Antikoncepce a grep

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.10.21 11:31

Antikoncepce a grep

Ahoj holky, muže grep ovlivnit antikoncepci? V přibalu píší vyhnete se grepu a grepové šťávy bohužel jsem si to neuvědomila :/ a vypila jsem grepovou limonádu :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65
8.10.21 11:56

Pane boze.. :lol: :roll: tohle by me vazne nenapadlo resit.. podle me blbost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23478
8.10.21 12:03
@Kacii94 píše:
Pane boze.. :lol: :roll: tohle by me vazne nenapadlo resit.. podle me blbost..

Tak to fakt není blbost. Jde o to, že ve střevech se grep váže na kanálky, kterýma se vstřebávají některý léky. Takže vliv to může mít a to zásadní. Určitý léky a určitý ovoce se mezi sebou nemůžou kombinovat. Bohužel se o tom moc neví, ty výzkumy jsou poměrně nový. Četla jsem o tom pár článků a celkem jsem koukala. Právě grep se největší problém. žádný léky by jsi nikdy neměla zapíjet ovocnýma šťávama.

Zakladatelko, byla to je limonáda s grepovou příchutí nebo grep jako takový, to je rozdíl. Navíc, pokud jsi tu antikoncepci tím grepem nezapila nebo ho nevypila brzy po ní, tak se nic moc neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
8.10.21 12:11

Aha tak to bude tim ze to je novinka, nikdy jsem o tom neslysela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.10.21 13:51

Janli má pravdu. Látka zvaná naringin, přirozeně se vyskytující v grepu, ovlivňuje vstřebávání léků, a to tak, že omezuje působení cytochromu P450, který je zodpovědný za „rozklad“ léků v organismu. Tím, že nemůže správně fungovat, nedojde k rozštěpení léků, což způsobí vyšší klinický účinek léků.
Opačně působí třezalka tečkovaná. Ta naopak podporuje činnost cytochromu P450, což způsobí, že se léky rychleji rozkládají a klinický účinek je mnohem menší. Proto je třeba při brání hormonální antikoncepce dávat pozor a neužívat současně s preparáty obsahujícími třezalku. Antikoncepce potom nefunguje jak má.

Ale abych tě uklidnila, jsem velký milovník 100% grepového džusu. A nikdy jsem problémy s antikoncepcí neměla. Za předpokladu, že máš zdravá játra nebudeš mít problém ani ty. Ale pro příště zkus nezapíjet léky ovocnou šťávou.
A jak jsem psala výše, grep nesnižuje účinnost antikoncepce. Tu snižuje opačně působící třezalka.

Snad si to ze školy pamatuju ještě dobře. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
8.10.21 16:02

Ano jak se tu píše grep je inhibitor jaterniho enzymu, tudíž se zvyšuje serova hladina léku. Což znamená vyšší účinnost ale s tím i u mnoha léků větší NÚ. Z jedné limonády fakt stresy mít nemusíš. Grep v normální míře můžeš konzumovat. Problém by byl u léků velmi toxických typu cytostatika atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat