Stanování s dvouletým dítětem

46
9.7.20 09:14

Stanování s dvouletým dítětem

Ahoj, plánujeme jet s dvouletým dítětem do kempu pod stan. Zatím mám vyhlídlé Sedmihorky, klidně můžete napsat tipy na různé kempy v ČR. Ale zajímají mě taky vaše zkušenosti, postřehy, co všechno sbalit..atd :) děkujiiiiii :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5496
9.7.20 09:20

@Anilutep my byli s malým, když měl 2 roky a tři měsíce, a byl nadšený :D, měl s sebou pár autíček, jinak jsme byli pořád na kole (tedy on v sedačce), nebo někde na procházce, na zmrzlině nebo krmil kachny, takže se zabavil a večer pak padnul do stanu :lol:, akorát nechtěl být zapnutý ve spacáku, strašně se odkopává :mrgreen:, takže spal v takovém tom overalu co mají miminka ;) ale určitě doporučuji :lol:. Mmch byli jsme v kempu v Třeboni u rybníka :lol: jen teď přesně nevím už u kterého :lol:,ale jezdil nám odtamtud ten vláček :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8665
9.7.20 09:39

Pokud se nic nezměnilo, tak místa pro stany jsou v Sedmihorkách z kopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
9.7.20 09:54

Byli jsme loni, syn měl 2 roky a měsíc. Jediný co, tak usinal jen v kočárku a cca po 2 hodinách jsme ho přesouvali do spacáku do stanu a dobrý až do rána. Jinak si to tam užil. Byli jsme na Kamencovém jezeře v Chomutově. S sebou měl pár hraček, ale stejně jsme měli tak plný program, že si na to ani nevzpomněl a super zážitek pro něj bylo opékání buřtů :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
9.7.20 12:30

My byli teď o prodlouženém víkendu s rok a čtvrtletou v kempu Velký výr na Orliku. Jí se tam líbilo extrémně.
Kdyby si uměla otevřít stan, tak by pravděpodobně zdrhla (zrovna se rozchodila), takže doporučuji vymyslet zabezpečení vchodu pokud máte malého průzkumníka…
Nějak nevím, co dalšího doporučit. Pokud jste byli stanovat už někdy, tak s dítětem mi to nepřišlo jako moc velký rozdíl.
Pokud máte dost místa, vemte oblečení navíc, pokud nemáte, vezmi mýdlo na praní v ruce.

Nevíte někdo o kempu, kde je možno stanovat ve stínu, nebo alespoň částečně? Malá usíná totiž okolo 19:00, a když je ten stan na sluníčku, bývá tam fakt horko ještě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
9.7.20 12:59

Děkuji za infa. A jak jste třeba řešili jídlo a hlavně nabíjení telefonu? :D S dítětem jedu poprvé, tak jsem zvědavá, jinak jsem jezdila sama na fesťáky, ale to je trochu jiná liga :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
9.7.20 13:15

@Anilutep ugh, s jídlem to byla celkem prekerka. V restauracích a hospodách prakticky jen smažené a hodně slané. Někde se snaží vyjít vstříc, že neosolí tolik brambory, ale další zeleninu abys pohledal… dělali jsme si na PB bombě, těstoviny, konzervy, pečivo.
Malá si v batůžku nosila bryndák, vidličku a náhradní tričko, když jsme jedli jinde.
Ve většině kempů se dá základ dokoupit v kiosku.

Telefony jsme nabijeli přes auto, nebo powerbanku. Manžel i přes pc, když musel pracovat v restauraci, kde nebyl problém se připojit. Jsou kempy, kde máš zásuvky ve sprchách, tak se dá na chvilku nabít během sprchování. Nebo někdy i na recepci, ale to u velkých kempů asi nehrozí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
9.7.20 13:49

My máme dobrou zkušenost s kempem Veveří u Nových Hradů. Pro děti super zázemí, byli jsme, když mladší dceři nebyl ani rok. Plně vybavená kuchyně (několik sporáku, mikrovlnky, rychlovarné konvice, lednice), přístřešek pro sezení u ohně, připravené dřevo, zásuvky pro dobití telefonu. Vaří takovou tu klasiku jako v jiných kempech, ale mají i saláty, krupicovou kaši, palačinky. Krásné klidné místo, jezdí sem především rodiny s dětmi, takže večer je klid a ticho. Jsou zde i chatičky, místo pro stany i ve stínu mezi stromy, nebo na louce u koní. Čisté WC a sprchy, pískoviště, houpačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
9.7.20 13:53

Sedmihorky jsou supr. Vybrali jste dobře. Mají tam i programy pro děti, takže rodin je tam dost, třeba si najde prcek kamarády :grinning:. V rámci areálu je několik občerstvení a kousíček autem je Turnov, takže tam není problém si nakoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.7.20 09:45

Do sedmihorek jezdíme už dlouho, je to tam skvělé :srdce: takže dobrý výběr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
10.7.20 11:19

@Kiki-Frodík Tak to je super :) jen se zeptám, jaká je vybavenost kuchyňky? Podle obrázků a popisu to vypadá jen na dřez, zásuvky a plotýnka. Zajímá mě, jestli je tam třeba varná konvice nebo mikrovlnka??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.7.20 11:21

@Anilutep Je tam hodně vybavení pro děti, mikrovlnky jsem tam určitě potkala, ve velké klubovně se muže kdykoliv nabijet pokud se něco nezměnilo. Ohledně varné konvice, myslím že se dala vypůjčit na recepci, platila se vratná kauce asi 100 kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama