Dražba bytu - hypoteka

31.8.21 14:37

Drazba bytu - hypoteka

Kupoval nekdo z Vas prosim byt v dražbě a na hypoteku? Jedná se o dobrovolou dražbu… Poradili byste na co si dat pozor, co si zaridit, co zjistit? Jak dlouho mam na slozeni penez? Proste veci okolo, jeste jsem nikdy takhle nic nenakupovala a mam z toho respekt.

Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19520
31.8.21 14:50

No z mých maličkých zkušeností je dražba jen rejžák pro realitky… Vždycky tam mají nastrčeného někoho, kdo uměle zvyšuje cenu nemovitosti i za cenu, že nakonec nikdo nepřihodí. Tak to zkusí za týden znovu :nevim: Byla bych velmi obezřetná a stanovila si částku, kterou jsem ochotná za nemovitost dát a přes ní nejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
31.8.21 14:56

@Malábublinka tam spis jde o to, jestli je to oficialni drazba na drazebnim portalu, nebo drazba realitky. Pokud ofiko, tak na drazenou nemovitost nelze vzit hypoteku a penize vetsinou musis slozit na ucet do 14-ti dni. Vsechno mivas ale popsane primo u te drazby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.8.21 15:26

Je to drazba na ofiko portalu…
Urcite mam stanovenou cenu za kterou bych nesla, to snad kazdy…

A hypoteku vzit lze, dnes mi to potvrdily 2 banky.

Byl by tu nekdo, kdo tim proste prosel a podelil se o zkusenosti, ktere mi k necemu budou? :think: :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21283
31.8.21 15:26
@Malábublinka píše:
Kupoval nekdo z Vas prosim byt v dražbě a na hypoteku? Jedná se o dobrovolou dražbu… Poradili byste na co si dat pozor, co si zaridit, co zjistit? Jak dlouho mam na slozeni penez? Proste veci okolo, jeste jsem nikdy takhle nic nenakupovala a mam z toho respekt.Dekuji :kytka:

máš tam dražební vyhlášku v najdeš všechno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 15:28
@Malábublinka píše:
Je to drazba na ofiko portalu…
Urcite mam stanovenou cenu za kterou bych nesla, to snad kazdy…

A hypoteku vzit lze, dnes mi to potvrdily 2 banky.

Byl by tu nekdo, kdo tim proste prosel a podelil se o zkusenosti, ktere mi k necemu budou? :think: :mrgreen: :roll:

A je tam i drazebni jistina? ony ty realitky to taky delaji na jejich portalu, ale obvykle bez jistiny, takze muze prihazovat kde kdo.

Nam rekli, ze penize do 2 mesicu po podepsani rezervacni smlouvy, rezervacka do 3 dnu po drazbe.

• Citovat
  • Nahlásit
31.8.21 15:28
@ka2ka píše:
máš tam dražební vyhlášku v najdeš všechno

Jo to mam :mrgreen:
Ale rozhodne tam neni vse co se koupe, hypoteky ap tyce, jinak bych se neptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 15:31
@Malábublinka píše:

No ale termin, do kdy se maji slozit penize tam musi byt.

• Citovat
  • Nahlásit
21283
31.8.21 15:31
@Malábublinka píše:

ale měla by jsi tam mít do kdy se mají složit peníze takže snadno zjistíš jestli stihneš hypo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.8.21 15:36
@Anonymní píše:
A je tam i drazebni jistina? ony ty realitky to taky delaji na jejich portalu, ale obvykle bez jistiny, takze muze prihazovat kde kdo.Nam rekli, ze penize do 2 mesicu po podepsani rezervacni smlouvy, rezervacka do 3 dnu po drazbe.

Konecne nekdo, dekuji :dance: :kytka: :kytka:

Maji jistinu… a dost velkou, drazebni portal mam overeny, ze je ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.8.21 15:37
@Anonymní píše:
No ale termin, do kdy se maji slozit penize tam musi byt.

Proc jsi anonymni :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 15:37
@Malábublinka píše:
Konecne nekdo, dekuji :dance: :kytka: :kytka:Maji jistinu… a dost velkou, drazebni portal mam overeny, ze je ok.

No ale to co pisu je realitka, ty musis mit to placeni v te drazebni vyhlasce. Tam podle mne 2 mesice cekat nebudou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 15:38
@Malábublinka píše:
Proc jsi anonymni :mrgreen:

Protoze ne kazdy musi vedet, ze kupujeme nemovitost. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
31.8.21 16:10
@Anonymní píše:
No ale to co pisu je realitka, ty musis mit to placeni v te drazebni vyhlasce. Tam podle mne 2 mesice cekat nebudou.

Proc pises 2 mesice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 16:19
@Malábublinka píše:
Proc pises 2 mesice?

Psala jsem, ze ja mam informace jen k drazbe od realitky, tam to byly dva mesice mezi podpisem rezervacni smlouvy a zaplacenim ceny domu. U te tve drazby nevim, ale nemyslim si, ze tam budou mit tak dlouhou lhutu na zaplaceni.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat