Bydlení sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AAkikAA
Povídálka 11 příspěvků 14.08.19 12:56
Bydlení sama

Ahoj, je to měsíc co mi umřela maminka. Mně je 17 (za měsíc už 18) a žila jsem s ní sama asi 4 roky. K tátovi bych mohla jít bydlet ale je to moc daleko a nechci opustit školu, kamarády a celkově město. Doma jsem toho upřímně moc nedělala…máte někdo nějaké tipy jak se osamostatnit? Nebo prostě jak to všechno zvládnout a naplánovat si to se školou? Byla bych moc ráda za nějaké rady atd. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 14.08.19 13:05

To je mi moc líto, je jasné jak to je pro tebe těžké.

Zkusila bych se s tátou domluvit, že zůstaneš na své škole, budeš na intru a domů budeš jezdit na víkend. Alespoň první půl rok, do Vánoc uvidíte jestli to funguje a pak to případně můžete nějak řešit dál.

I pro něj to bude jednodušší na zvyknutí si že má najednou doma mladou ženu na furt, ne jen občas a pro tebe to bude výrazně jednodušší, než se ke škole a vyrovnání se se smrtí matky ještě najednou plně starat sama o sebe. Navíc teda v okamžiku kdy budeš sama ve starém bytě, tak ta šance že se smutek přehoupne do deprese je docela vysoká.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11730 příspěvků 14.08.19 13:11

Tvé situace je mi líto :hug: osamostatnit se není tak těžké, ono člověk zvládne spoustu veci, když nemá na výběr ;) já se učila všechno kolem domácnosti za pochodu a zas když ses sama, tak toho tolik dělat nemusíš, nikdo ti nepridelava praci :lol: jenom bych měla strach z finanční stránky, utáhneš sama bydlení? Jinak domácnost a škola je asi stejně jako domácnost a práce, časově to skloubis v pohodě ;) možná by pro tebe bylo nejlepsi jít někam na spolubydleni, s dalšími studenty, mít svůj pokoj a o ostatní se dělit, podělit si domácí práce apod.

toma0105
Kecalka 394 příspěvků 14.08.19 13:13

A co třeba nejbližší rodina, ta by nepomohla? Nepíšeš jestli máš sourozence atd.Je toho docela dost na obstarání domácnosti. Nebo neporadili by Ti rodiče od spolužáků, prostě potřebuješ někoho, kdo by si Tě vzal pod ochranná křídla. :kytka:

Alušáček
Závislačka 3961 příspěvků 14.08.19 13:13

@AAkikAA Kdo se o tebe stará teď? Byt v kterém si žila s maminkou je váš vlastní? Určitě máš nárok na sirotčí důchod, alimenty, možná nějaké příspěvky že socialky, bude ti 18 takže teoreticky můžeš žít sama, případně sehnat kamarádku na spolubydlení, nebo si najít brigádu. Máš to těžké :hug:

AAkikAA
Povídálka 11 příspěvků 14.08.19 13:28

@Kriss Tina tak s financemi nemám ZATÍM problém s tátou jsme domluveni, že když budu potřebovat dá mi něco málo… jinak peníze na účtě mám a něco taky po mamce dostanu :nevim: budu to muset nějak zvládnout :? Děkuji

AAkikAA
Povídálka 11 příspěvků 14.08.19 13:32

@toma0105 mám staršího nevlastního bráchu s tím vycházím dobře.. ale už má 2 děti a nechci jim zbytečně přidělávat práci no.. sám nemá moc času a už nám dost pomohl ohledně vyřizování co se úmrtí týče

AAkikAA
Povídálka 11 příspěvků 14.08.19 13:35

@Alušáček momentálně jsem přes prázdniny u táty jako vždy ale od září budu v tom bytě a ano je náš já ho po mamince zdědím..sirotčí důchod budu taky mít ale musím fyzicky nastoupit do školy takže to se bude řešit až pak
No co jiného mi zbývá :? Děkuju moc všem

Extra třída :D 11730 příspěvků 14.08.19 13:37

@AAkikAA a byt po mamce je váš nebo ste byly v pronájmu?? Hele hlavní je mít někoho, za kým můžeš jít pro radu. Třeba toho bráchu. Neříkám aby si tě bral domu, staral se, živil tě atd, ale mít někoho, kdo už má nějakou životní zkušenost a na koho se obrátit, když třeba nebudeš zvládat finance, když si nebudeš vědět rady s něčím v domácnosti, když se něco pokazí a nebudeš vědět jakou službu zavolat apod :think:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 14.08.19 15:10

Jako asi budeš mít nárok na příspěvek na bydlení - teda od těch 18.

mrav
Vesmírná mluvilka 31430 příspěvků 14.08.19 16:59

Je mi líto, co se ti stalo. Určitě budeš pro začátek potřebovat peníze- zkus si najit nějakou brigádu. 8) :mavam:

AAkikAA
Povídálka 11 příspěvků 14.08.19 20:15

@mrav ano to zkouším.. jenom mi to s tou školou moc nevyhovuje zatím, gympl zvládám tak tak…

AAkikAA
Povídálka 11 příspěvků 14.08.19 20:18

@Kriss Tina ano je náš a mám za kým jít jen to je těžké být bez mamky :? A ještě sama v bytě no :nevim:

Extra třída :D 11730 příspěvků 14.08.19 20:25

@AAkikAA chapu, ale v tomhle případě by možná bylo fajn si sehnat nějaký byt na spolubydleni, třeba s dalšíma studentkama. Svůj byt zatím pronajímat, tím získáš i nějaké finance navíc a nebudeš pak zavřená sama v bytě, který by ti připomínal mamku.

klenice
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 14.08.19 22:11

Je mi to moc lito :hug: tezko se radi, kdyz nejsme ve tve kuzi. Asi bych se na tvem miste zamerila na studentska leta, dodelala primarne skolu a bydlela na intru / ve spolubydleni v JINEM byte s kamoskama. Budes v kontaktu s vrstevniky, nebudes osamela v byte po mamince, kde budes jen truchlit a postupne se naucis sama se o sebe postarat. Byt bych za pomoci taty/brachy pronajala+duchod+vyzivne od taty by ti mely zajistit hladke dostudovani bez fin. nouze. A kdyz si k tomu 2×/tyden postupne prihodis nejakou brigadu, zvladnes to hladce. Hodne sil ti preji, nemas to holka lehke :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama