Alimenty a půjčky otce

Anonymní
10.2.20 11:35

Alementy a půjčky otce

Ahoj, zajímaly by mě vaše reakce a jestli moje obavy jsou na místě. S expartnerem máme dítě, alimenty platí řádně a včas ale soudně to nemáme, jen dohodou. Opravuje dům a má na něj úvěr, nyní říká, že si chce vzít ještě půjčku na nějaké dodělávky a na auto(ojeté). Řekl, že pokud nebude vycházet, platil by mi méně alimentů. Může to udělat? Prý že mu kamarád řekl, že je dobré nabrat si co nejvíc půjček, že v případě řešení přes soud se k tomu přihlíží. Výše alimentů není podstatná, ptám se jen globálně, zda to tak opravdu je, protože si myslím, že nejdřív se zaopatří dítě a pak koupě auta atd. Děkuji za reakce :kytka: Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13417
10.2.20 11:55
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímaly by mě vaše reakce a jestli moje obavy jsou na místě. S expartnerem máme dítě, alimenty platí řádně a včas ale soudně to nemáme, jen dohodou. Opravuje dům a má na něj úvěr, nyní říká, že si chce vzít ještě půjčku na nějaké dodělávky a na auto(ojeté). Řekl, že pokud nebude vycházet, platil by mi méně alimentů. Může to udělat? Prý že mu kamarád řekl, že je dobré nabrat si co nejvíc půjček, že v případě řešení přes soud se k tomu přihlíží. Výše alimentů není podstatná, ptám se jen globálně, zda to tak opravdu je, protože si myslím, že nejdřív se zaopatří dítě a pak koupě auta atd. Děkuji za reakce :kytka: Prosím anonym.

Soud jeho půjčky nebudou zajímat. Na prvním místě jsou alimenty a je jeho oroblém, že si vezme další úvěr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2736
10.2.20 12:39

Timto bych se netrapila, mam v okoli vice pripadu „alimentaru“ nikdy soudy nezajimalo, kolik uveru, pujcek atd ma platici ex partner :nevim: Podle mne to jen jeho kamarad nekde zaslechl, nebo si to mysli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15212
10.2.20 12:40

Jeho kamarád je vážně vtipálek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15433
10.2.20 12:42

No to je opravdu dobrá rada, naber si půjčky, ať nemusíš platit na vlastní dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2459
10.2.20 12:50

Ne, soud k půjčkám nepřihlizi.. Ale asi by mi stačilo, že tak uvažuje a co nejdřív bych požádala o soudní stanovení alimentů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14034
10.2.20 12:54
@Anonymní píše:

Kamarád je zjevně slaboduchý a Tvůj ex si naběhne na vidle. Ale komu není shůry dáno, a v apatyce nekoupí. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14034
10.2.20 12:55
@Senaida píše:
Ne, soud k půjčkám nepřihlizi.. Ale asi by mi stačilo, že tak uvažuje a co nejdřív bych požádala o soudní stanovení alimentů.

Já bych počkala, až začne platit míň. Soud mu to pěkně doměří a bude hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15433
10.2.20 12:58

@Černá vdova No ale ona mají jen dohodu mezi sebou, asi nic písemně, takže by nic nedoplácel. Nechala bych si to určit soudně, než čekat, co mu kdo navalí do hlavy a on nebude platit vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14034
10.2.20 13:01
@Monchichik píše:
@Černá vdova No ale ona mají jen dohodu mezi sebou, asi nic písemně, takže by nic nedoplácel. Nechala bych si to určit soudně, než čekat, co mu kdo navalí do hlavy a on nebude platit vůbec.

Myslela jsem to tak, že u soudu řekne, že platil tolik, teď platí míň, tak to soud nejspíš dá ve výši původní dohody, takže to zpětně doměří.
Jinak je fajn, že fungují bez soudu, moc takových neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.20 13:09
@Černá vdova píše:
Myslela jsem to tak, že u soudu řekne, že platil tolik, teď platí míň, tak to soud nejspíš dá ve výši původní dohody, takže to zpětně doměří.
Jinak je fajn, že fungují bez soudu, moc takových neznám.

Máme sepsanou dohodu na papíře a podepsanou jen námi. Je tam že po dobu než dítě bude mít 3 roky bude mi danou částku platit. Teď to dodržuje. Je tedy možné později(až půjdu do práce dítě do školky) podepsat novou dohodu- bez soudu? A domohla bych se v případě neshody něčeho? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
7527
10.2.20 14:07
@Anonymní píše:
:lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17440
10.2.20 14:19

Pokud frája takhle uvažuje, tak bych se vybodla na nějakou dohodu na papíře a rovnou si to nechala potvrdit soudem. Oni mu už ty chujoviny s úvěrama vysvětlí… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
10.2.20 14:28

Ahoj
v této situaci bych podala soudu návrh na výživné (třeba ve stejné výši jako platí teď),
pokud takto uvažuje, tak by pro mne přestal být spolehlivým a zodpovědným člověkem, na kterém má být částečně existenčně závislé naše dítě…
soud zajímá Čistý příjem rodiče a Počet dětí, NIKOLIV počet půjček :mrgreen:
hoď si do kalkulačky, kolik by mu zhruba soud vyměřil
(např. jedno dítě do pěti let, otec příjem 25tis. čistého, alimenty vychází na 2700-3700Kč.. dítě nad 5let ve stejné situaci už jsi kolem 3200-4200Kč)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14034
10.2.20 16:25
@Anonymní píše:
Máme sepsanou dohodu na papíře a podepsanou jen námi. Je tam že po dobu než dítě bude mít 3 roky bude mi danou částku platit. Teď to dodržuje. Je tedy možné později(až půjdu do práce dítě do školky) podepsat novou dohodu- bez soudu? A domohla bych se v případě neshody něčeho? Díky

Mezi sebou se můžete dohodnout, jak Vám to vyhovuje. Platí to, dokud to jedné straně nepřestane vyhovovat. Až pak bych na Tvém místě oslovila soud. Dokud dodržuje Vaší dohodu, nechala bych ho žít.

Bez rozsudku není výživné vymahatelné. Teď když platí, tak super. Ale kdyby přestal platit nebo začal platit méně, nevymůžeš nic. Pozor, ani dohoda podepsaná na OSPODu není právně vymahatelná.

Takže až začne dělat problémy, dej návrh na soud a až to soud nějakým způsobem rozhodne, bude to pro Vás oba závazné. V případě, že by pak neplatil tak, jak má, tak na základě rozsudku je možné dělat srážky ze mzdy (musí to jít zase přes soud) nebo nechat exekučně srážet (přes exekutora). Je to hodně zjednodušeně.

Já jsem dala ex nejdřív srážky ze mzdy (měl zaměstnavatele), to jsem podávala na soudu. Pak o několik let později, když už neměl zaměstnavatele, musela jsem oslovit exekutora a ten postihl jeho majetek, protože postižitelné příjmy ex neměl. A nemá je dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama