Cesta do Holandska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tereza101
Nováček 2 příspěvky 14.03.19 14:15
Cesta do Holandska

Ahoj, chtěla jsme se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s vycestováním do Holandska, tak asi na rok. Manžel tam možná dostane práci, ale zatím to není jisté, tak si zjišťuji, jak to tam chodí. Mojí největší slabinou je, že neumím žádný jazyk. Děti máme dvě 7 a 4 roky.
Má otázka zní, mohla bych se tam naučit jazyk a jsou tam nějaké česko-anglické školy a školky. Měli bychom být, když to vyjde ve městě Noordwik u moře.

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 14.03.19 14:17
@tereza101 píše:
Ahoj, chtěla jsme se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost s vycestováním do Holandska, tak asi na rok. Manžel tam možná dostane práci, ale zatím to není jisté, tak si zjišťuji, jak to tam chodí. Mojí největší slabinou je, že neumím žádný jazyk. Děti máme dvě 7 a 4 roky.
Má otázka zní, mohla bych se tam naučit jazyk a jsou tam nějaké česko-anglické školy a školky. Měli bychom být, když to vyjde ve městě Noordwik u moře.

Jak se ti stalo, ze neumis zadny jazyk :think:

zlata barva
Kecalka 200 příspěvků 14.03.19 14:26
@tereza101 píše:
Žila jsem v Eindhovenu a Maastrichtu. Holandština není těžká a škol pro emigranty je tam hodně. Obecně jsou holandani stejní jako češi, jen jsou ve všem 2× extrémní. lepší bydet v nějaké multikulturnější oblasti, je tam více lidskosti.
pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 14.03.19 14:29

Myslíš Noordwijk? Protože co jsi psala ty jsem nenašla. S českou školou nepočítej, ta skoro nikde není a kde je není oficiální škola, ale jen takové odpolední kurzy pro udržení jazyka. Rok je dost málo, zkusila bych leda nějakou anglickou školu, ale bude to drahé. A tak půl roku jim bude trvat než se rozkoukaji.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33665 příspěvků 14.03.19 15:39

počítej s hooodně drahým bydlením

tereza101
Nováček 2 příspěvky 17.03.19 20:17

S drahým bydlením počítám a jazyk jsem nikdy nepotřebovala, mám na to šikovného manžela

Váš příspěvek
Reklama