Genetické vyšetření embrya, embryo s mozaikou

18
27.11.19 21:30

Genetické vyšetření embrya

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jestli tady někdo podstoupil IVF kvůli genetickému vyšetření embrya. Měli jsme 5 embryí z toho 4 s genem Dědičné rakoviny, tudiž nepoužitelné a jedno s nějakou mozaikou které chtějí zkusit zavést. Měli jste někdo embryo s mozaikou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3877
27.11.19 21:39

Ono asi záleží o jakou mozaiku se jedná. Mozaika je chromozomální vada - třeba Down, která ale není zastoupena v každé buňce těla. Vyskytuje se v různých procentech. To je hodně podstatné. Ale předpokládám, že závažně poškozené embryo by vám nenabízeli. Nevysvětlili o co přesně jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
27.11.19 21:43

@cverunka úplně asi nevysvětlili, jen že se často stává, že je embryo nakonec vporadku, že to stojí za zkoušku vzhledem k naši situaci. Tak mě právě zajímá jestli tady je někdo komu ho taky dali a jak to dopadlo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 21:46

Nás to teprve čeká, pokud to nevadí, rada si prectu další názory. My s manželem oba přenášíme dvě velice vážné nemoci. Dnes jsem byla na první konzultaci v CARu, a řekli mi cenu cca 80 000 Kč, zakladatelko, mohu se zeptat, kolik jste platili vy? Děkuji za zachování anonymity.

• Citovat
  • Nahlásit
18
27.11.19 21:51

My už chodíme od března, cena 80000 je pokud vám nepřispívá pojišťovna, my doplaceli cca 28000,zbytek pojistovna. Pokud je vám méně nez 40 tak by vám pojistovna přispívat měla. Můj manžel ma velmi vzácnou genetickou rakovinu, která se u nich přenáší skoro na všechny, proto to vše postupujeme, aby jsme měli zdravé miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
27.11.19 21:54

My meli embryo mozaikou (chybejici cast raminka 7.chromozomu). Protoze se jednalo o posledni embryo z celkem 3 IVF a celkem 9. transfrer, nechali jsme zavest. Oproti předchozím dokonalým embryim se chytlo. A pri odberu plodove vody na konci 2.trimestru vse geneticky ok. Pry je bezne, ze se embryo tecb nedokonalych casti zbavuje a odlucuje je, pripadne ze i rada normalnich dospelych ma mozaiku s ani k tom nevi. Byl to risk, ale dnes mame krasnou holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
27.11.19 21:56
@Anonymní píše:
Nás to teprve čeká, pokud to nevadí, rada si prectu další názory. My s manželem oba přenášíme dvě velice vážné nemoci. Dnes jsem byla na první konzultaci v CARu, a řekli mi cenu cca 80 000 Kč, zakladatelko, mohu se zeptat, kolik jste platili vy? Děkuji za zachování anonymity.

Podstoupila jsem tohle kvůli genetické vadě u předchozího těhotenství a nějak nechápu tu cenu 80tisíc. Pokud by ti bylo přes čtyřicet, tak ano, ale u mladší mi to přijde jako nesmysl. Odpovídalo by to, pokud by jste si měli platit genetiku sami, ale tu by měla ve vašem případě hradit pojišťovna. Na tohle se určitě zeptej. Nás to na špičkové klinice vyšlo na polovinu a kdybych nepotřebovala dvojnásobnou dávku hormonů kvůli špatným vaječníkům, tak jsme to měli ještě o dost levnější. A to jsme si platili většinu nadstandardních výkonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
27.11.19 21:56

@dehors je tak to moc gratuluji ke zdravé holčičce. V pondělí jdu na KET tak uvidíme jak to dopadne, ale každopádně to bude nejistota až do 20 týdne prý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3877
27.11.19 21:57
@Tomi79 píše:
@cverunka úplně asi nevysvětlili, jen že se často stává, že je embryo nakonec vporadku, že to stojí za zkoušku vzhledem k naši situaci. Tak mě právě zajímá jestli tady je někdo komu ho taky dali a jak to dopadlo :?

Jenže to je individuální. Někdo má třeba mozaiku 1% a postižení není vůbec poznat, někdo má mozaiku 90% a postižení už je znatelné téměř v „plné palbě“. Musíš zjistit, co za mozaiku a jak procentní je. Není mozaika jako mozaika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
27.11.19 21:59

@cverunka máme mozaiku parciální monosomie 16q :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
27.11.19 22:00

@Tomi79 jj. To cekani je hrozne, clovek si tehotenstvi vubec neuziva. U nas to vzhledem k mistu podkozeni chromozomu byly otazky kolem vyvoje ledvin, oci atd. Ale nemenila bych a riskovala znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
27.11.19 22:01

@dehors to čekání na každé vyšetření a následně výsledek musí byt hrozne, tak hlavně že vám to dobře dopadlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
27.11.19 22:05
@cverunka píše:
Jenže to je individuální. Někdo má třeba mozaiku 1% a postižení není vůbec poznat, někdo má mozaiku 90% a postižení už je znatelné téměř v „plné palbě“. Musíš zjistit, co za mozaiku a jak procentní je. Není mozaika jako mozaika.

To je pravda, ale treba u nas odebrali z petidenniho embrya jen par bunek, navic ani nevedeli, jestli ze zarodecnych obalu nebo z vnitřku. Takze neumeli rict jestli se problem tyka jen obalu - tam je velka sance nad odlouceni poskozenych bunek, nebo i neceho dal. Navic rozlozeni pry neni rovnomerne, takze pri odberu se muzou trefit do mista, kde je zrovna koncentrace buněk vetsi nebo mensi. Takze treba u nas odmitli sdelit, jak velke je to % poskozenych bunek, protoze proste nevedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
27.11.19 22:07

@dehors my tam právě taky nemáme napsáno kolik je to %

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 22:17

@Tomi79 Je mi 30 let, také mne ta cena zarazila, ještě ten ceník zítra prostuduji. Možná to máme dražší kvůli těm dvema nemocem, nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat