Antikoncepční náplasti EVRA - prodloužení

Anonymní
28.10.19 12:54

Antikoncepční náplasti EVRA - prodloužení, problémy ?

Ahoj holky, už nějaký ten rok užívám HA náplasti Evra. Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Byli jsme teď na víkend v Polsku, a já měla zrovna menstruovat. Takže jsem místo pauzy nalepila novou další náplast. Toto jsem udělala v úterý. Dnes najednou křeče v podbřišku, jako při menstruaci.. A na pyžamu 2 světlejší kapky krve.. Břicho mě bolí celé den a teď už i krvácení. Máte s tím někdo zkušenost? Mám samozřejmě ještě další 2 náplasti, to znamená, že bych neměla krvácet ještě nejméně 14 dní. Co s tím? Předpokládám, že teď přece nemůžu po 4 náplastech odlepit a udělat pauzu? Díky za rady..

Příspěvek upraven 28.10.19 v 13:17

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.10.19 13:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už nějaký ten rok užívám HA náplasti Evra. Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Byli jsme teď na víkend v Polsku, a já měla zrovna menstruovat. Takže jsem místo pauzy nalepila novou další náplast. Toto jsem udělala v úterý. Dnes najednou křeče v podbřišku, jako při menstruaci.. A na pyžamu 2 světlejší kapky krve.. Břicho mě bolí celé den a zatím se to podobá spíše špinění. Máte s tím někdo zkušenost? Mám samozřejmě ještě další 2 náplasti, to znamená, že bych neměla krvácet ještě nejméně 14 dní. Ale co když krvácet začnu? Co s tím? Předpokládám, že teď přece nemůžu po 4 náplastech odlepit a udělat pauzu? Díky za rady..

Tak to nevím ještě se mi to nestalo při prodloužení bylo vždy vše v pořádku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
28.10.19 13:16

@tajnaorient Já jsem právě úplně v šoku, jelikož už to je jako menstruační krvácení, ale přes první náplast..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.10.19 16:05
@Baffyna píše:
@tajnaorient Já jsem právě úplně v šoku, jelikož už to je jako menstruační krvácení, ale přes první náplast..

Já bych to nechala, třeba to krvácení přestane. Je to na nic ale :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10988
28.10.19 16:13

No teď právě ti nezbývá nic jiného, než náplast odlepit a udělat 7 denní pauzu, pak znovu začít brát 3 náplasti jako obvykle
Evra ti už krvácení nedrží, tak nemá smysl ji dále mít a prodlužovat to, musíš to nechat odkrvácet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
28.10.19 16:16

@stinga A i přes to, že mi ještě 2 náplasti zbývají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10988
28.10.19 16:20
@Baffyna píše:

jo, to je právě nevýhoda náplastí, že ti to potom padne vniveč, já Evru také používám a mám tu zkušenost jak ty, prostě 4. náplast bez přestávky nefunguje a začne se krvácet

• tehdy jsem to konzultovala s doktorkou telefonicky, a řekla odlepit, že to už prostě nefunguje a krvácení se nezastaví
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
28.10.19 20:03

Prodluzuji bezne, kdyz se mi nehodi, abych dostala MS, tak lepim dal. Jen se smi po sobe dat max. 6 naplasti. A nikdy se mi nestalo, ze po prodlouzeni spinim. Treba poboliva bricho, nez si to telo srovna. Ale ja obvykle odlepim naplast a MS se dostavi za 2 dny. Myslim si, ze proste tve telo reaguje na prodlouzeni jinak a klidne muze reagovat spinenim. Ted bych naplast nechala a sundala ji az v den a hodinu, kdy mas odlepovat. Tyden pauzu a lep dal, jak mas nastaveno. Predem bych ji neodlepila, protoze ti nebudou vychazet dny a budes muset zacit lepit v jiny den.
Takze ted to nech a odlep, kdy jsi zvykla, ze odlepujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
28.10.19 20:11
@Baffyna píše:

Vsak ty naplasti vyuzijes pozdeji. Nic neprijde vnivec. Co je to za kravinu?
Ted mas nalepenou naplast cislo 4 po sobe, ze jo? V den odlepovani ji odlep a dostavi se komplet MS. Dej beznou pauzu a lep dal 3 po sobe. Ty dve naplasti proboha nevyhazuj. Vyuzijes je.
Musis po sobe dat min. 3 to vis, ale muzes az 6 naplasti po sobe. Takze ty zakoncis cislem 4 a prijde normalne MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
29.10.19 15:50

@Kelsey Takže jestli to chápu správně tak si mužů cyklus prodloužit třeba jen o týden? A nemusím lepit všech 6 dokupy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
29.10.19 17:44
@Baffyna píše:
@Kelsey Takže jestli to chápu správně tak si mužů cyklus prodloužit třeba jen o týden? A nemusím lepit všech 6 dokupy?

Ano. Muzes prodlouzit o jeden az tri tydny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama