Cesta do Vietnamu s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fany97
Kecalka 106 příspěvků 03.02.19 10:12
Cesta do Vietnamu s dětmi

Zdravím. V létě plánujeme letět i s dětmi do Vietnamu. Dceram bude 6 a 3 roky. Můj partner je vietnamec a mladší dcera už tam byla v necelém roce a naprosto v poradku. Ale teď mám větší strach, hlavně ze zdravotních problémů kvůli vodě, jiná klima atd. Starší dcera je spíš po mě a u ní se toho bojím. Nebude to klasická dovolená ale budeme střídavě u členů rodin na severu a pak bychom chtěli jet ještě ja jih. Můj dotaz se týká toho, zda někdo z vás byl s dětmi na dovolené ve vietnamu nebo jinde v asii a zda to bylo všechno v pořádku??

Reakce:
Ou
Kelišová 6222 příspěvků 03.02.19 10:44

Když to zvládlo roční batole, tak tříletá to zvládne ještě líp. Nejotravnější bude let. Bude to pro ně super vidět i tu druhou stranu své rodiny. Prostě budete pít jen převařenou vodu a nebo balenou.

Dávej jim už pár týdnů před cestou probiotika a pro jistotu si nech od lékaře napsat ercefuryl na průjmy, ale bude to prima. Pokud nebudete vyloženě v zapadlých vesnicích, tak to zvládnete i bez očkování.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 03.02.19 12:52

Ercefuryl je do 6ti let kontraindikovan. Ja do JV Asie vozim Enterol, Tasectan a Hylak. vodu pijeme balenou, pouzivame ji vzdycky i na cisteni zubu. Konkretne s Vietnamem ( to ti rekne vic @lucenka ) primou zkusenost nemam, spis Thajsko, Indonesie, Malajsie. Ockovani nad ramec povinneho mame zloutenku A a jednou za tri roky obnovujeme brisni tyfus. Cestujeme na vlastni pest, takze se taky casto presunujeme, zhruba 3 dny jsme na jednom miste. Deti to zvladaly vzdycky bez problemu.

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 03.02.19 13:04

Žiju s klukem ve Vietnamubid jeho 6 let. Nepijeme vodu z kohoutku. Cca 2 týdny před odletem a první týden pobytu bral kluk probiotika

Doporučuju dobré pojištění, v případě problémů chodíme na soukromé kliniky.

Očkování máme žloutenku, břišní tyfus a kvůli častému létání meningokoky.

Jo a cestujeme hodně, stravujeme se na ulici. A v pohodě. Kdyžtak se ozvi. A děkuju @Ijen za zmínění :mrgreen: hezké překvapení, když jsem si teď na letišti v Praze zapnula net (jsme tu za sněhem :joy:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 03.02.19 13:13

@lucenka tak hezkou lyzovacku, ja bych ted zrovna radsi vyrazila druhym smerem za tim teplem:grinning:

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 03.02.19 13:29

@Ijen děkuju. Ono je lepší teď zmizet. Tenhle týden slaví nový rok … Nic pořádně nefunguje a ceny raketově rostou.

Fany97
Kecalka 106 příspěvků 03.02.19 13:59

@lucenka jeee. Pochopila jsem správně že tam tedy bydlíte ?
Děkuji všem moc za reakce a rady :kytka:

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 03.02.19 14:00

@Fany97 jo bydlíme v Hanoji, teď je to cca 1.5 roku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >