Reklama

Bolesti nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 16.02.11 07:49
bolesti nohou

Ahoj nastávající maminky a maminky. Zakládám opět jedno hypochondrické téma :-P už asi třetí den mám pocit těžkých nohou, zejméne jsou to lýtka až dolů, když v stanu a chodím. Včera večer už mě začaly i divně mravenčit a v noci jsem se budila, protože jsem taky cítila, že jsou takové těžké a pobolívají. Myslíte, že je to v těhu normální, i když teda jsem teprve na začátku druhého trimestru? Já teda hodně zvracela, ještě nedávno, tak možná je to z nedostatečné výživy a něco mi chybí? Nějak si pořád nemůžu zvyknout, že teď v těhu, se mi ty neduhy pořád rozjíždějí a neustále mě někde něco bolí, píchá, brní :mrgreen: a to bude jistě hůř, že…díky za za odpovědi :kytka:

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 16.02.11 07:57

zkus si koupit nějaký gel na těžké nohy. dělá třeba Dermacol. je dobré, aby měl v sobě kaštan. a kup si magnesii a popíjej. pokud jsi zvracela, tak to bude asi nedostatkem minerálů. jinak tohle bolení nohou je v těhotenství normální, jen trochu později, jak nabýváš na váze ;-)

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 16.02.11 08:10

díky, já to včera natřela ibalgin gelem a trochu pomohla. Já teda zatím zhubla z toho zvracení, takže nepřibírám. Ale asi to bude souviset s těmi minerály. Zkoušela jsem rozpustné magnesko - šumák,ale asi to chce delší dobu než to zabere?

lísteček
Kecalka 427 příspěvků 16.02.11 08:53

Vegisko,ibalgin gel, ale nemuzes! Ja jsem v tehu trpela na nohy uplne strasne!!!! Nemohla jsem kvuli tomu vubec spat! Tezky,bolavy… nemohla jsem je mit ani v klidu! Porad jsem s nima hazela!!! Nemohla jsem pouzit nic! Lioton, fastum gel a pod… prave kvuli tomu, ze to obsahuje ten ibalgin, ktery je v tehu zakazanej! Me pomohlo nohy sprchovat, tepla voda, studena a chvili to stridat! Pak jsem si koupila Alpu! tu gelovou! A taky moc pomahala… :palec: !

lísteček
Kecalka 427 příspěvků 16.02.11 08:54

jinak magnezko je taky dobry :lol:

korena
Závislačka 4472 příspěvků 16.02.11 09:22

Já řešila nedávno neustávající bolest nohou a hlavně takové brnění, mravenčení i v klidu, nevydržela jsem delší dobu stát - třeba v kuchyni. Byla jsem s tím i na neuro a nakonec konstatována demineralizace vlivem dlouhodob. kojení a těhotenství, i když v krevních testech se to nepotvrdilo. Dostala jsem Neuromultivit a docela se to srovnalo. Tak bych doplnila třeba Mamavitem - nebereš?

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 16.02.11 09:23

mě ten gel ale dali v lékárně, s tím že ho můžu s mírou používat…pokud vím, tak věci s ibalginem se nesmí ve třetím trimestru, já jsem ve druhém. Ale ta Alpa gel je dobrý tip. Díky :kytka: Lístečku a trápilo Tě to už v počátcích těhu? Já jsem dnes nějaký 15 + 3.

Příspěvek upraven 16.02.11 v 09:25

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 16.02.11 09:25

jinak vitamíny neberu, nejsem příznivcem těchto náhražek…jen listovku

lísteček
Kecalka 427 příspěvků 16.02.11 11:56

ja jsem to mela taky temer od zacatku tehotenstvi :nevim: Me doktor rikal, ze jedinej prasek, kterej muzu, je paralen! On totiz ibalgin prej zpusobuje rozstepy nebo co.Tak mi prijde divny, ze by se nemohl az ve tretim? Ale uz jsem se setkala s rozdilnosti nazoru u lekaru, tak se tomu nemuzeme divit :mrgreen: Jednou uz jsem to taky nemohla vydrzet a namazala fastumem, ach ta uleva :lol: , ale pak jsem si to vycitala :think:

štěpule 77 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.13 15:31

Ahojky, jsem na konci sedmého měsíce a bolí mě tak strašně lýtka a vystřeluje mi to až do stehen a zadku, nemůžu vůbec delší dobu chodit. Nevíte někdo, prosím, čím to namazat? Díky

AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 27.03.13 19:13

Ahoj, ozivuju tohle tema, budu rada za vase rady…jsem 28tydnu, a mam bolesti nohou. Nekdy se to podari rozchodit, myslim, ze je to tedy z krevniho obehu, ale nevim moc, co s tim, i s pravidelnym pohybem to boli. Moc jsem nenabrala, do ted tak 7kg, s tim ze moje vychozi vaha byla normalni, spis jsem byla hubena, tak mi to neprijde nijak hrozny, vitaminy beru, jim zdrave, otoky nemam (nebo jsem si aspon nevsimla…takze asi nemam), pohyb mam. Krome rad, co vam zabralo, jsem taky zvedava, jestli jste ty bolesti mely taky od tohoto obdobi (nebo driv, nebo pozdejc), jestli se to zhorsi nebo ne, zkratka tak, jake jsou vase zkusenosti.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >