Dovolená Amsterdam, výdaje a zážitky?

Carolanis
7.7.15 15:48

Dovolená Amsterdam

Máte nějaké zkušenosti?
Stojí to za to?
Nejvýhodnější hotel, památky, bezpečí, výdaje, zážitky.
Budu moc ráda za každý názor/ každou radu.
Děkuju moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Il4
61
7.7.15 16:41

Zdravím :) já osobně jsem v Amsterdamu nikdy nebyla ale přítel odtamtud přijel před týdnem ze služebky a moc nadšený nebyl. Prý všude chaos, nepořádek, smrad (všichni víme z čeho), lehké ženy ve výlohách a hlavně všude jezdí každý na kole. Spolupracovníka dokonce někdo srazil. Říkal že dceru by tam nikdy nevzal. Jo a pivo je tam taky drahé :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.15 16:43

Je to krásné město, byla jsem tam jen jeden den, takže jsme stihli proběhnout jen centrum, ale za mě super. Bohužel s hotelem neporadím, přijeli jsme a zase odjeli na lodi :) Také jsme celým Amsterem propluli a fakt krása. Jinak je tam bezpečno asi jako ve všech velkých evropských městech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
7.7.15 16:50

Byli jsme loni s dcerou a byli jsme nadšení :-) jeli jsme tam v období květu tulipánů, takže hlavní program byly zahrady keukenhof.pak zoo, projeli jsme se metrem, plovoucí trhy, vědecké centrum Nemo pro děti. Byli jsme tam jen na pár dnů a program jsme měli uzpůsobený pro dceru.
Musíte si zvyknout, že tam mají kola přednost i před chodci a v MHD si neustále odpípáváte lístky. Stravovali jsme se převážně v lidlu který byl nedaleko hotelu kde jsme bydleli(ceny dost podobné našim), restaurace jsou tam dražší cca 600Kč za hlavní jídlo. Zmiňované lehké ženy jsou jen v jedné známé ulici, ostatní jsou úplně normální tak jako u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
7.7.15 17:29

Ahoj zila jsme tam 3 roky a muj muz tam stale zije.Je tam dost draho na Cechy, pamatky tam zas tak nejsou. Hotely nic moc v centru a docela drahe na Cechy. Pokud chcete zaparit, pokourit, flamovat, kalit tak je to super na vikend na 3dny parbicka ale s detma na delsi dovolenou to nema smysl, to uz je lepsi francie.tam jsou pamatky, je to pro deti, spousta aktivit a ceny stejeny. Ano vsude kolari a ti maji prednost. vsude cernosi, trosku spina to je pravda na ulicich. metro docela drahe. koupani zadne - to mas lepsi rybnikyv jiznich cechach. Ale da se tam levne pokourit ledacos, docela dobre modely co v Praze ani nesezenes a nebo za pekenj randal…tam je to legalni, muzes si koupit uz ubalene jiontiky ruznych druhu celekm za levno. A pivo se da-Heineken :D ja bych tam na dovolenou nejela, krome chlastu a huleni tam nic neni. Sex muzeum a stredoveky nastroje to jei na vaclavaku, takze nic extra. obleceni tam maj drahy docela a nebo stejny i znacky vsechno stejny. bezpecno tam je ale bacha na kapsare to je jak v praze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
7.7.15 17:36

@smudlinky jeee, tak to jste meli super program…byli jste tam vlastnim autem nebo jak jste tam cestovali? protoze ta zoo je docela z ruky… :think: my tam nic moc neuzili, bydleli jsme sice naokraji amstru takze celkem klid a pekna priroda ale nejake inteligentni vyziti tam teda nebylo. a kdyz tak vztup 40 euro se mi nechtelo davat :nevim:
Kdyz si clovek asi zjisti a napalnuje program predem tak to muze byt super. Je tam spousta farem, a tech tulipanovejch zahrad ale co jsme koukala tak jeto docela drahe i s dopravou :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Carolanis
7.7.15 17:59

Dětičky nemáme, takže dětský program ještě nemusíme řešit. Jednalo by se o cca 5 denní dovolenou, jen já a přítel ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
20547
7.7.15 21:09

Tak pro mě je Amsterdam jedno z nejkrásnějších měst :). Byli jsme tam sice už dost let zpátky, ale nás to uchvátilo, má své kouzlo, díky těm kanálům (podobně jako v Kodani, ale Amsterdam je o něco pěknější). Kolem kanálů jsme se mohli procházet donekonečna. Je tam hrozně moc muzeí, kdysi se dala koupit muzejní karta, na kterou jsme pak měli vstupy do všech muzejí zadarmo. Nevím, jestli to ještě existuje, ale určitě se to dá zjistit. Van Goghovo muzeum, Námořní, Dům Anny Frankové, Dům Rembrandta atd. S bydlením neporadím, my jsme jako studenti spali v kempu :). Jízdné bylo dražší, hodně jsme chodili pěšky.
Mě to tedy přišlo jako jedno z čistších měst, i celkem bezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Carolanis
7.7.15 21:29
@bramburka81 píše:
Tak pro mě je Amsterdam jedno z nejkrásnějších měst :). Byli jsme tam sice už dost let zpátky, ale nás to uchvátilo, má své kouzlo, díky těm kanálům (podobně jako v Kodani, ale Amsterdam je o něco pěknější). Kolem kanálů jsme se mohli procházet donekonečna. Je tam hrozně moc muzeí, kdysi se dala koupit muzejní karta, na kterou jsme pak měli vstupy do všech muzejí zadarmo. Nevím, jestli to ještě existuje, ale určitě se to dá zjistit. Van Goghovo muzeum, Námořní, Dům Anny Frankové, Dům Rembrandta atd. S bydlením neporadím, my jsme jako studenti spali v kempu :). Jízdné bylo dražší, hodně jsme chodili pěšky.
Mě to tedy přišlo jako jedno z čistších měst, i celkem bezpečné.

Ty jsi mě teda tak navnadila, že se nemůžu dočkat. :mrgreen:
Jak drahé jídlo tam bylo?
Můžu se zeptat, na kolik tě asi + - dovolená vyšla?
Ta muzejní karta zní dobře, zkusím se po ní podívat na internetu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Carolanis
7.7.15 21:31

Tak teď jsem se dívala, že ta Muzejní karta stále existuje, ale je platná na celý jeden rok. To by bylo asi zbytečné ji kupovat, když máme v plánu jet do Amsterdamu na 5 dní.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
20547
7.7.15 21:47

@Carolanis Cenu dovolené už si nepamatuju, největší investice byla ta Muzejní karta, jinak už jsme žádné vstupy neplatili. Jídlo mi přišlo drahé asi stejně jako jinde v zahraničí. Do restaurací jsme moc nechodili, spíše jídlo v bufetech apod. Já jsem samu sebe taky navnadila, takže zvažuju, že se tam letos taky podíváme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andrisek12
7.7.15 22:08

Amsterdam je nádherné zajímavé město. Ale bohužel i drahé no, mé zkušenosti co se týče ubytování, tak jsem spala v IBIS hotelu u letiště, které bylo teda extrémně drahé a asi kdybych si měla ubytování vybírat sama za sebe tak bych do něj už nešla, ve městě co se týče cen, tak žádná sláva, tak ale když tam jedete jako já na týden, tak se to nějak překousne, nejvíc mě zaskočily ceny wc ve městě kde chtějí i 2 EURA, ale zase je to Amsterdam, od každé země či města se čeká něco jiného. Čistoty tam taky není nijak extra, ale není to tak strašné že by se tam nedalo, myslím že v Benátkách je to horší :) prostě taková zajímavá a myslím si že neokoukatelná dovolená, kdybych mohla tak bych se tam hned vrátila :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama