Zrození Kubíčka

Porod

Ještě za čerstva se s Vámi chci podělit o svůj zážitek z porodu. Minulý pátek jsem byla 39+2 tt a v noci cca 15 minut po druhé hodině ranní mě probudil pocit, že mi asi odtekla plodová voda.

Takhle se krásně spinká....
2 komentáře

To je pohodička!!
1 komentář

Tak jsem vylítla z postele a sdělila to manželovi. Moc tomu nechtěl věřit (zřejmě se mu nechtělo) vstávat z vyhřáté postýlky. Tak jsem ještě ve spěchu celá rozklepaná volala do porodnice. Sestřička mi řekla, že to sama nepoznám, ať přijedeme. Tak jsem dobalila poslední věci a už jsme frčeli!

Přijeli jsme cca kolem tři čtvrtě na tři do porodnice. Manžela jsme poslali domů, protože máme už doma dva kluky. Tak kdyby se vzbudili, aby někoho doma našli. Manžel viděl předchozí dva porody a tvrdil, že tenhle už vidět nemusí. Ale s dětmi někdo být musel.

Tak jsem prošla obvyklým příjmem, který nás tak dobře zná :o Zeptala jsem se paní doktorky, na kolik jsem otevřená… no jen na 1 prst. Že pokud odteče voda, že je to pomalejší průběh.

Byla jsem přestěhovaná na observační pokoj s tím, že nějakou dobu počkáme a uvidíme, co se bude dít. Byla jsem trošku ve stresu, jako každá maminka, kterou čeká porod. Ale začala jsem si psát s kamarádkou a číst knížku a sem tam procítit nějakou slabou kontrakci.

Po jednom monitoru přibližně po sedmé hodině ranní mi nová paní doktorka zavedla tabletku, abych se rychleji otevřela. Během té doby mi nastoupily kontrakce a otevřela jsem se na 4 prsty. Následovala příprava (oblíbený klystýr) a pak jsem šla na sál.

To bylo něco kolem 9 hodiny. Ale kontrakce trošku ustaly. Měla jsem tak tři za sebou, potom třeba 5 minut nic. Byla jsem hodně unavená, vstávala jsem ve dvě hodiny ráno a tak jsem mezi kontrakcema usínala. Střídala jsem balón s chůzí, abych tomu trošku pomohla. Ale nic moc se nezměnilo.

Kolem půl jedenácté přišla PA s tím, že tomu hodně pomůžeme a dá mi kapačku oxytocinu. Toho jsem se bála, jak čert kříže :o, po zavedení ocytocinu nastaly kontrakce po minutě… byla jsem připojená na monitor, tak jsem musela ležet. Čím dál víc se mi kroutily palce u nohou :o Když v tom najednou šílený tlak, který jsem nemohla zastavit. Nemohla jsem ani mluvit, abych zavolala PA. Tak jsem začala „hekat“, no, ale strašně :o Přišla PA a tak na mě nevěřícně koukala a na monitor. Koukla mi mezi nohy a křikla, že rodíme! Najednou kolem mě obrovský šrumec, jak to známe, že? Paní doktorka byla na vizitě… :o tak jsem se nemohla roztlačit na plno. Ale stihla jsem to a Kubíček se narodil v 11,05 hodin dopoledne. Vážil 2775 g a měřil 49 cm! A je to obrovské zlatíčko a neskutečně podobný našemu prvnímu synovi Mirečkovi.

Tímto bych chtěla moc a moc poděkovat, PA Holé, za úžasný porod i s oxytocinem! A vůbec všemu personálu náchodské porodnice! Jste všichni super a děláte tu nejkrásnější práci na světě s profesionálním nasazením!

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 11.06.11 11:29

Krásný příběh, taky nás to čeká a doufám že to zvládneme v pohodě a v pořádku :-)

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 11.06.11 13:53

:srdce: krásný deníček! a hodně štěstí Vaší rodině :-)

 
zdenka78
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 11.06.11 22:05

Grum moc gratuluji :hug: :kytka: ,moc hezky napsáno :palec:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 11.06.11 22:17

krásný deníček a jsem zvědavá,co čeká mě

 
Leonika
Povídálka 25 příspěvků 12.06.11 13:49

Nadherny -GRATULUJI :kytka:

 
Jiiriinka1
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 13.06.11 16:16

:srdce: Hezké :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod Tomáška

Narození Mirečka


Reklama