Bartoliniho žláza

Anonymní
3.5.20 13:00

Bartolinyho žláza

Ahoj chtěla bych se jen zeptat, máte tu někdo zkušenosti s bartolinyho žlázou??objevila se mi totiž nad otvorem do pochvy boulicka, která mě tlačila, když jsem šla k paní doktorce poprvé s tímto problémem která mi napsala mastičku, která podle příval. letacku na toto místo vůbec neměla přijít nic méně se to po nějaké době zmenšilo, pak se to po nějaké době objevilo znovu a to mi řekla že na to nic není jen operace, a nedělala mi žádný stěr nic jen to prohnatla…nedávno mi to prasklo, vytekl z toho zřejmě hnis, který jsem vymačkala a poté vydesinfikovala…máte některá s tímto zkušenosti? za každý názor budu ráda…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1714
3.5.20 13:13

Ja to měla :,(
Nemohla jsem ani sedet. Muj dr. rekl hned, ze to je bartolinka a poslal me s tim do nemocnice. Tam nejaka mlada doktorka ze ne, ze to je na jinem miste. Zavolala doktora, ten me vysetril a ze jo, ze je to proste jen jinde, ale ze je to ono. Jo a vysetroval me i pres konecnik (ale zakryla jsem si na to oblicej, takze jakobych tam nebyla :lol: :lol: :lol: :lol: ). Zadnou masticku mi nikdo nenabizel, mela jsme to tak velke, ze si neumim predstavit, ze by to masticka zachranila :roll:
No, zákrok je v celkové narkóze, na pár minut. Byla jsem tam 3dny. 1den nastup, udelali predoperacni, druhy den vykon a 3den jsme sla domu. Takze vlastne 2noci. Slo by to ale i 1noc, kdyz bych si predoperacni vyridila sama. A dneska mozna uz i ambulantne :lol: byla jsem asi v roce 2014 :think:
Jo a doktori rikali, ze se to casto vraci, ja mam teda zatim klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
3.5.20 14:26

Ja vycetla tady v nejaky diskuzi co ze to je a jak na to. Objevilo se mi to pred vikendem, tak jsem si rekla ze to zkusim a kdyz to nepomuze, pojedu v pondeli k dr. Takze cely vikend poposedavani v horke vode aby to dozralo a prasklo. A tak se i stalo a byl klid. Ale muze se to objevit znovu. Kdybych jela do nemocnice a nechala si to vyriznout, tak byl nadobro klid. Ale ja bych to priste udelala zase stejne asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
3.5.20 15:24

Měla jsem. Bolest strašná. Pokud je to zanicene, lze mazat nějakou antibiotickou mastickou a třeba zánět ustoupí. Pokud neustoupi nebo tam není, tak se to řeší operačně.

Mně to jednou doktor v ambulanci propichnul, pac bylo před Silvestrem, a hned mě upozornil, že se to ale asi vrátí, což se stalo ta půl roku. Nechala jsem si odstranit celou tu zlazku, ať mám klid. Byly to myslím 4 noci v nemocnici. Dělá se to pomocí takové tyčinky, která tu zlazku spálí, a dělá se to nadvakrát po 48 hodinách (jeden zákrok zavedení, druhý odstranění). Zákrok není nic hrozného. Akorát musíš být v nemocnici, tak je to opruz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 15:43
@Anna85 píše:
Ja vycetla tady v nejaky diskuzi co ze to je a jak na to. Objevilo se mi to pred vikendem, tak jsem si rekla ze to zkusim a kdyz to nepomuze, pojedu v pondeli k dr. Takze cely vikend poposedavani v horke vode aby to dozralo a prasklo. A tak se i stalo a byl klid. Ale muze se to objevit znovu. Kdybych jela do nemocnice a nechala si to vyriznout, tak byl nadobro klid. Ale ja bych to priste udelala zase stejne asi.

A když to prasklo tak to zmizelo úplně nebo zůstala ještě malá boulicka…já si teda myslím a doufám v to že to je jen otok…:thinking:

• Nahlásit
  • Citovat
1714
3.5.20 15:44

@Santa Juana me rekl, ze se to vraci i po te operaci 8o a delali mi jen jednu (ne jako tobe na 2×). Asi je vic postupu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 15:48
@Santa Juana píše:
Měla jsem. Bolest strašná. Pokud je to zanicene, lze mazat nějakou antibiotickou mastickou a třeba zánět ustoupí. Pokud neustoupi nebo tam není, tak se to řeší operačně.Mně to jednou doktor v ambulanci propichnul, pac bylo před Silvestrem, a hned mě upozornil, že se to ale asi vrátí, což se stalo ta půl roku. Nechala jsem si odstranit celou tu zlazku, ať mám klid. Byly to myslím 4 noci v nemocnici. Dělá se to pomocí takové tyčinky, která tu zlazku spálí, a dělá se to nadvakrát po 48 hodinách (jeden zákrok zavedení, druhý odstranění). Zákrok není nic hrozného. Akorát musíš být v nemocnici, tak je to opruz.

Ve které nemocnici jste s tím byla, pokud se mohu zeptat? moje dr.mi taky říkala o 4dnech a pak nevím na jak dlouho protože prý bych po operaci normálně fungovat nemohla mi bylo řečeno…docela bych šla i k někomu ještě jinému na konzultaci…nejste v okolí z HK? že by jste mi třeba mohla doporučit…

• Nahlásit
  • Citovat
188
3.5.20 15:54

@1mila2 to je zajímavé. A vzali ti jí také celou? Jestli jen nevyřízli tu cystu nebo absces? ja vím, že je chemická cesta (můj případ) a chirurgická, kdy se ta žláza prostě vyřízne, což už se prý moc nedělá (to mi řekl operatér, protože mladá dr. bez zkušeností v ambulanci nevěděla, který postup zvolit). Vzhledem k tomu, že žláza je pryč, už se nemá co zanitit. Leda na druhé straně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
3.5.20 15:59
@Anonymní píše:
Ve které nemocnici jste s tím byla, pokud se mohu zeptat? moje dr.mi taky říkala o 4dnech a pak nevím na jak dlouho protože prý bych po operaci normálně fungovat nemohla mi bylo řečeno…docela bych šla i k někomu ještě jinému na konzultaci…nejste v okolí z HK? že by jste mi třeba mohla doporučit…

Byla jsem v Podolí. Běžte kamkoli, kde je dobrá gynekologie. V Podolí byla hrozná ta ambulance, čekala jsem asi 5 hodin v čekárně a ta dr. byla snad studentka (nic nevěděla). Ale operaci udělali dobře a profi. Vše se zahojilo krásně.

Celkem jsem s tím stonala asi týden. Ono to pak ještě trochu bolí. Normálně s tím můžete fungovat. Akorát na kolo to nebude určitě tak měsíc, totéž bazén. Takže doporucuju řešit před létem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
3.5.20 18:39
@Anonymní píše:
A když to prasklo tak to zmizelo úplně nebo zůstala ještě malá boulicka…já si teda myslím a doufám v to že to je jen otok…:thinking:

No zmizelo to asi do 3dnu uplne. Jsou to uz 2roky a zatim se mi to nevratilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
3.5.20 20:21
@Santa Juana píše:
@1mila2 to je zajímavé. A vzali ti jí také celou? Jestli jen nevyřízli tu cystu nebo absces? ja vím, že je chemická cesta (můj případ) a chirurgická, kdy se ta žláza prostě vyřízne, což už se prý moc nedělá (to mi řekl operatér, protože mladá dr. bez zkušeností v ambulanci nevěděla, který postup zvolit). Vzhledem k tomu, že žláza je pryč, už se nemá co zanitit. Leda na druhé straně.

Hele, ja vubec nevim. Myslim, ze mi jen vypustili ten hnis. Ted jsem kapku googlila a myslim, ze tu zlazu nevyndavaj. Asi tam k necemu je :lol: cetla jsem, ze se udela dira, vypusti hnis a kuze prisije tak, aby tam byl vetsi otvor (aby se to nemohlo znovu zacpat). Ja jsem rada, ze mam klid :mrgreen:
Dělali mi to v Havlíčkově Brodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama