Atopický ekzém z jídla

10.3.21 16:49

Atopický ekzém z jídla

Dobrý den, mám dotaz. Už jako malá jsem trpěla atopickým ekzémem a dlouho jsem se toho neuměla zbavit až někdy když mi bylo 10-11 jsem s tím přestala mít takové problémy. Jenže teď se mi to začalo vracet a nedokážu se toho zbavit. Byla jsem už tolikrát na kožní, ale nikdy mi nic nepomohlo. Žádná mast ani kortikoidy. Vypozoroval jsem, že mi to zhoršuje čokoláda, ale tu už jsem úplně přestala jíst. Přemýšlela jsem jestli se mi to nezhoršilo tím, že jsem začala brát HA, ale to nedokážu říct. Další věc je že se nedokážu přestat škrábat takže mi to celou tu kůži ještě víc zhoršuje. Mám červené fleky už skoro všude. Neví někdo čím se to dá nějak zmírnit a dát zase do pořádku? Budu ráda za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14199
10.3.21 17:09

@Celestýna1 Odstranit pricinu, ktera to zpusobuje :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2095
10.3.21 17:21

Ahoj, můžeš zkusit eleminační dietu podle paní Zíkové a postupně zařazovat alergeny.
https://verazikova.cz/

Příspěvek upraven 10.03.21 v 17:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
10.3.21 17:21

Ráda se sem připíchnu..
Dceři to vyskákalo teď na rukou skoro v 7letech. už jsem na ní napatlala kde co, vysadila čokoládu, jahody, citrusy, cečko a nic..
Zítra budu mít od jedné slečny nějaký mix z aloe vera a merunkového oleje, že jí to pomohlo a kapičky, tak sjem zvedavá.
Taky radí koupele z ovesných vloček, měsíček lékařský, konopný olej, kopřivové koupele..mám docela načteno, ale zatím nic nepomohlo. Prý se může i tělo čistit od toxinů na jaře a tak jak to přišlo, to zmizí.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
10.3.21 17:28

Ahoj. Tak to se pripichnu. Ja zkousim u syna, vadi mu cokolada, kecup, kysele ovoce a cukr. Ale zalezi na mnoha faktorech, predevsim jestli je puvodce potravinova alergie, nebo to potraviny jen zhorsuji..vseobecne v zime se to zhorsuje. Pripada mi to jako alchymie, jednou vadi to a podruhe zase ono. Antikoncepce mozna taky muze vadit, stejne by se nemela uzivat dlouhodobe, tak bych po porade s lekarem zkusila vysadit na jeden cyklus. Velice dobra je dermo kosmetika Linola, do vany jejich olej (nepouzivat mydla) a pak namazat suche fleky linola fett, to je maly zazrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7382
10.3.21 17:52
@Petullka82 píše:
Ahoj, můžeš zkusit eleminační dietu podle paní Zíkové a postupně zařazovat alergeny.
https://verazikova.cz/Příspěvek upraven 10.03.21 v 17:22

Souhlasim :) a za me rozhodne nemastit ruda loziska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8168
10.3.21 17:56

Alergie se může objevit kdykoli v průběhu života, manželovi před 40-tkou, nesnášenlivost laktozy

velké alergeny jsou lepek, laktoza, vejce

chce to zkoušet, jak s miminem, vše vysadit a pak opatrně nasadit a sledovat reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5570
10.3.21 18:14

Z vlastni zkusenosti muze byt pricinou i jina, ne zcela obvykla potravina. U nas kopr, cervena paprika, kari.
Takze zkouser, zkouset, zkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8168
10.3.21 18:16
@stazka píše:
Z vlastni zkusenosti muze byt pricinou i jina, ne zcela obvykla potravina. U nas kopr, cervena paprika, kari.
Takze zkouser, zkouset, zkouset.

pravda, kamarádky dcera je alergická na skořici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
10.3.21 18:29

Ano, hormonální antikoncepce mi exém strašně zhoršila, stejně tak jako těhotenství a kojení.
S tou eliminací alergenu je to těžké, protože těch faktorů se kombinuje více. Mně třeba někdy vadí čokoláda a někdy můžu sníst tabulku a ani ťuk. To samé ořechy. Nicméně teď je zima, v zimě ta kůže trpí a exém je o moc horší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat