E-neschopenka 2020

5.5.20 14:03

E-neschopenka 2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu. Již jsem na neschopence od 12.4.2020 a stále pokračuji. Smlouvu jsem měla pouze do 30.4.2020, vím že mi teď bude vyplácet neschopenku stát, ale jak v tomto případě postupovat? Doktorka mi vystavila e-neschopenku, vše elektronicky. Nemusím se o nic jiného starat? Taky mě zajímá, zda je nutnost se přihlásit na úřad práce? Jsem bezradná, na infolinku ČSSZ je prakticky nemožné se dovolat. Čekáte hodinu jako vůl a žádná odezva. Proto se obracím na Vás. Mockrát děkuji za rady. Příjemný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.5.20 14:09

Nevím jak je to u tebe když ty smlouva skončila. Já budu podavát výpověď a mám zjištěno že na pracák až po ukončení nemocenské do té doby se nemusím o nic starat

• Nahlásit
  • Citovat
278
5.5.20 14:24

Zavolala bych na úřad práce a zeptala se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8082
5.5.20 15:21

Už jsem ti v jedné diskuzi odpověděla, že na pracák nemůžeš na neschopence a že máš nahlásit pojišťovně, že jsi dál na nemocenské. Proč se ptáš znovu v další diskuzi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 17:38

@Lendeš Protože jsem chtěla znát názor dalších lidí, proto jsem také vytvořila přímo na toto diskuzi. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
5.5.20 18:50

Ja jsem na nemocenské od 01/2020. V únoru mi skončila smlouva. Volala jsme na úřad práce jestli se tam mam hlásit a tam mě řekli že pokud jsem na nemocenské, úřad práce nemám řešit. Jelikož jsem těhotná sama mi doporučila ať zůstanu doma na nemocenské až do porodu abych nemusela nic řešit. Akorát jsem si ještě zavolala na pojišťovnu a tam nahlásila že jsem na nemocenské a v práci mi skončila smlouva. Chtěla po mě akorát zaslat nemocensky lístek a tot je vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.20 22:17

@Pajule25 Děkuji za odpověď. Co se týče nemocenské, nedokládala jsi tedy lístek na peníze na ČSSZ? To půjde automaticky? Chci být pečlivá a nerada bych něco zanedbala. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.20 09:44

Kontroly?

Ahoj, mate zkusenosti s kontrolami dodrzovani vychazek v dobe koronaviru? Ja jsem dost posera, ale vsichni tvrdi, ze ted nikdo nechodi zvlast tehotnym. Ja myslim ze to jsou myty. Mate soucasnou zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
18.5.20 11:05

@Lentilka1988 Jsem na rizikovým přes 2 měsíce, vycházky přísně dodržuju, zatím nikdo nebyl. Osobně si myslím, že jich teď určitě chodí míň - jednak jsou vystrašený, aby neroznášeli virus a druhak určitě i spoustu lidí ze sociálky je doma na OČR s dětma. Stejně bych ale být tebou dodržovala režim, za případné problémy to nestojí. I když pokud má člověk smůlu, může na něj zvonit kontrola, když je zrovna ve sprše a neslyší zvonek, no. :roll: Toho se taky občas bojím, když potřebuju něco vyluxovat, že jako na potvoru přijdou a i když jsem doma, stejně neuslyším zvonek (nevím totiž, jestli mají povinnost zvonit nějak dlouze nebo třeba dvakrát za sebou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4767
22.5.20 19:53

Oživuji a jdu s dotazem. Ve středu jsem byla na revizi kvůli ZT a samozřejmě v práci o tom nikdo neví. Nicméně jsem,,dostala" eneschopenku od středu do čtvrtka, tedy pouze na 2 dny. V práci věděli, že jdu na malý gyn. zákrok. Nic víc. Je na té eneschopence, kterou do datovky obdržela naše mzdová, uvedená diagnóza? Může nějak přijít na to, kvůli čemu jsem tam byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.20 20:50

Ja si myslim, ze duvod tam napsany neni. Maximalne od jakeho doktora, ale duvod je duverny.
Bohuzel ucetnu jsou vetsinou drbny, ale opravdu si myslim, ze duvod neschopnosti tam neni presne uveden. Ja bych tam musela mit, ze me muj sef sikanuje a psychicky to nezvladam:blush: to by se uz ke mne doneslo.
Ja vychazky dodrzuji take, ale obcas to mam na tesno, kdyz je treba dopravni problem. Ono tech 6 hodin opravdu bohate staci. Skoda jen ze clovek nemuze vyrazit nekam na vikend do prirody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38108
22.5.20 20:59
@Salorka píše:
Oživuji a jdu s dotazem. Ve středu jsem byla na revizi kvůli ZT a samozřejmě v práci o tom nikdo neví. Nicméně jsem,,dostala" eneschopenku od středu do čtvrtka, tedy pouze na 2 dny. V práci věděli, že jdu na malý gyn. zákrok. Nic víc. Je na té eneschopence, kterou do datovky obdržela naše mzdová, uvedená diagnóza? Může nějak přijít na to, kvůli čemu jsem tam byla?

Píšu tam jen kod diagnozy podle MKN. Kolikrát záleží, co doktor najde nejdřív :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4767
22.5.20 21:09

@Baba takže si v práci klidně dohledá podle kódu? :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4767
22.5.20 21:15

A já někde zjistím, co tam kdo napsal, když si tam třeba zavolám? Dostala jsem v nemocnici takový papír - spíš okopírovaný A5 o začátku a ukončení neschopenky. Tam nic uvedeno právě nemám. V práci mi mzdová ukazovala dva papíry, co přišly do datovky od sociálky a tam právě nic nebylo. Tak jestli k tomu je i nějaký další papír na kterém by to případně bylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8082
22.5.20 21:55

Kód diagnózy je určen pro OSSZ ne pro zaměstnavatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama