Porod Tomáška

Porod

Už to budou dva roky, co se nám narodil druhý synek Tomášek. Rozhodla jsem se, že Vám napíšu, jak to tenkrát bylo. Celé těhotenství bylo trošku hektické. Doma jsme už měli dvouletého Mirečka a ten mi dával pořádně zabrat. Takže občasné tvrdnutí bříška jsem brala jako následek stresu. Ale jinak bylo všechno v pořádku.

Tomášek na váze.

Byl krásně růžovoučkej a sladce voněl!

Tady už je u maminky :o)

A tady přemýšlí, co se to vlastně s ním všechno dělo :o)
1 komentář

Termín jsem měla 1. 3. Do poradny jsem šla naposledy někdy 24. 2. A na další kontrolu až 4. 3. To jsem si myslela, že už to budu mít za sebou. A stále nic. Mireček se v té době ještě budil v noci. Tak i v noci 4. 3. se vzbudil, vyprovodila jsem ho do postýlky a šla si opět lehnout. Bohužel jsem vůbec nemohla usnout. Tak jsem jen tak ležela a měnila polohy. Po nějaké době jsem si uvědomila bolesti celého břicha.

Kontrolovala jsem čas a byli cca po 7 minutách. Když bylo kolem šesté hodiny, tak jsem šťouchla do manžela, že dneska budeme rodit. Že už mám bolesti od 4 hodin. Manžel mi odvětil, ať vydržím, že v sedm hodin přivezou polystyrén na fasádu… Tak jsem držela :o) Naštěstí to přivezli včas! Manžel se ujmul pomoci a pomáhal řidiči vykládat balíky polystyrenu.

Mezitím jsem připravila Mirečka na cestu k sousedům. Krátila jsem si tak čas mezi kontrakcemi. Bylo to v březnu, takže sychravé počasí a chladno mi taky prospívalo. Když ustala kontrakce, tak jsem se šla podívat, jak manžel pomáhá. Měl celkem fušku… celá velká avie… bylo tam asi 150 balíků. Nakonec to všechno vyložil, dal si rychlou sprchu a vyrazili jsme. To bylo něco kolem 7 hodiny.

Jeli jsme do náchodské porodnice. Už v těhotenství jsem se rozhodla pro tuto porodnici a měla jsem tam sepsané papíry. Přijeli jsme tam kolem půl osmé. Na přijmu byla strašně fajn PA a paní doktorka. Už si nepamatuji jejich jména. Ale byly strašně příjemné. Paní doktorka mě vyšetřila a řekla, že jsem otevřená na 4 prsty - což mě moc potěšilo. Skoro polovinu jsme měli za sebou. Pak ještě spěšně udělala ultrazvuk, aby zjistila míry Tomáška. A odhad byl téměř přesný.

PA mi natočila monitor a píchla kanylu, protože jsem měla v pochvě streptokoka B a musela jsem mít antibiotika. Následoval klystýr, sprcha atd. Přesun na porodní box a PA mi píchla vodu. Manžel ještě předtím odjel do práce jen na chvilku a po píchnutí vody jsem ho volala, ať rychle přijede, že ho už potřebuji. Řeknu Vám, že mít někoho blízkého u porodu je k nezaplacení! Manžel přijel a od té doby byl se mnou a úžasně mi masíroval kříž, protože kontrakce byly z větší části křížové bolesti. Byla jsem na míči a to mi moc pomáhalo. A Tomáškovi taky.

Po chvílích jsem byla kontrolována PA a když se zeptala, jestli necítím tlak na konečník, tak jsem se nejdřív musela zamyslet, abych se koncentrovala na něco jiného než na bolest břicha. A opravdu jsem cítila tlak na konečník. Tak mi řekla, ať to prodýchávám jako pes :o) A za chvíli byla zpět, že mě zkontroluje. A to už začal šrumec. Měla jsem si vylézt zpět na postel, což nebylo jednoduché… snad nejhorší bolest byla, když jsem byla na všech čtyřech a nemohla se otočit na záda :o/

Nakonec se to povedlo a já po jedné kontrakci mohla tlačit. A to už bylo fajn, bolest najednou ustoupila, za to přišel neskutečný tlak. Myslela jsem, že se rozpůlím vejpůl! A po třech pořádných zatlačeních se narodil Tomášek. Naše druhé a největší zlatíčko! Vážil 3445 g a měřil 50 cm! A bylo pět minut po desáté hodině.

A byl to úžasný zážitek! Ještě teď když si na to vzpomenu, tak děkuji manželovi, že tam byl s námi a PA a paní doktorce, které byly naprosto úžasné a připravili mi tak nádherný zážitek.

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 06.02.11 11:15

Přeji vám jen štěstíčko :huban:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 06.02.11 15:14

Takové pohodové porody se hezky čtou… :lol: gratuluji! :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 06.02.11 21:40

krásný :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zrození Kubíčka

Narození Mirečka


Reklama