Astma bronchiale III.stupně

131
31.12.13 15:22

Astma bronchiale III.stupně

Ahoj potřebuji trochu poradit a asi i popostrčit..mám cca 2 roky diagnostikované astma bronchiali III. stupně…doporučené alvesco ráno a večer a Atrovent na záchvaty…
od 16.prosince se mi to hodně zhoršilo. měla jsem i zánět hrtanu byla jsem u obvoďáka…ale pořád to není dobré…špatně se mi dýchá..jsem hodně zadýchaná a hned unavená…jen teď jaksi nevím..když mi je tak zle jestli jít na alergologii, nebo i na plícní kam chodíte s problémem s astma vy? já se jaksi zapoměla zeptat..vždycky jsem to nějak ty záchvaty sice těžko, ale zvládla sama, ale teď se mi jaksi nedaří..prosím o radu děkuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22316
31.12.13 15:31

@JanaTadeáš Dá se na oboje, jinak je ale lepší jít k tomu, kam chodíte pravidelně pro léky. Zavolat tam a domluvit se, že je Vám zle, popsat příznaky a domluvit se, jak rychle Vás vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
31.12.13 15:32

@JanaTadeáš ahoj, ja mam taky astma. chodim k plicnimu.ja beru Symbicort a taky atrovent.kdyz jsem jen trochu nemocna, tak se mi astma hodne zhorsi. zajdi si na plicni, at ti udelaji spirometrii a kdyztak ti upravi lecbu.mne dela i problemy odkaslat pri nemoci a to mi rychle pomuze mucosolvan

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24798
31.12.13 15:45

@JanaTadeáš Určitě zajděte nebo zavolejte doktorovi, který Vám tyto léky předepsal. Jsem taky astmatička a chodím na alergologii.
Teď jsem nachlazená a v noci se budím, jak nemůžu dýchat. Naštěstí mám Berodoual (úlevový lék), který mi pomůže.
Jinak beru Symbicort, Xados (na alergie). Určitě to ale řešte, je plno jiných léků a musí se najít ten, který Vám bude nejlíp vyhovovat.
Já brala taky mnoho jiných (Foradil, Theoplus, Pulmicort). Ale určitě to tak nenechte, zbytečně to vyčerpává, zatěžujete srdíčko, když se nemůžete dodechnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17215
31.12.13 15:45

Taky bych šla na plicní. Nemocná jsem teď nebyla, ale zhoršení pozoruju cca od půlky prosince. To bude asi počasím :nevim: A moje plicní mi říkala, že kdybych byla nemocná a zhoršilo se to, mám hned zavolat a přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17163
31.12.13 15:58

Chodim na plicni. Syn taky, jsme oba astmatici. Syn bere Seretide dvouslozkovy lek a ja mam Alvesco a pri nachlazeni ci zhorseni Symbicort a Atrovent na dusnost.
Urcite bez k odbornikovi, at nasadi adekvatni lecbu, tobe se ulevi a urcite ti bude zase dobre :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
31.12.13 16:01

Chodim na plicni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
31.12.13 16:08

Moc moc děkuji…pořád čekám, že se mi už konečně uleví, ale asi i to počasí mi moc nepřidá…chodím 2× ročně na alergologii..takže půjdu asi tam i když měla jsem i pneumotorax pravé plíce a už mě z toho kašle ta plíce pobolívá, tak nevím možná je to jen ta jizva…nejdřív teda zavolám asi na tu alergologii…ale každopádně moc díky za rady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24798
31.12.13 16:09

@JanaTadeáš Hlavně co nejdříve, je to teď zbytečně zátěž pro tělo. A uleví se Vám. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
31.12.13 16:11
@bimbama píše:
@JanaTadeáš Hlavně co nejdříve, je to teď zbytečně zátěž pro tělo. A uleví se Vám. Držím pěsti.

moc díky ještě v tom moc neumím chodit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
31.12.13 16:13

A jak to v tomhle počasí zvládate vy.? V zimě je to horší a v létě se to dá zvládnout..nebo máte někdo problémy celoročně? a může to někdy dopadnout, že třeba skončí lidi s astmatem v nemocnici? Může se to ještě zhoršit i když se berou denně léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24798
31.12.13 16:19

@JanaTadeáš Pro mě je nejhorší podzim - vlhko. Jakmile se nachladím, tak už je problém. A protože je letos zima spíše jako podzim, tak teď to moc dobrý není.
Do nemocnice mě párkrát vezla sanitka, protože jsem nemohla dýchat a na alergologii mi dala pro jistotu Prednison, když už by to bylo akutní a nepomohl ani Berodual. Na jaře a v létě jsem naštěstí (ťuk, tuk, ťuk) dobrá.
Astma, když se neléčí, tak se může zhoršit na CHOPN (chronická obstrukční plicní nemoc) a to je potom horší. To má moje babička - kuřačka.
Jinak astma se dá dobře držet pod kontrolou. Když jsem byla malá, tak jsem na tom byla s dýcháním hodně špatně - nemohla jsem skoro nic, hned jsem byla zadýchaná a dusila jsem se. Potom mi nasadili léky a zlepšilo se to hned.
Jinak, i když to jsou kortikoidy - léky na astma - tak jsou šetrné. Měla jsem z toho strach, ale moje alergoložka mi vysvětlila, že to jsou léky šetrně (konkrétně Symbicort) a že ty kortikoidy působí jen cíleně na průdušku.
Jen je potřeba to řešit a nezanedbat. A dávat na sebe pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17163
31.12.13 16:20

@JanaTadeáš kdyz je smog, dlohodobe spatne pocasi nebo ted v tomto pocasi musim brat Symbicort, jinak mam problem udychat i schody, je mi zle a nemuzu spat. Kdyz je fajn pocasi a teplo, staci mi „jen“Alvesco. Pri sporyu nebo pred vyletem na hory musim taky Symbicort a Atrovent mit u sebe.

Byt tebou tak zavolam do ambulanci zda vezmou i bez doporuceni a sla bych. Prvni plicni dr.byla neprijrmna, ted chodim na ambulanci do nrmocnice a mam fajn dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
31.12.13 16:23

Aha tak to to musí být hodně nepříjemné :( moc děkuji za informace..trochu se bojím aby se mi to moc nezhoršilo… no uvidíme ve čtvrtek si tam zavolám a snad mě vezmou co nejdřív…díky všem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
31.12.13 16:27

KačuliKačka -to je hrůza..no člověk na sebe musí víc dávat pozor…díky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama