Dálkové studium SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 23:51
Dálkové studium SŠ

Holky,
hledám školu, kde bych si dodělala maturitu. Ráda bych si ji dodělala. Neudělala jsem ji a poté se k tomu nevrátila. (Těhu, rodina..) Už to nějaký ten rok bohužel je. Čili potřebuji zopakovat poslední rok + maturitu pokud to tak funguje??Nejlépe obor podnikání/ekonomika. Prosím o rady, kde jste byly spokojené - na jaké škole nebo vaše okolí :oops:? Nevadí mi dojíždění, když budu vědět, že ta škola za to stojí. A je mi jasné, že bude nějaké školné..
Případně jaké dny probíhá vyučování? Hlídání zvládneme, ale je každou chvíli malá nemocná, tak aby občas nevadilo chybět, kdybychom to doma nevyřešili s hlídáním :?

Děkuji za doporučení :oops:

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8903 příspěvků 29.04.19 23:58

Nepočítej moc s tím, že ti uznají všechny odstudované roky. Manžel ukončil střední školu ve čtvrtém ročníku a uznali mu pouze 1rok. Nastupoval do druháku. Neudala jsi, kde bydlíš, takže rady ohledně škol jsou trochu mimo. Nebudeš dojíždět přes celou republiku. Obvolej školy ve svém okolí a zjisti, co ti bude nejvíc vyhovovat.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 30.04.19 00:25

Asi budeš muset jít odznova. A zkus se spíš poptat po známých, dozvíš se tak info které na netu nenajdeš o školách co máš v blízkosti, třeba ti potom poskytnou i materiály, atd. ;)

Aduš8
Závislačka 4917 příspěvků 30.04.19 04:05

Žádné studium ti takhle zpětně neuznají. Jen v případě, že školu přerušíš a nesmí to být více, jak na dva roky. Budeš muset začít odznovu. Na školy se poptej v okolí, některé nabízejí dálkové studium(já chodila jednou týdně a nesměli jsme zameškat víc, jak 30% docházky z daného předmětu) a nebo existují večerní varianty. Každá škola to má jinak. Stačí kouknout na webovky dané instituce.

truelly
Závislačka 3256 příspěvků 30.04.19 05:32

No, nezávidím… Tebe bude už čekat cizí jazyk i matematika a dálkaři patří k těm nejméně úspěšným u maturit. Celá rodina se bude muset na roky obejít trpělivostí, pokud ti moc nejde matika nebo cizí jazyk, bude nutné pro tvou jistotu mít ještě doučování. Nervy udělají své a je mnoho studentů, co opakovaně nedají maturitu o pár bodů.

Jana206
Nadpozemská drbna 27527 příspěvků 30.04.19 05:58

Studium takto zpetne se uznává do dvou let. Nebo jinak, do dvou let od ukončení posledniho ročníku musíš odmaturovat.

Jsou i stredni školy, kde nabízí primo dalkove studium, dochazka do skoly dvakrat týdně odpoledne az do vecera. U nas státní obchodni akademie a soukroma skola zamerena na manamegent.. Na ostatnich je mozno zažádat o individualni plán, ale je to tezke, nikdo Ti není povinen připravovat skripta, podklady k učení doma. Je nutná spoluprace se spolužáky.

Jana206
Nadpozemská drbna 27527 příspěvků 30.04.19 06:03
@truelly píše:
No, nezávidím… Tebe bude už čekat cizí jazyk i matematika a dálkaři patří k těm nejméně úspěšným u maturit. Celá rodina se bude muset na roky obejít trpělivostí, pokud ti moc nejde matika nebo cizí jazyk, bude nutné pro tvou jistotu mít ještě doučování. Nervy udělají své a je mnoho studentů, co opakovaně nedají maturitu o pár bodů.

Ale nestras :mrgreen: Mam dve kamaradky, co to zvládly behem Rd se tretim ditetem. Hlídání měly jen na dobu, co byly ve škole, znamky jako takové neresily, ale nemely problém prolezt ani v matice, ani v jazyce. Jedna ted pri zaměstnání studuje VS.

Aduš8
Závislačka 4917 příspěvků 30.04.19 07:26

@Jana206 tak zase taková procházka to nebude, nás že třiceti začínajících prošlo do páťáku(dálkové, 1*týdně od rána do večera ve škole) a k maturitě 13. Takže ne každý to zvládne. A nikdo nám opravdu nic nedaroval, jak si spousta lidí myslí u dálkového studia.

Jana206
Nadpozemská drbna 27527 příspěvků 30.04.19 08:10
@Aduš8 píše:
@Jana206 tak zase taková procházka to nebude, nás že třiceti začínajících prošlo do páťáku(dálkové, 1*týdně od rána do večera ve škole) a k maturitě 13. Takže ne každý to zvládne. A nikdo nám opravdu nic nedaroval, jak si spousta lidí myslí u dálkového studia.

J, rikaly kamarádky, ze to dodelala sotva polovina.Bylo to na tři roky. O dalkovem studiu si iluzi nedělám, taky studuju dálkově, VS. Podle mě je hlavní, aby na to clovek měl predpoklady, jen chtít nestačí. Ale predem bych se taky nestrasila :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama