Flek od boreliozy

3962
29.8.20 17:46

Flek od boreliozy

Ahoj, kdo ma zkusenost s boreliozou, jak rychle se flek zvetsuje? Dceri se udelal takovej podezrelej flek, ale nechci zbytecne plasit a otravovat u doktorky.Byl by flek zitra uz vetsi, nebo jak dlouho to trva? Kliste nemela. Dekuji za odpoved.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9116
29.8.20 18:52
@Ivana 85 píše:
Ahoj, kdo ma zkusenost s boreliozou, jak rychle se flek zvetsuje? Dceri se udelal takovej podezrelej flek, ale nechci zbytecne plasit a otravovat u doktorky.Byl by flek zitra uz vetsi, nebo jak dlouho to trva? Kliste nemela. Dekuji za odpoved.

vyfoť to..
zvětšuje se každý den, ale to neuvidíš..změny si všimneš třeba po 14 dnech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
29.8.20 19:02
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9116
29.8.20 19:08

@Ivana 85 To bych řekla, že na 99% borelioza je :?
Buď si flek foť a nebo běž v týdnu k lékaři. Volila bych druhou variantu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
29.8.20 19:12

@amazon ach jo, doufala jsem ze mi tu budou vsichni psat ze jsem plasan a vypada to uplne jinak.Ale dekuju za nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9116
29.8.20 19:15
@Ivana 85 píše:
@amazon ach jo, doufala jsem ze mi tu budou vsichni psat ze jsem plasan a vypada to uplne jinak.Ale dekuju za nazor.

Tak ještě počkej a uvidíš sama, jestli se bude flek zvětšovat nebo ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
29.8.20 19:37

Jak mi rekla moje sestra, nechci te strasit, ale ten flek na noze, co ma tvuj syn, vypada jako borelioza a taky ze byla. Takze te taky nechci strasit, ale opravdu to vypada jako borelioza. Zavolej v pondeli doktorce a domluv se s ni, ale podle me by se meli udelat testy na boreliozu. Ja taky doufala, ze budou negativni. Syn kliste nemel a nic mu nebylo, zadne bolesti ani unava. Dostal antibiotika, ktera bral skoro tri tydny. Po celou dobu byl uplne v pohode, akort jsem hlidala, aby nebyl moc na slunicku, mel to ted v lete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
29.8.20 19:41

@Lentilie1 jj v pondeli se stavim u doktorky a uvidime. Jinak ona uz tak 3 dny obcas rika ze ji boli, ale ma rymu, takze tu hlavu jsem prikladala ty ryme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
29.8.20 21:56

Syn měl boreliózu před pár lety. Vypadalo to úplně přesně takhle. Hned dostal atb. Doktor říkal, že to je jasná borelióza. Ani netestoval. Nejsme tedy v ČR. Tady je boreliózy opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
29.8.20 22:04

Jen chci upozornit, ze borelioza se na odberech krve hned neprojevi. Takze kdyz da dr. atb, tak jen dle sveho usudku, ale lepsi to podchytit necim hned na zacatku, nez nic nedelat. Krev nabiraj az po 10dnech od bodnuti a nekdy se rika, ze je znat i za dyl.
https://www.borelioza.cz/cs/diagnostika/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16154
29.8.20 22:18

@Ivana 85 je to skoro určitě borelioza, a když má rýmu a bolí ji hlava, tak je to jasné - v pondělí mažte k lékaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
30.8.20 02:02

Typické erytema chronicum migrans s centrálním výbledem při borrelioze. Odběr krve teď nemá smysl, protilátky ještě nebudou vytvořeny. Hned v pondělí běžte k pediatrovi pro antibiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
30.8.20 14:14

Tak dnes mi prijde ze uz to vypada lip, a ma uvnitr jakoby stroupky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
30.8.20 23:06

Zkuste ještě antihistaminika celkově (Fenistil, Zyrtec atd.), zda budou mít efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama