Amoksiklav a mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Markéta456
Kecalka 115 příspěvků 24.10.17 21:01
Amoksiklav a mléko

Ahoj, jdu si opět pro radu
Malá dostala ATb, ráno k snídani a večer před spaním je zvyklá mít mléko, ale někde jsem četla že by se neměly mléčné výrobky, dr mi ale nic neříkala tak nevím
Ráno má mléko po osmé a večer v pul 9 další
ATb bere po 12ti hodinách v osm a v osm
Ještě se zeptám jak je to se stoptussinem? dr mi říkala že ho mám dávat na noc ale slyšela jsem že by se na noc dávat neměl už fakt nevím co ji mam všechno dávat jsem z toho na prášky děkuji všem za rady

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:
stonožka12
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 1 inzerát 24.10.17 21:39

To mléko se nedoporučuje jen proto, že při ATB je oslabená střevní mikroflóra a dítě může mít zažívací potíže (nadýmání, průjem) - mléko je hůře stravitelné. Navíc teda při nachlazení trochu zahleňuje. Takže pokud je to možné, mléčné výrobky moc nedávat.
Pokud je ale malá závislák na mléku a zažívací potíže nemá, tak bych jí klidně to mléko dávala, popřípadě mezi antibiotiky dát laktobacily.
Stoptussin večer je v pořádku, on nejen ulehčuje vykašlávání, ale taky má v sobě látku na utlumení kašle, takže večer ok.

Ennny
Závislačka 3718 příspěvků 24.10.17 21:53

Ahoj, mlíko dávej, když ti bued řvat hlady moc ji to ke kašli nepomůže, prokládej laktobacily přes den, ať ji to neudělá harakiri v bříšku…s tím sirupem, měli jsme ho napsaný x krát ale vždycky jsem přes den použivala Ambrobene na vykašlávání a na noc sinecod na uklidněni při šíleném kašli 1/4 ditiadenu.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 25.10.17 05:47

Mlíko se normálně může, jogurt se vysloveně doporučuje na obnovení mikroflóry. Mléčné výrobky se nesmí u jiného ATB.

Markéta456
Kecalka 115 příspěvků 25.10.17 10:15

@stonožka12 @Ennny @Pudloslava moc vám všem děkuji za odpovědi
Jestli se ještě můžu zeptat lze podávat sinupret a stopkašel od dr. weisse současně? a na noc sinecod? děkuji

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 25.10.17 12:04

Ty bylinkové preparáty netuším, bylinky jsou také léky, doporučené dávkování bych nepřekračovala. Určitě obsahují stejné složky. Sinecod v pohodě.

Markéta456
Kecalka 115 příspěvků 25.10.17 12:06

@Pudloslava takže bude lepší dávat tedy buď jedno nebo druhé zda to dobře chápu

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 25.10.17 12:07
@Markéta456 píše:
@Pudloslava takže bude lepší dávat tedy buď jedno nebo druhé zda to dobře chápu

ano, tak jsem to myslela.

Markéta456
Kecalka 115 příspěvků 25.10.17 12:13

@Pudloslava a můžu se zeptat prosím stoptussin kdy by se měl dávat přes den nebo na noc? jedna dr. říká že přes den druhá že na noc tak nevím

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 25.10.17 12:15
@Markéta456 píše:
@Pudloslava a můžu se zeptat prosím stoptussin kdy by se měl dávat přes den nebo na noc? jedna dr. říká že přes den druhá že na noc tak nevím

stoptussin je kockopes, ma pomahat na odkasavani i tlumi kasel. Funguje to kupodivu velmi dobre, davej cely den v doporucenych davkach (bylinky muzes k tomu).

Ennny
Závislačka 3718 příspěvků 25.10.17 13:21

@Pudloslava asi jak komu, mojim dětem nikdy nezabral :nevim: u nas jen to kombinování funguje (ambrobene, sinecod)

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.17 13:42

Sinupret bych dala spis v pripade kdy prevazuje ryma a nosohltan, pripadne dutiny, Stopkasel pokud trapi hlavne kasel, nekombinovala bych to dohromady. Stoptussin je dvouslozkovy, ale ta vykaslavaci slozka je slabsi a ma navic zklidnujici efekt takze jeho davani vecer neni az takovy problem, klidne bych dala. Dalsi moznosti ktera tu padla je Ambrobene, Mucosolvan pripadne ACC pres den a Sinecod na noc. Ale neprehanet to s temi expektorancii, mnohdy deti kaslou uz jen proto ze dostavaji dlouhodobe pripravky na odkaslavani.

Markéta456
Kecalka 115 příspěvků 25.10.17 16:04

@Pudloslava jestli to tedy chápu tak můžu dát stoptussin přes den plus k tomu stopkašel? promiň že pořád otravuju

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 25.10.17 20:03
@Markéta456 píše:
@Pudloslava jestli to tedy chápu tak můžu dát stoptussin přes den plus k tomu stopkašel? promiň že pořád otravuju

jojo

Váš příspěvek
Reklama