Odstěhování s dítětem do zahraničí proti vůli otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 23:16
Odstehovani s ditetem do zahranici proti vuli otce

Dobry vecer, mam takovy problem. Moje byvala pritelkyne s kterou mam 6holcicku nasla pritele v Anglii. Rekla ze tam za nim jedou na mesic uz to jsem si nepral ale rekl jsem ze pod podminkou toho ze kdyz si s malou budu moct volat. Uz tam jsou mesic a pul. Vsude si me blokla nemuzu se ji dovolat malou jsem nevidel vubec. Jeji sestra mi rekla ze prijede az na konci brezna/zacatkem dubna asi na tyden a pak chce jet zpatky. Nepreju si aby odjela mala ona at odjede, ale mala ne. Mam zajit na policii a nebo rovnou k soudu aby mala nemohla vycestovat znovu kdyz ona mi brani v kontaktu..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Boteovatereza27
Povídálka 16 příspěvků 26.02.19 23:29

Malou má soudně svěřenou v péči? Myslím, že policie s tímhle nic dělat nebude.
Poradit se s Ospodem, popřípadě soud.

Tarjei
Závislačka 4631 příspěvků 26.02.19 23:30

Podle zakona se muze stehovat v ramci cr ale mimo cr nema pravo…pokud ma dite s nekym, kdo tu zustava.

Uživatel je onlineReflex
Závislačka 3592 příspěvků 27.02.19 00:36

Právo na to nemá. Jdi hned za právníkem, ať už můžou jednat ve chvíli, kdy se tu zjeví. Můžeš už mít v ruce předběžné opatření, které jim znemožní vycestovat.

aknadar
Kecalka 338 příspěvků 27.02.19 04:36

Tak hlavně jí to neříkej, protože jinak nepřijede a malou nepřiveze. Pokud vím, tak druhý rodič musí podepsat souhlas s vycestováním dítěte, např. Na dovolenou do zahraničí a tak. Tak to proste nepodepíšes a dítě nemůže vycestovat.

arinecka
Kelišová 5889 příspěvků 27.02.19 04:38
@Anonymní píše:
Dobry vecer, mam takovy problem. Moje byvala pritelkyne s kterou mam 6holcicku nasla pritele v Anglii. Rekla ze tam za nim jedou na mesic uz to jsem si nepral ale rekl jsem ze pod podminkou toho ze kdyz si s malou budu moct volat. Uz tam jsou mesic a pul. Vsude si me blokla nemuzu se ji dovolat malou jsem nevidel vubec. Jeji sestra mi rekla ze prijede az na konci brezna/zacatkem dubna asi na tyden a pak chce jet zpatky. Nepreju si aby odjela mala ona at odjede, ale mala ne. Mam zajit na policii a nebo rovnou k soudu aby mala nemohla vycestovat znovu kdyz ona mi brani v kontaktu..

Pěkně si to vymyslela teda. Zajdi na Ospod, poraď se s právníkem. Tohle opravdu nemůže :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 04:49

Zavolejte na Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, tam jsou kompetentní poradit.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 27.02.19 07:19
@Tarjei píše:
Podle zakona se muze stehovat v ramci cr

Podle jakého zákona? Já jsem našel něco jiného: Obč.Z. § 877
(1) Nedohodnou-li se rodiče v záležitosti, která je pro dítě významná zejména se zřetelem k jeho zájmu, rozhodne soud na návrh rodiče; to platí i tehdy, vyloučil-li jeden rodič z rozhodování o významné záležitosti dítěte druhého rodiče.
(2) Za významnou záležitost se považují zejména nikoli běžné léčebné a obdobné zákroky, určení místa bydliště a volba vzdělání nebo pracovního uplatnění dítěte.

Tichošlápek
Extra třída :D 13699 příspěvků 27.02.19 07:44
@aknadar píše:
Tak hlavně jí to neříkej, protože jinak nepřijede a malou nepřiveze. Pokud vím, tak druhý rodič musí podepsat souhlas s vycestováním dítěte, např. Na dovolenou do zahraničí a tak. Tak to proste nepodepíšes a dítě nemůže vycestovat.

Jenže tohle nikdo nekontroluje. Cestuji sama s kluky často do zahraničí a i když mam souhlas otce s sebou, tak ho nikdy nechtějí.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65632 příspěvků 27.02.19 07:48
@Tarjei píše:
Podle zakona se muze stehovat v ramci cr ale mimo cr nema pravo…pokud ma dite s nekym, kdo tu zustava.

Bez souhladu obou rodicu nemuze prestehovat dite ani v ramci cr…

Jannys
Kelišová 6680 příspěvků 27.02.19 07:53

Nemá na to právo.
Zjišťovala jsem si taky informace jak to je.
Pokud jeden z rodičů nedá souhlas s odstěhováním mimo ČR,tak prostě nemůže.
Nejde zakázat např.dovolená kdy se jedná o několik dní.
Pakliže s dcerou máte vztah,zajímáte se,tak určitě na ospod,pravník a poté soud.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51900 příspěvků 27.02.19 08:03
@Tarjei píše:
Podle zakona se muze stehovat v ramci cr ale mimo cr nema pravo…pokud ma dite s nekym, kdo tu zustava.

Podle zákona se bez dohody s druhým rodičem ( nebo jnahražení souhlasu jednoho soudem), stěhovat nesmí ani po ČR. Nevím, proč tu opakovaně šíříš tydle bludy.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51900 příspěvků 27.02.19 08:14
@Anonymní píše:
Dobry vecer, mam takovy problem. Moje byvala pritelkyne s kterou mam 6holcicku nasla pritele v Anglii. Rekla ze tam za nim jedou na mesic uz to jsem si nepral ale rekl jsem ze pod podminkou toho ze kdyz si s malou budu moct volat. Uz tam jsou mesic a pul. Vsude si me blokla nemuzu se ji dovolat malou jsem nevidel vubec. Jeji sestra mi rekla ze prijede az na konci brezna/zacatkem dubna asi na tyden a pak chce jet zpatky. Nepreju si aby odjela mala ona at odjede, ale mala ne. Mam zajit na policii a nebo rovnou k soudu aby mala nemohla vycestovat znovu kdyz ona mi brani v kontaktu..

Jak jste měli dohodnutý styk? Jak je to vyřešený ve škole/ školce? Už má povinnou docházku , ne?

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 27.02.19 08:30
@Lama Lama píše:
Podle zákona se bez dohody s druhým rodičem ( nebo jnahražení souhlasu jednoho soudem), stěhovat nesmí ani po ČR. Nevím, proč tu opakovaně šíříš tydle bludy.

Švagrová teď měnila trvalé bydliště své i dětí aniž by měla nějaký písemný souhlas otce dětí a normálně jí to změnili :nevim:

EDIT: změna trvalého bydliště v rámci ČR.
Jo a ještě jí ta úřednice tvrdila, že trvalé bydliště dětí je podle matky - s tím teda nesouhlasím, ale jen chci poukázat na to, že všechno jde, když to úředníci schválí… A interpretace zákona je v tomto případě různá bohužel…

Uživatel je onlineReflex
Závislačka 3592 příspěvků 27.02.19 08:38
@lorelai947 píše: Švagrová teď měnila trvalé bydliště své i dětí aniž by měla nějaký písemný souhlas otce dětí a normálně jí to změnili :nevim:EDIT: změna trvalého bydliště v rámci ČR.
Jo a ještě jí ta úřednice tvrdila, že trvalé bydliště dětí je podle matky - s tím teda nesouhlasím, ale jen chci poukázat na to, že všechno jde, když to úředníci schválí… A interpretace zákona je v tomto případě různá bohužel…

Úřednice ti to přehlásí, té to je jedno. Ale soud může rodiči stěhování zakázat a pak to nějak vymáhat. Pokud by teď i přes předběžné opatření s holkou odjela, tak to klidně může dopadnout tak, že dceru svěří do péče otci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama