třeba ani ona nebyla s ním spokojená. Že jsou manželé neznamená že se milujou na celej život. :nevim:

a JSEM TEDA SOBECKÁ,ALE PRO MĚ JE MOJE ŠTĚSTÍ A ŠTĚSTÍ MÍCH DĚTÍ NEJDULEŽITĚJŠÍ. Myslim si že tak to má většina a to že on odešel od své ženy není zakladatelky problém ona svuj vztah měla vyřešen a tak za to že on opustil ženu si muže slíznout tak on :nevim:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.07.12 15:00

A pokud mě jednou potká to samé tak neřeknu to je mrcha ona mi odlákala chlapa ale řeknu ču----k on to a to..On měl k nám závazek né ona

 
terynka006
Závislačka 3513 příspěvků 01.07.12 15:21

Příspěvek upraven 10.12.14 v 20:50

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 01.07.12 15:22

Prave a nezapomente na to, ze nektera setkani jsou osudova, uz to, ze si spolu od zacatku rozumneli znamena hodne…Ja byla v obou situacich a ani jedna neni jednoducha, ale pokud je laska opravdu silna, jde ‚moralka‘ stranou, clovek se muze ovladat po sexualni strance, ale srdci neporuci.
Takze preju hodne lasky a duvery do budoucna :kytka:

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 01.07.12 16:45

Chtěla jsem cosi napsat, ale Peťula přede mnou to napsala za mě…
tak tak.
Krásný deníček a ať vám osud přeje i nadále…
NiKi :srdce:

 
LadyLada
Závislačka 4426 příspěvků 01.07.12 18:22

Neříkám tomu morálka, ale ženská solidarita. A to, co by se nelíbilo mě, nedělám druhým.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 01.07.12 20:30

To se už ani nedá komentovat. =) Rochněte se ve svých pravdách, řekla jsem své a nikoho neodsuzuji, ale nic z toho, co tu bylo řečeno, autorku nezprošťuje odpovědnosti (o což se článkem pokusila). Ostatně ať se s tím popere sama.

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 01.07.12 21:38

Mám dojem, že tohle může odsuzovat jen člověk, který si prožil to samé a zachoval se morálně zcela a úplně bezchybně ke všem. Kdo ví, jestli by tohle zvládla Matka Tereza, natož kdokoliv z vás :roll:
Někdy je prostě třeba být sobec, život je krátký na to, aby se nechytla taková láska za pačesy :cert:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 01.07.12 22:06

Láska skoro jako z filmu :D Držím Vám pěsti, ať si každej říká kdo chce co chce, Vy jste šťastní! Každý kdo prožije rozchod se časem otřepe, jasně bolí to, ale to je život, tak z toho nedělejme vědu, kdo ví, třeba jsou jejich ex taky šťastnější. Já a můj manžel jsme se taky poznali v době kdy on měl nefungující 6 letý vztah a já 3 letý. Jeho ex už je dávno vdaná a má krásného chlapečka a s mým ex jsme dobří kamarádi a už má za sebou jeden rozvod…prostě ŽIVOT je nevyspitatelný a neříkejte, že ne :andel:

 
tavi
Závislačka 3421 příspěvků 01.07.12 23:56

Zakladatelko, to je krasny pribeh. Nektere komentare vubec nechapu. Vubec nechapu jak si nekdo na nekoho muze delat narok. Co je nezodpovedneho na rozchodu/rozvodu? Nezodpovedne je zustat s nekym, s kym jiz byt nechci a pripravit toho druheho o moznost byt s nekym, kdo s nim byt chce.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 02.07.12 01:04

Tak hlavně že to dopadlo k tvé spokojenosti :palec: Sice mi tvůj poslední odstavec přijde opravdu naivní, ale budiž :mrgreen: To si opravdu myslíš, že by nějaký chlap té „druhé“ řekl „jsem ženatý, celkem spokojený, manželka je fajn v kuchyni i posteli, ale nějak roupy nevím co by, tak jsem si nabrnknul tebe“? Neříkám, že to nutně musí být tvůj případ, třeba si opravdu nerozuměli a žili jako bratr a sestra. Každopádně to ví jen oni dva.
@tavi
Nezodpovědné je to, že člověk někomu slíbí věrnost, lásku, úctu a já nevím co všechno ještě, vezme si ho a pak ten slib jen tak poruší jen proto, že už s tím druhým být nechce. Nejsem věřící ani snílek, rozvody prostě jsou, ale tak sakra přece si někoho nevezmu „jen tak?“ Snad mám před svatbou vyjasněné priority a základní otázky (chceme děti? Je to opravdu ono? Jsem schopný dělat komrpomisy a tolerovat chyby toho druhého?) a pokud cítím, že něco je špatně, tak snad toho druhého nepožádám o ruku (nebo nepřijmu žádost) a zauvažuji, proč s tím člověkem vlastně jsem a zda by někde nebylo něco lepšího a vhodnějšího pro oba, ne? To co popisuješ ty je fajn, pokud jde o partnerství bez závazků. Ale když už se s někým chci brát nebo s ním mít děti, není to něco, co by šlo jen tak vzít zpět.

Příspěvek upraven 02.07.12 v 01:05

 
nepřihlášené dlacatko  02.07.12 07:42

@Kajuli pod to bych se podepsala

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:34

@ BertaCek… Hned udelal dite vychodni cizince… :) No, jeho predchozi manzelka byla take cizinka. A dite mame po trech letech vztahu. Jen pro uplnost :)
Samozrejme si nemyslim, ze vse bylo uplne kosher… zranili jsme dva lidi. Ale byli bychom nakonec 4 nestastni, kdyby jsme se nerozhodli pro zmenu…
A M. manzelka se rozhodla nemit deti az po svatbe…

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:35

@ Mrazivy dech. Pritele jsem nechala ve svem byte, protoze nemel kam jit, narozdil ode me. Ja mela rodice jen kousek od meho bytu. Tak proto…

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:38

@ Terinka006 - Ja se neohanim moralkou… a nejsem pitoma, vim, ze M. muze kdykoliv odejit, stejne jako ja. Stejne tak muze dopadnout kdokoliv. Jen se ted na vsechno divam z jineho pohledu. proto jsem ten denicek napsala… ono neni vsehcno cernobile. M. si nasel mladsi milenku a odesel za ni… Kdyz nekdo ze vztahu odchazi, je k tomu asi duvod.

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:41

@ tavi - Dekuju :)

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:43

@ Luminex Presne tak, zivot se moc neda planovat.. :) Preji hodne stesti!

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:46

Dekuju :)

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:51

Souhlasim, ze ja to vidim jen z jedne strany. M. ex-manzelka to urcite videla jinak. Stejne jako muj tehdejsi pritel. Ale treba to, ze mi M. nejlepsi kamaradka asi po roce rekla, ze za poslednich par let nevidela M. tak statneho hovori za vse. A ted, kdyz se divam, jak si M. hraje s nasim malym, tak vim, ze to za to stalo… A nejsem tak naivni, abych nevedela, ze i ja muzu byt v situaci „ex-manzelky“.

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:52

Mozna bychom si mohli znova promluvit treba za dvacet let… protoze vztahy nejsou jako z pohadky. A lidi se rozchazeji…
A jak uz jsme reagovala prdtim, M. se dozvedel, ze jeho manzelka nechce mit deti az behem manzelstvi.

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 08:56

Nechtela jsem soudit ex-manzelku sveho pritele. Ja to vidim jen z jedne strany. Nemyslim si uplne, ze to byl blesk z cisteho nebe, kdyz M. odesel… to uz mi rikali jeho rodice. Bylo pry jen otazkou casu, kdy se tohle manzelstvi rozpadne, ja to nejspis urychlila.

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 09:01

Ne, nedotklo se me, ze me muj byvaly pozadal o ruku, proc by melo? Jen jsem vedela, ze to dela ze spatneho duvodu. A ja uz vedela, ze nechci tenhle vztah zachranovat.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 02.07.12 10:07

@Gabi81 Pokud sis nevšimla, já o žádné pohádce nepíšu a to, že rozchody jsou vím (pocházím z rozvedené rodiny a můj manžel není můj první dlouhodobý vztah, nespadla jsem z jahody). Ale ty sis z mého příspěvku vybrala jen to, co se ti zrovna hodí a hlubší význam jsi z toho nepochytila. Ať žije selektivní čtení, co?
I kdybychom se bavili třeba za 50 let, bude můj názor naprosto stejný. Brát si někoho když nemáme vyřešené podstatné otázky ohledně budoucnosti a když si nejsme jisti, že nás za pár let nenapadne obskakovat jiné lidi je nezodpovědnost

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 02.07.12 10:38

Gabi81: jasně, že vše není černobílé. =) víš ale, být v tvé situaci, moc bych to, jak jsem k svému štěstí přišla, neprobírala na veřejnosti. není pak takové překvapení, že se dočkáš takových reakcí. za sebe ti přeju všechno nejlepší a rodinnou pohodu. :kytka: i když z tvého přítele moc dobrý pocit nemám. jak píše Kajuli, než si někoho vezmu, mám mít vyřešené základní otázky ohledně našeho budoucího soužití - a děti, to je otázka číslo jedna. mám z M. pocit, že se rozhoduje dost impulzivně a když něco strašně chce, nedívá se napravo nalevo. někomu to může přijít „romantické“ a „jako z telenovely“, ale v reálném životě tito lidé často ubližují jiným, jen aby se oni cítili dobře, jsou nespolehliví. proto jsem řekla, že bych na tvém místě měla obavy, i když vím, že rupnout v bedne může i mému muži. :mrgreen:

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 10:44

Ja necekala, ze mi lidi budou tleskat. Vlastne jsem ani necekala, ze to bude nekdo cist :) Ale na druhou stranu se nestydim a nepisu na prvni stranu Blesku, abych to propirala na verejnosti. Ano, muj pritel ma stigma - je rozvedeny! A ano, odesel od manzelky. Je mi lito, ze z nej nemas dobry pocit, protoze je to chlap, ktery nepodvadel svoji manzelku leta a me rikal, ze se jednou rozvede. Tak to vubec nebylo. Kdyz jsme vedeli, ze chceme byt spolu, urovnal si nejprve svoje vztahy. Ja svoje mela vyresene.

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 10:47

Promin, mas pravdu, cetla jsem vsechny reakce v rychlosti. I tu Tvou. Pro me je svatba take veliky zavazek a souhlasim, ze mas vedet do ceho jdes.
Nechtela jsem utocit, jsme dnes jen trochu mimo, protoze nas syn sel poprve do jeslicek a ja bych misto odpovidani na reakce radsi letela za nim!

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 02.07.12 12:22

@Gabi81 jako předem urovnaný vztah mi nepřipadá, že s tebou tráví moře času a pak si s tebou píše maily o tom, jak jim to doma neklape. a pak teprve, až se mu nabídneš, se hodlá rozvádět. bylo to minimálně vůči jeho ženě nefér. když mu tak strašně vadilo, že žijí jako bratr a sestra, měl se s ní rozvést dávno a ne ji mít jako zadní vrátka. ;) že teď kvůli tomu „trpí“ nějakým stigmatem, za to si může sám, nicméně pochybuju, že jeho nebo tebe hryže svědomí. to jen tak na okraj. opravdu nemusíš být tak ostrá. :mrgreen: chápu, že se potřebuješ obhájit a jeho taky (abys nepocítila svědomí), ale proto se mám za svůj názor stydět? za to, že já nikoho nepodvádím (a nepodváděla) a chci pro svoje dítě spolehlivé rodiče, kteří používají hlavu a ohlížejí se na ostatní? ano, je mi opravdu líto těch dvou, kteří kvůli vašim poblázněným hormonům museli trpět. já se taky můžu kdykoliv do někoho zbláznit, ale mám proboha rozum a znám aspoň základní rozdíl mezi zamilovaností a láskou. a dokážu ovládat své pudy (chápu - jak neromantické!). mysli si o tom, co chceš. už ti nemám co říct. snad jen, že by ti neuškodila trocha pokory. ;)

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 12:43

Ale ja nikde nerikam, ze jsme nemela spatne svedomi… A taky jsme to vse shrnula do jednoho clanku, ale toto vse se odehravalo v prubehu jednoho a pul roku… takze neslo o poblaznenos­t/zamilovanos­t. Kolikrat jsme si rikali, ze nemuzeme zranit dva lidi atd. Nebylo to rozhodnuti, ktere jsme ucinili ze dne na den. a je tady jedno velike KDYBY. KDYBY ve vztahu M. a jeho manzelky byly deti, tento pribeh by se nikdy nestal…
Na druhou stranu, ja mam rodice, kteri jsou svoji pres 30 let..a musim se priznat, ze byli chvile, kdy jsem si rikala, ze by se meli snad radsi rozvest… Podle me jsou rozvedeni stastni rodice lepsi nez ti svoji nestastni…
A jeste jedna reakce - my spolu netravili more casu… prvni rok a pul jsme byli od sebe tisic kilometru a M. za mnou letal jednou za 5-6 tydnu na vikend. A take - muj pritel se NIKDY nevyjadril o exmanzelce negativne! Nikdy si na ni nestezoval…nikdy mi nerikal vety typu, ze mu manzelka nerozumi. Sdelil mi jen, ze je v jejich vztahu neco, pres co se nemuze prenest - a to, ze mu manzelka sdelila, ze si umi predstavit zivot bez deti… a ze by nerada na soucasnem zivote nekdy neco menila. To, ze spolu zili jako bratr a sestra..to jsem se dozvedela pozdeji od jeho nejlepsiho kamarada… M. si nikdy nestezoval. S exmanzelkou vychazi v dobrem.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 02.07.12 13:28

„toto vse se odehravalo v prubehu jednoho a pul roku… takze neslo o poblaznenos­t/zamilovanos­t.“

zamilovanost může trvat i tři roky, já jsem stále zamilovaná do svého manžela.

„Podle me jsou rozvedeni stastni rodice lepsi nez ti svoji nestastni…“

s tím souhlasím, ale to tě stejně neospravedlňuje. ;) a osobně si myslím, že v každém vztahu jsou krize, jde o to je řešit a ne to řešit novým vztahem, to jen vypovídá o tom, že neumíte řešit problémy a on si s manželkou neumí vyjasnit základní věci. to „kdyby“ v jejich vztahu byly děti, to na věci nic nemění.

„To, ze spolu zili jako bratr a sestra..to jsem se dozvedela pozdeji od jeho nejlepsiho kamarada“

buď si protiřečíš nebo jsi to v článku špatně popsala, takže to vyznělo, jako by ti to napsal během té vaší dlouhé korespondence (která nemohla vést k ničemu jinému než k vztahu, protože jste oba od začátku věděli, co děláte - opět, jste odpovědní sami za sebe, není za vás odpovědný amorův šíp nebo „osud“). osobně je mi to už fakt jedno, prostě máš jiný žebříček hodnot. =) důležité je, že jste šťastní a to malé má zázemí. good luck

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 02.07.12 13:59

Jenom jsem chtela oddelit „poblazneni“.­.neznamena to, ze nejsem do M. po par letech zamilovana, stejne jako ty do sveho manzela. Ja se nemusim ospravedlnovat. Ano, znicili jsme dva vztahy, abychom vytvorili ten nas. Sobecke? Treba… MUJ nazor (coz nemusi byt tvuj) je, ze lepsi neco ukoncit nez byt v zivote nestastni. Tim nechci rict, ze se nemaji problemy v manzelstvi/par­tnerstvi resit… Maji. To stoprocentne. Ale pokud reseni neni, je asi lepsi to ukoncit.
A ano, oba jsem zodpovedni za to, co se stalo. Nesvaluji to na osud nebo neco takoveho.
Ale priznejme si, nezijeme v dokonalem svete. Lidi chybuji, schazeji se, rozchazeji, rozvadeji, zranuji jine… Teda alespon u me to tak je, nejsem naivni, abych si myslela, ze se da vse vyresit, ze kdyz mas partnera, znamena to, ze se nikdy nic nemuze stat. Muze.

Kazdopadne dekuju za poprani stesti :)

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 02.07.12 17:56

Dlacatko, ježiši kriste… :roll: :)
Když mám dlouholetý vztah a vím, že to neklape, tak přesto není až tak jednoduchý se s někým rozejít a vše skončit a svým způsobem máš z toho partnera zadní vrátka a pytlíkuješ to jak to jde, dokud se neobjeví někdo " lepší ". Je to tak a takhle to funguje, nazvi si to třeba vypočítavost a nebo hyenismus a nebo co já vím, ale dělají to chlapy a dělají to ženský… Jo a mimochodem podle pana Plzáka nevěra utužuje vztah :mrgreen: Ale tím to nechci podporovat. Jen proboha nechtějte od života nic FÉR, ten prostě nikdy nebude a vždycky jsou a budou poražení a vítězové. A jednou mi jedna paní řekla, že pravá láska je, že tomu člověku odpustíš, že tě opustil a budeš mu přát štěstí jinde i když to bolí a nikdy se nemá plakat nad rozlitým mlékem. A teď mě ukamenujte :mrgreen:

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 02.07.12 18:31

Mohdy je lepší se rozejít a začít ží, t než byt ve vztahu ze setrvačnosti. Každý plánuje a maluje si budoucnost, ale když najednou není co plánovat, tak budoucnst už není. Mě třeba zaráží, že nikdo nekometuje bývaleho, který prolejzá telfony a maily. Ano byli spolu a žili na psíbknížku, ale to přece nikoho neopravnuje, aby se štrachal druhému v osobních věcech, nebo vy milé dámy bežně prohlížte manželum peneženky, mobily a e-maily? Já tedy ne… Jsem vdaná nějaký ten pátek a brali jsme v dobrém i zlém, ale i to zlé má občas svoje hranice. A ano s manželem jsem spolu dospěli do stadia kdy víme oba, že jsme spolu už jen ze setrvačnosti a kvůli morálce, oba neštastný…on že nechce odejít, protože si myslí že má povinost k našim dětem a mě(tím myslím být mi po boku v dobrém i zlem, prestože se trápí a trpí jako kun) a já protože se třema dětma a jedným težce přizpusobivým proste do podnájmu nemužu. Řešíme hodne vecí(finance, hypoteku atd.) a víte co, mě by se ulevilo, kdyby přišel a řekl mám rodinu jinde a trávím tam čas a dávám tam kus pezen, aspon bych věděla, že žije a že je malinko zodpovedný, že peníze co hcybí doma dává na užitečnou věc.
Láska na věky není - neexistuje, časem se změni v přátelství a i po rozchodu to přátelství muže zustat, ale v neštastném manželství je pak místo přítelství spíš jen zloba. A dělat „velké“ okaté kroky jen proto, že by mi někdo mohl vzít mojí hraču je prostě pitomost. Nejsme ničí hračky a ničí majetek ani jako muž a ani jako ženy. A nárokovat si něčí společnost a lásku jen proto že máme papír, když víme že ten druhý je neštastný je víc hloupé, než věřit ve štastné konce ve stylu telenovel :kytka:

Příspěvek upraven 02.07.12 v 18:35

 
terynka006
Závislačka 3513 příspěvků 03.07.12 10:58

Příspěvek upraven 10.12.14 v 20:49

 
terynka006
Závislačka 3513 příspěvků 03.07.12 11:01

Příspěvek upraven 10.12.14 v 20:49

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 03.07.12 13:25

Ukamenovat? Ale na to tu jsem prece ja!! :lol: Diky za reakci!

 
Gabi81
Povídálka 24 příspěvků 03.07.12 13:29

Ja si take myslim, ze muj byvaly pritel je ted stastny… a ex-manzelka M. take. Je zpet ve sve rodne zemi (byla cizinka), ma pritele a po par letech rekla, ze se citi skvele. Takze konec dobry, vsechno dobre ;) Stejne jako u Tebe!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama