Frontin - jak užívat, aby nevzniknul návyk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 19:30
Frontin zkušenosti?

Dobrý večer, včera mi lékař nasadil Frontin 0,5 dvakrát denně jednu tabletu.
Užila jsem večera první dnes podle doporučení lékaře dvě. Něco jsem si o tom přečetla, ale nikde jsem se nenašla jaká je bezpečná doba aby nevznikl navik? Lékař obvodní mi k tomu ani nic neřekl jen předepsal a je to asi i má chyba nezeptala jsem se. Předepsal mi to na základě momentální těžkého období a nechci si na to zvykat. Je pravda, že mi ani nezdelil kdy mám dojít na kontrolu. Za jak dlouho by vnikl navik? Mohu po 14 dnech normálně vysadit? Děkuji

Reakce:
srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 22.12.18 19:56

Na neurol, neboli tez frontin je velice vysoka zavislost uz v krátké dobe, radove tydny. Davka 1 g denne je tedy poměrně dost velka. A vysadit ho naraz je pak dost problematicke. Tezke období se da resit urcite i jinymi leky, nez frontinem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 20:10

@srpen89 Aha to jsem ani netušila, že je to podobné jako neurol. Zkoušela jsem to. Cvičit. Běhat. Dokonce se i více zaměstnat a nešlo to. Proto lékař doporučit tento lék.

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 22.12.18 20:27
@Anonymní píše:
@srpen89 Aha to jsem ani netušila, že je to podobné jako neurol. Zkoušela jsem to. Cvičit. Běhat. Dokonce se i více zaměstnat a nešlo to. Proto lékař doporučit tento lék.

Ne podobne, stejne. Neurol = Frontin. Jen jina firma, jiny nazev.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.18 20:37

@srpen89 Děkuji za vysvětlení :blush: právě, že jsem myslela, podobne jelikož u neutolu myslím není napsané, že to jsou sedativa a u Frontinu ano. Jste hodná dík

Teris195
Kecalka 159 příspěvků 22.12.18 23:11

No, Frontin/ Neurol a tomu podobné léky se většinou používají v době, kdy se čeká na nástup antidepresiv (plný účinek cca za 6 týdnů), postupně se vysazuje. Někdy je předepisován (chybně) na spaní. Je samozřejmě otázka, v jaké situaci jste, ale nejeví se mi to, jako vhodná volba. Po svátcích bych se s ním spojila a domluvila se na detailech. Pokud nenasadí antidepresiva (myslím, že praktik ani nesmí), rozhodně bych neužívala déle než měsíc a nevysazovala ze dne na den. Ale jak píšu, spojit se s ním a domluvit se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 07:08

@Teris195 Děkuji jste hodná určitě se sním domluvím. Moje známá užívá Neurol už 10 let a to dokonce i v těhotenství. Malá je díky Bohu zdravá, ale hrozně vztekla. Ona tvrdí, že z o není z toho já si myslím, že ano.

Teris195
Kecalka 159 příspěvků 23.12.18 10:43
@Anonymní píše:
@Teris195 Děkuji jste hodná určitě se sním domluvím. Moje známá užívá Neurol už 10 let a to dokonce i v těhotenství. Malá je díky Bohu zdravá, ale hrozně vztekla. Ona tvrdí, že z o není z toho já si myslím, že ano.

10 let Neurol? Tak to je strašný. Nechápu, jak to nějaký lékař může dopustit. Věřila bych, že to z toho Neurolu bude, musela mít slušnej absťák :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 12:01

@Teris195
Také nechápu co vím tenkrát ji to předepsala na úzkost smrt v rodině a užívá to stále 3 krát denně. Určité to malinká má z toho.

Váš příspěvek
Reklama