Auto pro 3 děti

1
9.7.20 18:45

Auto pro 3 děti

Maminky poradíte?
Máme tři děti. Velké auto pro 3 autosedačky máme - na výlety, dovolené apod. Potřebujeme ale druhé (menší - pro manžela na cesty do práce a takové běžné aktivity i kolem školy/školky + plus pro případ dočasného výpadku druhého auta), kam zvládneme dát dvě autosedačky a doprostřed podsedák. V současnosti máme Ford Focus a tam se sice dcerka vejde, ale je to dost na těsno.
Máte někdo osobní zkušenost s těmito auty pro variantu 2 autosedačky + podsedák uprostřed nebo alespoň změřit sedačky vzadu:
Ford Focus II (má být širší)
Mazda 3 nebo Mazda 6
Ford Mondeo
Toyota Corolla Verso
Toyota Avensis

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2904
9.7.20 19:00

Jen Verso. Krom toho, Corolla Verso se už dost dlouho nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
9.7.20 19:02

Mám sice 3 děti, z toho jedno je ale ve vajíčku (ostatní dvě mají autosedačky), v pohodě se vejdou do Peugeota 5008. Takže přímo ti na tvoji otázku neporadím, ale jen mi říkal známý, že někde četl, že podsedák mezi sedačky je dosti nebezpečný v případě nehody, že se to prostřední dítě docela otluče o ty sedačky, ale těžko říci… A nebo to jedno dítě dát dopředu do sedačky na spolujezdce a vypnout airbag… Předpokládám, že v tom druhém autě vás nebude jezdit všech pět najednou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
9.7.20 19:08

Jestli v tom druhém autě nebudete jezdit v kompletní sestavě, ale spíš jen jeden rodič plus 3 děti, koupila bych cokoli a jedno dítě vozidla na místě spolujezdce (protismerna sedačka s vypnutým airbagem, posmerna se zapnutým a posunou co nejvíc dozadu), přijdete mi ro bezpečnější než ten posedak a bude se ti to i líp shánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
9.7.20 19:11

Jakou náhradní auto bych klidně nechala to co máte. Jen vozila nejstarší vedle řidiče, místo vzadu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59697
9.7.20 19:39

V náhradním autě jedno dítě dopředu.. Jinak za mě sharan, Alhambra atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1513
9.7.20 19:48

Já mám Ford mondeo. A vezla jsem vzadu vajíčko, sedačku a uprostřed nejstarší na podsedáku. Jako jo vešli se dobře, ale já tomu podsedáku nevěřim. Děti mám jen 2. To 3 na podsedáku vezu tak 1× za měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3930
9.7.20 20:03

Mazda 6, i mondeo se vleze. Měli jsem tak. Dvě sedačky a podsedák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
9.7.20 20:03

Známej má sice jedno dítě, ale nedá dopustit na Toyotu. Jedno jakou. Považuje to za nejlepší značku (má Avensis).
Mám dvě děcka - obě sportujou, dělám jim řidiče, občas vezmeme ještě nějakou jejich kamarádku nebo kamaráda a v pohodě. Jezdím X7 a nemůžu si to vynachválit.
Já bych šla asi do Fordu. Kamarádka má Mondeo, jela jsem v něm jako spolujezdec a přišlo mi ok po víc stránkách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5186
9.7.20 22:33

@Marybka kdyby auto tak si trochu zaplatím a jdu do Subaru Forester, je to skvělé japonské spolehlivé auto i ve straších verzích a děti se tam vlezou i na 3 normálních sedačkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama