Co volně prodejného na mykózu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 22:20

Co volně prodejného na mykozu?

Ahoj, trpím občas na mykozy, do teď jsem používala tetraborické globule, ale už mi asi nesedí pálí mě… Chci se zeptat co koupit jestli Clotrimazol AL 200 mg 3 vaginální tablety nebo Canesten GYN 1 den.. a je to vážně tak dobrý když je to jen na jedno až tři použití? popřípadě jestli mate něco jiného účinného odzkouseneho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
561
7.1.22 22:45

Mě fungoval Clotrimazol + gynimun, bavlněný prádlo (ideálně ne tanga) po dobu problémů, co nejvíc omezit nebo ideálně vysadit cukr (včetně fresh džusů a ovoce), mouku, alkohol a mléčné jen „živé“ (kefíry, jogurty s živou kulturou). A pak nasadit probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55395
8.1.22 00:01

Oboje to má stejnou účinnou látku. Moje dr. teda vyznávala názor, že tyhle jednodenní léčby jsou dost na nic, ale nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 00:41

@ugluk a co tedy místo toho koupit?

• Citovat
  • Nahlásit
55395
8.1.22 01:21
@Anonymní píše:
@ugluk a co tedy místo toho koupit?

Tak s tím clotrimazolem je toho na trhu fůra, tipla bych, že asi většina volně prodejných protimykózových léků (ty tetraboritanové globule teda ne). clotrimazol, Canesten, Candibene, Jenamazol… a dělají to po různých baleních. Pokud si pamatuju, třeba ten Candibene měl buď 3×200 kg nebo 6×100. Takže ve výsledku účinné látky dostaneš stejně, ale rozloženou do delší doby, což mi dr. doporučovala, že to funguje líp a k těm jednorázovým přípravkům důvěru nemá. Zašla bych do lékárny a zeptala se, jaké jsou možnosti. Já to naštěstí od posledního těhotenství řešit nemusela, a tehdy mi teda bohužel nezabíralo nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 05:34

Ja po porodu bojovala s mykozou dlouho. Porad se vracela. Myslim, ze rady jsem se docetla o probiotikach. Tak jsem to zkusila a mam klid. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
2285
8.1.22 07:47

Mně pomáhá Gyno pevaril s mastí, je taky na 3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
8.1.22 16:37

Ty tři tablety od Clotrimazolu mi zabraly jako zázrak. Ještě jsem k tomu jedla probiotika, abych doplnila zdravou mikroflóru a na výsledky si stěžovat nemůžu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat