Domáce škola

23.4.20 10:27

Domáce škola

Ahoj holky, chcela som sa opýtať ako zvládate domáce školu? Moc si nedokážem predstaviť, ako to robia ostatní, pretože môj syn je v druhej triede a nech chcem alebo nechcem musím u neho stále sedieť a kontrolovať, či to robí správne. A toľko úloh, čo dostávajú?! Už mi pomaly dochádza trpezlivosť. :zed: Ospravedlňujem sa, že píšem tu dokážem si predstaviť, že v Česku to máte inak, ale vaše deti sa taky učia doma nie? Inak vás všetkých veľmi zdravim a držím palce nech ste zdravé!
Katarína

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
540
23.4.20 10:32

@Katarína Lukáčová Mám prvňáčka a dcerku ve školce. Oba mají úkoly. A už mi z toho začíná hrabat :zed:. U obou musím pořád sedět a kontrolovat. Oba do úkolů nutit. Do toho se se synem učit angličtinu, kterou neumím. A to máme ještě dva měsíce před sebou :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21336
23.4.20 11:00

Dítě v první třídě, občas musím houknout jinak by nedělal vůbec nic, dostávají na týden čtyři stránky matiky, dvě až tři stránky ze slabikáře a to samé ze cvičebnice ke slabikáři a čtyř stránky psaní, stránku prvouky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25960
23.4.20 11:11

@Katarína Lukáčová Mám prvňáka. Sice „povinných“ úkolů dostávají vcelku málo, zato dítě mi pije krev každodenně neustálýma scénama. Za 6 týdnů se toho moc nezmenilo. Vykopat ho od televize, donutit se převléct z pyžama, aby si začal pracovat a přežít následný tyátr (bolí ručička, nemůže psát, polí hlava/v krku, nemůže číst, učení je zbytečné a další výlevy) je opravdu velkou zkouškou mých nervů.
Pak to má samozřejmě během 20 minut hotový.
Dneska např. ještě nezačal. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6992
23.4.20 11:14

Ahoj, taky toho mám plný kecky. Školní dcera má učení celkem dost, i když se to dá zvládat… Ale mám homeoffice a úplně bez dozoru ji nechat nemohu, i když je opravdu šikovná, protože občas špatně pochopí zadání atd., musím dohlížet. Školková dcera chodí zpívat a paní sbormistryně začala posílat úkoly 8o 8o 8o Procvičování zpěvu a dechová cvičení, nové písničky, nakreslit k nim obrázky a posílat, teď si vymyslela projekt, tak budeme točit video… Doteď jsem to moc neřešila, ale protože včera poslala už 3. video s instrukcema, tak jsem si říkala, že už by na tom chtělo máknout… Ona je to taková typická úča a je mi jasný, že si někde dělá puntíky splnil-nesplnil a podle toho pak bude vyvozovat důsledky :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.20 11:22
@bjetuschka píše:
Ahoj, taky toho mám plný kecky. Školní dcera má učení celkem dost, i když se to dá zvládat… Ale mám homeoffice a úplně bez dozoru ji nechat nemohu, i když je opravdu šikovná, protože občas špatně pochopí zadání atd., musím dohlížet. Školková dcera chodí zpívat a paní sbormistryně začala posílat úkoly 8o 8o 8o Procvičování zpěvu a dechová cvičení, nové písničky, nakreslit k nim obrázky a posílat, teď si vymyslela projekt, tak budeme točit video… Doteď jsem to moc neřešila, ale protože včera poslala už 3. video s instrukcema, tak jsem si říkala, že už by na tom chtělo máknout… Ona je to taková typická úča a je mi jasný, že si někde dělá puntíky splnil-nesplnil a podle toho pak bude vyvozovat důsledky :D :D :D

Ježiš, tak keby mi posielali úlohy aj zo spevu, tak sa idem asi střelit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
23.4.20 11:28

Ahojky, chapu. Mam doma miminko (2mes) a syna ve treti tride. Jako dela sam, ale musim proste na nej cumet a kontrolovat to. Stejne tak musim vysvetlit novou latku, protoze nase pani ucitelka jede dal a kazdy den poctive dle rozvrhu. Jak ja se tesim, az ho do te skoly vratim :) :)… Proste desne, desne, desne moooc :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52387
23.4.20 11:28

Mám třeťáka, doma děláme věci do dvou škol. A zvládáme. Vtšinu času u něj sedět nemusím. Z češtiny u něj sedím ve chvíli, kdy mu vysvětluju novou látku nebo s ním kontroluju úkol, který jsem mu zadala a vysvětluju chyby. Do anglické školy nám nejvíc času zabírá psaní a pak kontroluju, že má všechno hotové. Jinak si to zvládá většinou dělat sám a i sám to učitelkám odesílá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6992
23.4.20 11:33
@Katarína Lukáčová píše:
Ježiš, tak keby mi posielali úlohy aj zo spevu, tak sa idem asi střelit :lol:

Dneska jsme se do toho obuly, videa zkoukly, dcera si zazpívala a obrázek namalovala, ale řekla jsem, že nebudu vařit a objednáme si pizzu. Do toho tady dělám věci do práce a dceři jsem vysvětlovala matiku. Chlapa s tím neotravuju, od rána mu zvoní telefony - pracovní. Jo a ještě jsem chudinka po vytržení osmičky. Fakt se nehodlám dostat do blázince :-) Je třeba si to aspoň v něčem ulehčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17997
23.4.20 17:23

Napiš to té učitelce.

Pokud je nesoudná a děti a rodiče přehlcuje, tak pokud jí to nikdo neřekne, tak jí to nedojde. Primárně se poptej dalších rodičů ze třídy, a ideálně se jí ozvěte jako skupina.

Pro případné argumenty aby se i učitelka ze situace poučila a ve výsledku učila lépe se mrkněte třeba sem…

http://robertcapek.cz/…-praci-zaku/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
23.4.20 23:45

Mám syna ve třetí třídě a učíme se denně cca 1,5-2 hod, záleží, jak se do toho zabereme. Většinou u něho sedím a kontroluju, něco vysvětluju atd. Největší práci mi dá ho donutit, aby to šel dělat. Ale to dělá i u úkolů, když chodí do školy, takže žádná změna :D. Podle kamarádek maminek spolužáků je to všude stejné.
Naštěstí úkolů tolik nemáme, naše pí. uč. je soudná, sice jedeme nějaké nové věci, ale pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat