Dvě postýlky?

8.6.08 20:51

Dvě postýlky?

Hezký večer,
píšu dotaz úplně poprvé, i když už mám některé články a diskuse pročtené. Potřebovala bych totiž poradit. Bydlíme s manželem v rodinném domku a zanedlouho by se nám měla narodit holčička. Ložnici máme v prvním patře, kde samozřejmě bude i postýlka. Převážnou část dne jsme ale v obýváku v přízemí, proto zvažujeme, zda tam koupit další postýlku a nebo bude stačit jen nějaká ohrádka apod. Kolíbku kupovat moc nechceme, cena je stejná jako za postýlku, ale je jen na krátkou dobu. Chtěla bych mít miminko na očích. Můžete mi prosím poradit? Děkuji moc
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

687
8.6.08 20:58

Ahojky… My bydlíme v paneláku a 2 postýlky se mi moc osvědčili… Jedna byla v ložnici a druhá v obýváku… Eli byla spokojená,když mohla pozorovat ruch kolem sebe a v ložnici nechtěla být sama… Ale jak nás slyšela, hezky si hrála.. Navíc máš dítě kam odložit, když potřebuješ něco udělat a hlavně na očích.. Já 2 postýlky doporučuju..je to dost velká investice…My měli jednu půjčenou od známých a postýlku v obýváku jsme využili do 6 měsíců.. Potom začala vyhledávat vlastní klid a pohodlí a v ložnici je spokojená teď i přes den…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11054
8.6.08 20:58

Já postýlku dolů do obýváku kupovala až pro druhé dítě. První byl ze začátku venku v kočárku nebo u mě v náručí (výjimečně v postýlce v ložnici) a později na zemi na molitanu. Ondra (6 měsíců) je teď ale v dolní postýlce opravdu jen minimálně, většinu času tráví s bráchou na molitanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.08 20:59

Já bych to řešila cestovní postýlkou, budu to mít stejně. :)

• Nahlásit
  • Citovat
2236
8.6.08 21:00

Ahoj, my jsme do spodniho patra meli cestovni postylku, kterou pouzivame doted, kdyz jedeme k babickam. Nemusime tam byt ani na noc, ale mala mi jinde nez v ohrazene postylce pres den neusne…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
8.6.08 21:20

Myslím si, že dvě postýlky (nebo postýlka+ohrádka) jsou skutečně třebné i když někdo bude namítat, že je to zbytečný nadstandart. Ale!!
Máme 3+1 v paneláku a postýlku v ložnici, jenže když jsem měla něco udělat a Tina byla malé miminko, tak bylo nemyslitelné, aby zůstala v ložnici sama. Proto jsme si vypujčili ohrádku, kterou jsem si dala do kuchyně a tak malá koukala na mne a to ji stačilo. ( původně jsem ji dávala do autosedačky, aby v kuchyni mohla být se mnou)
A maminy, které tvrdí, že vaří nebo vařily s dětmi v náručí, musí uznat, že to je daleko bezpečnější a některé věci se prostě udělat s dětmi v náručí nedají.
Proto bych si i k druhému dítěti chtěla vypujčit postýlku nebo ohrádku, i cestovní postýlku popřípadě koupit( i z druhé ruky ) a myslím si, že bys měla každopádně udělat to samé. ( vy máte navíc domek na patra, tak to bych snad vůbec neváhala.)
Ještě bych chtěla zdůraznit, že si myslím, že postýlka je lepší neboť je děťátko trochu víš a vidí víc-také ho to víc baví,ale když není zbytí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1712
8.6.08 21:24

Ahoj,

me se misto postylky osvedcil druhy kocar.
Taky spime o patro vys, u postele mam kolibku, kterou pozdeji vymenim za postylku.
Dole mam kocar. Vyhovuje me, ze s nim muzu jezdit z jedne mistnosti do druhe a dcera muze spat zrovna tam, kde je klid nebo byt se mnou tam, kde jsem ja.

U prvni dcery jsme mela koupeny stary deltim, ktery poslouzil pul roku a potom jsem ho darovala dal. Ted mam doma kocar po starsi dceri a na ven jsme koupili novy. Az z kocaru vyroste, jak ji dam na zem na deku, kterou muzu taky libovolne presouvat z jedne mistnosti do druhe. V te dobe uz snad bude mit nejaky rezim a spat bude i pres den v loznici (tak se me to alespon povedlo u prvni dcery).

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.08 21:24

Ahoj, taky hlasuju pro cestovní postýlku. V ložnici jsme měli klasickou postýlku, v obýváku máme doteď cestovní. Pro mimi měla závěsné lůžko, teď ji používám jako ohrádku, i když malý si v ní spíš hraje. Líbí se mu, že si do ní může přes svůj vstup sám zajít. Pochopitelně si ji bereme sebou i na cesty. M.

• Nahlásit
  • Citovat
2733
9.6.08 07:32

šla bych buď do cestovní postýlky-využije se i do dvou-tří let na cesty, anebo ten kočár-starý hluboký, přejíždět se dá doma i třeba na balkon…

jinak děsně záleží, jaké dítě se ti narodí…jak tu některé psaly, že miminku stačilo se koukat na mámu skrz šprušle, tak to teda u nás ne ani náhou ani u jednoho syna.

Starší bývával odmala na dece na zemi-šoupala jsem ji s sebou, na mladšího jsem si půjčila koš na kolečkách, do něj pelíšek vysypaný polystyrénovými kuličkami aby pěkně viděl ven a měla jsem půjčené i lehátko, které jsem mívala třeba na kuch.stole…ale oba jsem měla často na rukách, byli a jsou oba hodně kontaktní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
9.6.08 08:29

Máme stejně jako Peťulka, jednu v ložnici (nedá se s ní vyjet), druhou v obýváku, ta se dá případně posouvat. Měla jsem to tak i u první dcery. Jedna postýlka je ještě po manžovi, druhou krásnou jsem koupila nna MMB za 500, takže žádné příšerné investice. Cestovní vozíme v autě stále a z ní dítko nevidí, tak se mi do toho moc nechtělo. Takže tak u nás, máme byt v paneláku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
9.6.08 10:08

Ahoj,

máme byt 2+1 a dvě postýlky taky máme, jedna je v ložnici, druhá v obýváku, kde trávíme většinu dne.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.08 12:08

Ja bych jako druhou take poridila cestovni, muzete ji sebou brat na vylety k babickam a myslim ze svoje vyuziti najde spis nez druha klasicka postylka :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.08 15:25

Ahoj holky,
děkuji moc za všechny odpovědi:-)

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
9.6.08 16:05

Ak sa možem tiež pripojiť- my máme tiež dve postielky. Tá jedná je cestovná, je to naozaj dobrá vec…maly casto plakal, chcel ma mať na očiach..tak som ho šupla vždy do prenosnej a robila si to, co som potrebovala. A to máme len dvoj-izbový bytík. Navyše sa dá postielka použiť ako zátarasa…my máme napríklad otvorené schodisko a postielku používam v podstate miesto dverí pre malého. Je pravda, že teraz si ju už sám odtiahne, …ale ja tak veľmi mi pomohla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.08 15:30

já mám postýlku pro malýho v místnosti kde spíme a ještě koš na kolečkách v obýváku a nemůžu si to vynachválit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama