Fóbie z vody

220
1.6.12 16:54

Fóbie z vody

Milé maminky, potřebovala bych radu. Máte některá zkušenost s fóbií z vody? Malému je 14měsíců. Od 6ti měsíců chodíme pravidelně jednou týdně plavat, ve vodě při koupání je mu strašně líbilo. Když se udělalo teplo neustále se venku švachtal v bazénku. Prostě vodomilné dítko. Je to 4 dny kdy začal hystericky křičet při koupání a nedal se ve vaničce udržet, druhý den jsme byli na pravidelném plavání v bazénu a tam jen plakal a nechtěl ode mě. A od té doby jakmile pustíme vodu tak brečí a brečí. Dnes jsem ho chtěla alespoň osprchovat, sice se povedlo s neuvěřitelným záchvatem a pak jsem ho další 30minut uklidňovala v náručí. Opravdu nevím co se stalo, nejsme si vůbec ničeho vědomi. Nemáte s tím některá nějakou zkušenost? Jde jen o to ho vykoupat večer, ostatní řešit nemá cenu, na plavání přestaneme chodit a do bazénku venku ho taky dávat nebudu, ale umýt ho prostě musím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2458
1.6.12 17:22

Hydrofobie může být symptomem některých nemocí, ale taky u dětí nemusí znamenat vůbec nic, prostě přechodné období. Jestli ho v poslední době nekouslo nějaké zvíře či jste nebyli v zahraničí tak to nejspíš nic vážného nebude. Neboj to se poddá, můj brácha to měl jednu dobu taky. Pak vyšlo najevo že měl nějakou noční můru kde topil a pak se bál vody. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
1.6.12 17:43

A nemá někde odřeninu, opruzenej zadek z vedra nebo něco podobného? Může mít na těle nějakou oděrku (napadá mě taky nehtové lůžko) o které nevíš a jeho může ta voda pálit. Třeba už je to i zahojené, ale on si spojuje bolest s vodou a už jede, jen když se pustí sprcha… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3003
1.6.12 18:37

Meli jsme neco podobnyho..Od jeho 6ti mesicu chodime plavat a vodu vzdycky miloval..Pres leto jsme byli u babicky na prazdninach a tam zacal pri koupani hrozne brecet..Mozna tim,ze babi ma velkou vanu a my malou,nevim,cim to bylo..Tak jako tak,sve plakani pri koupani si privezl s sebou domu a v plavani plakal taky porad a krecovite se me drzel..Koupani doma jsem vyrasila tak,ze jsem mu zacala v koupelne zpivat,delala jsem blbosti a snazila se byt klidna,i kdyz plakal..Taky pomahali bublinky ve vane ale nejvic kupodivu muj zpev.. :mrgreen: V plavani se mu nelibilo skoro 2 mesice nez se to uklidnilo,nijak jsem netlacila na pilu,chodila s nim dal a delala,ze je vse v poradku..Kdyz neco delat nechtel,nenutila jsem ho..potom ze dne na den obrat a od te doby v plavcu opet rozdava usmevy,plavani miluje a vzdycky se tam desne tesi..Ale povim ti,ty pocity co jsem zazivala pred tim kdyz vodu odmital byly hrozny..Porad jsem nevedela,jestlid delam dobre,ze ho tam dal beru..Porad jsem se v tom pitvala..Preju hodne zdaru a pevny nervy.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
1.6.12 19:33

Máme podobnou zkušenost u všech tří dětí, trovalo to vžda max 3/4 roku, u každého v jiném období a vždy to přešlo do zbožňování vody a koupání. Tak držím palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
2.6.12 13:07

Super, moc Vám všem děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 09:13

Nemá prosím někdo nápad jak zbavit fobie z vody mimčo? Malá řvala při koupání už v nemocnici, no doufala jsem že doma jí to přejde, ale má 5 měs. a řve pořád :zed: Jediné co se zlepšilo tak neřve při svlékání a při mazání olejíčkem. Ale jak se dotkne vody tak spustí histerák. Takže koupeme jednou týdně a opravdu krátce (jindy ji otírám žínkou).

• Citovat
  • Nahlásit
1101
3.3.21 09:30

Čekat, čekat a čekat. Dcera řvala ve vodě už v porodnici, i sestřička se tomu smála, že to tam často nemají. No řvala asi do roka opravdu pri každém kontaktu s vodou. Na koupališti řvala, i když jsem ji měla v náručí a šla s ní směrem k bazénu. Přitom jsem tam vždy jen stala ve vodě a ona byla zcela na suchu v bezpečí mé náruče.. řvala i při umyvani ruk, pusy… v létě měla vlastní bazének a bála se kolem něj vůbec projít. No teď má rok a půl a vodu pro změnu miluje. Ruce si chce umyvat pokaždé, když projde kolem koupelny, z vany ju nemůžu dostat, už nerve ve vodě, ale když ju z vody vytahuju. Netuším, co se změnilo, prostě jednoho dne při koupání nezačala řvát, byl asi měsíc, kdy nervala, ale nebyla ani nějak nadšená. A pak si postupně začala ve vaně hrát a teď to úplně miluje. Tak přeju příjemné cekani :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3468
3.3.21 09:42
@Anonymní píše:
Nemá prosím někdo nápad jak zbavit fobie z vody mimčo? Malá řvala při koupání už v nemocnici, no doufala jsem že doma jí to přejde, ale má 5 měs. a řve pořád :zed: Jediné co se zlepšilo tak neřve při svlékání a při mazání olejíčkem. Ale jak se dotkne vody tak spustí histerák. Takže koupeme jednou týdně a opravdu krátce (jindy ji otírám žínkou).

Ač se nemá - koupala/seznamovala bych s vodou častěji, než 1 týdně. A klidně bych do té vany šla s ní, aby měla Tvůj pocit bezpečí a věděla, že se jí nic nestane.
Najela bych na denní režim - kdy se večer pomazlíte, vykoupete se, pak ji namažeš a zase pomazlíš. Jakmile z toho bude mít rituál veřím tomu, že slzičky ustoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
3.3.21 11:06
@alli_li píše:
Ač se nemá - koupala/seznamovala bych s vodou častěji, než 1 týdně. A klidně bych do té vany šla s ní, aby měla Tvůj pocit bezpečí a věděla, že se jí nic nestane.
Najela bych na denní režim - kdy se večer pomazlíte, vykoupete se, pak ji namažeš a zase pomazlíš. Jakmile z toho bude mít rituál veřím tomu, že slzičky ustoupí.

Joo rozhodně to zkus s ní. Když tě uvidí že to není problém tak se určitě postupně přestane bát :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
3.3.21 21:18
@Anonymní píše:

U nas to bylo to same. Koupali jsme jednou tydne, jinak jsem myla zinkou. Syn rval tak, ze uplne lapal po dechu. Zkusili jsme vse. Lehatko, koupat v plince latkove, teplejsi vodu, studenejsi, min vody vic vody, peklo stale. Zlomilo se to v lete. Na chalupe jsme nafoukli bazenek. Jen trochu vody, dovnitr oblibeny hracky, a dali jsme mu furu casu, aby tam vlezl. Musel sam, zadny strcit ho tam. No a po vikendu na chalupe odjizdel jako vodomil. To mu bylo 7m. Od te doby se ve vanicce koupe rad. A od doby, co s jistotou sedi, tak pohoda. S velkym bazenem nemam zkusenost, bohuzel 2020/2021 kvuli covidu skoro nic nefungovalo. :?

PS. U nas spolecny koupani neslo, mame jen sprchac, a tam jecel, ze byl schopen vyskocit z naruce. Pomohlo opravdu az nenasilny posouvani po centimetrech do bazenku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat