Divoké 2,5leté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Baby86
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 03.03.15 13:32

Já myslím, že každá máma to svoje dítě hodnotí vždycky trochu jinak než ty ostatní :) Já se o to svoje taky pořád bojím, když vidím, jaké dělá kraviny. Potřebovala bych mít oči i na zadku. Nikdy nemůžeš uhlídat všechno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.15 13:34

Spis tu hledam trosku uklidneni, ale je mozne, ze i nenajdu a ja se budu modlit at moje dite se dozije stari!

SIMONA1234
Kelišová 7288 příspěvků 03.03.15 13:41
@Anonymní píše:
Miluju ji!!! Jen se chci zeptat, zda nekdo ma podobne batole? Vyroste z toho? Zklidni se trosku? Pokud se nezabije? Nebo nekoho okolo? Niceho se neboji. Do vseho jde po hlave. Obcas ma „slabe“ chvilk, vetsinou u ipadu, kdy nas pusinkuje i segru, hladi atd. Od malicka se snazim ji cist, prestalo me to bavit, kdyz mi knizku vytrhla a celou rozcupovala. Ted si knizku i sama prohlizi, ale musi se soustredit, pokud ma u toho zaplou tv tak nekotrolovatelne mi tu knizku skube u tv. Porad ma potrebu i neco nipat. Porad cela rodina doufame, ze z toho vyroste???! Dekuji

Mám takové ve třídě 3…dva z toho koušou děti, jejich smysluplná hra je lítat po třídě, vrážet do dětí, jednu jim plácnout a utéct, rozkopnout jim hru/stavbu, sebrat hračku a vysmívat se, že jí nevrátí, neposlechnou, můžu jim to opakovat 20…30 x za hodinu. Řeším jen tyto 3 děti, ostatní mají smůlu. Není pět minut, aby kvůli nim někdo nebrečel…Jsem zvědavá, jak dlouho budou tolerantní ostatní rodiče k těm modřinám a kousancům.. :nevim:

LadyLada
Závislačka 4539 příspěvků 03.03.15 13:46
@Anonymní píše:
Zdravim,mam doma dve deti! 2,5 letou a skoro 11.mesicni. Ta 2,5 leta je straslive divoke dite! Sama modrina, nebojacna, porad beha, skace, provokuje segru, me, tatu, babicku, pokud bych ji nekrotila byla by schopna nas jeste kousat a skakat po nas. Zastavam normalni ceskou vychovu, takze cukr a bic. Rozmazlena byt nemuze a zase ji netyram

Je to normální dítě a bití v tomto věku je kontraproduktivní. Náš malý se toho, že dostane začal bát až ve třech letech věku, respektive začal chápat o co jde.

Příspěvek upraven 03.03.15 v 13:47

Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 03.03.15 13:46

Ježiš anonymko, nemohla by ses odtajnit? To je vážně tak citlivý téma? Já mám doma podobný kousek, jen o rok starší… Přečíst knížku v klidu, to je nadlidský výkon s ním. Teď už se párkrát po sobě zadařilo. Jen mi zase strašně aktivně otáčel strany dřív, než jsem stíhala dočíst. Skáče při tom na posteli, nevydrží prostě chvilku v klidu. Největší horory jsou při oblékání, kdy totálně nespolupracuje, lítá jak pometlo a vůbec dělá vždycky něco jiného, než se po něm chce… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.15 14:05

Jeste to upresnim, moje mala neni nevychovany hajzlik, ktery dela naschvaly ostatnim, ona se k ostatnim detem chova dobre. Nekouse ptz ji to bavi, kouse jen kdyz ma potrebu nekoho obejmout, to je ta obrovska divokost v ni. One je v celku hodna povahove, jen je nadlidsky divoke zvire! :mrgreen: spatne se to popisuje. Ona nejvic ublizuje sobe, pak tatinkovi, kdyz ji necha. Porad se musi krotit.

Jinak to lezeni do vysin mi delala taky i ted to dela a neboji se skocit dolu. Uz tolikrat jsem s ni byla na pohotovosti, ze se bojim aby z toho rentgenu nemela problem s mozkem :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.15 14:05

@Black Cat pro me docela jo :oops:

Black Cat
Kelišová 6529 příspěvků 03.03.15 14:09

U nás nejvíc pomáhá vylítat se venku. Jenže to teď v zimě není tak snadný. Obzvlášť teď, když je všude akorát tak bahno. Nejradší mám víkendy u babičky. Éro tam lítá po zahradě, skáče na trampolíně, jezdí na odrážedle a já o něm konečně ani nevím… už aby bylo tepleji. Tady doma v bytě se mi pořád nějak nedaří tu jeho energii nasměrovat tím správným směrem… :nevim:

makyi89
Nováček 1 příspěvek 20.02.17 16:35

Dobrý den, vy jste tedy učitelka simona1234?
Chci se zeptat jak tohle řešíte? Mám totiž stejný problém, můj syn je hodně divoky, a když se mu něco nelíbí spíš to řeší fyzicky než slovně. Není takový že by se vysmíval nebo tak, ale když mu někdo sebere hračku nebo tak, právě kousne, štípne, strčí a tak. Moc si s ním nevím rady…

prejeta_zaba
Kecalka 155 příspěvků 12 inzerátů 15.05.19 23:37
@SIMONA1234 píše:
Mám takové ve třídě 3…dva z toho koušou děti, jejich smysluplná hra je lítat po třídě, vrážet do dětí, jednu jim plácnout a utéct, rozkopnout jim hru/stavbu, sebrat hračku a vysmívat se, že jí nevrátí, neposlechnou, můžu jim to opakovat 20…30 x za hodinu. Řeším jen tyto 3 děti, ostatní mají smůlu. Není pět minut, aby kvůli nim někdo nebrečel…Jsem zvědavá, jak dlouho budou tolerantní ostatní rodiče k těm modřinám a kousancům.. :nevim:

Teď jsem objevila diskuzi, tak třeba odpovíš, nebo někdo poradí - přesně popisuješ mého syna (jsem ráda, že v tom nejsem sama). Můžu se zeptat, co radíš maminkám těchto podle tebe „nevychovaných, neposlušných dětí“? Protože já bych nerada, aby mě za chvíli nějaká učitelka nařkla, že mám nevychovaného spratka, ale on se chová už od prvních krůčků přesně takhle. Je jako neřízená střela, mezi dětmi jen požďuchuje, vytrhává věci z rukou, kope. Můžu ho to učit od rána do večera, že děti se nebijí, že se jich má pěkně zeptat a pak si to teprv půjčit, jdu příkladem, ale jakoby to šlo úplně mimo něj. :roll: Postaví si 3 kostky na sebe a už zase musí někde něco vymýšlet a škodit. Tu „smysluplnou hru“ se mi ho prostě nedaří naučit. Pokud se cíleně nenasměřuje na nějakou aktivitu, která ho chytne a vybije se u ní, je to stále dokola. Nedělám si iluze, že ve školce bude jiný. (Bude mít v létě 3) Ale co s tím? Není nevychovaný, o nějakou výchovu se snažím už od mala, jsem myslím i dostatečně přísná, ale že bych viděla nějaké úspěchy…? :think: Přece ho nebudu za jeho divokou povahu mlátit. :nevim: (Samozřejmě nenechám nikomu ubližovat, zasáhnu, ale jak ho to „zklidnit“ celkově?)

lucynka25
Echt Kelišová 9509 příspěvků 16.05.19 05:44

@prejeta_zaba A co se jít poradit do pedagogicko-psychologické poradny?

chaela
Ukecaná baba ;) 2095 příspěvků 2 inzeráty 16.05.19 07:05

@prejeta_zaba Mám to doma taky, 3 mu budou v říjnu. Do školky se bohužel nedostal, tak aspoň toto nemusím řešit. Ale přesně jak píšeš. Kouše, kope, boří, ničí, lítá sem a tam. Umí si pěkně jezdit s autem, stavět lego, ale to je tak všechno a navíc mu to vydrží jen chvíli. Vychovavam ho stejně, jako staršího syna, poslední dobou spíš přísněji. A starší toto nikdy nedělal. Doteď sw tak choval jen doma, ale poslední dobou to dělá už i venku. Zase na druhou stranu se celkově trochu zklidňuje, občas už zastaví před silnicí, poslechne na motorce…To dřív neexistovalo, tak já doufám, že postupně doroste i do toho přijatelného chování. Moje neustále opakování, vysvětlování, dávání příkladu, navadeni na správné řešení situace apod. se zatím míjí účinkem.

Keyllah
Extra třída :D 11913 příspěvků 16.05.19 07:36

@prejeta_zaba vydržet a stále se snažit krotit + odvádět pozor, pokud to jde a vyhroceným situacím se snažit vyhýbat. Což se velice snadno říká, ale hůř udělá. Nasměrovat ho na sport, aby se vybil a unavil. A hlídat a hlídat...…..všechny víme, že děti jsou různý, ale co mě sejří, když dítko ubližuje jiným a maminka nikde. Já mu stále rok za prdelkou vždy a všude a jak začal, už jsem ho táhla pryč...……...naštěstí už tři měsíce nikoho nekousl, za vlasy už tahá občas jen sestru, ale pro změnu začal ve školce házet věcmi po ostatních…jeden den vyřešíme, že se pískem neháže, tak druhý den hodí kamínkama atd…ale mám pocit, že věkem se to lepší, ikdyž nastupují zase jiné móresy :mrgreen:

elinka90
Závislačka 2701 příspěvků 1 inzerát 16.05.19 07:38

@prejeta_zaba tak pokud je takhle malý tak bych vedla důslednou výchovu, ale školní děti už musí pochopit jak se chovat a pokud to nezvládají, tak navštívit psychologa. Takové chování, kdy ubližují ostatním, určitě není normální.

SIMONA1234
Kelišová 7288 příspěvků 16.05.19 18:01
@prejeta_zaba píše:
Teď jsem objevila diskuzi, tak třeba odpovíš, nebo někdo poradí - přesně popisuješ mého syna (jsem ráda, že v tom nejsem sama). Můžu se zeptat, co radíš maminkám těchto podle tebe „nevychovaných, neposlušných dětí“? Protože já bych nerada, aby mě za chvíli nějaká učitelka nařkla, že mám nevychovaného spratka, ale on se chová už od prvních krůčků přesně takhle. Je jako neřízená střela, mezi dětmi jen požďuchuje, vytrhává věci z rukou, kope. Můžu ho to učit od rána do večera, že děti se nebijí, že se jich má pěkně zeptat a pak si to teprv půjčit, jdu příkladem, ale jakoby to šlo úplně mimo něj. :roll: Postaví si 3 kostky na sebe a už zase musí někde něco vymýšlet a škodit. Tu „smysluplnou hru“ se mi ho prostě nedaří naučit. Pokud se cíleně nenasměřuje na nějakou aktivitu, která ho chytne a vybije se u ní, je to stále dokola. Nedělám si iluze, že ve školce bude jiný. (Bude mít v létě 3) Ale co s tím? Není nevychovaný, o nějakou výchovu se snažím už od mala, jsem myslím i dostatečně přísná, ale že bych viděla nějaké úspěchy…? :think: Přece ho nebudu za jeho divokou povahu mlátit. :nevim: (Samozřejmě nenechám nikomu ubližovat, zasáhnu, ale jak ho to „zklidnit“ celkově?)

Ráda ti poradím, ale až mi napíšeš, KDE já píšu, že si o těchto dětech myslím, že jsou NEVYCHOVANÉ a NEPOSLUŠNÉ? Můžeš mě CITOVAT? Jak si můžeš dovolit mi vkládat do pusy něco, co jsem nenapsala? Čteš „mezi řádky“ nebo to je „podle sebe soudím tebe“?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama