5 leté dítě ve školce a případný asistent

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 20:57
5 leté dítě ve školce a případný asistent

Ahoj holky,
Potřebuji radu tedy hlavně od těch, kterých to mají za sebou nebo je to čeká.
Mám holčičku 5 letou. A od minulého roku teprve chodí do školky (od září).
Důvod pro pozdější nástup do školky, byl hlavně ten, že se neuměla sama obléct a prakticky se to odmítala naučit.
Když nastoupila, chvíli ji trvalo než se zařadila do kolektivu. Je jedinacek, takže byla prakticky zvyklá jen na mě a na otce. Většinu času trávila sama a s dětmi moc nekomunikovala.
Malá má celkem dvě učitelky. Jednu opravdu zlatou, která se jí věnuje a děti přímo zbožňuje a druhou, jak už to bývá, trochu protivnou a vždy když ji vidím, je na ní vidět jak se dětem nevěnuje a snad ani nechce. Po 14 dnech od nástupu do školky, mi zrovna tahle protivná říká, že malá není asi úplně tak v pořádku. Blbě mluví, což je fakt i teď. Nezarazuje se do kolektivu a že doporučuje asistenta. Říkala jsem si, co po 14 dnech ve školce může po holce chtít… Druhá paní učitelka to zhodnotila velice rázně a prohlásila, že paní učitelka je trochu lenivejsi a že malá částo litá do umývárny a tam se třeba dlouho myje a paní učitelce se prostě nechce ji tam hlídat a pořád za ní běhat a že to mám nechat být. Že si Julinka zvykne.
Za dobu co je tam se jí řeč výrazně zlepšila, hraje si se svou oblíbenou kamarádkou a kamarádem a neustale o nich mluví. Do školky se těší ale jakmile je tam ta méně příjemná učitelka, odmítá dělat cokoliv a rezignuje.
Dnes opět rozhovor s paní učitelkou, která na mě naběhla v šatně, že takhle to dal nejde. Že mi doporučí poradnu. Že malé není rozumět, že si nehraje s dětmi a ani nechce, neposlouchá jí, má problém se soustředit a je těžce asocialni. A že by uvažovala o asistentovi.
Je pravda, že malá má občas stavy, kdy vzteky s něčím triskne a když ji někdo nesedne, tak se s ním prostě a jednoduše nebaví.
Neurologicke vyšetření máme za sebou. EEG také a jediný, co neurolozka vyhodnotila je, že má vývojovou dysfazii.
Mám se objednat tedy pro můj klid do poradny? Protože ta hodná paní učitelka malou strašně chválí… Jsem z toho zmatená… :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sloninka
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 13.03.19 21:02

Návštěvou poradny určitě nic nezkazíš. S dcerou bych tam šla. Jenom musíš počítat s hodně dlouhými objednacími termíny. Půjde malá už do školy?

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4128 příspěvků 13.03.19 21:04

Taky bych poradnu navštívila, tady nejde ani tak o lenost učitelky, ale spíš o to, proč má tvoje dítě takový blok komunikovat s někým, kdo mu je nepříjemný. To by mohl být v budoucnu velký problém.

janoma
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 13.03.19 21:06

Pokud má dysfazii, předpokládám, ze chodíte na logipedii a jste v péči psychologa. To by mělo stačit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 21:10

@janoma v péči psychologa nejsme . Jen chodíme na neurologii každých půl roku. Ona je hodně stydlivá. Taky jsem to tak měla. Mě když otec někomu představoval, tak jsem se styděla a byla furt za ním a nemluvila. Časem mě to přešlo. Nikam mě nikdo nehnal :roll: malá je narozena na konci října, takže do školy ještě nejde. A hlavně nikdo s ní problémy nemá, ani žádná jiná učitelka… Jen tahle… A už mi dala i najevo, že by bylo lepší, aby malá chodila do jiné školky.

vokishka
Extra třída :D 14044 příspěvků 13.03.19 21:11

některé děti mají na vývojovou dysfázii asistenta. Jinak taková diagnoza by se měla školce sdělit, aby také věděli, o co jde, jak s ní případně pracovat.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4128 příspěvků 13.03.19 21:14

Ale vy o dceřině poruše víte, tak proč máte pocit, že si na ni učitelka jen zasedla? Vy k ní chováte nesympatie(neříkám že bezdůvodně), ale využila bych to k tomu, že bych dceru opravdu nechala vyšetřit. Buď jí výsledek,, omlátíte" o hlavu a nebo vám to pomůže vašemu dítěti porozumět. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 21:15

@vokishka mají okopirovanou zprávu přímo od MUDr.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 21:18

@Aduš8 mám ten pocit jen proto, jak se chová a to není jen o tomhle problému, který zde uvádím. Ona je celkově na všechny děti nepříjemná. Je na ní vidět, že tu práci nedělá ráda. Nejsem proti ní zaujata vůbec, ale když jsem jednou šla vyzvednout malou a stala jsem mezi dverma a ona držela chlapečka za ruku a křičela na něj, že jestli nepřestane tak mu tu ruku zlomí, to už o něčem bohužel vypovídá. S druhou paní učitelkou malá spolupracuje výborně.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 13.03.19 21:21

A proc je napad s asistentem spatny? Diteti to pomuze, nebude to takovy masakr pro ni pak na zakladce. Dite do 5 let mit doma a prakticky bez kolektivu, kamaradu, to je taky sila. Chapu, ze ucitelce nechces vyhovet, ale ona ma v tomhle pravdu, at je jaka je.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 13.03.19 21:22

Neřešila bych učitelku ,tu nezmenis musíš řešit dceru a to aby potom neměla s komunikací problém dál ,ve škole ji nesedne třídní a co budeš dělat měnit školy tak dlouho dokud ji někdo nebude sympatický? :D prostě sni jdi do poradny a uvidíš…já ti i věřím že je ta učitelka na přes držku ,ale to je vždycky nějaká

Řešily jsme nedávno problém s kamarádkou že ve školce usíná její syn (2r5m ) ale zajímavé že usinal jen jedné učitelce , prostě se jí nechtělo ho zabavit natolik aby neusnul.

luci.no
Kecalka 425 příspěvků 13.03.19 21:23
@Anonymní píše:
@vokishka mají okopirovanou zprávu přímo od MUDr.

Me bylo receno, ze lekarska zprava do skolky nepatri. Ta patri do poradny a oni pak napisou na zaklade teto zpravy doporuceni, jak s ditetem pracovat.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4128 příspěvků 13.03.19 21:24
@Anonymní píše:
@Aduš8 mám ten pocit jen proto, jak se chová a to není jen o tomhle problému, který zde uvádím. Ona je celkově na všechny děti nepříjemná. Je na ní vidět, že tu práci nedělá ráda. Nejsem proti ní zaujata vůbec, ale když jsem jednou šla vyzvednout malou a stala jsem mezi dverma a ona držela chlapečka za ruku a křičela na něj, že jestli nepřestane tak mu tu ruku zlomí, to už o něčem bohužel vypovídá. S druhou paní učitelkou malá spolupracuje výborně.

To bych jako rodič asi řešila na jiném místě, něco takového slyšet, ale to pořád není o vašem problému. Sama přiznáváš, že malá má problém s mluvením, donedávna i samoobsluhou a když se jí někdo nelíbí, nekomunikuje. Kdyby ti tohle řekla druhá učitelka, brala bys to na lehkou váhu, nebo se nad tím zamyslela? Ono je i mezi těmi učitelkami hodně druhů lidí a ta hodná může být hodná i takovým tím způsobem,, nebudeme ji zatěžovat, ona z toho vyroste". A pak můžete případný problém začít řešit pozdě. Myslím to tak, že jako máma bych šla, už pro svůj klid. Buď budeš mít konečně proti dané dámě něco v ruce a nebo to pomůže malé. Nemáš co ztratit :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.19 21:26

@Micaella22 možná pro tebe je to síla. Ale nevíš další důvody, co k tomu byly. Viz píšu, že malá se odmítala naučit oblékat. Což ve školce samozřejmě chtějí. A taky jsme se přestěhovali ze dne na den do jiného města. Neboj se, nebyla izolovaná… Ty to píšeš tak, jak kdybych s ní byla zavřená doma a nikam s ní nechodila… :roll: 8o a ano, naše školka požaduje, aby se dítě oblekalo zcela samo a bez pomoci…proto se rozhodlo o pozdějším nástupu.

vokishka
Extra třída :D 14044 příspěvků 13.03.19 21:26
@luci.no píše:
Me bylo receno, ze lekarska zprava do skolky nepatri. Ta patri do poradny a oni pak napisou na zaklade teto zpravy doporuceni, jak s ditetem pracovat.

tak je to na dobrovolnosti. Ale zakladatelka zřejmě do žádné poradny nechodí, když ji tam chce učitelka teprve poslat. A školka by měla vědět takovou informaci.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama